Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 18

bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca
« Răspunde #15 : Februarie 07, 2009, 14:09:14 »

Cred ca cel mai bine ar fi sa ne raspunda chiar doamna Nistor, fiind o obisnuita a forumului acesta. Sa o ascultam mai intai pe ea.
Memorat
« Răspunde #16 : Februarie 07, 2009, 14:16:05 »

Vezi sa nu-ti raspunda! Urmeaza sa aflam de multi "colegi" de ai nostrii ca au fost turnatori ai securitatii. Ea e bagata la inaintare ca sa vada structurili cum reactionam.
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Februarie 07, 2009, 14:23:05 »

Cred ca cel mai bine ar fi sa ne raspunda chiar doamna Nistor, fiind o obisnuita a forumului acesta. Sa o ascultam mai intai pe ea.
De acord cu Nor,cred ca ea este in masura sa va dea toate lamuririle ce a facut inainte de 89 si cat si dupa aceea .CE POT SPUNE ESTE CA AM CUNOSCUT-O IN 21 DECEMBRIE SI DUPA REVOLUTIE IN PIATA UNIVERSITATII PE PARCURSUL CELOR 52 DE ZILE  .NU STIU CE MISIE AVEA,DAR IMI INTARESTE CONVINGEREA IN ULTIMUL TIMP CA ACEASTA A AVUT INTRADEVAR MISIUNI IMPORTANTE MAI CU SEAMA CA REPET A INTRAT IN VIATA FAMILIEI MELE ,STIA TOT CE SE INTAMPLA SI A AVUT NESIMTIREA DE A-MI BOTEZA SI ULTIMUL COPIL INAINTE DE AI IESI DECIZIA DE TURNATOARE.EA IN MOMENTUL DE FATA PENTRU MINE SI FAMILIA MEA NU REPREZINTA DECAT UN MARE NIMIC.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Februarie 07, 2009, 14:23:19 »

Am vazut ca e logata, de aceea am propus sa discutam. Hai sa fim seriosi si sa recunoastem ca ne intereseaza ceea ce ar putea sa ne spuna. Sa fim democrati si sa ii dam dreptul sa spuna ceea ce are de spus in apararea ei. Pe mine ma intereseaza mai mult acest aspect decat glumitele lui Nani Nani. Fara ca asta sa insemne ca il apostrofez, of cocourse.
« Ultima modificare: Februarie 08, 2009, 02:23:49 de către razvan »
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Februarie 07, 2009, 14:35:45 »

Sunt ochi si urechi  Shocked Cheesy
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Februarie 07, 2009, 14:41:25 »

Multa lume logata, multa liniste afisata, mai incet ca ne dor urechile! Cheesy Cheesy Cheesy
Memorat
« Răspunde #21 : Februarie 07, 2009, 14:44:36 »

Pai sa vorbeasca, cine o oprese? Vad ca Iosif inca n-a banat-o. Am copiat mesajul pe care l-a postat Gally pe forumu de la Brasov. "INFORMATIA ESTE CORECTA DAR NU SI COMPLETA:--C.N.S.A.S.-LEGISLATIE--LEGEA 187/1999,PUBLICATA IN M.OF.NR.603/9 DEC.1999;O.U.G. 149/10.NOV.2005,PUBLICATA IN M.OF.1008/14.11.2005;OUG NR.16/22.O2.2006,PUBLICATA IN M.OF.182/2006...DECI CITITI SI VA LAMURITI,PENTRU O INFORMARE CORECTA...S.S.P.R.TRANSMITE LISTA CU DATELE REVOLUTIONARILOR CU CERTIFICATE PRESCHIMBATE,CONF.ART 8 DIN LEGEA 341/2004,C.N.S.A.S.VERIFICA...ADEVERINTELE ELIBERATE RAMAN DEFINITIVE LA 30 DE ZILE DE LA PUBLICARE,DACA NU SUNT CONTESTATE...CONF 0G 24,C.N.S.A.S. NU SE MAI PRONUNTA IN PRIVINTA COLABORATORILOR SAULUCRATORILOR SECURITATII,SI TRANSMIT INSTANTEI CARE SE VA PRONUNTA PE BAZA SESIZARII...ULTERIOR C.P.R.D.89,ABILITATA PRIN LEGE RETRAGE TITLUL RESPECTIV,URMAND CA CEI IN CAUZA SA RESTITUIE DREPTURILE CONFERITE DE LEGEA 341/2004,CONF ART 8...LISTA POATE FI CONSULTATA LA INSTANTA...CORECT AR FI SA PRIMIM SI NOI PE SITEUL S.S.P.R.O INFORMARE CU PRIVIRE LA CEI IN CAUZA...AVETI PE SITE-UL NOSTRU O MOSTRA DE CEEA CE POT FACE FOSTII COLABORATORI AI SECURITATII...VA PROPUN CA TOTI CEI CARE SCRIU PE ACEST FORUM SA-SI PUBLICE ADEVERINTA DE LA .C.N.S.A.S.,CA SA STIM CU CINE STAM DE VORBA...ALTFEL DEZINFORMAREA VA CONTINUA IN FUNCTIE DE CE DORESC BAIETII CU OCHI ALBASTRII...COMENTATI VA ROG:--LIDERI DE ASOCIATII DE REV FOSTI SECRETARI P.C.R.,U.T.C...IN REST UN WEKEND PLACUT VA DORESC".
Nu-i de gluma deloc. Propun sa ii cerem secretarului de stat sa publice lista cu revolutionarii care au fost descoperiti de C.N.S.A.S. Tot il sustinem noi (majoritatea de aici), sa faca atata lucru pentru noi. Sa nu scrie pe ea turnatori, ca am inteles ca intra in confilict cu legea. Da poate sa scrie revoltionari a caror situatie urmeaza sa fie stabilita de justitie, sau asa ceva.
Memorat
« Răspunde #22 : Februarie 07, 2009, 14:44:59 »

FARA COMENTARII !
Memorat
« Răspunde #23 : Februarie 07, 2009, 14:51:04 »

Intreb si eu Liliana Nistor nu este contabila si lucreaza ca si consilier la autoritatea de control din Guvernul României Huh
http://www.poezie.ro/index.php/article/203101/Greva_foamei_la_Parlament,_cu_program_fix
Treapta remarcatilor

Sint citeva trepte de merit la revolutionarii nostri: erou martir, ranit, retinut si remarcat pentru fapte deosebite. Protestatarii de aici sint mai ales „remarcati“, ici si colo, cite un „retinut“. Mihai Ionita, sofer, de doi ani fara serviciu, „remarcat“, Florea Adam, pensionat pe caz de boala, „retinut“, Liliana Nistor, „contabila, dar lucrez doar din cind in cind“, si „remarcata“, Cristian Adam, vinzator de ziare sau „redactor sef de intersectie“, cum ni-l descrie nevasta, Irina Cristina Adam, fosta Popescu, neaparat sa scrieti fosta Popescu, amindoi „remarcati“. Flacara iubirii celor doi a izbucnit printre alte flacari, mai periculoase, chiar in seara de 21 decembrie, „in fata la Sala Dalles, unde am tras-o din fata camionului cu soldati ce a izbit zidul“, povesteste „remarcatul“, cu privirea priponita in zimbetul larg al nevestei guralive. Deodata, privirea-i nu mai are nici un sprijin, ca din gura femeii tisneste o precizare de esenta, atunci eu ma chemam Popescu si asa apar in toate hirtiile de la dosarul de revolutionar, fosta Popescu, asa sa ma dati si la ziar. Peste cei doi, unchiul Florea ne arata ranile ramase de la bataia luata la ordinul actualului general (r) Ion Suceava. „Am fost arestat si dus la Sectia 1 Politie, unde era maiorul Suceava, ne-a intrebat, «ce vreti, ma?» I-am strigat, vrem libertate! «Atunci dati-le niste libertate!», a zis el catre plutonieri si aia s-au napustit pe noi cu paturile de arma“. A doua zi, Suceava a pactizat cu poporul, iar acum e revolutionar pe lista lui Cutean, presedintele Comisiei parlamentare pentru problemele revolutionarilor. „Certificatul de revolutionar mi-ar folosi sa-mi decontez medicamentele de care am nevoie in urma batailor de atunci. Sint peste 20.000 de revolutionari, dar si-au luat drepturile cel mult zece la suta, adica doar cei din preajma puterii
Memorat
  • nicoleta
  • Vizitator
« Răspunde #24 : Februarie 07, 2009, 14:53:32 »

Multa lume logata, multa liniste afisata, mai incet ca ne dor urechile! Cheesy Cheesy Cheesy

BUNA ZIUA !. MAXIMA ZILEI DE AZI.

GRESELILE NU-S ASA IMPORTANTE PRECUM CE INVETI DIN ELE !
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Februarie 07, 2009, 14:56:49 »

"Va aducem la cunostinta ca, datorita functiei pe care o ocupati, ...." La ce se refera institutia doamna?
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Februarie 07, 2009, 14:57:28 »

mai draga Lenuta Nistor,asta este numele tau real!ce te-am facut noi turnatoare?fata tu ai primit DECIZIA DE COLABORARE  in 2007 noi acum am facut cerere la C.N.S.A.S SA VEDEM DACA ISI MENTIN DECIZIA MAI ALES CA TOTI CUNOSCUTI NE INTREBAU DE TINE SI DE DISPARITIA TA.DACA AI CURAJ POSTEAZA DECIZIA DE COLABORATOR.PE MINE NU MA DERANJEAZA DACA CINEVA SE DUCE SI CERE LA C.N.S.A.S IN BAZA LEG 187/1999 DATE CU PRIVIRE LA PERSOANA MEA.CE ITI POT SPUNE ESTE CA LUNI MA VOI DUCE LA C.N.S.A PENTRU A LAMURI ACEST ASPECT .
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Februarie 07, 2009, 15:07:34 »

FARA COMENTARII !
CE FUNCTIE OCUPI?ASA ZIC CEI DE LA C.N.S.A.S
STI CAT DE BINE IMI ESTE CAND MA INTREABA UNUL SI ALTU DACA NU CUMVA NE-AI TURNAT SI PE NOI?STI CARE A FOST POZITIA NOASTRA IN ACEST TIMP ITI SPUN ACUM "AM SPUS CA ESTE O CONFUZIE ,AM SPERAT SA FIE O CONFUZIE,DAR NE-AM INSELAT,TOT CE ESTE ESTE CAT SE POATE DE ADEVARAT DEOARECE C.N.S.A.S NU FABRICA DOSARE ,DOSARELE LE FABRICA UNA CA TINE.TU SINGURA ATUNCI CAND ERAM LA PARLAMENT AI CERUT OFICIAL DACA AI FACUT POLITIE POLITICA ASTA SE INTAMPLA IN VARA LUI 2006,IN 2007 TI-A IESIT DECIZIA DE COLABORATOR,EU AM SPERAT CA TOTUL ESTE O FACATURA DAR M-AM INSELAT.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Februarie 07, 2009, 15:11:34 »

Aveti dreptate "Brasoveanul" cand spuneti "VA PROPUN CA TOTI CEI CARE SCRIU PE ACEST FORUM SA-SI PUBLICE ADEVERINTA DE LA .C.N.S.A.S.,CA SA STIM CU CINE STAM DE VORBA "
 Va depun decizia CNSAS cu numele putin sters !. Este sigur a mea !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Februarie 07, 2009, 15:19:20 »

MI S-AR PAREA CORECT SI FIRESC CA CEL PUTIN DVS. BRASOVEANUL SA MA URMATI !.
 CA SA FIU POLITICOS EU AM FACUT-O !. URMATI DVS. !.SPER SA NU DATI INAPOI !.
 V-ATI DISCREDITA PUBLIC !.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 18
Schimbă forumul: