Main Content:

Pagini: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 192

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

Catre

SECRETARIATUL DE STAT PENTRU PROBLEMELE
REVOLUTIONARILOR
IN ATENTIA DOMNULUI MINISTRU SECRETAR DE STAT

dl. Victor Socaciu

Subsemnatul BOANCA SORIN domiciliat in Lugoj, Aleea Nucilor, nr. 2, sc. A, ap. 30, judetul Timis,

In calitate de LUPTATOR PENTRU VICTORIA REVOLUTIEI ROMANE DIN DECEMBRIE 1989, avand titlu de LUPTATOR REMARCAT PRIN FAPTE DEOSEBITE,

Acesta fiindu-mi conferit in baza CERTIFICATULUI DE REVOLUTIONAR seria LRM - B nr. 00152, document eliberat la data de 01 octombrie 2007, de Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989 si de catre Comisia Parlamentara a Revolutionarilor din Decembrie 1989 ;

Având în vedere dispoziţiile art. 1 alin. (1), art. 7 alin. (3), din Legea 554/2004 a Contenciosului administrativ, publicată în M. Of. nr. 1.154/07.12.2004, cu modificările şi completările ulterioare,

Precum și
            Dispozițiile art. 49 (1) din Hotărârea de Guvern nr. 1707 din 29 noiembrie 2006,
"Art. 49. - (1) În cazul în care, pe baza unor elemente de noutate, constatate din oficiu sau la sesizarea oricărei persoane fizice ori juridice de drept public sau privat, reiese faptul că noile tipuri de certificate au fost eliberate unor persoane care nu îndeplinesc condiţiile prevăzute de Legea nr. 341/2004, cu modificările şi completările ulterioare, sau de prezentele norme metodologice, SSPR va proceda la anularea certificatelor respective şi va propune Preşedintelui României retragerea titlurilor atribuite în baza acestora.

Și avand in vedere dispozitiile art. 41 din HOTARÂREA Nr. 1412 din 2 septembrie 2004 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii Recunostintei fata de eroii martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei Române din Decembrie 1989 nr.341/2004, in c oncret:,, SSPR si Comisia Parlamentara, în cazul în care, în desfasurarea activitatii de preschimbare a certificatelor si de solutionare a contestatiilor, considera ca anumite fapte sunt de natura sa atraga raspunderea disciplinara, administrativa, civila sau penala, sesizeaza organele abilitate de lege în vederea demararii procedurilor legale’’,

raportat la art 9 teza (5) si art 11 din  LEGEA nr. 341 din 12 iulie 2004 actualizată a recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989, precum şi faţă de persoanele care şi-au jertfit viaţa sau au avut de suferit în urma revoltei muncitoreşti anticomuniste de la Braşov din noiembrie 1987,

Vă supun spre atenție și competentă soluționare în termen legal, următoarele aspecte:

În municipiul Lugoj, printre alte forme asociative de revoluționari, există înregistrată în evidențele Judecătoriei Lugoj precum și în evidențele Ministerului Justiției, în Registrul Național partea A – Asociații,  FILIALA ASOCIAȚIA 16 – 21 DECEMBRIE 1989 LUGOJ.   

Dar, membrii acestei grupări, și-au luat cu de la sine putere titulatura de ASOCIAȚIE, în loc de filială. Datorită acestei încălcări grosolane a legii, acestora li s-au intentat mai multe procese și plângeri penale.
            Anexat prezentei, vă trimitem inregistrarea din evidențele Ministerului Justiției a FILIALA ASOCIAȚIA 16 – 21 DECEMBRIE 1989 LUGOJ.

Deoarece această entitate a promovat dosare către SSPR de așa-ziși revoluționari, spre confirmare și eliberare de certificate,

Vă solicităm a proceda la o verificare amănunțită a documentelor primite de la această entitate juridică, ce de fapt NU EXISTĂ,  și să dispuneți măsurile legale.
            Solicit a mi se comunica în scris măsurile și finalitatea anchetei, în termen legal.

Data: 24.01.2013                                                        Cu stimă,
Memorat

Am primit spre publicare o sesizare catre Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, document intocmit de domnul Sorin Virgil Boanca - revolutionar din Lugoj, detinator al titlului de Luptator cu merite deosebite - si care are anexate mai multe alte documente care sustin afirmatiile emitentului. Majoritatea textelor fiind in format pdf, le-am convertit in imagini jpg, deci trebuie sa va logati pentru a le vedea.
NENOROCITII ASTIA IN 22 DEC. 1989 [CEAUSESCU ERA BINE MERCI]LA ORA 10 FACEAU CHIPURILE CFSN-URI SI COMISII.DOCUMENTELE FALSE LE-AU SERVIT PENTRU FABRICAREA A SUTE DE DOSARE FALSE PE BANI GREI.IN 2007 PARCHETUL A DAT NUP. PE MOTIV DE "AUTORI NECUNOSCUTI. SA VEDEM ACUM!SI CE VEDETI ESTE NUMAI VARFUL!
Memorat

@Sorin, poate gresesc - vreau doar sa-mi clarific mie legea -, dar eu stiu ca este o diferenta intre filiala, sucursala si reprezentanta.
Daca este filiala, are personalitate juridica. Ai vazut actul constitutiv ca sa te lamuresti in legatura cu actele juridice de dispozitie pe care le poate incheia in nume propriu?
Unde, in ce documente filiala "si-a luat titulatura" de Asociatie?

@Francisc, tu ce stii?   

LEGE Nr. 246 din 18 iulie 2005
9. La articolul 13, alineatele (2) - (4) vor avea urmatorul cuprins:
"(2) Filialele sunt entitati cu personalitate juridica, putând încheia, în nume propriu, acte
juridice în conditiile stabilite de asociatie prin actul constitutiv al filialei. Ele pot încheia
acte juridice de dispozitie, în numele si pe seama asociatiei, numai pe baza hotarârii
prealabile a consiliului director al asociatiei.
(3) Filiala se constituie prin hotarârea adunarii generale a asociatiei. Personalitatea
juridica se dobândeste de la data înscrierii filialei în Registrul asociatiilor si fundatiilor."
Memorat

That's why you're here, isn't it?

Ultimele documente primite de la domnul Boanca.
Memorat

Domnul Petrica Balint are spate cum se spune, are relatii mari aici, in Capitala Romaniei. Intrati pe site-ul Institutului Revolutiei Romane din Decembrie 1989, la Colegiul National (http://www.irrd.ro/cn.html) si observati numele cui urmeaza imediat dupa cel al Presedintelui Ion Iliescu.

INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE DIN DECEMBRIE 1989

COLEGIUL NATIONAL

Presedinte :
ION ILIESCU

Membri :
01. BALINT Petrica - Lugoj
02. CHIRIACESCU Sergiu - Brasov
03. CUTEAN Vasile Emilian - Bucuresti
04. DAN Iosif - Bucuresti
05. DUMITRESCU Emil - Bucuresti
06. FORTUNA Lorin - Timisoara
07. IONESCU Cazimir - Bucuresti
08. IORDACHE Claudiu - Bucuresti
09. IORGA Eugenia - Bucuresti
10. ISPAS Mihail - Bucuresti
11. MAZILU Dumitru - Bucuresti
12. MIRONOV Alexandru - Bucuresti
13. NICOLAESCU Sergiu - Bucuresti
14. PASTOR Gheorghe - Cluj
15. RAICU Romeo - Bucuresti
16. ROMAN Petre - Bucuresti
17. SANDA Adrian - Timisoara
18. SAVU Ioan - Timisoara
19. THEODORESCU Razvan - Bucuresti
20. TOADER Dan - Sibiu
21. TIGAU Doru - Iasi
22. VISAN Dorel - Cluj
23. VLADESAN Emil - Timisoara
24. VOICULESCU Gelu Voican - Bucuresti
25. VOICILA Valentin - Arad

Ion Iliescu

Petrica Balint
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Avand in vedere ca eu sunt Boanca Sorin - Virgil, oare de ce nu ma mira? O sa vedeti ca maine dimineta Balint Petrica Dorin are sa fie prezent la SSPR. Pot sa prezic ca are sa intre in colegiu si are sa incerce sa ma umple de rahat. Sa vedem ce are sa urmeze cand are sa trebuiasca sa faca fata in justitie la o avalansa de acuze .... penale.
Memorat

Domnul Petrica Balint are spate cum se spune, are relatii mari aici, in Capitala Romaniei. Intrati pe site-ul Institutului Revolutiei Romane din Decembrie 1989, la Colegiul National (http://www.irrd.ro/cn.html) si observati numele cui urmeaza imediat dupa cel al Presedintelui Ion Iliescu.

INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE DIN DECEMBRIE 1989

COLEGIUL NATIONAL

Presedinte :
ION ILIESCU

Membri :
01. BALINT Petrica - Lugoj
02. CHIRIACESCU Sergiu - Brasov
03. CUTEAN Vasile Emilian - Bucuresti
04. DAN Iosif - Bucuresti
05. DUMITRESCU Emil - Bucuresti
06. FORTUNA Lorin - Timisoara
07. IONESCU Cazimir - Bucuresti
08. IORDACHE Claudiu - Bucuresti
09. IORGA Eugenia - Bucuresti
10. ISPAS Mihail - Bucuresti
11. MAZILU Dumitru - Bucuresti
12. MIRONOV Alexandru - Bucuresti
13. NICOLAESCU Sergiu - Bucuresti
14. PASTOR Gheorghe - Cluj
15. RAICU Romeo - Bucuresti
16. ROMAN Petre - Bucuresti
17. SANDA Adrian - Timisoara
18. SAVU Ioan - Timisoara
19. THEODORESCU Razvan - Bucuresti
20. TOADER Dan - Sibiu
21. TIGAU Doru - Iasi
22. VISAN Dorel - Cluj
23. VLADESAN Emil - Timisoara
24. VOICULESCU Gelu Voican - Bucuresti
25. VOICILA Valentin - Arad

Ion Iliescu

Petrica Balint
DA DACA BD.AR FI AVUT SI O BRUMA DE SCOALA...CE ERA?? SI A'PROPOS CLAUDIU IORDACHE INAINTE DE A SE COMPROMITE ERA TIMISOREAN !!
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Avand in vedere ca eu sunt Boanca Sorin - Virgil, oare de ce nu ma mira? O sa vedeti ca maine dimineta Balint Petrica Dorin are sa fie prezent la SSPR. Pot sa prezic ca are sa intre in colegiu si are sa incerce sa ma umple de rahat. Sa vedem ce are sa urmeze cand are sa trebuiasca sa faca fata in justitie la o avalansa de acuze .... penale.
ai dreptate despre balind
Memorat

Urmariti personajul in inregistrarea urmatoare, de la minutul 3.21,
http://romaniateiubesc.stirileprotv.ro/stiri/romania-te-iubesc/romania-te-iubesc-impostorii-au-confiscat-revolutia-statul-i-a-ajutat.html. Situatia sa a mai fost discutata pe forum, chiar de mai multe ori, au fost facute dezvaluiri incendiare (iartat sa-mi fie limbajul jurnalistic), dar nu s-a intamplat nimic. Petrica Balint, ca si primul impostor al tarii (l-am numit pe domnul Basescu) are pile puternice si nu poate fi clintit, impotriva legilor, dreptatii si adevarului.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Pot sa va mai prezic ceva. In nebunia mea, asta este "Cantecul Lebedei" in ceea ce il priveste pe acest personaj. In acest moment este vorba de "ori ei, ori eu". Sper ca Divinitatea sa fie de partea dreptatii.
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

de partea lui balind nu voi fi niciodata.............chiar daca tu esti un antipatic
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Va multumesc dle. Vasile pentru termenul de antipatic. Va dau cuvantul meu de om, ca as fi avut o problema daca eram ok pentru dvs. Stima.
Memorat

Domnul Ministru Secretar de Stat Victor Socaciu va juca maine o carte importanta a Guvernului fata de revolutionari, dar si una a sa, a propriei sale cariere politice. S-a inconjurat de oameni foarte informati si ar fi normal sa fie informat corect si la timp de ei. Chiar mai mult, ar fi bine sa fie consiliat corespounzator. Au ramas putine ore pana vom putea vedea cum evolueaza noua echipa de conducere a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989. Sper sa fie la inaltime. O doresc atat pentru ei, cat si pentru noi.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Pot sa va asigur ca dl. Ministru secretar de stat Victor Socaciu, are suficient material ca sa nu il primeasca pe acest impostor. Mai am ceva "munitie" impotriva lui, dar care nu o pot utiliza public momentan. Tot ce pot sa va spun, este ca sobolanii incearca sa fuga si sa se salveze.
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Sunt deja cateva zile ca ma tot gandesc ce anume ar putea sa legitimeze sau, sa discrediteze pe domnii presedinti de asociatii si, totodata membrii convocati la consiliul consultativ.
Eu stiu prea bine vre/o cativa dintre ei! Dar mai corect as fi, daca as zice ca, nu cunosc nici unul dintre ei, care sa nu se fie compromis, mult si foarte mult!
Ceea ce vreau eu sa zic stie deja toata tara, de la vladica la opinca.
SI totusi.
Hartia vorbeste!

Hai sa vedem
daca SS
-cere un proces verbal de la ultima adunare generala........
Sau daca
-Cere un tabel cu membri actualizat cu adrese si telefone la zi?
Sau daca
Cere un bilant de activitate al Asociatiei cu privire la 2012
Sau daca.........
Se vor eschiva intr/un fel sau altul

Va spun eu acum!
nu se pot justifica in nici un fel!
ei sunt de fapt dusmanii nostri!
lor le este frica de bratul legii!

Lor nu le convine sa fie lumina!

Ceea ce vreau a zice eu acum, dragii mei camarazi, este ca trebuie sa/i prindem cumava pe presedintii astia
care au facut si au desfacut,
care au numit si au hulit
care traiesc bine si azi vanzand fan!
vand fan! vand fan!
in cardasie cu puterea
in cardasie cu securitatea
in cardasie intre ei
prin bnr
prin etc si etc

Maine vor fi la sspr si vor vinde iarasi fan...........vor veni pe la casele lor si. Vor cere iarasi, vezi dragu/ti doamne, comisioane si interese pentru fanul lor vandut!
iar si iar!
EU cred ca trebuie sa inceteze acest joc in cerc! cine pe cine pupa si cine pe cine sprijina!
In tara asta sunt mult mai multi revolutionari decat ci 50/100 de presedinti

Intre noi sunt si Oameni si Barbati!

EU am sa trimit un email sa ma autoinvit acolo la sedinta! nu sunt presedinte si nici nu vreaau sa fiu.
Dar sunt revolutionar!

Va rog pe cei care aveti ceva de zis si vreti sa o faceti sa/mi urmati exemplul!

Daca in 89 am stiut sa o fac, stiu si acum!

Cu DUmnezeu inaite!
Memorat
Pagini: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 192
Schimbă forumul: