Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4

REVOLUTIONARI!!!! NU VA-TI SATURAT DE MINCIUNI?

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: REVOLUTIONARI!!!! NU VA-TI SATURAT DE MINCIUNI?
« Răspunde #15 : Martie 05, 2009, 15:25:43 »

pentru siguranta mea am schimbat parola de logare , daca fenomenul se va repeta administratorul este direct vinovat si va raspunde pentru asta
Care fenomen? Daca e adevarat ce tot spuneti aici cu atacuri si nickuri (dar nu am inteles exact la ce va referiti) e foarte grav, dar eu nu am nici un amestec si insist ca orice problema de acest tip sa fie complet lamurita.
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #16 : Martie 05, 2009, 15:28:20 »

Da, acum mi-au taiat contul. Frumos.
Incep sa inteleg ca mi-au dat accept dar nu sunt dorit la ei s-or fi certat si m-au dat afara. Nu inteleg de ce sustin ca as fi intrat prin frauda. Mi-am facut cont normal la ei. Sa explice frauda la care se refera, ca eu nu inteleg.
Eu din cite am inteles ca pe acest forum ai fii postat in contul lui,dar cred ca " bat " in alta parte prin tine sa loveasca administratorul acestui forum Grin
Crezind ca forumisiti de aici se vor muta pe forumul lor Cheesy
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #17 : Martie 05, 2009, 15:53:38 »

TEST - de vazut pe ce nume intra. Postat de Iulian nastasache pt. test.
Memorat

• Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Martie 05, 2009, 15:57:36 »

Atenţie: în timp ce citeai 15 răspunsuri au fost scrise. Poate doreşti să le vezi şi să revizuiesti mesajul tău.

TEST postat de rinelus UNCRR tot pentru test, de pe acelasi link
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Martie 05, 2009, 15:58:56 »

La fereastra mea de scriere este alt link decat cel postat de Nastasache
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #20 : Martie 05, 2009, 16:09:28 »

Testul nr.2
Scriu aici exact pasii.
(Paranteza:
In primul rand, e normal ca daca nu esti logat pe Portal si accesezi un link care presupune logare, sa te trimita intai in pagina de logare. Asta l-a speriat pe aetziu pe buna dreptate poate, ca era pagina logare ca sai ai acces la o pagina ceruta direct, cum e http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=204.0;num_replies=19)

continui la testul 2
Memorat

• dorel
  • personaj de poveste
  • Administrator
  • Membru nou
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Martie 05, 2009, 16:29:28 »

Stimati Domni si Stimate Doamne,

Nu este vorba de nici o bresa de securitate sau probleme cu forumul. Postarile se fac de pe userul corect, in topicul corect.

Link-ul respectiv face exact ce trebuie sa faca.

Sa analizam : http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=204.0;num_replies=2

action = post - actiunea este postare, deci adaugare de continut.
topic = 204.0 - acesta este topicul in care se va face adaugare.
num_replies=2 - la momentul 0 cand s-a postat acest link, existau 2 postari in topic. Mesajul "Atenţie: în timp ce citeai 18 răspunsuri au fost scrise. Poate doreşti să le vezi şi să revizuiesti mesajul tău." este un mesaj automat iar cifra respectiva indica diferenta de posturi de la momentul 0 pana in prezent.

Cu stima,
Dorel
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #22 : Martie 05, 2009, 16:32:19 »

TEST 2- cont.

Eram logat pe Portal, pe pagina http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=204.0 ca sa ii raspund lui Bardan.
(dupa mesajul lui http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=204.msg16902#msg16902, care era ultimul).

Am apasat ca tot omul pe raspunde (n-avea rost sa dau citat ca oricum era ultimul mesaj). Boon.

A aparut fereastra pt. scris mesajul.

Daca te uiti acuma in url, acolo apare (normal, si asta n-am inventat-o eu):

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=204.0;num_replies=19

Asta e linkul pe care l-a copiat si l-am postat si pentru care s-a facut scandal nejustificat.

Este adevarat ca este un link catre o pagina care necesita logare, logare insemnand ca inainte sa postezi trebuie sa te loghezi.
Daca am gresit undeva e ca n-am dat link-ul de citire (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=204.msg16902 adica fara fereastra pentru text), mi-a fost mai simplu sa copii linkul asta cum e si sa il postez pentru Badita.

Uitati-va bine ca e un link, n-are username si parola nimanui in el, sau ceva cifrat. E un link chior catre o pagina care necesita logare.

Boon . continui.
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #23 : Martie 05, 2009, 16:39:55 »

Nu este vorba de nici o bresa de securitate sau probleme cu forumul. Postarile se fac de pe userul corect, in topicul corect.

Sa analizam : http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=204.0;num_replies=2

num_replies=2 - la momentul 0 cand s-a postat acest link, existau 2 postari in topic. Mesajul "Atenţie: în timp ce citeai 18 răspunsuri au fost scrise. Poate doreşti să le vezi şi să revizuiesti mesajul tău." este un mesaj automat iar cifra respectiva indica diferenta de posturi de la momentul 0 pana in prezent.

Cu stima,
Dorel

Ok, foarte bine Dorel ca ai facut verificarile. La reactia pe care a avut-o domnul de la 16-21 eu ma speriasem ca, chiar e ceva in neregula, au fost si multe mesaje puse rapid.
Memorat

« Răspunde #24 : Martie 05, 2009, 16:47:09 »

Cu stima,
Dorel

Ok, foarte bine Dorel ca ai facut verificarile. La reactia pe care a avut-o domnul de la 16-21 eu ma speriasem ca, chiar e ceva in neregula, au fost si multe mesaje puse rapid.
De regula asa reactioneaza,ti-am spus de la inceput sa stai linistit,motiv,creeat, de a te bana pe forumul lor, a facut putina "agitatie" pe acest forum,ca sa someze administrator,ca doar si el este administrator de Grin forum
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25 : Martie 05, 2009, 16:56:14 »

Continui:
Dupa ce am pus link-ul
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=204.0;num_replies=19

probabil ca dl. de la Asoc 16-21 on facut click pe el si a ajuns pe Portal.

Cum pagina respectiva era protejata, i s-a cerut sa se identifice.

Si a vazut (cu stupoare) ca apare username-ul lui in fereastra de dialog.

Ei, aici e buba.
Probabil dl aetziu, vazand ca scrie username-ul lui (si parola) dupa ce acceseaza un link, a presupus ca eu am dat la toata lumea un link pe care daca faci click te loghezi cu username-ul si cu parola pe care le vedea pe ecran

Fals.

Explicatia e atat de simpla incat nici nu stiu cum sa o formulez:

Daca pe PC-ul tau setezi sa ti se memoreze, pt. un site, username-ul si parola, pentru ca urmatoarea data sa nu mai fie nevoie sa le introduci, atunci, data viitoare cand intri pe site-ul respectiv, o sa trebuiasca sa dai doar click, avnd deja completate campurile de username si parola. Astea (username-ul si parola) nu le vede toata lumea, le vezi numai tu, si cei care au acces la calculatorul tau.

Accesand acelasi link (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=204.15;num_replies=23) , cei care au setat sa li se memoreze username-ul si parola vad username-ul si parola lor, nu a altuia. Si cei care nu au optat sa le memoreze, vad campuri goale acolo, ca sa-si introduca usernameul si parola.

Sa continui? Ca am obosit. Iau o pauza si continui, poate oamenii chiar s-au crezut atacati.
Memorat

« Răspunde #26 : Martie 05, 2009, 17:07:05 »

Odihneste linistit oricum,vor ramine la prima impresie Grin,todeauna sau crezut atacati,de aceea au creeat celalat forum,dar nu am explicatia de ce te au ales pe tine ca tinta,de regula erau altii tinta,printre care si eu Grin
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #27 : Martie 05, 2009, 17:40:21 »

No, ca nu mai am mult si e spre binele lor.

Deci, fereastra aceea de logare pe care a dl aetziu vazut-o nu era altceva decat formularul de logare pe Portal pt. care el, sau altcineva care are acces la PC-ul de la care a intrat el, setase, la un moment dat, sa i se memoreze username-ul si parola.

Linkul pus de mine nu contine nici username-ul nici parola cuiva, doar link catre o pagina banala din portal unde trebuie sa te loghezi.

A fost o confuzie facuta de cei de la Asociatia 16-21 Dec, datorat probabil grabei sau neintelegerii mecanismelor de functionare a Internetului si a PC-ului. Nu un atac cibernetic.

Pozitia lor este de inteles, poate ca nu au experienta, dar s-au speriat degeaba.

Eu imi cer scuze ca poate am escaladat la conflictul acesta, dar nu puteam sa ignor problema, chiar am crezut ca e serioasa, fiindca sesizarea nu venise de la oricine, ci de la administratorului unui site, caruia, fiindca lucrez in domeniu, ii respect munca enorm, ultimul meu gand fiind sa atac vreun site. As fi primul care as sesiza parchetul daca as afla ca s-a intamplat asa ceva (un atac cibernetic real)

Si cu asta am terminat, nu inainte de a face o paranteza importanta, pentru protectia dlui aetziu: setarea aceea de a ti se memora username-ul si parola, in cazul in care la PC-ul respectiv au acces mai multe persoane, este periculoasa din alt punct de vedere: oricine foloseste PC-ul acela se poate loga in numele tau.

Memorat

• boy01boy
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Martie 05, 2009, 18:04:36 »

Domnul Nastasache,multumesc pt raspuns,mai astept si de data asta dar sper sa fie ultima,daca nu se rezolva am sa dau in justitie pt ca asa au castigat foarte multi .Multumesc pt ajutor si mai astept cate-o veste de la dv.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Martie 07, 2009, 01:50:15 »

Nu stiu cat o sa mai tina cu minciunile si hotiile comisiilor care pe zi ce trece ne mint si ne duc cu presul de pe o zi pe alta. Nu stiu la cine sa mai apelez sau sa mai zic ceva pt ca de 4 ani nu sa rezolvat nimic,doar pt aceia care la revolutie nu stiu macar unde se aflau si sant marii revolutionarii .PE BANI domnilor si pe minciuni.Am certificat,brevet,sant in aceleasi monitoare cu domnul Iliescu,cu domnul Cuteanu,fost presedinte al comisiei parlamentare,la care daca nu ai dat ceva nu ai trecut de comisie,eu nu am vrut sa dau si presedintele asa zisa asociatie 16-21 Decembrie Lugoj mi-a cerut 54 de mil cotizatie din 2004 pana acuma,nu stiu la care asociatie din tara asta se mai cere cotizatie de 170 ron pe luna?Si acuma ma chinui sa imi primesc certificatul.In primul certificat sant trecut ca Luptator si eu de fapt sant Retinut cu acte in regulaVa rog daca cititi aceste randuri sa-mi spune-ti si mie unde sau cu cine sa vb sa-mi primesc drepturile

Ati promis niste deszvaluiri in prima dumnavoastra interventie pe subiectul asta domnule boy01boy. Ramane valabila promisiunea? Cred ca toata lumea este interesata de asemenea dazvaluiri. Poate ati observat ca multi dintre cei care si-au facut un cont pe forumul asta si intra in discutiile de aici, doresc sa scape de cei care paraziteaza miscarea revolutionara, de impostori.
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 15:38:25 de către razvan »
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4
Schimbă forumul: