Main Content:

Pagini: 1 ... 15 16 [17] 18

bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca

Răspuns: bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca
« Răspunde #240 : Martie 09, 2009, 16:59:07 »

Ati promis doamna si domnule Adam ca ne aratati si noua decizia ceneseaseului in cazu celei care a facut subiectu asta. Daca aveti hartia va rog sa o aratati pentru ca altfel o sa sustina, ca si pana acum, ca a fost o cnfuzie. Si vreau si eu sa ma conving ca censeaseu functioneaza macar in parte. Eu degeaba ma duc sa cer ceva ca ala care ma supraveghea e si acum activ. Cred ca toti cei de pe forum v-au facut o parere buna pentru ca nimeni nu s-a indoit de spusele dumneavoastra si cred ca meritam sa va tineti de promisiune. Mi-am amintit de problema asta din cauza unei corespondente pe imeil de azi noapte in care am scris un nume in loc de altul si mi s-a atras atentia ca sint persoane abilitate pentru anumite lucruri. In problema discutata pe subiectu asta, unele dintre persoanele abilitate sint la cenesease, de aceea va rog sa ne aratati decizia inainte de a inchide subiectu definitiv.
Memorat
  • gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: C.N.S.A.S.
« Răspunde #241 : Martie 09, 2009, 17:17:27 »

10.03.2009-ORDINE DE ZI--ALTI 8 COLABORATORI AI SECURITATII,CONF ART 3 LIT Z(REVOLUTIONARI)--TOTAL 407...
Memorat
« Răspunde #242 : Martie 09, 2009, 17:48:22 »

Ma intreb de unde au atata tupeu turnatorii sa isi bage dosare de preschimbare desi stiau ca vor fi verificati? Domnule Gally am o rugaminte. Unde se poate, dati si cate un link pentru cei mai putin priceputi la cautat, asa cum sint si eu. Va cred spusele da colegii imi cer sa le arat si eu nu pot.
Memorat
  • gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #244 : Martie 09, 2009, 18:00:51 »

CU PLACERE DOMNULE BRASOVEANUL:--intrati la linkuri(portal),daci clic pe cnsas,ordine de zi,inainte selectati romana(clic pe steag),aici gasiti sedintele si de anul trecut,si adeverintele de necolaborare(vedeti ca s-a schimbat cautarea)...mult succes
Memorat
  • gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #245 : Martie 09, 2009, 18:06:22 »

corecte linkurile domnule kronstadt2 va multumesc...asa vor cunoaste cati mai multi adevarurile dureroase ale celor care au fost in 89 cu sufletul curat...
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #246 : Martie 09, 2009, 18:08:24 »

Ma intreb de unde au atata tupeu turnatorii sa isi bage dosare de preschimbare desi stiau ca vor fi verificati? Domnule Gally am o rugaminte. Unde se poate, dati si cate un link pentru cei mai putin priceputi la cautat, asa cum sint si eu. Va cred spusele da colegii imi cer sa le arat si eu nu pot.

Au avut ei tupeul sa omoare oamenii dupa 22 Decembrie 1989, cum sa nu aiba tupeu sa ceara certificate?
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #247 : Martie 09, 2009, 18:43:32 »

Va multumesc tuturor. Sa asteptam si raspunsul doamnei Cristina si al domnului Cristian Adam. Daca am avea ani destui, am afla totu pana la urma. Problema e ca in timp ce noi asteptam lamurirea acestor probleme, alte si alte matrapaslacuri si tradari se pertrec in tara si nu stiu daca vor mai fi vreodata clarificate. Dupa 89 tactica oficialitatilor e de a trece peste o problema facand alte doua cae sa ne atraga atentia si tot asa.
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #248 : Martie 09, 2009, 21:25:05 »

Ati promis doamna si domnule Adam ca ne aratati si noua decizia ceneseaseului in cazu celei care a facut subiectu asta. Daca aveti hartia va rog sa o aratati pentru ca altfel o sa sustina, ca si pana acum, ca a fost o cnfuzie. Si vreau si eu sa ma conving ca censeaseu functioneaza macar in parte. Eu degeaba ma duc sa cer ceva ca ala care ma supraveghea e si acum activ. Cred ca toti cei de pe forum v-au facut o parere buna pentru ca nimeni nu s-a indoit de spusele dumneavoastra si cred ca meritam sa va tineti de promisiune. Mi-am amintit de problema asta din cauza unei corespondente pe imeil de azi noapte in care am scris un nume in loc de altul si mi s-a atras atentia ca sint persoane abilitate pentru anumite lucruri. In problema discutata pe subiectu asta, unele dintre persoanele abilitate sint la cenesease, de aceea va rog sa ne aratati decizia inainte de a inchide subiectu definitiv.
DOMNULE BRASOVEANU SI NU NUMAI,AM FOST LA C.N.S.A.S PE DATA DE 09.02.2009 UNDE AM VORBIT LA OFICIUL JURIDIC SI ACESTIA MI-AU CONFIRMAT CA NU ESTE VORBA DE NICI O CONFUZIE IN CEEA CE PRIVESTE PERSOANA CE A CREEAT ACEST SUBIECT, BA MAI MULT LUCRURILE SUNT CU MULT MAI COMPLICATE DECAT CE  SCRIE IN DECIZIA PE CARE TOCMAI PERSOANA LA CARE FACETI REFERIRE A POSTAT-O LA PAGINA 5 (CINCI) ,ASA CUM AM PROMIS IN MOMENTUL IN CARE VOI AVEA RASPUNSUL IN SCRIS AL C.N.S.A.S -ULUI IL VOI ADUCE LA CUNOSTINTA DUMNEAVOASTRA ,IAR DACA SUNTETI INTERESAT VA POT SPUNE CA ORICINE POATE CERE PRINTR-O CERERE ADRESATA C.N.S.A.S.-ULUI RELATII DESPRE EVA SAU O TERTA PERSOANA .CE VA POT SPUNE ESTE FAPTUL CA C.N.S.A.S.-UL NU FACE DOSARE ,ACESTIA DOAR II DESCONSPIRA PE TERTI,DACA AVEAU POSIBILITATEA DE A FABRICA DOSARE ,ACESTIA MI-L FABRICAU CHIAR MIE SAU SOTIEI MELE DEOARECE DE LA REVOLUTIE SI PANA IN PREZENT NU AM RATAT NICI O OCAZIE DE A LE DA IN CAP COMUNISTIILOR IN FRUNTE CU TOV.ILICI MINERESCU.DECIZIA PREZENTATA DE CATRE EVA ESTE DEFINITIVA , EA ACTIONAND IN INSTANTA C.N.S.A.S.-UL,  IAR IN CEEA CE PRIVESTE CADRELE ACTIVE AVETI PERFECTA DREPTATE SI VA SPUN ACEST LUCRU INTRUCAT AVEM FOSTI ACTIVISTI DE PARTID DIN FOSTUL P.C.R SI DIN C.P.E.X REVOLUTIONARI ,UNII CU PATALAMALE ALTII IN ASTEPTARE DE PRESCHIMBARE!(CAZUL GENERAL(R) DE SECURITATE IULIAN VLAD ADICA FOSTUL SEF AL AGENTIILOR ,COLABORATORILOR SI INFORMATORILOR).VA DORESC O SEARA CAT MAI BUNA,DAR VA POT SPUNE CA MI-ATI ADUS AMINTE DE UN VIS URAT DIN VIATA MEA  .[/color
Memorat
« Răspunde #249 : Martie 09, 2009, 22:05:06 »

Imi pare rau ca v-am adus aminte de neczurile acelea, dar va multumesc pentru ca ne tineti la curent si asteptam vesti despre incheierea procesului cu ceneseaseu. Tot de la dumneavostra. Eu nu am timp de drumuri la Bucuresti si sint sigur ca o sa urmariti incheierea acestei povesti. Cu generalu e o problema mare. Poate o sa deschidem cindva un subiect dedicat acestor bastani. Noapte buna.
Memorat
« Răspunde #250 : Iulie 08, 2009, 19:42:02 »

BUNA DIMINEATA, DORESC  SA LAMURESC  ANUMITE  ASPECTE ,IMI  PARE RAU  CA  SA AJUNS  IN  SITUATIA  DATA ,ACEST  SUBIECT  NU  A  FOST  DESCHIS  DE  CATRE  MINE,CI A FOST  DESCHIS  DE O  PERSOANA  CARE  A  INCERCAT  IN DISPERAREA EI  SA IMPROSTE  CU NOROI IN FAMILIA MEA,  A VAZUT CA NU II MERGE  SI A TRECUT LA O ALTA STRATEGIE DE A DESTABILIZA ACEST  PORTAL,  PRIMA  DATA  PRIN  A  POZA  PE  POST  DE  VICTIMA  CA  ESTE  O  CONFUZIE  IN  CEEA  CE  PRIVESTE  CALITATEA  EI DE  COLABORATOR  AL SECURITATII  ,IAR  A DOUA  OARA VAZAND  CA  NU  ARE SUSTINERE DIN  PARTEA OPINIEI  PUBLICE  DE PE  ACEST  PORTAL  A TRECUT LA CEA DE-A TREIA  VARIANTA  PENTRU  A NU  MAI  FI  NEVOITA  SA DE-A EXPLICATII A  INCEPUT  SA INJURE   O URMASA  DE EROU  MARTIR  CARE NU A FACUT  DECAT SA  II CEARA EXPLICATII  PERTINENTE CU PRIVIRE LA ACTIVITATEA PREZENTATA IN  DECIZIA DE COLABORATOR  POSTATA TOCMAI  DE CATRE PERSOANA  CARE A CREEAT ACEST SUBIECT .ACEST  PORTAL  ESTE  UN PORTAL  AL  REVOLUTIONARILOR  CIVILIZATI  SI ORICINE  VORBESTE URAT PRIN A ADUCE INJURII TREBUIE OPRIT  INTR-UN  FEL  SAU  ALTUL .PENTRU  CA  SUNT  UN  OM CE  NU IMI  PLACE  SA LASE  NIMIC  NETERMINAT, ASA  CUM  AM  PROMIS  LUNI  09/02/2009 AM FOST LA SEDIUL C.N.S.A.S PENTRU A MA  LAMURII  DACA ESTE  VORBA DE  CONFUZIE  ,AM VORBIT LA DEPARTAMENTUL  JURIDIC  DE UNDE MI S-A COMUNICAT  CA NU ESTE VORBA DE VREO CONFUZIE  IN CEEA CE PRIVESTE  DECIZIA  DE COLABORATOR  A PERSOANEI  CARE A DESCHIS  ACEST SUBIECT ,BA MAI  MULT  ACEASTA  A RAMAS  DEFINITIVA  ,IAR SITUATIA   ACESTEI  PERSOANE  ESTE  CU  MULT  MAI  GRAVA! NU  AM  DORIT SA SCRIU  DESPRE  CE S-A INTAMPLAT LA C.N.S.A.S DAR VAD  CA SITUATIA  O IMPUNE  IAR  CAND VOI  AVEA  RASPUNSUL  OFICIAL   PROMIT SA VI-L ADUC  LA  CUNOSTINTA. TOTODATA DIN CAUZA ACESTUI PERSONAJ S-A AJUNS  LA CONTROVERSE,BA MAI MULT LA RETRAGERE DUPA FORUM,POATE CA ASTA A FOST UNA DINTRE MISIUNILE EI "DEZBINA  SI  STAPANESTE!". PAREREA MEA PERSONALA  ESTE CA BAGAM  IN SEAMA PREA MULT O PERSOANA NESEMNIFICATIVA SI MULT PREA  CONTROVERSATA.HAIDE-TI SA REVENIM  LA PROBLEMELE  NOASTRE MULT  MAI  IMPORTANTE  DECAT ACEST PERSONAJ  CARE DUPA CAT POT  VEDEA A REUSIT  SA PROVOACE PREA MULTA FURTUNA  INTR-UN  PAHAR  CU  APA.   
Domnule Cristian, ma adresez dvs. pentru ca am observat ca suteti prezent pe forum. Am citit si subiectul acesta, pe care cred ca l-au neglijat cei mai vechi si ma intreb cum s-a finalizat toata povestea. Asa cum ati promis, "IAR  CAND VOI  AVEA  RASPUNSUL  OFICIAL   PROMIT SA VI-L ADUC  LA  CUNOSTINTA", ar fi trebuit sa avem si dovada scrisa postata aici.
Memorat
« Răspunde #251 : Iulie 08, 2009, 19:51:12 »

Am primit sau am facut rost de o serie de documente despre revolutie si despre activitatea asociatiilor de dupa ea. Acest caz este interesant datorita tupeului si violentei cu care o persoana care turna la Securitate si-a aparat... nu stiu ce a incercat sa apere pentru ca demnitate nu mai avea, se poate constata din interventiile pe care le are pe forum. Dar cazul este exemplar pentru obraznicia si aroganta informatorilor Securitatii. De aceea as fi dorit sa ne oferiti si decizia C.N.S.A.S., cu adaugirea ca e un gest pe care trebuie sa-l faceti ca sa nu ramane nici o urma de indoiala asupra familiei dumneavoastra. Altfel, intr-un oarecare viitor, persoana respectiva poate reveni cu afirmatii calomniatoare si sa profite tocmai de neglijenta dumneavoastra de a posta documentul doveditor.
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #252 : Iulie 08, 2009, 20:03:54 »

Domnule Cristian, ma adresez dvs. pentru ca am observat ca suteti prezent pe forum. Am citit si subiectul acesta, pe care cred ca l-au neglijat cei mai vechi si ma intreb cum s-a finalizat toata povestea. Asa cum ati promis, "IAR  CAND VOI  AVEA  RASPUNSUL  OFICIAL   PROMIT SA VI-L ADUC  LA  CUNOSTINTA", ar fi  sa avem si dovada scrisa postata aici.                                      "DOMNULE DIPLOMATUL " ,NU MA AFLU IN POSESIA VERDICTULUI DEFINTIV C.N.S.A.S ,ALTFEL IL PUBLICAM,DAR SE PARE CA IN ULTIMUL TIMP ACEASTA INSTITUTIE A INTRAT INTR-UN SOMN LETARGIC SI LUCREAZA PENTRU CINE TREBUIE. IN ALTA ORDINE DE IDEI A FOST PREZENTAT LA UN MOMENT DAT UN TABEL CU PREZENTA GARZILOR PATRIOTICE IN PRIMARIA CAPITALEI,NU REUSESC SA IL GASESC .DACA MA PUTETI INDRUMA LA ADRESA CORESPUNZATOARE SAU FIE SA IL POSTATI DIN NOU DEOARECE PRINTRE CEI PREZENTI AM GASIT O BUNA CUNOSTINTA CARE IMI INTRA IN CASA SI MI-AR PAREA RAU SA CONSTAT CA APROAPE TOTI DIN JURUL MEU SUNT TRIMISI DE TOVARASI SI VREAU SA SCAP DE ASA ZISI PRIETENI,MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU INTELEGERE.                                          
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #253 : Iulie 08, 2009, 20:11:05 »

Am primit sau am facut rost de o serie de documente despre revolutie si despre activitatea asociatiilor de dupa ea. Acest caz este interesant datorita tupeului si violentei cu care o persoana care turna la Securitate si-a aparat... nu stiu ce a incercat sa apere pentru ca demnitate nu mai avea, se poate constata din interventiile pe care le are pe forum. Dar cazul este exemplar pentru obraznicia si aroganta informatorilor Securitatii. De aceea as fi dorit sa ne oferiti si decizia C.N.S.A.S., cu adaugirea ca e un gest pe care trebuie sa-l faceti ca sa nu ramane nici o urma de indoiala asupra familiei dumneavoastra. Altfel, intr-un oarecare viitor, persoana respectiva poate reveni cu afirmatii calomniatoare si sa profite tocmai de neglijenta dumneavoastra de a posta documentul doveditor.
CEREREA CATRE C.N.S.A.S INAINTATA DE CATRE CEA IN CAUZA CAT SI DECIZIA SUNT AFISATE LA INCEPUTUL TOPICULUI DE CATRE PERSOANA RESPECTIVA .CAT DESPRE URMA DE INDOIALA ASUPRA MEA SI A FAMILIEI MELE IN SITUATIA DATA SI NU NUMAI MA LASA RECE AVAND IN VEDERE CA NU SUNT SANTAJABIL,CU ATAT MAI PUTIN DE TURNATORI .
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #254 : Iulie 08, 2009, 20:12:56 »

IN ALTA ORDINE DE IDEI A FOST PREZENTAT LA UN MOMENT DAT UN TABEL CU PREZENTA GARZILOR PATRIOTICE IN PRIMARIA CAPITALEI,NU REUSESC SA IL GASESC .DACA MA PUTETI INDRUMA LA ADRESA CORESPUNZATOARE SAU FIE SA IL POSTATI DIN NOU DEOARECE PRINTRE CEI PREZENTI AM GASIT O BUNA CUNOSTINTA CARE IMI INTRA IN CASA SI MI-AR PAREA RAU SA CONSTAT CA APROAPE TOTI DIN JURUL MEU SUNT TRIMISI DE TOVARASI SI VREAU SA SCAP DE ASA ZISI PRIETENI,MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU INTELEGERE.           
Memorat
Pagini: 1 ... 15 16 [17] 18
Schimbă forumul: