Main Content:

Pagini: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 149

"Vă rătăciţi neştiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)

Liantul este neamul si adevarul istoric ! ´´Neamurile sunt lasate de Dumnezeu´´

Da...dar neamul despre care vorbiti este bulversat si dezbinat...iar adevarul istoric este deseori contestat, sau - ceea ce este si mai rau - se tinde a nu mai fi cunoscut.. Nu cred ca asteptarea unei 'mantuiri' neconditionate (indiferent de natura) este cea mai buna solutie.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Crestinsmul ortodox nu presupune nici un fel de asteptare: fiecare trebuie sa-si ia crucea si sa incerce sa se mantuiasca.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !

Postarea unui prieten de fb.
Un impărat avea un servitor care, în toate circumstanțele spunea întotdeauna: Regele meu, nu fi descurajat pentru că tot ce face Dumnezeu este perfect, nu greșește. Într-o zi, au plecat la vânătoare și un animal sălbatic l-a atacat pe rege; servitorul a reușit să omoare animalul, dar nu a putut împiedica maiestatea sa să-și piardă un deget. Furios și fără a-și manifesta recunoștința, Regele a spus: Dacă Dumnezeu ar fi fost bun, n-aș fi fost atacat și nu mi-am pierdut un deget. Slujitorul i-a răspuns: "în ciuda tuturor acestor lucruri, vă pot spune doar că Dumnezeu este bun și că tot ceea ce face este perfect, nu greșește niciodată". Înfuriat de răspuns, regele a ordonat arestarea servitorului său. În timp ce a fost dus în închisoare, ia spus din nou împăratului: Dumnezeu este bun și perfect. Într-o altă zi, regele a plecat singur pentru o altă vânătoare și a fost capturat de sălbatici care folosesc ființe umane pentru sacrificiu. Pe altar, sălbații au aflat că împăratul nu avea un deget, asa că a fost eliberat pentru că nu era considerat "complet" pentru a fi oferit zeilor. La întoarcerea sa în palat, el a ordonat eliberarea robului său și a spus: Prietenul meu, Dumnezeu a fost foarte bun pentru mine. Am fost aproape ucis, dar pentru lipsa unui singur deget, am fost eliberat. Dar am o întrebare; Dacă Dumnezeu este atât de bun, de ce mi-a permis să te pun pe tine în închisoare?
Slujitorul său ia răspuns: Regele meu, dacă n-aș fi fost pus în închisoare, aș fi plecat cu tine și ar fi fost jertfit, pentru că nu am nici un deget lipsă. Tot ce face Dumnezeu este perfect, El niciodată nu greșește. Adesea, ne plângem de viață și de lucrurile negative care ni se întâmplă, uitând că totul se întâmplă cu un scop. Dumnezeu știe de ce citești astăzi acest mesaj ... Dumnezeu este bun și perfect! Dragul meu prieten, o atitudine bună îți va determina altitudinea. Când te uiți la viața, cariera, slujba sau viața ta de familie, ce spui? Lauzi pe Dumnezeu? Învinuiesti pe Satana? O atitudine bună față de Dumnezeu IL faci să se miște în favoarea ta. Stai jos și spune: Astăzi sunt recunoscător că am avut un somn liniștit, sunt recunoscător că trăiesc cu posibilități, sunt recunoscător că am un acoperiș deasupra capului, sunt recunoscător că am un loc de muncă, sunt recunoscător că am Familie si prieteni. Mai presus de toate, sunt recunoscător că IL am pe Dumnezeu în viața mea. Fii binecuvântat și nu fi invidios sau șocat când alții prosperă pentru că nu știți prin ce au trecut pentru a ajunge acolo (testari, încercări și necazuri), așa că mulțumește lui Dumnezeu pentru ceea ce ai. "Puțin este mult când Dumnezeu este în el, este bine prin harul lui Dumnezeu." Atinge viața cuiva cu acest mesaj, dacă Dumnezeu este pentru noi, cine poate fi împotriva noastră?
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Asa se distruge BOR - ul ! Daca nu ne ridicam si nu cerem ca ierarhii sa-si vina in fire, atunci...

https://www.youtube.com/watch?v=Z8-vbAJfLXo
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1759 : Iulie 16, 2017, 21:54:05 »

Crestinatatea are un moment de relativ respiro cu Donald Trump la putere. Chiar si asa tradatorii Uniunii Europene isi fac de cap aducand noi si noi valuri de musulmani.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1760 : Iulie 16, 2017, 22:21:53 »

E doar o aparență. Toate rețelele homosexuale, cvice și politice, sînt active, bine finanțate și-și continuă acțiunile anticreștine.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1761 : Iulie 16, 2017, 22:26:22 »

Acțiunile sînt globale, se acționează concertat, la scara întregii planete. Se vrea impunerea Noii Ordini Mondiale cu orice preț, inclusiv cu al vieții!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1762 : Iulie 16, 2017, 22:31:08 »

Creștinii ar trebui să înțelegă primii că lumea este condusă de nebuni și sataniști, care le vor moartea și dispariția în final. Priviți o reclamă.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1763 : Iulie 16, 2017, 22:35:12 »

Marea finanță mondială ne împinge în nebunia decăderii umane pe toate planurile, în special pe cel spiritual.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ca sa poti face ceva tu trebuie sa fi foarte aproape de Dumnezeu...!
Dupa mine securistii au intrat si in biserica ca sa nu ma lase sa ma rog ! Da, am vazut tehnici de indepartare a omului de Dumnezeu: hartuire psihologica, inducere de manie, de perversitate, de....
Memorat

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Atunci Pantoleon s-a arătat că este Pantelimon, adică "întru tot milostiv", prin numire şi cu fapta, arătând la toţi milă şi nelăsând pe nimeni să plece de la dânsul nemângâiat.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Să ne rugăm sfântului Pantelimon pentru sănătatea noastră, a tuturor.
Memorat

Să ne rugăm sfântului Pantelimon pentru sănătatea noastră, a tuturor.
..............AUZI "CRESTINULE "......DA, N-AR FI BINE SA NE RUGAM DIRECT LUI DUMNEZEU CUM NE-A INVARAT ISUS Huh?NE-A LASAT SI RUGACIUNEA .....SI UNDE SA O ROSTIM.....NE-A LASAT TOT ! SFINTI NU NE-A LASAT SI NICI PREOTI SI ADMINISTRATORI INALTI PREA SFINTITI .....CA ERA DOAR ISUS,MODESTUL CARE A INTRAT IN IERUSALIM PE MANZUL ASINEI.

CE ZICI HuhHuh
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ce să spun, că cel care a creat acest subtopic (cred că așa se numește corect) probabil poate da răspunsul cel mai clar. Discută cu el. Când am început să citesc și ce e scris aici, pe sărite, căci nu am suficient timp pentru tot ce s-a scris pe forum, am aflat că LRD-S ,NR.47 ar fi un revoluționar din Sibiu, pe care îl cheamă Sucuturdean. E bine așa? Din punctul meu de vedere e preferabil să procedăm așa pentru că evităm să ne certăm între noi și aflăm și ce l-a determinat pe inițiator să ofere celorlalți un asemenea loc virtual.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Merită citit!
"Vă rătăciţi neştiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
AICI GĂSIŢI TOATĂ SFÂNTA SCRIPTURĂ-Biblia Ortodoxă:
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=215.0

Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 149
Schimbă forumul: