Main Content:

Pagini: 1 ... 152 153 [154] 155

"Vă rătăciţi neştiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)

• ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Sfanta Cruce
« Răspunde #2295 : Septembrie 14, 2020, 14:56:08 »

https://www.crestinortodox.ro/calendar-ortodox/inaltarea-sfintei-cruci-121184.html

SUB CRUCEA TA...
În zori de zi cand mă  trezesc..
Smerit...m-aplec sub cruce..
Si cu Hristos...mereu vorbesc..
Ii spun când crucea n-o pot duce...
Când  valurile mă  lovesc...
Si când  furtuna  vine...
Eu...iar sub cruce mă  aplec..
Și  Domnul e cu mine...
Sub crucea Ta m-aplec mereu..
Si Tu...imi dai putere...
Si-oricat ar fi drumul de greu..
La Tine aflu.. mângâiere...
Astăzi....îți mulțumesc  ...Iisuse...
Pentru  câte  ai răbdat...
Ca să pot sta... azi ....sub cruce...
Si să-mi plâng al meu...necaz..
Sub cruce vreau să  mă  găsești ..
Atunci când vremea vine...
Ca să mă duci  în slăvile cerești..
Acolo.. sus la Tine...! Amin.!
Memorat

Amin.
Memorat

Vizionati #Sinaxar 17 septembrie - Sfânta Muceniță Sofia și fiicele sale: Pistis, Elpis și Agapi
www.facebook.com/watch/?v=687175598672344&notif_id=1600317010889651&notif_t=watch_follower_video&ref=notif
« Ultima modificare: Septembrie 17, 2020, 10:28:50 de către razvan »
Memorat

Nu atat ca vicepresedinte, cat ca frate in Hristos:
Primul om al presedintelui - Mike Pence - www.youtube.com/watch?v=GRC0z0qYlRw
« Ultima modificare: Octombrie 01, 2020, 09:35:08 de către razvan »
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
adevarat spune.!
« Răspunde #2299 : Septembrie 19, 2020, 09:34:47 »

Un Vicepresedinte Crestin, care crede cu adevarat in Dumnezeu si le cere tineretului sa fie pregatiti pe viitor pt. apararea Credintei si a Adevarului in Hristos, conform cuvintelor scrise in Biblie.!
Memorat

Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Rugaciune
« Răspunde #2301 : Octombrie 01, 2020, 21:30:07 »

Imparatesei celei alese mai inainte de veci, Imparatesei celei mai inalte decat toata faptura cerului si a pamantului, care a venit oarecand la rugaciune in Biserica din Vlaherne si se ruga pentru cei din intuneric.!
Acesteia si noi, cu credinta si cu umilinta ii serbam Acoperamantul ei cel luminos. Iar tu, ca ceea ce ai putere nebiruita, izbavste-ne pe noi din toate nevoile, ca sa strigam tie :
Bucura-te bucuria noastra, acopera-ne pe noi de tot raul cu cinstitul tau Acoperamant.!
Fiind cuprinsi de viforul multor nevoi, Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, tu ne ajuta noua. Stand inaintea fetei altarului Domnului si ridicand mainile tale, roaga-te ca Domnul, Imparatul slavei sa caute la nevrednica noastra rugaciune si sa asculte cererile celor ce cheama numele tau cel sfant si canta Fiului tau : Doamne miluieste, Amin.!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Rugaciune
« Răspunde #2302 : Octombrie 01, 2020, 21:32:39 »

Imparatesei celei alese mai inainte de veci, Imparatesei celei mai inalte decat toata faptura cerului si a pamantului, care a venit oarecand la rugaciune in Biserica din Vlaherne si se ruga pentru cei din intuneric.!
Acesteia si noi, cu credinta si cu umilinta ii serbam Acoperamantul ei cel luminos. Iar tu, ca ceea ce ai putere nebiruita, izbavste-ne pe noi din toate nevoile, ca sa strigam tie :
Bucura-te bucuria noastra, acopera-ne pe noi de tot raul cu cinstitul tau Acoperamant.!
Fiind cuprinsi de viforul multor nevoi, Nascatoare de Dumnezeu Fecioara, tu ne ajuta noua. Stand inaintea fetei altarului Domnului si ridicand mainile tale, roaga-te ca Domnul, Imparatul slavei sa caute la nevrednica noastra rugaciune si sa asculte cererile celor ce cheama numele tau cel sfant si canta Fiului tau : Doamne miluieste, Amin.!
Memorat

Amin.
Memorat

La Iasi era sa se lase cu bataie ieri de Sfanta Cuvioasa Parascheva. Se mai indoieste cineva ca ortodocsii sintem prigoniti la noi in tara?
Memorat

Tacerea noastra (zica "a noastra" la general) ne va costa cu virf si indesat! Mai rau decat tacerea din momentul instrainarii Petromului.
Memorat

Pavel Popescu deputat PNL: Toți cei care protestează împotriva țării, toți cei care au fost astăzi la Sf. Parascheva și s-au contrat cu Jandarmeria și toți cei care sunt împotriva PNL-ului sunt plătiți de Rusia...  Cheesy Așa a spus Dick Head Popescu.
Vlad Constantin Zaharia: Ce caută pițigoiul ăsta "nevinovat" în Parlamentul României!?

Memorat

O constatare si mai trista.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Dacă nu ne vom aminti și onora înaintații, vom fi ceea ce am ajuns deja, sclavi în propria noastră țară.
Memorat
Pagini: 1 ... 152 153 [154] 155
Schimbă forumul: