Main Content:

Pagini: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 253

AVETI SECRETAR DE STAT-FITI LINISTITI!

• Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: AVETI SECRETAR DE STAT-FITI LINISTITI!
« Răspunde #495 : Mai 01, 2009, 18:26:32 »

Tin minte cand a venit un fost coleg sa-mi ceara bani imprumut ca sa poata sa isi plateasca o dovada. Nu era un impostor care isi cumpara o dovada ca sa o foloseasca la o infractiune. Cu omu m-am intersectat de mai multe ori in revolutie si stiu precis ca nu a stat acasa sub pat. Da nu s-a ocupat de colectionat dovezi. Ii trebea un tabel de la consiliu popular al municipiului pentru ca ii ceruse sesepereu inca o dovada. Dovada era la unu care cerea niste bani seriosi in schimb si i-a dat. L-am intrebat cum se poate ca un om cu care a riscat in zilele alea sa-i ceara acuma bani si am aflat ca nu au fost impreuna da ala avea dovada si facea bani cu ea. Nu i-am zis ca ma gandeam ca dovada o fi fost copiata chiar dintr-un dosar din sesepereu si ca ala era un simplu intermediar intre unu din comisie sau presedintele asociatiei si oamenii care aveau nevoie de dovezi.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #496 : Mai 01, 2009, 18:46:01 »

Nu am participat la discutiile de pe forumu de la Lugoj da am citit acum dupa metoda mea si cred ca sare in ochi o coincidenta la primu subiect. Cum a deschis discutia de asociatia de la Lugoj Boy01Boy si a inceput sa intre lumea in vorba cu el a intervenit agitat Aetziu si a dat tot forumu peste cap. Pentru mine e clar ca se pune intrebarea care e legatura dintre Asociatia 21 Decembrie Bucuresti si Asociaţia 16-21 Decembrie 1989 - Lugoj? http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=204.0
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #497 : Mai 01, 2009, 19:25:05 »

Esti in Bucuresti sau unde? Daca esti in Bucuresti imi vine greu sa cred ca nu ai auzit de incercarea lui Garcea de a baga dovezi falsificate in dosarele unor revolutionari adevarati ca sa poata sa ii dea pe mana parchetului. Daca te invarti pe la sesepereu nu se poate sa nu fi auzit de asta. Intreaba printre colegii cu care vrei sa faci asociatia aia noua ca si ei stiu. Rinelus si Purec au avut conflicte directe cu politistu militean. Si Perju a avut conflicte cu el chiar daca merg la aceeasi cantareti religiosi sa asculte muzica. E cu multe fete chestia si nu e deloc usor sa stabilesti care e calea cea  mai buna de urmat. Despre verificarile si completarile din oficiu te rog sa uiti. Cand au facut legea au profitat cativa presedinti de asociatii care au influentat textu in asa fel ca sa ne faca sa depindem de ei. Acum au asigurata macar cotizatia la asociatie. Uni si mai mult decat asta ca mai dij****sc si drepturile membrilor. Ia vezi cum isi baga mana legal in buzunaru revolutionarului www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=204.0.

Eu sunt un cay lucrat de garcea !Cu dosar penal la Parcheetele militare !
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #498 : Mai 01, 2009, 19:28:11 »

Sunt din ce in ce mai tentat sa-i depun plangere penal[ pentru denunt calominios desi Dan Purec imi sugera sa nu mai lovesc un om cazut !. El de ce m-a lovit vand credeam ca-s in picioare ?.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #499 : Mai 01, 2009, 20:52:52 »

Macar unu daca plateste pentru infractiunile pe care le face se sperie si restu. Daca nu la toti li se va parea ca e normal ce fac si tot asa se vor purta cu noi. Daca esti implicat direct da-i la gioale.
Memorat
« Răspunde #500 : Mai 01, 2009, 21:36:40 »

Banii pot dinamiza gasirea documentelor noastre. Iata o confimare care nu are alta calitate decat ca e cea mai noua, pentru ca pe forum se gasesc multe altele. Eu am un proces verbal care contine niste tabele. Nu stiu daca este acesta, dar poate fi intrebata persona patita. Cat a platit pe acea proba?
Memorat
« Răspunde #501 : Mai 01, 2009, 21:54:26 »

Cine are nevoie de aceste trei pagini poate sa le descarce de aici. Nu stiu insa daca mai poate completa cineva dosarele de la S.S.P.R. Ce ai dorit sa spui in legatura cu coincidenta de la Lugoj? Mi se pare interesant ca cei de acolo platesc 170 de lei cotizatie lunara fara sa carteasca, pentru ca, inafara domnului care a marturisit aceasta, nimeni nu a gasit curajul sa mai aduca date noi sau sa comenteze. Deci liderul de acolo aplica zaciuiala si nu sunt sigur ca o face pentru niste servicii certe. Cred ca strange banii si ramane la latitudinea sa daca face sau nu ceva pozitiv in schimbul lor. Eu am propus niste "investitii" sigure. Vreau documentul cutare si platesc daca il primesc. Presedintele asociatiei de la Lugoj ia lunar zaciuiala de la colgii sai si mai vede el daca le intoarce un serviciu pentru banii respectivi, sau nu. Propunerea mea mi se pare mult mai onorabila. Sper ca citesc si cei care, constient sau nu, au ingropat initiativa.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #502 : Mai 01, 2009, 23:44:26 »

Domnule Diplomatul007,ma bucur de initiativa dumneavoastra.Sper sa dea roade.In decembrie 2007,am avut si eu o initiativa asemanatoare.Dar de la cei care scriu sau viziteaza forumul,nu am avut nici o oferta si nici sustinere.Deci,nu trebuie sa va suparati,daca reactiile nu sunt dupa asteptarile dumnevoastra,asa-i Romanul.Eu va doresc succes in continuare.
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=3.15
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #503 : Mai 02, 2009, 00:05:41 »

De ce nu ati postat documentul mai demult?
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #504 : Mai 02, 2009, 00:26:07 »

Esti in Bucuresti sau unde? Daca esti in Bucuresti imi vine greu sa cred ca nu ai auzit de incercarea lui Garcea de a baga dovezi falsificate in dosarele unor revolutionari adevarati ca sa poata sa ii dea pe mana parchetului. Daca te invarti pe la sesepereu nu se poate sa nu fi auzit de asta. Intreaba printre colegii cu care vrei sa faci asociatia aia noua ca si ei stiu. Rinelus si Purec au avut conflicte directe cu politistu militean. Si Perju a avut conflicte cu el chiar daca merg la aceeasi cantareti religiosi sa asculte muzica. E cu multe fete chestia si nu e deloc usor sa stabilesti care e calea cea  mai buna de urmat. Despre verificarile si completarile din oficiu te rog sa uiti. Cand au facut legea au profitat cativa presedinti de asociatii care au influentat textu in asa fel ca sa ne faca sa depindem de ei. Acum au asigurata macar cotizatia la asociatie. Uni si mai mult decat asta ca mai dij****sc si drepturile membrilor. Ia vezi cum isi baga mana legal in buzunaru revolutionarului www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=204.0.

Presupun ca pe mine ma intrebi. Da, am fost pe la SSPR de patru ori, deci nu de-atatea ori sa le aud pe toate, chestiunea cu hartii idioate bagate in dosare am auzit-o, dar n-am retinut vreun 'Garcea', poate n-am fost atent. Am auzit si alte lucruri, dar incep sa ma plictisesc de anormalul lor. N-o sa stau acolo sa trag cu urechea sa aflu tot, fiindca mi se pare absurd. M-am lamurit deja ca ori nu traim intr-un stat de drept, ori ne plac prea mult intrigile, ori suntem lasi, ori am luat-o razna cu totii.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #505 : Mai 02, 2009, 00:50:58 »

A FOST SEDINTA DE GUVERN ASTAZI; SURPRIZE SURPRIZE..
    GHICI CINE ESTE ALESUL?
Inlocuiti "ori" prin "cu siguranta" pentru a afla adevarul domnule nastasache. Iata cum a debutat acest subiect, ca o provocare la discutii aprinse, provocatorul s-a facut nevazut si noi continuam sa raspundem provocarii chiar si dupa ce am aflat cine este noul secretar de stat. Suntem rezistenti in rataciri si decisi sa continuam. Macar de am shimba titulatura, sa nu fie "AVETI SECRETAR DE STAT-FITI LINISTITI!", ci "AVETI SECRETAR DE STAT-ASA VA TREBUIE!"
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #506 : Mai 02, 2009, 01:05:15 »

Intreb fara sa am intentia sa supar. Ultima pagina din documentul de mai sus, nu e cumva un fals? Si ar mai fi ceva de intrebat dar mi se pare absurd sa continuam sa postam pe acest subiect. Sa tragem o concluzie si sa-l inchidem. Dupa destituirea noului si mai vechiului secretar, vom putea reveni daca chiar dorim sa ramanem in capcana unei provocari. Concluzia pe care o propun este ca avem ce ne trebuie!
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #507 : Mai 02, 2009, 07:18:34 »

Noruletule,uiti,sau te faci ca uiti faptul ca vechiul si mai noul ss au fost numiti prin grija si cu impunerea tovarasului ion iliescu.Nu te mai strofoca,ca daca va fi schimbat Cutean(daca),tot un protejat al "revolutionarului suprem"i.iliescu va fi.Poate va fi din nou chiar vechiul,nu mai conteaza,atit timp cit clica rosie va conduce sspr.
 Attitudes are contagious. Is yours worth catching?
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #508 : Mai 02, 2009, 10:24:12 »

Un singur comentariu am de facut: O MIE DE VORBE NU FAC CAT O FAPTA! VOR MAI TRECE DOUA SECOLE PANA CE SEDENTARII CALCULATORISTI VOR INTELEGE CA CA BUTONATUL NU-I CA PARUL IAR CE SE SCRIE PE ACI ESTE DOAR "BLA BLA", ASTA DACA CEI CARE S-AU INGRASAT PREA MULT ALEG SI ALTA VARIANTA DE SLABIT, ALTA DECAT CEA PRIN INFOMETATRE!
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
« Răspunde #509 : Mai 02, 2009, 18:49:45 »

Am facut numai citeva selectii ,pentru a observa de ce Costin "lupta" la SSPR,dar pe sanatatea revolutionariilor,insa postez si linkuri unde puteti sa cititi intreaga istorie:

http://users.cjb.net/gisc/
Rolul oamenilor “de miscare”
Andra Luminita Rasnoveanu si George Costin…

In primavara lui 2005, atunci cand Teodor Melescanu a primit fraiele afacerii, acesta a insarcinat cu rezolvarea “problemei” pe doi dintre colaboratorii sai apropiati: Andra Luminita Rasnoveanu si George Costin, experti in excrocherii de calibru precum ARO Campulung. Andra Luminita Rasnoveanu este fata lui Constantin Rasnoveanu, vicepresedinte al Camerei de Comert si Industrie a Municipiului Bucuresti si presedinte al Camerei de Comert si Industrie Romano-Israeliene, fost coleg cu Teodor Melescanu pe vremea cand acesta activa in DIE. Andra Luminita Rasnoveanu este o veche colaboratoare a lui Teodor Melescanu, purtata de acesta din urma prin mai toate partidele prin care s-a plimbat. Pana de curand, Andra Luminita Rasnoveanu a fost Secretar General Adjunct al P.N.L., functie in care a fost propulsata de acelasi Teodor Melescanu. S-a retras din aceasta functie pentru a se ocupa de... „afaceri”, dupa cum ea insasi declara. A ramas insa in continuare consiliera pe probleme economico-financiare a lui Teodor Melescanu, precum si, alaturi de nepoata Noricai Nicolai, una dintre preferintele sexuale ale vicepresedintelui PNL-ist. Exista zvonuri in PNL conform carora Teodor Melescanu si Andra Luminita Rasnoveanu ar avea un copil.
George Costin, omul de casa al lui Constantin Rasnoveanu, este un traficant de certificate de revolutionar, ajuns prin manevre oculte presedintele Asociatiei “Decembrie 1989 – Metrou” si autointitulat prim-vicepresedintele Blocului National al Revolutionarilor. Spunem autointitulat, pentru ca acest individ isi aroga acest titlu fara sa il detina. Astfel, in Anexa 7 este prezentat procesul verbal de la ultimul congres al Blocului National al Revolutionarilor, care nu-i atribuie infractorului George Costin nici o functie. Pe de alta parte, infractorul George Costin, semneaza in calitate de “prim-vicepresedinte” o adresa ajunsa la dosarul de judecata prin care se decidea soarta cartierului Henri Coanda, la sectia a-IV a Civila a T.M.B., prin care il sustine pe infractorul Ion Radu Fotino in demersurile sale (Anexa Cool. Falsul acestei hartii rezida din insusi continutul ei; adresa este datata in 11.01.2006, iar cele 131 organizatii de revolutionari care amenintau instanta sa-i “faca dreptate” lui Fotino, s-au sesizat, printr-o “coincidenta” toate in aceeasi zi, in privinta acestui fapt, abia pe 12.01.2006, dupa cum rezulta din paginile 2, 3 si 4 ale anexei. Un alt participant la astfel de magarii “revolutionare“ este si Marian Zlotea, tot membru PNL si evident tot revolutionar cu certificat eliberat sub semnatura lui George Costin, care in calitatea de presedinte al Asociatiei Tineretului Roman pentu Natiunile Unite, a executat “manevre” asemanatoare de intimidare a justitiei, de data aceasta in numele tineretului roman (Anexa 8a ). Evident, magistratii mituiti ai Sectiei a-IV a Civile a T.M.B. nici macar nu au clipit. La revolutie, acest mic securist numit George Costin, care indeplinea functia de Sef al Garzilor Patriotice la I.M.G.B., s-a facut remarcat prin incercarea de a inchide portile uzinelor, pe 22 decembrie 1989, pentru a nu permite iesirea coloanelor de muncitori care doreau sa marsaluiasca spre Piata Revolutiei. Dupa revolutie, acest individ s-a facut remarcat prin traficul intens de adeverinte false de revolutionar, cu ajutorul carora s-au introdus in tara mii de masini straine care au beneficiat de scutiri de taxe vamale, prejudiciind astfel statul roman de importante sume de bani. O alta infractiune de care se face vinovat acest George Costin, este sustragerea unor importante sume din contul “Libertatea”, despre care nici astazi nu se cunoaste cu exactitate unde au ajuns. Alaturi de un alt infractor de notorietate, pe numele sau Iordan Radulescu, George Costin a fost anchetat o indelungata perioada de timp, iar dupa ce a cotizat corespunzator, la inchisoare au mers, in locul celor doi de mai sus, alti nefericiti, pe post de tapi ispasitori. Cu aceasta ocazie, relatiile lui George Costin in zona politiei si parchetelor, s-au dezvoltat intr-o maniera exponentiala. Cele mai mari relatii in cadrul Ministerului Administratiei si Internelor, si le-a facut George Costin in cadrul Arhivelor Nationale, de unde a obtinut cu interventii diferite documente in baza carora a demarat actiuni de imbogatire in detrimentul celor indreptatiti sa mosteneasca diferite bunuri imobiliare. In cazul Henri Coanda, este simplu de remarcat ca toate documentele folosite de infractori poarta date incepand cu anul 2000. De asemenea, este uimitor de mare ponderea pe care o au revolutionarii printre infractorii amintiti pana acum in acest caz, dar si printre cei care urmeaza, fie ei magistrati, politisti, oameni politici sau doar simpli “investitori” in aceasta afacere.
O alta “indeletnicire” a infractorului George Costin este aceea de a furniza “masa de manevra”. Astfel, acesta este cunoscut pentru faptul ca, pentru sume corespunzatoare, poate organiza diferite mitinguri sau manifestatii in favoarea sau in defavoarea cui se cere. Amintim aici, gasca de golani care la un moment dat umplusera sediul P.S.D. manifestand in favoarea lui Marian Vanghelie, care este. Un alt caz, este acela din fata sediului P.S.D., prin care un grup de “revolutionari” revoltati, cereau demisia din partid a lui Ion Iliescu si Emil Cutean. De altfel, pe acesta din urma il viza infractorul George Costin, conflictul dintre cei doi fiind de notorietate, acestia avand un ultim termen de judecata, intr-un proces penal, pe 31.05.2006 la Inalta Curte de Casatie si Justitie.
Acelasi infractor George Costin, in calitatea de „prim-vicepresedinte” al Blocului National al Revolutionarilor, se face remarcat prin delapidarea unor importante sume de bani, din fondurile acordate de statul roman revolutionarilor, in baza legii speciale nr. 42/18.12.1990 cu modificarile aduse ulterior. In acest sens, infractorul George Costin a incheiat cu marea majoritate a revolutionarilor pe care-i pastoreste, procuri speciale prin care acestia il mandateaza sa le gestioneze drepturile acordate in baza legii 42/1990. Astfel, din cele circa 8.000.000 lei vechi pe care fiecare revolutionar ar trebui sa le primeasca lunar, infractorul George Costin le da acestora doar 2 sau, in unele cazuri, 3 milioane lei vechi, restul fiind dirijat catre propriul buzunar sub pretextul unei mai bune administrari precum si sub pretentia ca datorita lui s-au obtinut aceste drepturi. Acei revolutionari care initial au refuzat semnarea unor astfel de procuri, au fost amenintati ca nu li se va mai reinnoi certificatul de revolutionar si au sfirsit prin a semna ceea ce dorea infractorul George Costin. Acesta, a folosit o parte din acesti bani, in scopul derularii in continuare a excrocheriei. De ce avea nevoie de bani? Pentru ca, Florinel Camara, caruia dupa indelungi insistente, infractorul Ion Radu Fotino a tot refuzat sa-i arate testamentul falsificat, a inchis robinetul cu bani din care finanta operatiunea de spaguire necesara ducerii la bun sfirsit a excrocheriei. El a incercat de altfel si o iesire onorabila din aceasta situatie, prin vanzarea “drepturilor” sale catre omul de afaceri Gigi Becali; acesta, sfatuit de Florinel Pandele, primarul Orasului Voluntari, sa nu se amestece in aceasta excrocherie imobiliara, l-a refuzat. Asa a ajuns infractorul George Costin sa inceapa finantarea acestor operatiuni de mituire a judecatorilor din fondurile alocate de statul roman revolutionarilor, prin mecanismul procurilor speciale amintite mai sus. Pentru a le inchide gura, revolutionarii au fost momiti cu acest teren pe care-l va cistiga Fotino, din care li se va da si lor cite o parcela conform prevederilor legii 42. “Asta-i singura solutie, pentru ca alt teren nu mai este!” le spune infractorul George Costin revolutionarilor.
Ca fapt divers, marea majoritate a infractorilor implicati in aceste excrocherii, fie ei oameni politici, politisti, magistrati, oameni de afaceri sunt revolutionari. Poate n-ar strica sa-i intrebe cineva pe unii cam pe unde au luptat la revolutie…
Unde trebuie sa ajunga banii ?

O parte dintre revolutionarii “pastoriti” de George Costin se regasesc pe lista „investitorilor” care au semnate deja promisiuni de vanzare-cumparare notariale cu infractorul Ion Radu Fotino, in baza carora au “cotizat” avansuri importante. Ei nu stiu ca, intreaga suprafata a cartierului Henri Coanda a fost deja „promisa” tot notarial, altor persoane. Astfel, la Biroul Notarilor Publici Asociati Miu si Molcut, au fost deja incheiate antecontracte de vanzare-cumparare pentru intreaga suprafata a cartierului Henri Coanda, cuprinzand atat amplasamentul din Voluntari cat si pe cel din Sectorul 1. Beneficiarii acestor “promisiuni” de vanzare-cumparare sunt, alaturi de alti investitori si revolutionari, in principal: George Costin, Florinel Camara (el trebuie sa-si amortizeze „investitia”), Andra Luminita Rasnoveanu (in parte pentru efortul depus, in rest in numele lui Teodor Melescanu si al Noricai Nicolai...), Gheorghe Stefan zis PINALTI, eminenta cenusie si S.C. PROROM S.R.L., unde se va duce cea mai mare suprafata de teren. Cine se ascunde in spatele acestei companii? Iata...
Nelu Lupu este un vechi tovaras de-al infractorului George Costin, inca de pe vremea cand il facea pe acesta din urma scapat de puscarie pentru fals, fals intelectual si uz de fals, in cazul anchetei la care a fost supus George Costin in privinta adeverintelor false de revolutionar pe care obisnuia sa le vanda, pentru sume frumusele, diferitilor interlopi ce-i bateau la usa. Meritul de atunci al lui Nelu Lupu, este acela ca, in locul lui George Costin si al lui Iordan Radulescu care comisesera infractiunile descrise putin mai sus, la inchisoare au mers alti doi, nevinovati. George Costin nu si-a uitat prietenul si cu ocazia unui necaz al acestuia legat de o mita pe care a primit-o intr-un caz supravegheat de ofiterii de la U.M. 0962, l-a ajutat pe Nelu Lupu sa scape basma curata, in sensul ca acesta din urma nu a mers la puscarie. Este cat se poate de adevarat, ca pentru luarea de mita respectiva, Nelu Lupu a platit cu functia: din sef al politiei sectorului 4 a ajuns loctiitorul acestuia!!! Asta doar temporar, pentru ca, dupa ce s-au mai linistit apele, a ajuns din nou, cu ajutorul aceluiasi prieten cu relatii sus puse in M.A.I. – George Costin, Seful Politiei Sectorului 4. Despre Nelu Lupu revolutionarii spun ca ar avea ultimul etaj al vilei pe care o detine langa cea a fostului primar Vasile Mihalache, facut din banii pe care li se cuveneau lor si pe care George Costin ii administreaza acum in baza unor procuri obtinute cu forta. Despre Nelu Lupu arhivele U.M. 0962 contin multe dosare, in care “prietenia” acestuia cu infractorul revolutionar George Costin este de notorietate, dar probabil ca cei de acolo nu au fost intrebati pe 19.05.2006, cand a fost facuta rotirea de cadre descrisa mai sus. Pentru a va mai face o idee despre unele dintre indeletnicirile acestui brav militian Nelu Lupu, va invitam sa accesati link-urile urmatoare:

In cazul lui Ion Radu Fotino, Nelu Lupu a primit, la sfarsitul lunii aprilie, suma de 50.000 euro pentru a da solutia de neincepere a urmaririi penale (NUP) pentru fals, fals intelectual si uz de fals in dosarul 4578/2006 trimis la parchet de catre Tribunalul Municipiului Bucuresti, Sectia a-IV a Civila. Este important de precizat ca acest dosar a fost inregistrat pe numele notarilor decedati Ion Negrea si Dumitrescu Lucia pentru a fi mai greu de gasit si de urmarit. Lui Nelu Lupu, banii i-au fost inmanati de vechiul sau prieten George Costin, dupa ce in prealabil au stabilit telefonic sa se vada acasa la infractorul-politist. Aceasta convorbire telefonica a fost purtata de catre George Costin de la postul telefonic cu numarul 0723594048. Solutia negociata, a fost aceea de a trimite dosarul lui Fotino catre Parchetul de pe langa Judecatoria Sectorului 3 cu propunerea de neincepere a urmaririi penale impotriva lui Ion Radu Fotino pe motiv ca cele doua expertize care arata clar falsurile lui Fotino sunt facute pe baza unor copii xerox, iar originalul este retinut de catre avocatii ANL. Astfel se explica si greutatea cu care, avocatii ANL si ai cetatenilor care au facut plangere penala impotriva lui Ion Radu Fotino, dosarul numarul 4583/2006, reusesc sa dea de politista insarcinata cu cercetarea penala in acest caz, doamna inspector Baciu din cadrul Biroului Cercetari Penale al Sectiei 10 Politie. Este util de precizat ca noul comandant-infractor al Politiei Sectorului 3, Nelu Lupu a dispus ne-conexarea celor doua dosare in care acelasi infractor Ion Radu Fotino este acuzat de aceeasi infractiune. De ce oare? Pentru ca, in cazul dosarului trimis la Parchetul de pe langa Judecatoria Sectorului 3 de catre instanta Sectiei a-IV a civile a TMB (4578/2006), cercetarile de la Sectia 10 Politie au fost deja incheiate in mare graba (reprezentantii ANL nici macar nu s-au prezentat la Sectia 10 Politie), ele fiind pe punctul de a pleca urgent catre parchet cu propunerea de neincepere a urmaririi penale a infractorului Ion Radu Fotino. Acest lucru era necesar pentru a grabi intoarcerea la instanta sectiei a-IV a Civile a dosarului, pentru ca, aceasta instanta sa procedeze in mod rapid la cadorisirea infractorului Ion Radu Fotino cu jumatate din cartierul Henri Coanda. Probabil ca, odata intors la aceasta instanta, un complet format din aceiasi infractori cu roba Aura Gabriela Popescu, Diana Gabriela Nastase si Iulian Tartau, va judeca din nou cauza. Este inutil sa ne punem problema moralitatii cu care Iulian Tartau va mai avea tupeul sa judece in aceasta cauza dupa ce a fost identificat “la plimbare” prin parcuri, alaturi de unul din avocatii lui Fotino, Sorin Ovidiu Dragan.

Pe cine a “speriat” DNA la sectia a-7-a Politie…?

Pentru a clarifica cat mai mult rolul pe care il are George Costin in aceasta afacere, in care este responsabil cu presiunile asupra justitiei si cu relatiile in politie, va prezentam in Anexa 13, modul in care, lucratorii Sectiei 7 Politie au inteles sa-si faca datoria, mai mult fata de infractorul George Costin si mai putin fata de lege si contribuabilii din banii carora traiesc. La Sectia 7 Politie a ajuns plangerea penala formulata la Parchetul de pe langa Judecatoria Sectorului 2, de catre Asociatia Detinatorilor de Lot Cartier Henri Coanda, impotriva expertului-infractor Dragomir Romulus Benone. Ei bine, militienii de acolo au procedat mai intai la informarea lui George Costin despre mersul lucrarilor si abia apoi pe cei care au formulat plangerea penala. Mai are vreun sens sa precizam ca si pentru infractorul Dragomir Romulus Benone dosarul a plecat catre Parchetul de pe langa Judecatoria Sectorului 2 tot cu propunere de neincepere a urmaririi penale...? Din ce cauze? Poate ne va spune candva, DNA-ul... Intr-un mod similar, a fost tratata plangerea penala depusa de ANL, dupa indelungi insistente ale beneficiarilor, impotriva infractorilor (Anexa 13a). Ce ar mai fi important de retinut in cazul infractorului George Costin este faptul ca, pe langa toate infractiunile comise, acesta mai are si tupeul de a da sfaturi poporului roman, despre integrare, in emisiuni difuzate de DDTV.
Daca nu face parte dintr-o strategie atent elaborata, menita sa ingroape bine de tot PNL, faptul ca Adriean Videanu, primarul general al Capitalei a refuzat sistematic sa-i primeasca pe George Costin si Andra Luminita Rasnoveanu pentru “discutii”, este un lucru demn de admirat. Cei doi “infractori de miscare” bat de mai bine de jumatate de an la portile actualului primar general. Adica, cam de pe atunci cand au inteles ca, datorita mobilizarii beneficiarilor de loturi din Henri Coanda, nu vor putea lua si partea din Sectorul 1 a cartierului, cu aceleasi mijloace si complicitati. Ei ar fi vrut sa-i solicite lui Videanu sa le faca o “punere in posesie”, in genul Traian Basescu-2004. O alta mare “dorinta” a cuplului infractor Rasnoveanu-Costin era obtinerea unei anumite exclusivitati in privinta unor licente pentru o companie de TAXI care ar urma sa fie infiintata de cei doi infractori in calitate de asociati. Conform surselor noastre, aceasta noua companie, ar fi urmat sa impuna anumite standarde de calitate pentru Bucuresti, care, odata adoptate de catre CGMB, deveneau obligatorii petru toti operatorii din piata. O mica omisiune... Aceasta companie urma sa fie dotata cu masini Citroen Berlingo si Peugeot Partner care asigura “volumul” optim pentru transportul in conditii de calitate a pasagerilor... Ei bine, la toate aceste insistente, spre lauda lui, Adriean Videanu a ramas nepasator, cel putin pana in momentul de fata.
Dovada ca Lucian Bildirescu a avut bani in conturile deschise la Banca Romaneasca, avem? Avem Anexa 18 si Anexa 19 “obtinute” de George Costin de la Arhivele Nationale. Ce ne mai trebuie? O lege! Se va face… Se ocupa Calin… Ar mai trebui o expertiza care sa actualizeze suma de 88.736.207 lei... Avem! E facuta preventiv, nu cumva sa ne prinda legea cu expertiza nefacuta. Iat-o in Anexa 20. Nu e mult. Doar 230.000.000.000 lei...
http://www.gisc.cjb.net/probe.html
http://users.cjb.net/gisc/

Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
Pagini: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 253
Schimbă forumul: