Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18

bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca

• Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
Răspuns: bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca
« Răspunde #75 : Februarie 07, 2009, 22:09:06 »

Pentru toti, va spun, cum sunteti voi turnatori, asa sunt si eu. Eu, prezumtiv turnator, nu am primit raspuns la contestatia depusa la CNSAS, v-am prezentat un DELATOR al zilelor noastre (vezi cererea "doamnei" Cristina Adam prezentata anterior).
[/quote esti de ras!se poate vedea ca tu singura ti-ai facut rau!tu ai cerut in luna august 2006 de la C.N.S.A.S SA-TI COMUNICE DACA AI FACUT POLITIE POLITICA!CAT DESPRE DENUNTUL CRISTINEI POT SPUNE CA MINTI!NOI AM CERUT LAMURIRI DACA SE MENTINE DECIZIA DE COLABORATOR ,NU CRISTINA TE-A DENUNTAT ASTA E MESERIA TA. SI AM SPERAT DIN TOT SUFLETUL SA NU FIE DECAT O CONFUZIE,DAR DE AICI SI PANA LA CE INCERCI SA FACI E PREA MULTA MURDARIE.MESERIA TA INAINTE DE 89 ERA CEA DE DELATOR,SI CHIAR DUPA(PETRE-PETRE). Wink
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #76 : Februarie 07, 2009, 22:29:00 »

Pt. Nistor Lenuta: Daca lucrurile scrise in decizia CNSAS sunt adevarate, rezultand ca doar cu cateva luni inainte de revolutie dadeai note informative alora, si luai si bani pentru asta, ce nu pricep eu e de ce nu ai stat in banca ta in privinta certificatului de revolutionar. Daca la Revolutie o-i fi vrut sa schimbi sistemul (daca!), foarte bine, dar un pic de pudoare era necesara.

Oricum, e bine ce se intampla, ca se fac toate astea publice si macar e de apreciat ca persoana in cauza vorbeste despre ele.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #77 : Februarie 07, 2009, 22:29:56 »

Multumesc Liliana pt curajul tau de a posta adresa de la CNSAS.
 Am urmatoarea intrebare: recunosti aceste lucruri,cele scrise in adresa? Ai contestat cumva aceasta decizie?
Ce drepturi ai obtinut pe legea 42 ai 341?
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #78 : Februarie 07, 2009, 22:33:19 »

Lenuta Nistor si-a depus dosarul pt preschimbarea certificatului cu nr 3718/20.10.2004 avind  avizul lui Costef.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #79 : Februarie 07, 2009, 22:34:58 »

Eu am depus dosarul pe 30.10.2004...ai fost mai iute ca mine Lenuto.....
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #80 : Februarie 07, 2009, 22:39:54 »

Eu am depus dosarul pe 30.10.2004...ai fost mai iute ca mine Lenuto.....
Mai iute decat mine cu patru ani.
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #81 : Februarie 07, 2009, 22:48:50 »

Nu este vorba de vreo sesizare la C.N.S.A.S ci de faptul ca in punctul 8 di legea 341/2004 spune clar daca ai avut legaturi cu securitatea sau ai luptat impotriva revolutiei.SSPR-UL are obligatia prin lege a face (si cred ca a si facut)adresa oficiala la C.N.S.A.S PENTRU A SCOATE TOATE DECIZIILE DE COLABORARE SAU NECOLABORARE.Ba mai mult cand iti inmaneaza certificatul pe legea 341/2004 inainte trebuie sa semnezi pe proprie raspundere o cerere tipizata daca ai facut sau nu politie politica.Cei ce ridica noul certificat raspund penal si material daca sunt dovediti ulterior daca au fost turnatori.

Daca are noul certificat eliberat in 2006 (http://www.sspr.ro/revolutionar.php?id=8069) inseamna ca doar din 2006 SSPR aplica legea?
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #82 : Februarie 07, 2009, 23:03:13 »

Lenuta Nistor si-a depus dosarul pt preschimbarea certificatului cu nr 3718/20.10.2004 avind  avizul lui Costef.

Ar fi bine sa se publice dosarul complet in baza caruia s-a preschimbat certificatul, ca sa vedem activitatea desfasurata la Revolutie si care sunt persoanele care au girat-o pentru ea, sa aflam apoi daca cele scrise in dosar sunt adevarate sau nu.
Memorat

« Răspunde #83 : Februarie 07, 2009, 23:12:32 »

Problema care se intrezareste si cu care ne vom confrunta foarte dur in curand, este cea a unei noi pete rusinoase pe numele nostru (de revolutionari), rezultata din dezvaluirile de genul acesta si care vor urma negresit. Revolutionari certificati, colaboratori ai Securitatii. Cum ne pregatim sa preintampinam valul de acuze care, nu sperati altceva, ne vor fi aruncate tuturor in fata?
Pai solutia e simpla: in loc sa ascundem gunoiul sub pres, mai bine luam o matura si un faras si strangem gunoiu si-l aruncam la groapa de gunoi. Si asta in vazul tuturor, ca sa stie toti vecinii ca la noi in casa, NOI facem curatenie.
Hei, ce ziceti? Nu e simplu?
Apropos, de ce se codesc unii sa-si publice adeverintele de la CNSAS daca tot spun ca le au? Ar da un exemplu pozitiv si ar vedea vecinii ca la noi in casa sunt si rufe curate.
Grin
Cu iertare fata de domnu Nastasache si asigurare ca nu vreau sa bruiez. Pe cineva il minca si pana la urma s-ar putea sa primeasca o scarmanare. Domnu Mandriloiu a priceput, poate ca stie si mai multe, da tu te faci ca nu pricepi si bati saua sa priceapa magaru. Vezi ca magaru mai si svirle! Nu ma fa ca nu esti pe lisat mea de prioritati.
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #84 : Februarie 07, 2009, 23:20:51 »

LUCRURILE ASTEA SE STIAU DEMULT  AM DEVENIT INTRE TIMP PREOCUPATI DE IMAGINEA DE REVOLUTIONAR( si CAM TARZIU FOARTE TARZIU)BASE@BOC SAU INVERS TOT UN DRAC ASTEPTA LA COLT CREDETI CA NE IEARTA  Huh Huh Huh Huh Huh
Memorat
« Răspunde #85 : Februarie 07, 2009, 23:23:35 »

Femeia e tare daca a pus hirtiile alea aici. Nu am zis tarie de caracter pentru ca e un capitol cu probleme la ea. Da cati dintre barbati ar fi facut miscarea asta. Sau o mai tineti minte pe Maria Petrascu cat s-a mai codit, cat a mai dat-o pe dupa corcodus, cat s-a mai lasat curtata de ai de o periau ca sa ne zica datele certificatului ei si monitoru oficial? A fost mare incrancenare pe forum o saptamana. Femeia asta a facut tot azi. Treaba asta e de apreciat.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #86 : Februarie 07, 2009, 23:28:21 »

LUCRURILE ASTEA SE STIAU DEMULT  AM DEVENIT INTRE TIMP PREOCUPATI DE IMAGINEA DE REVOLUTIONAR( si CAM TARZIU FOARTE TARZIU)BASE@BOC SAU INVERS TOT UN DRAC ASTEPTA LA COLT CREDETI CA NE IEARTA  Huh Huh Huh Huh Huh

Probabil ca se stiau asa, cele mai multe ca un zvon, fara date concrete; sau n-am citit eu tot forumul si toate ziarele. Pentru mine, abia acum incep se afle cu adevarat (nume, si mai ales documente) si sper sa fie doar inceputul pentru foarte multe clarificari. Daca se stiau mai demult date efective si nu se pot localiza foarte repede, inseamna ca avem o problema de organizare a informatiilor.
Memorat

• gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Februarie 07, 2009, 23:32:52 »

domnilor colegi,sincer nu va inteleg...reiese din adev cnsas ca doamna a fost colaborator al securitatii,ca a dat note informative din proprie initiativa ,lucru pentru care mai erau si platiti cu suma de 350 lei,lunar,iar domniile voastre spuneti ca sa-i acordam circumstante atenuante?!!!...sunt posesorul unui dosar de urmarire informativa deschis de securitate in perioada 1986-1989,pentru "afirmatii cu caracter politic tendentios in prezenta unor persoane din anturajul sau",conform deciziei cnsas,si care rezulta si din dosarul in cauza care se afla in posesia mea.rezolutii ale securistilor din dosar,citez"sa actionam impotriva  lui cu masuri militienesti,sa fie audiate toate persoanele din anturaj,a se vedea unde a fost plecat si de ce..."--informatorii erau considerati "surse" avand nume conspirative...culmea este ca trei dintre ei sunt revolutionari...se propune chiar arestarea mea la un moment dat si chiar racolarea...va intreb daca nu ar fi existat dec 89,ce s-ar fi intamplat?acesti indivizi scabrosi nu au ce cauta printre noi...evident au dreptul la aparare...dar sa apere ce?...un trecut mocirlos...asumativa raspunderea pentru faptele din trecut si traitiva viata de acum incolo decent...si cu pete pe obraz care nu se vad...i-mi este rusine sa apar langa asfel de indivizi...
Memorat
« Răspunde #88 : Februarie 07, 2009, 23:34:12 »

Marileno, spune drept, dacă nu ai o problemă în ce priveşte numele tău, eu mă semnez Liliana Nistor pe motiv că aşa sunt cunoscută şi aşa mi se spune, tu, şi mulţi dintre voi, niciodata nu v-aţi semnat. Eu, niciodată nu am intervenit pe acest site sub anonimat. Chiar această intervenţie a mea este semnată şi, prin aceasta, nu fac altceva decât să dovedesc că nu am nevoie de un nume conspirativ şi adrese de e_maill ascunse ca nu cumva să fiu atacată. În altă ordine de idei, îl rog pe administrator să confirme, sau nu, dacă m-am logat altcumva decât w-am spus în acest mesaj. Pentru o eventuală  confirmare sau infirmare, sinceră, îi mulţumesc anticipat, se înţelege, administratorului!
Memorat
« Răspunde #89 : Februarie 07, 2009, 23:35:47 »

Nu ne iarta. Nici utecistu, nici securistu, ai dreptate Number One (nu ca nimeni nu s-a prins ca numa prima cifra conteaza?) Deaia trebe sa facem ceva mai mult decat am facut pana acum. Deaia trebe sa facem si ce n-am facut pana acum. Vai de cei care vor ramane putini si vor fi slabi. Cei tari macar isi vor cunoaste limitele, chiar daca nu-i de dorit nimanui sa ajunga acolo.
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 18
Schimbă forumul: