Main Content:

Pagini: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 195

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

E bine, eu așa am inteles
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

E bine, eu așa am inteles

Pai da, ce sa zic, asta e intradevar o argumentatie solida...
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”

Și Căramitru ,  Mircea-Dinăscut  au fact-o de oaie la Revoluție  , dar nu au avut tupeul infect de a își  pune dosare de  revoluționar  , când    departe erau niște    penibili.
,, FA-TE CA LUCREZI!"
FA-TE CĂ    EȘTI  REVOLUȚIONAR"
AUTORITATEA ĂSTTUIA AU FĂCUT DIN REVOLUȚIE  MO SE A  DE TEATRU  DEZASTRUOS....MIZERII.
TEATRU CARE CA COSTAT MAI DE VIEȚI   UMANE!

Cred ca sunteti tare orbita de venin si ura... Ma repet: Mircea Diaconu nu este revolutionar cu certificat (ca o fi fost sau nu la Revolutie, habar nu am)

Si nici Mircea Dinescu nu este revolutionar cu certificat... (asta daca nu a tastat gresit "tableta")

Am primit această  informație  de la un luptător,  despre Mircea-Diaconu.

Din  comentarii am înțeles  că  a fost promovat chiar determinant .
Lucrul acesta m-a lăsat perplexă   şi  după ce că sunt atâtea discuții,  ăsta mai lipsea.

PENTRU MINE ,M. DIACONU  , MAI ALES CÂND A SPUS PENTRU MARTIRIII CRAIOVENI CA NU MERITA ORAȘUL TITLUL   DE ORAȘ   MARTIR ,  CARE  IMPREUNA CU PAREREA CA   FEȚA SA   NU   ERA PENTRU A INTRA ÎN REVOLUȚIE,  FIIND PREA CUNOSCUTA, DOAR NIMENII  AVEAU FAȚĂ  DE MORȚII,   MI-A LASAT  UN GUST   ATAȚ DE URAT , INCALIFICABIL PENTRU UN TITLUL  DE LUPTĂTOR , CHIAR ȘI DE EUROPARLAMENTAR. 
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2328 : Mai 21, 2016, 23:17:56 »

Cine știe despre ce revoluționar, fost secretar de stat la Secretariatul de Stat pentru Porblemele Revoluționarilor din Decembrie 1989 este vorba. Articolul este din ”Renașterea bănățeană” și a apărut joia aceasta, link: http://renasterea.ro/revoltator-eleve-agresate-sexual-de-un-profesor-la-timisoara.

REVOLTĂTOR! Eleve agresate sexual de un profesor, la Timişoara

Părinţii mai multor elevi de la o şcoală din Timişoara au reclamat că profesorul de educaţie fizică le-a agresat sexual pe unele fetiţe la ora de sport. Imediat, la unitatea de învăţământ s-a constituit o comisie de cercetare, iar dascălul şi-a dat demisia. În prezent, cazul este în atenţia Biroului de Investigaţii Criminale Timişoara, într-un dosar de corupere sexuală a minorilor.
Teodor Simeria, directorul Şcolii nr.12, unitatea în care s-au petrecut ndoritele evenimente, ne-a declarat că a primit trei reclamaţii de la părinţi şi imediat a dispus cercetarea cazului.
„Copilele, eleve în clasa a III-a şi a IV-a, mi-au spus că profesorul de sport le-ar fi zis < Pupă-mă!, Soarele meu!> şi <Prinţeso!> şi uneori le-ar fi şi pipăit”, a precizat directorul.
În comisia de cercetare, dascălul nu şi-a recunoscut vina, însă când urma să fie sancţionat, el şi-a dat demisia. Profesorul de sport acuzat are 55 de ani, este cunoscut în Timişoara ca revoluţionar şi a fost secretar de stat la Secretariatul de Stat pentru Revoluţionari.
Despre ceea ce s-a întâmplat la şcoala din cartierul Iosefin s-a aflat şi la Inspectoratul Şcolar Judeţean Timiş, deoarece părinţii elevelor au făcut o sesizare şi către inspectorul general, Aura Danielescu.
„Noi nu mai avem nici o responsabilitate, din momentul în care profesorul şi-a dat demisia, relaţia contractuală a încetat. Poliţia va fi cea care va cerceta cazul”, a spus Aura Danielescu.
Năravuri vechi?
Se pare că dascălul de sport a mai avut astfel de probleme, cel puţin aşa susţine directorul de la Şcoala gimnazială nr. 12, care a discutat cu Mihai Pârvulescu, cel care conduce Şcoala nr. 16 din Timişoara. „Şi acesta mi s-a plâns de acelaşi tip de comportament deviant”, a adăugat Teodor Simeria.
Conform lui Mihai Pârvulescu, profesorul de sport a lucrat ca suplinitor, în urmă cu trei ani, la Şcoala nr.16. „L-am văzut pe camerele de supraveghere: voia să pupe nişte eleve de clasa a VIII-a! Imediat l-am chemat la mine şi i-am spus să plece rapid din şcoală. A încercat să forţeze nota, să mă ameninţe, dar eu aveam înregistrările”.
Mihai Pârvulescu spune că dascălul respectiv ar mai fi avut asemenea probleme şi la Liceul Teoretic „J. L. Calderon”. Cert este că una dintre fetele agresate refuză să mai participe de atunci la orele de educaţie fizică şi merge la terapie, la psiholog.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul

O declaratie care va suscite multe semne de intrebare, ea facuta de un fiu de fost "om din sistem" si care a scapat de puscarie, desi a omorit trei persoane intr-un accident pe Valea Prahovei. Numele lui este... Serban Huidu!
"Că şi în cazul Colectiv, patronii sunt în prima linie a vinovaţilor, dar adevăraţii vinovaţi sunt nişte sisteme ce încercăm să le schimbăm, dar sunt exact după chipul şi asemănarea noastră! Aşa şi în cazul asta: o să se muşamalizeze totul, ţapul ispăşitor a plătit, el e de vină! Cumnaţii, nepoţii, fraţii sau cunoscuţii generalilor nu au nici o vină pentru că sistemul e curat că lacrimă! Vreţi să ştiţi de ce nu o să schimbe niciodată nimic? Uitaţi-va în oglindă! Sistemul e făcut exact după ce vedeţi acolo! Suntem invidioşi pe succesul altuia, nu putem să dormim de grijă celui de lângă, avem ţeluri mici, mari maesti ai micilor şi marilor înşelătorii, suntem nişte lichele care se zbat să muşte gâtul altor lichele. Sistemele, de la politic la medical, sunt făcute după chipul şi asemănarea noastră. O România profund bolnavă. Asta suntem nu o mai daţi în coincidenţe!"
Memorat
Răspuns:
« Răspunde #2330 : Mai 23, 2016, 17:44:38 »

Daca oglinda va arata asa cum spune Huidu, e problema dumneavoastra - si e una grava intr-adevar. Fara sa ma extazieze propria-mi imagine, pentru ca nu are de ce, ca sa fiu foarte sincer, eu nu ma recuosc in cea descrisa de el. Eu am salvat vieti, nu am omorat oameni, nu sunt invidios pe absolut nimeni (exceptand "invidiile" benigne, cele care sunt mai mult admiratie si tin de stabilirea unor repere in viata, adica sunt exemple demne de urmat), nu vreau sa insel societatea si doar gatul unui dusman de moarte l-as musca, in caz ca nu as mai avea alternative.
Adevarul este ca Huidu (ce nume predestinat), privind in oglinda si-a vazut propriul chip, al unui ahtiat dupa glorie in mass-media, de inavutire cu orice chip, mincinos, dispretuitor si saltimbac intr-un trust pe televiziune antiromanesc si, finalmente un omorator de oameni nevionvati. Adaugati nerusinarea individului de a caracteriza romanii dupa chipul si asemanarea sa.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Seful Parchetelor Militare, generalul Ion Vasilache, a fost trecut in rezerva. S-a pensionat dupa "munca asidua" depusa la Dosarul Revolutiei!
http://www.evz.ro/seful-parchetului-militar-trecut-in-rezerva-de-klaus-iohannis.html
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Probabil ca are o pensie mizerabila de asistat social.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2333 : Iunie 18, 2016, 19:18:28 »

Justitia e cususu in jos. Am un extras pentru cei care sprijina actualul guvern si implicit pe ministrul justitiei, care e o pruna.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2334 : Iunie 18, 2016, 19:21:20 »

Madam Prună, fiică de securist...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1796454650586538&set=a.1585377241694281.1073741827.100006660608431&type=3&theater
 Mare agitație pe tema ”originii” coanei PRUNĂ - de la Justiție - care ne tot servește DUDE, cică tatăl ar fi fost securist.Desigur, copiii nu poartă vină pentru problemele părinților dar te întrebi cum de atîtea loaze de milițieni, procurori, securiști, nomenclaturiști etc., toți din zona ”fericită” a sistemului comunist, au ajunsla butoane. Doamna Prună, prietena fiicei de procuror, fostă procuror comunist Macovei Monica, mai bine ar fi ”dezbrăcată” de halat, poate vedem cărei AGENTURI îi aparține, problemă mai importantă decît trecutul tatălui...

Memorat

.se pare ca acolo la psd ..au fost numai slugi
in optiunea ...Marelui Maestru ....Rebus ..Remus Redus 43d
Pacat ....Milogi ..Pomanagii ..nu au fost
dl Remus ..redus remus 43d .....din ce categorie faceti parte???
se pare ca din categoria .....milogul
in rest  mult succes in descoperirea de securisti
[ Mame ..Tati verisori frati ..vitregi ....cumnati ..fini ..etc .etc ]
Dar numai ..din acest guvern ..care cu onoare va
plateste ..POMANA ..MILOAGA [...indemnizatia ]
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2336 : Iunie 20, 2016, 19:24:35 »

Nu ai reusit sa te numeri printre asa-zisii determinanti? Nici eu. Eu pt ca n-am stiut de "Actiunea JULA Timisoara" la timp. Dar spre deosebire de cei ca tine, dle Caraisoru, eu nu ma oftic atat de mult incat sa ma apuc sa jignesc determinantii. Printre ei am obs ca sunt multicei cu probleme, dar majoritatea chiar sunt elita revilor, ceea ce ar trebui sa impuna respect macar in randurile noastre, daca nu si in ale adversarlor nostri. Si fff important: indemnizatiile, de la cele de 0.6, la cele m babane, nu sunt miloaga niciunui guv, ci obligatia oricaruia, indif ca e vb de pesedisti, sau de aurolacii de acum. Incetati sa va m jigniti prosteste intre voi, caci tot voi o sa suportati consecintele. Din 2011 pana acum tot nu ati inteles acest adevar f simplu?
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

MULTI AR TREBUI SA FIE INGRIJORATI DACA ACELE CASETE
INREGISTRATE DE VICTOR ATHANASIE STANCULESCU
VOR FI FACUTE PUBLICE

Figură-cheie a Revoluției din 1989, printre puținii condamnați la ani grei de închisoare pentru rolul său din decembrie 1989, Victor Stănculescu a murit pe 19 iunie după un atac cerebral suferit cu câteva săptămâni în urmă, luând cu el şi „tainele” care au învăluit evenimentele de atunci, aşa cum a susţinut, de altfel, şi Răzvan Theodorescu, un alt personaj cheie al evenimentelor din decembrie, care declara recent: ”Este un om care duce cu el taine”.
   Stănculescu însuşi spunea despre sine, într-un interviu acordat lui Andrei Gheorghe, în septembrie 2013: ”Sunt foarte grijuliu să rămân în umbra adevărului”.
Informaţia privind decesul fostului ministru al Apărării a fost confirmată de avocatul său Cătălin Dancu, care, miercuri, a făcut câteva precizări referitoare la casetele despre care Stănculescu spunea că "se va afla după moartea sa".
   Astfel, Cătălin Dancu a confirmat că Victor Atansasie Stănculescu a lăsat aceste casete cu mărturii, inclusiv despre ce s-a întâmplat la Revoluţie.

Dancu a declarat că speră ca ele să fie făcute publice de către persoana mandatată prin testament să le primească: "Acea persoană care prin testament a fost mandatată de domnul general Stănculescu ca şi beneficiară a drepturilor de autor, să aibă puterea de a da publicităţii aceste casete, pe care chiar şi el le-a confirmat, şi pe care nu vor găsi doar memorii ale generalului Stănculescu, ci şi mai multe alte aspecte, şi vă spun clar că dintr-o ţinută extraordinară generalul Stănculescu nu a dorit să spună tot ceea ce ar fi putut să spună în cadrul acelui proces, pentru că situaţia era alta", a declarat Dancu, la Crematoriul Uman Vitan-Bârzeşti, acolo unde a fost incinerat Victor Atanasie Stănculescu.

Avocatul spune că mulţi ar trebui să fie îngrijoraţi dacă acele casete vor fi publice: "Cei care au fost din prima clipă în momentul Revoluţiei şi până în momentul în care şi-a dat sfârşitul cred că ştiu la ce ar trebui să se aştepte şi vorbesc de o chestiune mai degrabă de moralitate faţă de societate decât de vreo răspundere penală. Mulţi mai sunt în viaţă", a spus Dancu.
Decesul fostului general, care a survenit în contextul în care, pe 13 iunie, Înalta Curte de Casație și Justiție confirmase decizia Parchetului General de redeschidere a urmăririi penale în dosarul Revoluției, alimentează şi mai mult speculaţiile din jurul acestui personaj al cărui rol jucat în decembrie ‘89 rămâne neclar şi astăzi.
   Provocat, în ianuarie 2011, de un jurnalist, să răspundă la întrebarea de ce nu spune clar ce a fost în 1989, Stănculescu replica afirmând că “sistemul a reuşit”.

“V-ați pierdut soția, v-ați pierdut gradele militare, v-ați pierdut libertatea. De ce vreți să vă pierdeți și demnitatea? De ce nu spuneți răspicat ce a fost în decembrie ’89? Mereu amânați și nu știm cât timp mai aveți, a spus jurnalistul.
   “Un om care este aici, în închisoare, crezi că mai poate să spargă un sistem care e de douăzeci de ani și s-a întins în toată România? Acest sistem a reușit”, a fost replica dată de Stănculescu.
   Într-un alt context, se întâmpla după condamnarea sa definitivă, Stănculescu spunea, de asemenea, că aceia care au vrut arestarea sa nu au dorit să se afle unele adevăruri despre Revoluție.
   Stănculescu a dat atunci asigurări că nici el nu va vorbi despre aceste „adevăruri”, dar a făcut o promisiune: “O să se afle când o să dispar eu ca ființă. Eu ştiu ce-am făcut, ei știu din auzite. Rămân cu fruntea sus, nu mi-e frică nici mai departe”.
   Stănculescu a pomenit despre existența unor casete video cu dezvăluiri, despre care a spus că s-ar afla într-o bancă din Elveția, “nouă-zece” la număr, şi care ar conține câte 90 de minute de înregistrari audio in care generalul vorbeste despre evenimentele din decembrie 1989.
   Generalul Stănculescu a ajuns la închisoare în 2008 (alături de generalul Mihai Chițac), fiind condamnat, după mai mulți ani de procese, la 15 ani de detenţie pentru morții din Revoluția de la Timișoara.

După mai bine de cinci ani, în mai 2014, ”Generalul cu piciorul în ghips”, cum era supranumit, obține eliberarea condiționată.
Stănculescu a devenit un personaj cheie al noului regim de după ‘89 şi s-a ocupat chiar de procesul soţilor Ceauşescu, executaţi în ziua de Crăciun. După fuga soților Ceaușescu din clădirea CC la 22 decembrie 1989, generalul Stănculescu s-a dat de partea Revoluției.
   Acesta a devenit membru în Consiliul Frontului Salvării Naționale, iar prin decretul președintelui Consiliului Frontului Salvării Naționale, Ion Iliescu, din 28 decembrie 1989, a fost înaintat în gradul de general-colonel (cu 3 stele).
   A fost ministru al economiei naționale și ministru al apărării naționale imediat după Revoluție. A îndeplinit această din urmă funcție până la data de 30 aprilie 1991, când a avut loc o remaniere a guvernului condus de Petre Roman. La data de 13 mai 1991, Victor Stănculescu a fost înaintat în gradul de general de armată (cu 4 stele) și trecut în rezervă. (Cotidianul.ro)

P.S. - Oare citi "Determinanti" tremura numai la gindul ca depozitia "Generalului Gips" va fi data publicitatii? Oricum, spaima de adevar ii va macina pe foarte multi dintre ei. astfel ca acea "indemnizatie de motat" nu va putea indeparta teama care ii va toca incet-incet pina cind vor da "ortul popii". Sa nu ii fie tarina usoara lui Stanculescu, asca cum sa nu le fie toturor acelor "revi cu mot" care la Revolutie au actionat la ordin. Alo, SSPR, se aude? Ce zici Sanda? Dar "amicii" tai din Banat - curati ca lacrima de crocodil - vor dormi linistiti?
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

MULTI AR TREBUI SA FIE INGRIJORATI DACA ACELE CASETE
INREGISTRATE DE VICTOR ATHANASIE STANCULESCU
VOR FI FACUTE PUBLICE

Figură-cheie a Revoluției din 1989, printre puținii condamnați la ani grei de închisoare pentru rolul său din decembrie 1989, Victor Stănculescu a murit pe 19 iunie după un atac cerebral suferit cu câteva săptămâni în urmă, luând cu el şi „tainele” care au învăluit evenimentele de atunci, aşa cum a susţinut, de altfel, şi Răzvan Theodorescu, un alt personaj cheie al evenimentelor din decembrie, care declara recent: ”Este un om care duce cu el taine”.
   Stănculescu însuşi spunea despre sine, într-un interviu acordat lui Andrei Gheorghe, în septembrie 2013: ”Sunt foarte grijuliu să rămân în umbra adevărului”.
Informaţia privind decesul fostului ministru al Apărării a fost confirmată de avocatul său Cătălin Dancu, care, miercuri, a făcut câteva precizări referitoare la casetele despre care Stănculescu spunea că "se va afla după moartea sa".
   Astfel, Cătălin Dancu a confirmat că Victor Atansasie Stănculescu a lăsat aceste casete cu mărturii, inclusiv despre ce s-a întâmplat la Revoluţie.

Dancu a declarat că speră ca ele să fie făcute publice de către persoana mandatată prin testament să le primească: "Acea persoană care prin testament a fost mandatată de domnul general Stănculescu ca şi beneficiară a drepturilor de autor, să aibă puterea de a da publicităţii aceste casete, pe care chiar şi el le-a confirmat, şi pe care nu vor găsi doar memorii ale generalului Stănculescu, ci şi mai multe alte aspecte, şi vă spun clar că dintr-o ţinută extraordinară generalul Stănculescu nu a dorit să spună tot ceea ce ar fi putut să spună în cadrul acelui proces, pentru că situaţia era alta", a declarat Dancu, la Crematoriul Uman Vitan-Bârzeşti, acolo unde a fost incinerat Victor Atanasie Stănculescu.

Avocatul spune că mulţi ar trebui să fie îngrijoraţi dacă acele casete vor fi publice: "Cei care au fost din prima clipă în momentul Revoluţiei şi până în momentul în care şi-a dat sfârşitul cred că ştiu la ce ar trebui să se aştepte şi vorbesc de o chestiune mai degrabă de moralitate faţă de societate decât de vreo răspundere penală. Mulţi mai sunt în viaţă", a spus Dancu.
Decesul fostului general, care a survenit în contextul în care, pe 13 iunie, Înalta Curte de Casație și Justiție confirmase decizia Parchetului General de redeschidere a urmăririi penale în dosarul Revoluției, alimentează şi mai mult speculaţiile din jurul acestui personaj al cărui rol jucat în decembrie ‘89 rămâne neclar şi astăzi.
   Provocat, în ianuarie 2011, de un jurnalist, să răspundă la întrebarea de ce nu spune clar ce a fost în 1989, Stănculescu replica afirmând că “sistemul a reuşit”.

“V-ați pierdut soția, v-ați pierdut gradele militare, v-ați pierdut libertatea. De ce vreți să vă pierdeți și demnitatea? De ce nu spuneți răspicat ce a fost în decembrie ’89? Mereu amânați și nu știm cât timp mai aveți, a spus jurnalistul.
   “Un om care este aici, în închisoare, crezi că mai poate să spargă un sistem care e de douăzeci de ani și s-a întins în toată România? Acest sistem a reușit”, a fost replica dată de Stănculescu.
   Într-un alt context, se întâmpla după condamnarea sa definitivă, Stănculescu spunea, de asemenea, că aceia care au vrut arestarea sa nu au dorit să se afle unele adevăruri despre Revoluție.
   Stănculescu a dat atunci asigurări că nici el nu va vorbi despre aceste „adevăruri”, dar a făcut o promisiune: “O să se afle când o să dispar eu ca ființă. Eu ştiu ce-am făcut, ei știu din auzite. Rămân cu fruntea sus, nu mi-e frică nici mai departe”.
   Stănculescu a pomenit despre existența unor casete video cu dezvăluiri, despre care a spus că s-ar afla într-o bancă din Elveția, “nouă-zece” la număr, şi care ar conține câte 90 de minute de înregistrari audio in care generalul vorbeste despre evenimentele din decembrie 1989.
   Generalul Stănculescu a ajuns la închisoare în 2008 (alături de generalul Mihai Chițac), fiind condamnat, după mai mulți ani de procese, la 15 ani de detenţie pentru morții din Revoluția de la Timișoara.

După mai bine de cinci ani, în mai 2014, ”Generalul cu piciorul în ghips”, cum era supranumit, obține eliberarea condiționată.
Stănculescu a devenit un personaj cheie al noului regim de după ‘89 şi s-a ocupat chiar de procesul soţilor Ceauşescu, executaţi în ziua de Crăciun. După fuga soților Ceaușescu din clădirea CC la 22 decembrie 1989, generalul Stănculescu s-a dat de partea Revoluției.
   Acesta a devenit membru în Consiliul Frontului Salvării Naționale, iar prin decretul președintelui Consiliului Frontului Salvării Naționale, Ion Iliescu, din 28 decembrie 1989, a fost înaintat în gradul de general-colonel (cu 3 stele).
   A fost ministru al economiei naționale și ministru al apărării naționale imediat după Revoluție. A îndeplinit această din urmă funcție până la data de 30 aprilie 1991, când a avut loc o remaniere a guvernului condus de Petre Roman. La data de 13 mai 1991, Victor Stănculescu a fost înaintat în gradul de general de armată (cu 4 stele) și trecut în rezervă. (Cotidianul.ro)

P.S. - Oare citi "Determinanti" tremura numai la gindul ca depozitia "Generalului Gips" va fi data publicitatii? Oricum, spaima de adevar ii va macina pe foarte multi dintre ei. astfel ca acea "indemnizatie de motat" nu va putea indeparta teama care ii va toca incet-incet pina cind vor da "ortul popii". Sa nu ii fie tarina usoara lui Stanculescu, asca cum sa nu le fie toturor acelor "revi cu mot" care la Revolutie au actionat la ordin. Alo, SSPR, se aude? Ce zici Sanda? Dar "amicii" tai din Banat - curati ca lacrima de crocodil - vor dormi linistiti?

Dumnezeu sa il ierte pe Victor Atanasie Stanculescu.
E de mirare ca asupra casetelor lasate de el nu pare sa existe un prea mare interes.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2339 : Iunie 24, 2016, 06:44:39 »

Madam Prună, fiică de securist...

Ultima zi de muncă din săptămîna aceasta. Ar trebui să mă bucur că urmează două zile în care voi scăpa de caniculă, dar o constatare nu îmi dă pace și mă determină să vă întreb și pe voi dacă nu ați observat că Guvernul României, la cererea D.N.A., reintroduce informatorii în mod oficial printre noi? În aceste zile se pun bazele următoarei instituții a ceiștilor la locurile de muncă, în toate instituțiile și firmele de stat. După 27 de ani de libertate (atîta și așa cum știți că a fost), instituția turnătoriei în societatea românească este reîntronată oficial, de un așa-zis guvern democrat! Voi ați aflat, sau nu? Daca știți, cum reacționați?
Memorat
Pagini: 1 ... 154 155 [156] 157 158 ... 195
Schimbă forumul: