Main Content:

Pagini: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 191

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Am facut ieri o propunere care ar fi diminuat mult astfel de certuri inutile si contraproductive. Ce jalnic arata pagina asta. Si incepuse bine. O propunere necesara (sa cunoastem mai bine angajatii SSPR), un caz deosebit, documente pe care nu credam sa le vad pe aici... si iata ce a iesit. Desi declarati ca individul trebuie evitat, va luati in clont cu el de cat ori aveti ocazia. E ilogic. Faceti un subiect dedicat si mergeti acolo cand aveti chef de paruiala. Scandal cu mercurie ar fi un titlu bun. Consider ca demersul Diplomatului007 a fost comporomis ieri. Am reusit sa pierdem cu totii. Ce prostie.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Daca tot sunteti in fata monitorului, decat sa ne invatati cum sa cautam (va veni timpul si pentru aceasta), mai bine ne dati dtele pe care le aveti despre familia revolutionara si cei trei care au dat declaratii de martori pentru angajatul S.S.P.R. de a carui cunoastere ne ocupam aici. Cu anticipare: multumiri!

Ok, voi incerca sa extrag eu si sa postez aici datele respective

Va dura un pic, am sperat ca le pot organiza in cca o ora, dar cred ca abia azi pe seara voi termina.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Am facut ieri o propunere care ar fi diminuat mult astfel de certuri inutile si contraproductive. Ce jalnic arata pagina asta. Si incepuse bine. O propunere necesara (sa cunoastem mai bine angajatii SSPR), un caz deosebit, documente pe care nu credam sa le vad pe aici... si iata ce a iesit. Desi declarati ca individul trebuie evitat, va luati in clont cu el de cat ori aveti ocazia. E ilogic. Faceti un subiect dedicat si mergeti acolo cand aveti chef de paruiala. Scandal cu mercurie ar fi un titlu bun. Consider ca demersul Diplomatului007 a fost comporomis ieri. Am reusit sa pierdem cu totii. Ce prostie.

Este o chestiune intr-adevar enervanta. Pe mine nu ma prea deranjeaza fiindca citesc absolut tot si incerc sa ma orientez dincolo de zgomot, dar pentru cine nu o face, diversiunea de dizolvare a discutiilor isi face efectul. Raman totusi la parerea ca nimeni nu trebuie banat. E important sa ne concentram cu adevarat pe lucrurile importante.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

Este o chestiune intr-adevar enervanta. Pe mine nu ma prea deranjeaza fiindca citesc absolut tot si incerc sa ma orientez dincolo de zgomot, dar pentru cine nu o face, diversiunea de dizolvare a discutiilor isi face efectul. Raman totusi la parerea ca nimeni nu trebuie banat. E important sa ne concentram cu adevarat pe lucrurile importante.
Analiza-ti voi, daca acest individ, mai merita bagat în seama!

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=126.153

N-ar merita sa fie banat?

D-le Firoiu, ignora-l; mi-am pierdut ultimele zece minute citind posturi care nu au nici o valoare practica.

Iata, cum banalizam raul in forma lui constanta si continua; nu mai dam importanta necesara acestui tip de manifestare, foarte nociva, atunci cand este necesar.
Individul de care am facut vorbire si-a reluat activitatea bine directionata de-a discredita pe acei membri ai forumului, cu precadere, cei care posteaza sub nume real, nu sunt falsi si au cat de cat o anumita pondere si greutate.
Asta-i misia, domnilor!
Dupa ce in timpul cat a functionat la sspr, a profitat de pozitia detinuta facand trafic de influenta si abuz în functie, prin mecanismele bine cunoscute, cand fostul ss Puiu Fesan l-a pus pe liber, s-a mai trezit si c-o groaza de plangeri penale si procese pe rol.
În definitiv, n-a facut parte din aceiasi "gasca" pusa pe parvenire si obstructionarea, celor care, in Dec. '89 au schimbat destinul romanilor?
Prea usor bagatelizam si nu dam profunzimea necesara cotidianului; suntem romani ce sa-i faci!
Dupa umila mea parere, acestei scursuri, produs al unei societati in spasme, anormala si irationala, nu trebuie sa i se permita sa beneficieze de avantajele democratiei.
Este necesar sa ne punem serios intrebarea, fireasca dealtfel, terorist sau revolutionar?
De bine!

PS D-le Iosif, nu crede-ti ca s-ar impune o banare?
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

B O N U S
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!

Eu personal sunt impotriva banarii, indiferent de motiv.
Atata timp cat nu se folosesc cuvinte murdare, injurii urate, fiecare poate sa scrie orice e legat de topicurile forumului. Cat de adevarate sau cat de false, cat de obiective sau cat de subiective sunt postarile, vom putea cu toti sa cantarim daca va exista dialog, iar daca anumite postari nu provoaca dialogul, inseamna ca postarile nu au importanta si sunt tratate ca atare.

Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Domnilor,jignirile si incercarile repetate de a discredita revolutionarii de buna credinta,nu le pot accepta.Doar pentru faptul ca este libertate,democratie,trebuie sa suportam toate mizeriile?Daca acestea continua ,ma gandesc serios daca voi mai ramane si eu pe acest forum.Toti trebuie sa avem o conduita civilizata pe acest portal.Nu spun ca din orice motiv sa intervina banarea,dar niste atentionari din partea administratorilor sunt necesare.Iar daca nici la atentionarile repetate nu sunt respectate normele impuse la inscriere,atunci sa se dea un ulitimatum si apoi banarea.
Domnule mercurie,eu citesc aproape tot ce se scrie aici,deci am citit si postarile dumnitale,dar si a celor care au avut obiectii la modul de comportare pe care-l ai fata de majoritatea forumistilor.Din cele scrise aici reiese ca modul dumnitale de a ne trata lasa de dorit.Se pare ca asa-ti este firea,caci si pe alte forumuri ai avut aceleasi probleme.De pe unele forumuri ai fost chiar banat.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • mercurie
  • Vizitator

Pentru mine este o ipostaza unica , de a fi dat altcineva(Strungariu) si apoi acuzat ca arunc amenintari si injurii in stanga si dreapta, fara ca haita denigratoare sa poata oferi dovezi in acest sens..EU NU PLEC DE PE ACES FORUM INDIFERENT CE SE INTAMPLA..Strungariu ar fi plecat !
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Si ii asigur in continuare pe cei care au fost pusi sa umple forumul cu trivialitati, cu ocazia ostracizarii lui Cuteanu, ca nu voi  accepta niciodata acest tip de politica, impusa de sefii lor, indiferent de unde sunt ...si voi combate ca atare..PUTETI VOI SA MA DATI DREPT HITLER, SA MA ACUZATI SI BLAMATI IN FEL SI CHIP, CA NU VETI MAI FACE CE-ATI FACUT IN ANII 90..PREA BINE V-A MERS CA SLUGI ALE COMINTERNISTULUI MAGUREANU.
Memorat
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Doftorescu, doftorici cred ca este cazul sa pui de o doftoreala. Esti limitat, scuza-ma. Vi s-a dat mura in gura ce face de fapt acest idiot, militian si pe deasupra bolnav phihic. Fraticule, esti impotriva banari dobitocului dovedit? Nu iti dai seama, ca in inconstienta ta, ii faci jocul dementului?
Gata are un sustinator, unul singur, in demersurile cu misiune care le face. Gasindu-si un aderent va continua la nesfarsit in a ne denigra, insulta si chiar, ameninta. Ce vrei mai mult ?
Ai citit din curiozitate, ce s-a postat in facsimil ?
Au fost amenintari clare de privare de libertate cu dezinvoltura specifica castei nenorocite.
Nu, sunt mai mult ca sigur. Sunt dovezi certe ca militianul a fost « terorist » si a actionat impotriva cursului firesc al evenimentelor decembriste...
Probabil ca daca era ceva legat de Maior al tau, aveai clarviziune. Nu ma mira ca ai fost mana lui dreapta. Coeficientul vostru cerebral este asemanator si nu sunt surprins ca esti in situatia actuala, vai mamitzica ta. Iti meritzi soarta.
Da domnule administrator, mercurie asta, este nimeni altul decat IR sau Garcea seseperistul. Sunt de acord cu banarea propusa de scheianul. Daca nu, voi analiza daca merita sa mai postez pe acest forum. Reactiona-ti intr-un fel !
Se impune asta.
O zi buna va doresc !
Memorat

In Good We Trust
  • mercurie
  • Vizitator

Cum spuneam : nu este posibil..Eliminarea se face atunci cand sunt incalcate regulile de inscriere pe forum. Eu le-am respectat. Pentru aceasta atitudine de grup, ostila, s-a considerat oportun sa fiu facut politist, SPP-st sau militar de cariera..Am fost acuzat ca arunc cu amenintari si insulte, fara s-o fi facut, si fara a fi aduse dovezi in acest sens..POSTATI DOVEZI SI ADMINISTRATORUL SITE-LUI VA VA AJUTA.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

La acest topic am postat 4 cazuri. Ma vad nevoit sa le aduc ca dovezi ale neapartenentei mele la vreo structura,  tocmai datorita acestor postari..Nu cred ca vre-unul din cei care azi se dau viteji acum,  pe forum, a postat asa ceva ..Nici n-or sa posteze pt ca sunt fie fricosi, fie informatori sau n-au avut treaba cu Revolutia..
Politistul Strungariu n-ar fi postat asa ceva: http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=16.15
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Macar voi, turnatorii, ar trebui sa simtiti si sa raportati sefilor vostri inutilitatea subminarii miscarii revolutionare, inlocuirea revolutionarilor cu oameni de "incredere", pt o utilizare oculta a capitalul politic, acumulat prin jertfa de sange in 89..PE BANII NEAMULUI..
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Sa cada pe capul lor si al vostru, nerespectarea juramantului de credinta facut acestei tari si acestui neam. Sa fie masura servitutii voastre nerespecatrea juramantului si sa n-aveti parte de acest neam, voi si familiile voastre, pentru ca nu-l meritati.
Memorat
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Esti la fel de escroc, cum te-am cunoscut! De ce ai omis mesajele trimise pe privat, militiene? Ai uitat, ca era sa te arunc de la etj III, din biroul lui Puiu Fesan? Ramai aceeasi jigodie terorista, care printr-o conjuctura favorabila, temporar, s-a jucat cu destinele atator revolutionari autentici. Ti-am spus-o si-o repet inc-o data! Ne vom întalni cat de curand si astept sa ma arestezi, handicapatule!

[size=12]mercurie
Hero Member
Conectat Conectat

Nume si prenume: mercurie romanul

« Trimis către: scheianul : Iunie 18, 2009, 09:06:22 »

Pune mana si citeste postarile anterioare.., poate te luminezi..Zici ca vrei sa-mi faci o vizita ? De ce faci afirmatii gratuite, pline de "vitejie" ieftina..Daca te duci la acest Strungariu, te ia pe sus si-ti iei indemnizatia din puscarie..Fi un barbat temperat si ai grija ce afirmatii faci.

Nume si prenume: mercurie romanul

« Trimis către: scheianul : Iunie 18, 2009, 23:08:31 »

Considera-te amenintat..! Eu te-am poftit sa recitesti ceea ce n-ai inteles..Ideea este ca analfabet nu este cel ce nu stie sa scrie si sa citeasca, ci cel ce nu stie sa invete, sa inteleaga. Asta din urma a fost bonus de ura, sa fi mai viteaz.
[/size]

Ma, da ne lasi? Esti dement? Ce mama dracului, ce exemplu mai vrei? Paranoic si schizofren pe deasupra, nu tie clar?
Cine ameninta? Nu esti tu, cel in cauza, care ameninta, militian reformat?
De insulte, ce sa mai vorbesc?
Du-te ma, dar du-te...
Ma scoti din sarite!
Memorat

In Good We Trust
Pagini: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 191
Schimbă forumul: