Main Content:

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 192

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

Nici nu m-am gandit la dumneata..In primul rand pentru ca esti crestin..Vorbeam eu de altii..
  Despre restul: identificare, trecutul meu revolutionar , inclusiv bibliografie, etc., nu dau socoteala nimanui. Cum nu am nici un interes sa intru in domeniu, nu am nici o obligatie in plus. Am dreptul moral si legal de a nu spune cine sunt si ce-am facut..Este libertate ! Am dreptul sa nu ofer si sa nu cer altora date confidentiale..Si n-o fac.

Democratia este înteleasa uneori gresit. Anumite "libertati", nu-ti dau dreptul sa insulti sau chiar sa ameninti! Stii prea bine la ce ma refer...
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!

Domnule Mercurie in momentul in care cineva vorbeste mai deochiat cu domni ta,te simti ofensat dar din ce observ eu nu te dai in laturi de-a jigni pe altii.In primul rind nu inteleg de ce te intereseaza crearea noii asociatii?Vrei sa faci parte din rindurile ei? parerea mea este ca ar trebui sa te exprimi mai frumos si fara ghilimele,ok?
Memorat

Si inca ceva domnule Mercurie:Pe viitor te rog sa te referi la persoana domniei tale si nu la altii,ok?
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Scheianu, cand faci afirmatii grave de genul acesta, trebuie sa si oferi monstre palpabile(citibile) de insulte si amenintari, ceea ce bineinteles ca n-o sa poti..Psihologia pe care o practici este rusinoasa.  Tehnolgi IT a venit si cu aceste beneficii: nu ne mai intalnim in sedinte conspirative si nu mai suntem filati cu creionul chimic...Legal si moral am dreptul la confidentialitatea datelor personale si-mi exercit acest drept.
In al doilea rand, n-am nici o treaba cu noua sau vechea asociatie..Afirmatia de mai sus se refera la un FENOMEN..Daca o sa realizati un studiu in domeniu, al diferitelor organizatii secrete, discrete sau "evidente", veti descoperi ca , pe langa pasiune si tel, mai este nevoie si de bani, altfel nu functioneaza.Intra in istorie. Bani multi !

Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

Scheianu, cand faci afirmatii grave de genul acesta, trebuie sa si oferi monstre palpabile(citibile) de insulte si amenintari, ceea ce bineinteles ca n-o sa poti..Psihologia pe care o practici este rusinoasa.  Tehnolgi IT a venit si cu aceste beneficii: nu ne mai intalnim in sedinte conspirative si nu mai suntem filati cu creionul chimic...Legal si moral am dreptul la confidentialitatea datelor personale si-mi exercit acest drept.
In al doilea rand, n-am nici o treaba cu noua sau vechea asociatie..Afirmatia de mai sus se refera la un FENOMEN..Daca o sa realizati un studiu in domeniu, al diferitelor organizatii secrete, discrete sau "evidente", veti descoperi ca , pe langa pasiune si tel, mai este nevoie si de bani, altfel nu functioneaza.Intra in istorie. Bani multi !

Mesaje personale primite de la Mercurie:
mercurie
Hero Memb

Trimis către: scheianul : Iunie 18, 2009, 09:06:22 »
« Ai trimis mai departe sau ai răspuns la acest mesaj. »      

Pune mana si citeste postarile anterioare.., poate te luminezi..Zici ca vrei sa-mi faci o vizita ? De ce faci afirmatii gratuite, pline de "vitejie" ieftina..Daca te duci la acest Strungariu, te ia pe sus si-ti iei indemnizatia din puscarie..Fi un barbat temperat si ai grija ce afirmatii faci.
Trimis către: scheianul : Iunie 18, 2009, 23:08:31 »

Considera-te amenintat..! Eu te-am poftit sa recitesti ceea ce n-ai inteles..Ideea este ca analfabet nu este cel ce nu stie sa scrie si sa citeasca, ci cel ce nu stie sa invete, sa inteleaga. Asta din urma a fost bonus de ura, sa fi mai viteaz.

No comment!
Daca esti in continuare ipocrit, trecem la reale! Intelesu-m-ai?!

Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!

Nici nu m-am gandit la dumneata..In primul rand pentru ca esti crestin..Vorbeam eu de altii..
  Despre restul: identificare, trecutul meu revolutionar , inclusiv bibliografie, etc., nu dau socoteala nimanui. Cum nu am nici un interes sa intru in domeniu, nu am nici o obligatie in plus. Am dreptul moral si legal de a nu spune cine sunt si ce-am facut..Este libertate ! Am dreptul sa nu ofer si sa nu cer altora date confidentiale..Si n-o fac.

Dar ai fost revolutionar?
Asta-i intrebarea?
Libertatea nu iti da dreptul sa insulti pe toata lumea!
Cred ca suferi de boala posedaţilor !
Memorat

Mercurie ,contralichele avea mare dreptate,tu esti cu misie pe forum,de regula insulti si ameninti revolutionarii adevarati care posteaza pe numele lor,care isi asuma ceea ce scriu,nu ca tine un "amarit" de " inginer"
Intrebare pe linga pensia de armata cit iti iei pentru dezinformare si denigrare!
Tu trebuie sa fii izolat,nu merti atentie!
http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?11354.15
Memorat

Ar fi hilar daca lucrurile discutate nu ar fi atat de grave.
"Domna deputat Anca Constantinescu l-a întrebat pe domnul Preda cum a fost posibil să semneze şi să elibereze un duplicat doamnei Diaconescu - soţia dânsului – în situaţia în care ştia foarte bine că aceasta nu a participat la revoluţie."
Domnul Valentin Preda (etc.), am putea spune ca a profitat de pozitia detinuta in cadrul institutiei pentru a inlesni accederea sotiei la statutul de revolutionar, aceasta avand semnificatia concreta pentru familia sa a inca unui salariu mediu pe economie. A reusit prin metoda duplicatelor dar, dupa ce a prins gustul relatiilor extraconjugale si a inceput sa-si bata sotia (vezi documentele atasate la pagina 4 de pe acest subiect), a pierdut procesul intentat si a divortat de ea, s-a hotarat sa se razbune si a recurs la o turnatorie ordinara. Extraordinar personaj!
"La punctul 1 al ordinii de zi, Domnul preşedinte al CPRD 89 aminteşte membrilor CPRD 89 motivul pentru care a fost invitat domnul Preda Valentin Marin şi doamna Diaconescu Felicia Georgeta şi anume clarificarea modului în care au fost eliberate duplicatele certificatelor de revoluţionar unor persoane, care după spusele domnului Preda nu au avut niciodată această calitate."
Multumesc Kronstadt 2 pentru extrasele semnificative din documentele Comisiei Parlamentare a Revolutionarilor din Decembrie 1989. Mai atasez si eu cateva documente interesante privitoare la acest caz incredibil, fotografiile a doi dintre protagonisti si o cerere a "Aliantei Poporului".

AGENT 007  ALIAS  DIPLOMATUL oo7 : DE UNDE DETII ACESTE DOCUMENTE?
     DE LA FOSTA NEVASTA A LUI PREDA VALENTIN  CARE  A FOST MINGEA DE PINGPONG
     A MAI MULTOR  AGENTI oo7  DE PRIN  FOSTA MILITIE,ACTUALA POLITIE SAU AI FOST  CUMVA SI ESTI MINA DREAPTA A  CONDAMNATULUI CU EXECUTARE, VASILE EMILIAN CUTEAN  CU CARE VALI PREDA S-A JUDECAT SI A CISTIGAT PROCESUL....SI CARE ITI ORDONA SA DENIGREZI  TOT CE MISCA PE ACEST PORTAL !

ARE DE PLATIT CUTEANU SI LUI VALI PREDA APROAPE UN MILIARD....VREI SA IL FACI PE CUTEAN CU UN NOU DOSAR PENAL?

CREZI  CA TINE  JOCUL DE DESTABILIZARE A NOII CONDUCERI SSPR CU  SCHEME

DE GENUL ASTA?   EU TE ASIGUR  CA NU !

DACA ESTI CURIOS , A INCEPUT DERATIZAREA  DAR PE VALI PREDA NU IL PUTETI SANTAJA ;' SI STII DE CE ?  ESTE UN AUTENTIC REVOLUTIONAR SI NU A FACUT PARTE,CA MEMBRU CU DREPT DE VOT NICI IN COMISIA DIN 1992 SI NICI IN COMISIA DIN 1996.

DIN FUNCTIA PE CARE A DETINUT-O DIN 1996 , NU A INCALCAT LEGEA SI NU ARE LA ACTIV  DOSARE PENALE   PRECUM PRIETENUL TAU  INCULPATUL CONDAMNAT !
 MAI BINE AI GRIJA DE BUNICUTA PENTRU CA SOLUTIA DE JOI NU ESTE DEFINITIVA; NE PROVOCATI ? VA VOM RASPUNDE PE MASURA!  DAR , ATENTIE LA "MASURA NOASTRA" SUNT SIGUR CA N-O SA VA PLACA   SOBOLANILOR ROSII !
Dl Perju am o intrebare. Din conflictul cu ss Cutean, dl Preda a iesit bine, cred ca e evident daca e pe functie si isi continua activitatea la sspr. As dori sa stiu ce s-a intamplat cu sotia sa? I-a fost retras certificatul in urma contestatiei din partea fostului sot? Pe mine ma intereseaza daca functioneaza mecanismul contestatiei. Va rog sa-mi spuneti daca ea mai este sau nu revolutionar si ce s-a intamplat dupa ce a fost contestata. Va inteb pe dv pentru ca dl Preda nu intervine pe forum si pentru ca observ ca stiti foarte bine cazul.
Pejule unde este marea curatenie la SSPR:
Preda " protejatul " tau se ocupa si cu licitatii pentru cerificate:
http://www.ziua.ro/prt.php?id=52533&data=2000-10-30
Bebe a comandat abuziv un plus de 7800 de certificate
La data de 14.10.1996, Constantin Ivanovici a emis Ordinul nr. 81 prin care a dispus infiintarea unei Comisii pentru analizarea ofertelor in vederea tiparirii certificatelor de revolutionar, comisie in componenta careia au intrat Ioan Babos, Gabriela Dumitrescu, Teodor Moldovan, Valentin Preda si Argentina Miller, toti functionari in cadrul SSPR.
Sta bine pe post baiatul!
Memorat

Domnule Mercurie stii proverbul ala din batrini:Unul moare de drum lung si altul de grija celui dintii.Las-o moarta pentru ca,cu mine ti-ai incheiat discutia.Uita-te la paiul din ochiul tau si dupa aia vezi parul din ochii celorlalti.Si apropo de unde stii ca trebuie asa de multi bani,doar nu deschidem o banca?
Memorat

Pejule unde este marea curatenie la SSPR:
Preda " protejatul " tau se ocupa si cu licitatii pentru cerificate:
http://www.ziua.ro/prt.php?id=52533&data=2000-10-30
Bebe a comandat abuziv un plus de 7800 de certificate
La data de 14.10.1996, Constantin Ivanovici a emis Ordinul nr. 81 prin care a dispus infiintarea unei Comisii pentru analizarea ofertelor in vederea tiparirii certificatelor de revolutionar, comisie in componenta careia au intrat Ioan Babos, Gabriela Dumitrescu, Teodor Moldovan, Valentin Preda si Argentina Miller, toti functionari in cadrul SSPR.
Sta bine pe post baiatul!
Fostul secretar de stat a plecat in mod firesc, prin incetarea mandatului dupa castigarea alegerilor de adversarii politici ai partidului care l-a numit si alte doua persoane au demisionat. Aceste plecari nu pot fi luate in calcul. Singurul demis a fost ultimul Secretar de Stat, domnul Cutean si aceasta demisie este importanta. Dar de un inceput de mare curatenie am putea vorbi numai daca ar fi urmata de alte demiteri si desfaceri de contracte de munca ale unor angajati, eventual de trimiterea lor in judecata, asa cum s-a intamplat cu seful institutiei.
Memorat

Nu s-a ocupat numai de afacerea certificatelor. Salariul de la stat fiind probabil neindestulator, a devenit si intreprinzator privat in paralel, astfel ca stie si mecanismele economice din sectorul privat. Poate ne vom ocupa si de unele dintre aspectele acestea, pentru ca sunt interesante in cazul domnului Preda si pot ajuta la o mai buna cunoastere a functionarului public, angajat la S.S.P.R. in slujba revolutionarilor.
Memorat

Privitor la prima parte a titlului acestui subiect, "CINE SUNT EI?", este important sa fie cunoscute actele de revolutionar pe care le poseda, respectiv certificatul de luptator si brevetul, pe care le aveti atasate mai jos.
Memorat

Trebuie sa ne punem toti actele pe 42 cit si pe 341,eu asa cred ca este firesc.
Memorat

Ar trebui sa existe o ordine fireasca si in aceasta operatiune. Nu toti sunt persoane publice, nu toti suntem angajati la S.S.P.R., cum nu toti am ajuns sa fim anchetati pentru presupuse fraude.
Pentru a completa tabloul, ar fi nevoie si de copii dupa actele de revolutionar ale sotiei. Daca o cunoaste cneva, ar fi de folos sa o roage sa le posteze sau sa le dea pentru a fi prezentate pe forum. Astfel, am putea stabili ordinea emiterii lor, un amanunt important pentru acest caz.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Mercurie ,contralichele avea mare dreptate,tu esti cu misie pe forum,de regula insulti si ameninti revolutionarii adevarati care posteaza pe numele lor,care isi asuma ceea ce scriu,nu ca tine un "amarit" de " inginer"
Intrebare pe linga pensia de armata cit iti iei pentru dezinformare si denigrare!
Tu trebuie sa fii izolat,nu merti atentie!
http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?11354.15

Repet pentru toata lumea: postati amenintari si insulte concrete.Pana acum o gasca inteleasa, de pe acest forum, ii tot da inainte ca as ameninta si insulta , dar fara dovezi ...Asta-i intelegere cu un coeficient de inteligenta macar apropiat de 50 IQ ? Voi nu intelegeti ca nu excludeti nici un om de pe acest forum in acest fel..?
Memorat
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 192
Schimbă forumul: