Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18

bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca

• puiu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: bine faci, bine gasesti, cine face camine , ca mine sa pateasca
« Răspunde #60 : Februarie 07, 2009, 19:51:29 »

Ce facem cu toate drepturile obtinute de acesti colaboratori in baza Legii 341 dar si in baza Legii 42
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #61 : Februarie 07, 2009, 20:09:52 »

Ce facem cu toate drepturile obtinute de acesti colaboratori in baza Legii 341 dar si in baza Legii 42

Eu doresc si insist ca cei abilitati sa aplice legea.Doar atat.Nu sunt eu indreptatit sa ma pronunt,inainte de a se pronunta instanta.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #62 : Februarie 07, 2009, 20:23:41 »

Problema care se intrezareste si cu care ne vom confrunta foarte dur in curand, este cea a unei noi pete rusinoase pe numele nostru (de revolutionari), rezultata din dezvaluirile de genul acesta si care vor urma negresit. Revolutionari certificati, colaboratori ai Securitatii. Cum ne pregatim sa preintampinam valul de acuze care, nu sperati altceva, ne vor fi aruncate tuturor in fata?

Iar o sa ma bag putin in seama, este ceva foarte adevarat in cele scrise de Nor, dar distinsul coleg ori nu iese din casa ori este prea departe, si vreau sa corectez putin mesajul lui, "DEJA SI CHIAR DE MULTISOR N-I SE ARUNCA ACEST LUCRU IN FATA, ACUM OR' SA AIBA SI DOVADA", si sunt de acord. O alta problema este ca d-na. Liliana nu a raspuns la cele doa intrebari care i-au fost adresate si ramase fara raspuns, desi d-na este de multisor logata, cateva ore bune. Apoi nu vad sa conteste cu argumente sau actiuni facute aceasta considerare a CNSAS, vad ca ea a intrat pentru a "ciormoli" intr-un subiect dedicat , familia Adam, si asta cu tupeu si declaratii de dragoste. Aceasta este de fapt problema: Tupeul de a arata tot spre cei adevarati cu degetul.
   Pai sincer ma bucur de situatia aparuta, vis a vis de noi toti nu in particular, in opinia mea ar trebui ca sa aibe darul de a ne face sa gandim, intrebarea este daca si avem cu ce sa gandim, sau putem s-o luam de la nivelul primatelor, adica ceva de genul: A observat cineva ceva? Urmand alte intrebari de genul: Unde? Cand? Despre ce? etc. si sa incepem sa ne mobilizam asa cum spunea Consilierul cu informatia, Mercurie,  Wink, si sa transformam o pata intr-un avantaj, dar suntem capabili?
   Deocamdata ma bucur de oportunitatea pe care o avem , ce vom face ramane de vazut, eu stiu ce as face, dar nu pot singur, mi-ar trebui "personal calificat" eu unul nu-s.
   Asa ca pana una alta, d-na. Liliana sa puna pe forum adeverinta de la cnsas si sa ne spuna ce functie detine.
Memorat
« Răspunde #63 : Februarie 07, 2009, 20:34:45 »

"TURNATORI" IN GREVA FOAMEI PENTRU DREPTURILE REVOLUTIONARILOR
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #64 : Februarie 07, 2009, 20:43:02 »

Liliana Nistor asteptam sa postezi raspunsul TAU DE LA cnsas si cum te-ai gindit sa inapoiezi drepturile obtinute in baza legii 341.........Ai deschis un topic si ai aruncat cu noroi in niste revoltuionari adevarati si cinstiti.Ca tu esti nasa copilului lor sau nu,ca le-ai dat sau nu de mincare nu sint lucruri care ne privesc pe noi.
DECI? ....asteptam sa postezi adresa de la cnsas...ai curaj...? sa te vedem..altfel...esti doar o impostoare si ii rog pe toti colegii de pe acest portal sa nu-i mai raspundem. Aceasta individa nu merita nici macar atentia noastra.
Repet:ii sustin pe CRISTI si Cristina atita timp cit ramin aceeasi oameni de mare caracter ,sinceri si cinstiti.Daca are cineva ceva sa le reproseze ,s-o faca.Dar nu cred...nu va repeziti Liliana Nistor s-o faci tu,ce spui tu nu conteaza pt nimeni de pe acest portal. Sa-ti fie rusine! Impostoareo!!!! Ai obtinut drepturi nemeritate!!
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Februarie 07, 2009, 20:49:32 »

eu atat pot spune :"de tacea filozof ramanea"
Memorat
« Răspunde #66 : Februarie 07, 2009, 21:12:40 »

Problema care se intrezareste si cu care ne vom confrunta foarte dur in curand, este cea a unei noi pete rusinoase pe numele nostru (de revolutionari), rezultata din dezvaluirile de genul acesta si care vor urma negresit. Revolutionari certificati, colaboratori ai Securitatii. Cum ne pregatim sa preintampinam valul de acuze care, nu sperati altceva, ne vor fi aruncate tuturor in fata?
Pai solutia e simpla: in loc sa ascundem gunoiul sub pres, mai bine luam o matura si un faras si strangem gunoiu si-l aruncam la groapa de gunoi. Si asta in vazul tuturor, ca sa stie toti vecinii ca la noi in casa, NOI facem curatenie.
Hei, ce ziceti? Nu e simplu?
Apropos, de ce se codesc unii sa-si publice adeverintele de la CNSAS daca tot spun ca le au? Ar da un exemplu pozitiv si ar vedea vecinii ca la noi in casa sunt si rufe curate.
Grin
Memorat

Blogul lui Doftoreanu www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
« Răspunde #67 : Februarie 07, 2009, 21:26:57 »

DECIZIE CNSAS 1
Memorat
« Răspunde #68 : Februarie 07, 2009, 21:28:22 »

DECIZIE CNSAS 2
Memorat
« Răspunde #69 : Februarie 07, 2009, 21:29:47 »

DECIZIE CNSAS 3
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #70 : Februarie 07, 2009, 21:30:58 »

Eu as vrea sa ma lamuresc asupra aspectului de baza, calitatea de revolutionar a lui Liliana. Nu contest nimic, doar vreau sa stiu care este raportul ei cu Revolutia  Nu gasesc numele Liliana Nistor in baza de date publica a SSPR sau in listele de la Presedintia Romaniei (Monitoarele Oficiale inca nu le am). E posibil sa figureze cu alt nume daca si l-a schimbat intre timp (prin casatorie) sau sa nu aiba certificat fiindca nu l-a cerut sau nu l-a obtinut etc. Liliana, ai amabilitatea sa ne dai niste detalii in acest sens, celor care nu te cunosc?
Multumesc.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #71 : Februarie 07, 2009, 21:35:27 »

Eu as vrea sa ma lamuresc asupra aspectului de baza, calitatea de revolutionar a lui Liliana. Nu contest nimic, doar vreau sa stiu care este raportul ei cu Revolutia  Nu gasesc numele Liliana Nistor in baza de date publica a SSPR sau in listele de la Presedintia Romaniei (Monitoarele Oficiale inca nu le am). E posibil sa figureze cu alt nume daca si l-a schimbat intre timp (prin casatorie) sau sa nu aiba certificat fiindca nu l-a cerut sau nu l-a obtinut etc. Liliana, ai amabilitatea sa ne dai niste detalii in acest sens, celor care nu te cunosc?
Multumesc.

Scuze, am gasit acum; multumesc pt. postarea deciziei.
Memorat

« Răspunde #72 : Februarie 07, 2009, 21:44:14 »

Pentru toti, va spun, cum sunteti voi turnatori, asa sunt si eu. Eu, prezumtiv turnator, nu am primit raspuns la contestatia depusa la CNSAS, v-am prezentat un DELATOR al zilelor noastre (vezi cererea "doamnei" Cristina Adam prezentata anterior).
Memorat
« Răspunde #73 : Februarie 07, 2009, 21:49:06 »

Urmeaza, in cateva zile, copiile dosarelor CNSAS.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #74 : Februarie 07, 2009, 21:58:57 »

Pentru toti, va spun, cum sunteti voi turnatori, asa sunt si eu.

Nu poti sa ii faci pur si simplu pe toti turnatori. Daca cineva se duce la politie sa reclame o crima, ala nu e turnator.
Memorat

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18
Schimbă forumul: