Main Content:

Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 191

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Si ar mai fi un rezultat pozitiv daca-l dam afara prin vot. Procedeul nostru ar fi citat pe alte forumuri ca exemplu, pentru ca individul, bolnav mental sau agent cu misiune, se va inscrie si in alte parti. Cine initiaza procedura de vot?
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Hai sa incercam atunci, caci daca se retrage si Diplomatul, Mercurie si-a atins scopul, nu v-ati prins? Hai s-o rezolvam cu bosimanul. Votam pro sau contra banarii lui Mercurie? Ati vazut ca are si sustinatori. Daca mai mult de trei sferturi vor fi pentru banare, trimitem cererea pe adresa administratorului, ca sa ia nota si sa respecte parerea celor deranjati de bruiajul agentului. Daca nu, fie il suportam, fie plecam noi. Mi se pare democratic. Pacat ca o facem cam tarziu. Sper sa nu-i ia urma lui Remus, ca daca pleaca si Diplomatul007, am plecat si eu. Nu-mi pasa daca e sau nu Strugariu, da-mi pasa ca deviaza mereu discutiile.

Pentru ca nu este la prima abatere,si i s-a atras atentia sa nu mai jigneasca,dar el continua cu jignirile;sunt de acord cu banarea lui mercurie!
Memorat

PRO-Banare!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ms dar nu asa ca se poate interpreta. Exista posibilitatea de vot la adresa de aici http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=209.15. Vb cum sa procedam. Eu cred ca trebuie activat votul pentru excludere sau nu si lasate trei zile pentru vot. Vedem ce rezulta si trimitem un mesaj administratorului. E corect si la vedere. E secret si nimeni nu poate spune ca nu si-a putut exercita dreptul la vot in mod liber. Nu oblg pe numeni sa fie de acord cu mine. Asta e parerea mea. Si votul meu va fi pentru banare.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Daca tot sunteti in fata monitorului, decat sa ne invatati cum sa cautam (va veni timpul si pentru aceasta), mai bine ne dati dtele pe care le aveti despre familia revolutionara si cei trei care au dat declaratii de martori pentru angajatul S.S.P.R. de a carui cunoastere ne ocupam aici. Cu anticipare: multumiri!

Ok, voi incerca sa extrag eu si sa postez aici datele respective

Va dura un pic, am sperat ca le pot organiza in cca o ora, dar cred ca abia azi pe seara voi termina.

Sinteza in urma centralizarii unor date disponibile pe site-ul http://www.revolutie89.info/ (la cererea Diplomatului007; atasat se afla un fisier cu detaliile).

1.Preda Valentin Gheorghe Marin apare in Dec. 37/2000, avand certificatul cu nr. 1407 pe Legea 42, ca facand parte din L.N.L.V.R.D. 89 C.E.M. Depune prin Costef Florian cererea de preschimbare cu nr. 3155 din 20.10.2004, pt. certificatul pe Legea 42 cu nr. 1307. Primeste avizul SSPR in data de 24.07.2006, iar avizul CPRD (asa cum rezulta din inregistrarile de pe site-ul SSPR) in data de 26.07.2006 (din documentele CPRD nu rezulta ca ar fi primit avizul CPRD). Nu este publicat numele asociatiei de la care a primit aviz. Nu rezulta ca i s-ar fi eliberat noul certificat. Figureaza cu terenuri in Plopu-Prahova si Traian-Teleorman.

2.Diaconescu Felicia Georgeta apare in Erata 626bis, ca facand parte din asociatia Asociaţia "Braşov-Decembrie 1989" – Braşov asa cum rezulta din corectura efectuata in Erata 277bis. Depune, prin George Costin, cererea de preschimbare cu nr. 17122 din 20.01.2005, pentru certificatul cu nr. 18746 pe Legea 42. Nu rezulta ca I s-ar fi dat vreun aviz de catre vreo asociatie sau de catre comisii. Nu rezulta ca i s-ar fi eliberat noul certificat. Nu apare cu drepturi obtinute in baza Legii nr. 42.

3.Voicu Mihai. Exista patru persoane cu numele Voicu Mihai, nascute in 1950, 1952, 1955 si 1959, avand certificatele pe Legea 42 cu numerele 12315, 8581, 10211, respectiv 16409, cu depunatori Starcz iuliana, Costef Florian, Musa Marian, respectiv Costef Florian. Doi dintre ei au noile certifcate LRM-V 00058 si LRM-V 00053, eliberate in 2006. Intrucat nu stim despre care anume dintre ei este vorba, detaliile pentru o analiza suplimentara se gasesc in documentul atasat. E posibil sa existe si a 5-a persoana cu acest nume, aparuta in Dec. 110/1991, insa informatii despre ea sunt foarte putine.

4.Simionov Walter apare in Dec. 110/1991 ca Medaliat si in Dec. 226/1992 ca Luptator, facand parte din Fundaţia Revoluţiei. Depune, prin Costef Florian, cererea de preschimbare cu nr. 9839 din 11.03.2004, pentru certificatul pe Legea nr. 42 cu numarul 8715. Obtine avizul SSPR in data de 05.10.2006, iar avizul CPRD in data de 14.11.2006, prin Asociaţia Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989 - Bucureşti. Are noul certificat cu nr. LRM-S 00145 incepand cu data de 24.11.2006. Nu figureaza cu drepturi obtinute in baza Legii 42.

5.Erdei Melania Tereza apare in Erata 277bis, ca facand parte din Asociaţia Luptătorilor în Revoluţia din Decembrie 1989 - Bucureşti si avand certificatul pe Legea nr. 42 cu nr. 14687. Figureaza in lista cu duplicatele din 2002, privind certificatul FD 14687. Nu exista inregistrari din care sa rezulte ca ar fi primit aviz din partea vreunei asociatii sau din partea celor doua comisii. Nu rezulta ca ar avea eliberat noul certificat. Nu apare in lista cu drepturi acordate in baza Legii 42.

Sper ca informatiile sa fie de folos si sper ca nu am erori. Puteti verifica si dvs. datele daca doriti; am pus referintele in fisier. Nu ma repet aici asupra posibilitatii ca informatiile de mai sus sa fie incomplete sau inexacte (recititi http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=24.msg22084#msg22084 pt. detalii)
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Sunt de acord cu banarea militianului!

Am reusit sa-l trasez prin satelit si am si coordonatele: 44°24"48' N si 26°10"3'

http://wikimapia.org/#lat=44.4134784&lon=26.1675829&z=18&l=0&m=a&v=2

Am si IP-ul lui! Este sigur Strugariu Dorel!
Memorat

In Good We Trust

Multumesc frumos domnule Nastasache. O sa citesc imediat. Din cauza mea sa nu va faceti griji. Nu am parasit forumul la prima suparare. N-o voi face nici la a doua. M-a deranjat faptul ca a fragmentat pana la deviere discutiile de aseara. Daca se va putea vota, voi participa si eu.
Memorat

Bine ai revenit,Tudor!

Penttu banare dar si blocarea accesului de la acest IP.Daca derbedeul cu epoleti intra cu alt nik,e mai rau decat sa nu fie banat.Am inteles ca deja golanul a facut o plangere penala.afara cu el!

Supun la vot si blocarea IP-ului
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

Bine ai revenit,Tudor!

Penttu banare dar si blocarea accesului de la acest IP.Daca derbedeul cu epoleti intra cu alt nik,e mai rau decat sa nu fie banat.Am inteles ca deja golanul a facut o plangere penala.afara cu el!

Supun la vot si blocarea IP-ului

Sunt de acord cu banarea IP si nick; o merita ticalosul din plin!
Bravo valahule, esti mare omule!
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!

Iulian Doftoreanu,daca nu esti de acord cu banarea,inseamna ca ai un motiv sa fii de acord cu modul in care ne batjocoreste "propovaduitorul".Nu stiu care este motivul dar faptul ca i-ai facut o recomandare individului,evident nu schimba nimic.dementul va continua sa-si deverseze aici dejectiile antirevolutionari si sunt uluit de faptul ca poti fi de acord cu asa ceva
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Ti-a placut poezia postata de mine , de la pagina 15 ? Wink
Memorat

E ceva cam morbid pe acolo.Mi te imaginez recitand-o cu vocea ta de pasiv siliconat,imbracat in uniforma de gala si gatuit de emotie pentru ca te asculta un anchetat care face ochii cat cepele,patruns profund de mesajul moralizator-amenintator.Poate ne ierti si nu-ti postezi tot volumul.Asta nu-i site-ul cercului de creatie al politistilor diversionisti si delatori,e un forum al revolutionarilor.Cauta si tu un site de specialitate gen "Garcea si muzele" sau "bulanul inspirat"
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Sunt de acord cu banarea IP si nick.Este o masura corecta si bine venita!
Mercurie a intrecut masura.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • mercurie
  • Vizitator

Purec, se numeste Romulus Vulpescu :poet, scriitor şi traducător român, nascut in 5 aprilie 1933, la Oradea. Nu aveam pretentia sa-l recunosti, insa sa recunosti valoarea DA.
Si care ar fi masurat ta acuzatoare Sucuturdean ? Una "biblica" si eu nu stiu ? Arata-mi unde am depasit masura ta.
 Nu pot fi banat ..Nu suntem in senatul Romaniei, iar forumul nu-i finantat de voi.
..
Wink
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Purec, se numeste Romulus Vulpescu :poet, scriitor şi traducător român, nascut in 5 aprilie 1933, la Oradea. Nu aveam pretentia sa-l recunosti, insa sa recunosti valoarea DA.
Si care ar fi masurat ta acuzatoare Sucuturdean ? Una "biblica" si eu nu stiu ? Arata-mi unde am depasit masura ta.
 Nu pot fi banat ..Nu suntem in senatul Romaniei, iar forumul nu-i finantat de voi.
..
Wink

Eu am votat PRO-BANARE.Asa-mi dicteaza inima si analiza celor scrise de-a lungul timpului,referitor la nik-ul mercurie.Da.Putem lua si un exemplu Biblic dupa care m-am orientat.Dar nu vreau sa amestec cele sfinte cu cele lumesti.
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 191
Schimbă forumul: