Main Content:

Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18

bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca
« Răspunde #90 : Februarie 07, 2009, 23:48:20 »

domnilor colegi,sincer nu va inteleg...reiese din adev cnsas ca doamna a fost colaborator al securitatii,ca a dat note informative din proprie initiativa ,lucru pentru care mai erau si platiti cu suma de 350 lei,lunar,iar domniile voastre spuneti ca sa-i acordam circumstante atenuante?!!!...sunt posesorul unui dosar de urmarire informativa deschis de securitate in perioada 1986-1989,pentru "afirmatii cu caracter politic tendentios in prezenta unor persoane din anturajul sau",conform deciziei cnsas,si care rezulta si din dosarul in cauza care se afla in posesia mea.rezolutii ale securistilor din dosar,citez"sa actionam impotriva  lui cu masuri militienesti,sa fie audiate toate persoanele din anturaj,a se vedea unde a fost plecat si de ce..."--informatorii erau considerati "surse" avand nume conspirative...culmea este ca trei dintre ei sunt revolutionari...se propune chiar arestarea mea la un moment dat si chiar racolarea...va intreb daca nu ar fi existat dec 89,ce s-ar fi intamplat?acesti indivizi scabrosi nu au ce cauta printre noi...evident au dreptul la aparare...dar sa apere ce?...un trecut mocirlos...asumativa raspunderea pentru faptele din trecut si traitiva viata de acum incolo decent...si cu pete pe obraz care nu se vad...i-mi este rusine sa apar langa asfel de indivizi...

Nu cred ca ii acorda cineva circumstante atentuante, la ce?. Daca e adevarat ce scrie acolo n-avea dreptul sa fie categorisita ca revolutionar sau sa se creada revolutionar. Dar altceva vroiam sa te rog: poti da numele celor trei, eventul si numere de certificat? (ma refer la "culmea este ca trei dintre ei sunt revolutionari")
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #91 : Februarie 07, 2009, 23:56:42 »

Lenuta draga,ma numesc Marilena Manea,sint urmas de erou-martir si  vicepresedinta asociatiei pt cinstirea eroilor martiri,cu sediul in cimitirul eroilor din Bucuresti,de profesie jurist.
Mai doresti si alte detalii?
Te-ai hotarit pina la urma ce faci cu drepturile obtinute ?
Memorat
« Răspunde #92 : Februarie 08, 2009, 00:11:52 »

Dragă Marilena Manea şi eu sunt "Mama lui Ştefan Cel Mare" as. Eva "turnătoarea", în ce te priveşte, ca jurist ce te declar, sunt convinsă că faci parte din categoria juriştilor deştepţi, cu literă mare.
Memorat
« Răspunde #93 : Februarie 08, 2009, 00:13:42 »

Of, of! Pai esti Lili Nistor, Lenuta Nistor sau Liliana Nistor? Din actele de la Csendes si sesepere cred ca Lenuta. Da faci din asta un mare merit? Ii fi un suflet chinuit. Nu stiu ce a stat la baza deciziei de a le da note informative securistilor. Poate te-au santajat, poate te-au batut, chit ca in dosar scrie ca din proprie initiativa... Da cine sint eu sa te judec? Poate asa iti e caracteru, de turnator, ca sint si destia destui. Tot nu te judec. A facut treaba asta o comisie cu oameni mai pregatiti decat mine si la nevoie o va face chiar justitia. Chestia e ca ai fost prinsa cu mata in sac si trebe sa cam parasesti scena. Daca n-ai priceput, mai mult o sa te chinui si mai multe insulte o sa primesti. Daca contesti decizia ceneseilor, zi ce ai de zis in apararea ta. Sau fa ce a cerut domnu Nastasache, publica-ti dosaru de la S.S.P.R. aici. Domnu Gally ne acuza (ma simt vizat si ma deranjeaza pentru ca pare un om de mare calitate) ca-ti tinem partea. Daca nu ne spui ceva in apararea ta noi nu putem insista. Doar Mantuitorul a stat langa ciumati (si i-a si vindecat), noi sintem simpli oameni. Cred ca cei de pe forum au avut un comportament de domni. Nici nu ti-au sarit la beregata si nici nu au topait de fericire ca te-a dovedit Cristian. Lui Cristian ii multumesc pentru clarificare. A facut exact ce era nevoie. De ar face toti cei care mai stiu cum stau lucrurile cu unu sau cu altu la fel, alta ar fi situatia noastra.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #94 : Februarie 08, 2009, 00:15:16 »

Lenuta draga,ma numesc Marilena Manea,sint urmas de erou-martir si  vicepresedinta asociatiei pt cinstirea eroilor martiri,cu sediul in cimitirul eroilor din Bucuresti,de profesie jurist.
Mai doresti si alte detalii?
Te-ai hotarit pina la urma ce faci cu drepturile obtinute ?

Iti dai seama, Marilena, ca o pui intr-o situatie foarte delicata. Esti 'politistul bun'. Nu cred ca poate sa iti raspunda.
Mai important mi se pare procesul (persoanele, nisele, lantul evenimentelor) care au dus la obtinerea certificatului de revolutionar, precum si activitatea depusa de Lenuta in zilele revolutiei. Astea in numele adevarului.
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #95 : Februarie 08, 2009, 00:19:17 »

Of, of! Pai esti Lili Nistor, Lenuta Nistor sau Liliana Nistor? Din actele de la Csendes si sesepere cred ca Lenuta. Da faci din asta un mare merit? Ii fi un suflet chinuit. Nu stiu ce a stat la baza deciziei de a le da note informative securistilor. Poate te-au santajat, poate te-au batut, chit ca in dosar scrie ca din proprie initiativa... Da cine sint eu sa te judec? Poate asa iti e caracteru, de turnator, ca sint si destia destui. Tot nu te judec. A facut treaba asta o comisie cu oameni mai pregatiti decat mine si la nevoie o va face chiar justitia. Chestia e ca ai fost prinsa cu mata in sac si trebe sa cam parasesti scena. Daca n-ai priceput, mai mult o sa te chinui si mai multe insulte o sa primesti. Daca contesti decizia ceneseilor, zi ce ai de zis in apararea ta. Sau fa ce a cerut domnu Nastasache, publica-ti dosaru de la S.S.P.R. aici. Domnu Gally ne acuza (ma simt vizat si ma deranjeaza pentru ca pare un om de mare calitate) ca-ti tinem partea. Daca nu ne spui ceva in apararea ta noi nu putem insista. Doar Mantuitorul a stat langa ciumati (si i-a si vindecat), noi sintem simpli oameni. Cred ca cei de pe forum au avut un comportament de domni. Nici nu ti-au sarit la beregata si nici nu au topait de fericire ca te-a dovedit Cristian. Lui Cristian ii multumesc pentru clarificare. A facut exact ce era nevoie. De ar face toti cei care mai stiu cum stau lucrurile cu unu sau cu altu la fel, alta ar fi situatia noastra.

Da, ea e, Nistor Lenuta. Am postat si eu linkul, asa scrie pe decizia CNSAS incarcata de ea, nu a spus ca nu ar fi ea, a explicat de ce semneaza Liliana.
Si intr-adevar, nu ii sare nimeni la beregata, cred ca nu asta vrem. 10555 a spus ce trebuia la un moment dat, Lenuta a avut curaj.
Memorat

• Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #96 : Februarie 08, 2009, 00:19:33 »

Ai vrea tu sa fii mama lui Stefan cel mare....nu esti decit un ..nimic. Mama lui Stefan cel Mare a fost o sfinta ,o eroina..tu nici macar mama de copil nu esti...
Eu nu ma declar ca sint mare,nici un om Mare,nici o jurista Mare,sau desteapta. Stiu doar ca sint un om sincer si cinstit.Si apreciat de multi pt ceea ce am facut pt ei. Sint pe acest portal chiar din primnele zile...nu cred ca cineva care ma cunoaste poate spune lucruir urite despre mine. mie mila de tine.....ar fi poate mai intelept sa recunosti greselile facute,sa-ti ceri iertare si sa mergem inainte.Dar tupeul pe care e caracteristic celor ca tine.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #97 : Februarie 08, 2009, 00:23:42 »

Dragă Marilena Manea şi eu sunt "Mama lui Ştefan Cel Mare" as. Eva "turnătoarea", în ce te priveşte, ca jurist ce te declar, sunt convinsă că faci parte din categoria juriştilor deştepţi, cu literă mare.

Deplasata observatie. Ti-a murit cineva in Revolutie, sa poti sa vii cu o asemenea observatie?
Memorat

« Răspunde #98 : Februarie 08, 2009, 00:27:34 »

Mai Năstăsache, eşti tare nevinovat, eu chiar am impresia că eşti turnător. Ia spune-mi dacă ştii tu sigur că eu sunt turnătoare sau am fost turnatoare, colegă cu tine!!
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #99 : Februarie 08, 2009, 00:31:03 »

Mai Năstăsache, eşti tare nevinovat, eu chiar am impresia că eşti turnător. Ia spune-mi dacă ştii tu sigur că eu sunt turnătoare sau am fost turnatoare, colegă cu tine!!

Daca am reusit sa te enervez mai tare decat toti, s-ar putea sa fiu exact opusul tau.
Memorat

« Răspunde #100 : Februarie 08, 2009, 00:33:16 »

In numele adevarului zici. Daca a fost constransa sa fie turnatoare si la Revolutiei a luptat de partea noastra, ca sa scape si ea de calvaru securitatii, va aduce dovezile. Si e bine s-o faca repede. Daca nu, sa ne lase, ca de turnatori infiltrati printre noi inca dinainte de decembrie 89 sint satul. Poate fi o deaia fara obraz care a riscat tot pentru indemnizatie. Ma si intreb cum de isi permitea sa traiasca la Hotel Parc in Bucuresti inainte de 90? Pentru mine e o mare nedumerire! Eu nici acum nu imi permit sa locuiesc la un hotel. Ce pictorita era? Facea pancarte pentru 1 Mai si 23 August? E cum zice doamna Marilena: ori zice ceva in apararea ei si vedem noi ce credem, ori isi cere scuze si ne vedem fiecare de trebile noastre. Varianta asta ultima ar fi de mare bun simt. Da am impresia ca e victima bolii lui Plesita: obraznic pana la capat.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #101 : Februarie 08, 2009, 00:33:59 »

Incerci sa ne pacalesti si sa ne duci pe o pista gresita. Eu personal te-am intrebat dar si alti colegi ti-au pus aceeasi intrebare:recunosti cele scrise in adsresele de la cnsas? Le-ai contestat? CInd? In ce faza a procesului esti? Ai cerut suspendarea drepturilor pina la o hotarire irevocabila a instantei? Ai avut acest bun -simt macar? S-au cer prea mult?
Memorat
« Răspunde #102 : Februarie 08, 2009, 00:39:15 »

Năstăsache!!! ţi-au murit lăudătorii??
Memorat
« Răspunde #103 : Februarie 08, 2009, 00:41:36 »

Problema care se intrezareste si cu care ne vom confrunta foarte dur in curand, este cea a unei noi pete rusinoase pe numele nostru (de revolutionari), rezultata din dezvaluirile de genul acesta si care vor urma negresit. Revolutionari certificati, colaboratori ai Securitatii. Cum ne pregatim sa preintampinam valul de acuze care, nu sperati altceva, ne vor fi aruncate tuturor in fata?
Pai solutia e simpla: in loc sa ascundem gunoiul sub pres, mai bine luam o matura si un faras si strangem gunoiu si-l aruncam la groapa de gunoi. Si asta in vazul tuturor, ca sa stie toti vecinii ca la noi in casa, NOI facem curatenie.
Hei, ce ziceti? Nu e simplu?
Apropos, de ce se codesc unii sa-si publice adeverintele de la CNSAS daca tot spun ca le au? Ar da un exemplu pozitiv si ar vedea vecinii ca la noi in casa sunt si rufe curate.
Grin
Cu iertare fata de domnu Nastasache si asigurare ca nu vreau sa bruiez. Pe cineva il minca si pana la urma s-ar putea sa primeasca o scarmanare. Domnu Mandriloiu a priceput, poate ca stie si mai multe, da tu te faci ca nu pricepi si bati saua sa priceapa magaru. Vezi ca magaru mai si svirle! Nu ma fa ca nu esti pe lisat mea de prioritati.
Mai nea Brasoveanu si atat,
Vad ca n-ai loc de mine nicaieri. Daca spun de Maior te agasez si te stresez, daca imi dau cu parerea despre problema ridicata de Nor, iara nu-i bine. Spune-mi nene unde am voie sa postez si ce, ca sa nu te mai simti lezat in amorul propriu sau sa nu mai fii stresat si agasat. Sau vorbeste cu Iosif sa ma baneze si de pe contul asta, ca tot ti-ai dorit asta. Sau poate trimiti gealatii sau vii personal sa-mi aplici o corectie.
Ce ma fac acuma ca mor de frica sa nu svirle magaru. Ca intr-adevar, de oameni nu mi-e frica, dar de animale da.
Sa fiu al naibii daca stiu ce dracu ti s-a casunat pe mine ca nu mai am loc pe forumul asta sa scriu ceva ca sari tu repede sa ma ameninti.
Noapte buna.
Memorat

Blogul lui Doftoreanu www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #104 : Februarie 08, 2009, 00:47:04 »

Lenuto,prin repartitia nr 249/30.06.1999 in str Vatra Luminoasa NR 106,SECTOR 2,ti-a fost repartizat spatiu comercial.
Mai caut eu....am sa postez tot..pt ca vad ca tu esti lasa....
Memorat
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18
Schimbă forumul: