Main Content:

Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

Sper ca interesul pe care il acordati acestui subiect sa se materializeze si prin aport personal la arhiva de documente. Pana atunci, constat insa ca studierea celor expuse deja lasa de dorit. As solicita sprijinul celor care sunt mai apropiati de Secretariat, sau lucreaza acolo, sa ne dea datele privitoare la parcursul obtinerii si preschimbarii certificatelor "familiei de revolutionari", functionarul, mama sa si fosta sotie. Tot de mare interes sunt si datele celor care le-au dat declaratiile de martor. Cei care mai au diverse fisiere cu situatii ale preschimbarii pe computerele personale, ar putea sa ne ajute foarte usor. Domnul Nastasache cred ca este unul dintre ei, la fel domnul Purec si domnul Jean Valjean.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Unii dintre voi mai postati cate un copy-paste din munca jurnalistica, altii fac pe lautarii, iar cei mai rai, cand nu sunt toti impreuna, sar la gatul unui sau altuia ca la comanda. BAIETI, FOARTE PUTINI DE PE ACEST FORUM AU AVUT O CONTRIBUTIE SEMNIFICATIVA IN TIMPUL REVOLUTIEI..SI AM AVUT TIMP SA AFLU !
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Diplomatul, cei ce lucreaza in Secretariat nu pot oferi informatii senzationale, demne de discutat..Exista contractul semnat a angajare si mai este si statutul lor - informatori sau "altceva"...De aceea am tot insistat sa luati aminte mai bine la ceea ce posteaza contralichele, sa nu credeti tot..Voi credeti ca si-ar fi permis sa ofere informatii capitale, riscand puscaria ? Nici sa nu va treaca prin minte.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

REPET INVITATIA FORUMISTILOR PROLETARI DE PE ACEST FORUM, MANIOSI NEVOIE MARE PE MINE.., DE A POSTA AMENINTARILE SI INSULTELE DE CARE SUNT ACUZAT
Mercurie ,contralichele avea mare dreptate,tu esti cu misie pe forum,de regula insulti si ameninti revolutionarii adevarati care posteaza pe numele lor,care isi asuma ceea ce scriu,nu ca tine un "amarit" de " inginer"
Intrebare pe linga pensia de armata cit iti iei pentru dezinformare si denigrare!
Tu trebuie sa fii izolat,nu merti atentie!
http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?11354.15

Repet pentru toata lumea: postati amenintari si insulte concrete.Pana acum o gasca inteleasa, de pe acest forum, ii tot da inainte ca as ameninta si insulta , dar fara dovezi ...Asta-i intelegere cu un coeficient de inteligenta macar apropiat de 50 IQ ? Voi nu intelegeti ca nu excludeti nici un om de pe acest forum in acest fel..?
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Ma mai gandesc sa va mai acord un credit minim si sa-mi inchipui ca ploaia de acuzatii au ca intentie provocarea, pt ca semnatura din subsolul postarilor mele sa apara cat mai des..ACEASTA AR FI SINGURA MOTIVATIE INTELIGENTA.., ALTFEL ESTE JOSNIC SI IRATIONAL CE FACETI Wink
Memorat

REPET INVITATIA FORUMISTILOR PROLETARI DE PE ACEST FORUM, MANIOSI NEVOIE MARE PE MINE.., DE A POSTA AMENINTARILE SI INSULTELE DE CARE SUNT ACUZAT
Mercurie ,contralichele avea mare dreptate,tu esti cu misie pe forum,de regula insulti si ameninti revolutionarii adevarati care posteaza pe numele lor,care isi asuma ceea ce scriu,nu ca tine un "amarit" de " inginer"
Intrebare pe linga pensia de armata cit iti iei pentru dezinformare si denigrare!
Tu trebuie sa fii izolat,nu merti atentie!
http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?11354.15

Repet pentru toata lumea: postati amenintari si insulte concrete.Pana acum o gasca inteleasa, de pe acest forum, ii tot da inainte ca as ameninta si insulta , dar fara dovezi ...Asta-i intelegere cu un coeficient de inteligenta macar apropiat de 50 IQ ? Voi nu intelegeti ca nu excludeti nici un om de pe acest forum in acest fel..?
http://www.iq-test.ro/
Memorat

Nu ma refer la acel gen de informatii. Sa stiti ca nu intentionez sa instig la incalcarea legii. E vorba de informatii ne secrete. De informatii care au fost pe pagina de internet a institutiei, la vedere, pentru toata lumea. Daca am mai avea acces la acel motor de cautare, care a fost la dispozitia tuturor, probabil ca am rezolva pe loc problema amintita mai sus. Dar am vazut ca multi au fost prevazatori si au copiat tot ce au gasit. Domnul Nastasache cred ca e campion la acest capitol. Va asigur ca nu vreau sa creez probleme nimanui. Va fac o sugestie. Sa mutati aceasta disputa pe un alt subiect. Am vazut ca exista unul intitulat "loc de dat cu capul", sau o denumire asemanatoare, de ce nu va purtati aceste dispute intr-un mediu specializat, ca sa spun asa?
Memorat

Eu am vazut niste mesaje personale,postate azi,unde ameniti cu puscaria!Ti-am spus ca suferi de bola posedatului si  solilocvie!
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Sugestia este excelenta, insa "domnii", pe unde ma prind, ma ard, fara discernamant..
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

Scheianu, cand faci afirmatii grave de genul acesta, trebuie sa si oferi monstre palpabile(citibile) de insulte si amenintari, ceea ce bineinteles ca n-o sa poti..Psihologia pe care o practici este rusinoasa.  Tehnolgi IT a venit si cu aceste beneficii: nu ne mai intalnim in sedinte conspirative si nu mai suntem filati cu creionul chimic...Legal si moral am dreptul la confidentialitatea datelor personale si-mi exercit acest drept.
In al doilea rand, n-am nici o treaba cu noua sau vechea asociatie..Afirmatia de mai sus se refera la un FENOMEN..Daca o sa realizati un studiu in domeniu, al diferitelor organizatii secrete, discrete sau "evidente", veti descoperi ca , pe langa pasiune si tel, mai este nevoie si de bani, altfel nu functioneaza.Intra in istorie. Bani multi !

Mesaje personale primite de la Mercurie:
mercurie
Hero Memb

Trimis către: scheianul : Iunie 18, 2009, 09:06:22 »
« Ai trimis mai departe sau ai răspuns la acest mesaj. »      

Pune mana si citeste postarile anterioare.., poate te luminezi..Zici ca vrei sa-mi faci o vizita ? De ce faci afirmatii gratuite, pline de "vitejie" ieftina..Daca te duci la acest Strungariu, te ia pe sus si-ti iei indemnizatia din puscarie..Fi un barbat temperat si ai grija ce afirmatii faci.
Trimis către: scheianul : Iunie 18, 2009, 23:08:31 »

Considera-te amenintat..! Eu te-am poftit sa recitesti ceea ce n-ai inteles..Ideea este ca analfabet nu este cel ce nu stie sa scrie si sa citeasca, ci cel ce nu stie sa invete, sa inteleaga. Asta din urma a fost bonus de ura, sa fi mai viteaz.

No comment!
Daca esti in continuare ipocrit, trecem la reale! Intelesu-m-ai?!

Militiene, ori esti prost, ori esti prost!
N-ai inteles, sau îti trebuie traducator din limba romana în limba romana; înceteza este al doilea avertisment...
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Sper ca interesul pe care il acordati acestui subiect sa se materializeze si prin aport personal la arhiva de documente. Pana atunci, constat insa ca studierea celor expuse deja lasa de dorit. As solicita sprijinul celor care sunt mai apropiati de Secretariat, sau lucreaza acolo, sa ne dea datele privitoare la parcursul obtinerii si preschimbarii certificatelor "familiei de revolutionari", functionarul, mama sa si fosta sotie. Tot de mare interes sunt si datele celor care le-au dat declaratiile de martor. Cei care mai au diverse fisiere cu situatii ale preschimbarii pe computerele personale, ar putea sa ne ajute foarte usor. Domnul Nastasache cred ca este unul dintre ei, la fel domnul Purec si domnul Jean Valjean.

Ceea ce detin eu este o baza de date care centralizeaza informatii publicate de institutii de-a lungul timpului. Ea ajuta in obtinerea unor date tehnice (cine, cand, de catre cine etc) doar prin faptul ca, prin cautare dupa diverse criterii, informatii pot fi mai usor accesate (decat de ex. sa stai sa parcurgi vizual sutele de pagini din monitoarele oficiale). Aceasta baza de date reproduce insa si inadvertentele majore din documentele publice de la institutii.  

Din pacate nu detin documente decat in ce ma priveste pe mine si, recent, pe Emilian Rusu. Au mai postat acolo informatii si alte documente doar cateva persoane. Aceste documente si informatii sunt disponibile pe site. Alte documente referitoare la preschimbarea certificatelor, ale altor revolutionari, nu detin. Daca le-as avea, as ajuta cu mare placere. Sper sa-mi parvina alte documente, insa pana acum nu s-a intamplat acest lucru.

Pe cazuri punctuale, din baza mea de date se pot extrage unele informatii (de ex: in ce monitoare a aparut, cand a depus cererea de preschimbare, daca si cand SSPR sau CPRD si-au dat avizul, daca are noul certificat etc - cu rezerva ca daca la un moment dat vreuna dintre institutii a omis sa publice pe site-ul propriu sau in monitor, sau in alte zone cu caracter public, informatia, ea nu se regaseste nici in baza mea de date; iar daca aceleasi institutii au publicat date gresite, ele se regasesc la mine cu aceleleasi greseli - pentru prea putine am avut mijloacele, nu din surse alternative, ci tehnice si de deductie, sa le corectez; am incercat sa nu fac eu insumi greseli la prelucrarea datelor).

Aceasta baza de date poate fi consultata, iar daca cineva nu se descurca in optiunile de pe site, pot sa ofer ajutor.

Insa eu as dori sa atrag atentia ca, o alta abordare pe care am putea-o avea, ne-ar pozitiona mult mai bine in activitatea de clarificare a modului cum au fost eliberate si preschimbate certificatele, permitandu-ne sa avem o viziune globala si acordandu-ne posiblitatea sa depistam nu doar cazuri izolate de ilegalitati, ci, teoretic macar, toate cazurile de ilegalitate. Din pacate, si sprijinirea aceastei initiative, pe care sunt nevoit sa o repet si acum, lasa mult de dorit: determinarea SSPR-ului sa publice integral continutul tuturor dosarelor de preschimbare, aflate in custodia institutiei.
Memorat

Perplex in forma continuata.

Mercurie pentru tine este indicat:
Test de inteligenta emotionala
http://teste.haios.ro/teste.php?lang=ro&id=24&sct=167
Emotional ai ceva probleme,si nu suntem noi obligati sa iti suportam frustrariile si neimplinirile!
Eu stiu cind doi iti zic ,ca esti "beat" te duci si te culci!
Memorat

Va readuc in atentie opisul dosarului domnului Preda Valentin Gheorghe Marin. Continutul dosarului, conform opisului, nu respecta prevederile legii. Am sa ma refer numai la declaratiile de martor. Are trei declaratii de martor atasate:
Voicu Mihai, datata 10 noiembrie 2004, in original
Teodor D. Paul, copie, nu se stie daca a fost datata
Simionov Walter, copie, nu se stie daca a fost datata
Observati ca doua dintre declaratii nu corespund.
Memorat

Ar fii cazul sa lasi acest topic liber,Mercurie nu mai fragmenta documentele si discutiile serioase!Todeuna ai fragmentat pe toate topicurile discutiile,documentele,etc...Ceea ce faci tu este metoda securista!
Vino cu documente,nu cu aberatii!
Te poti duce la aberatii si poti posta ce vrei tu!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=93.300
Memorat

Daca tot sunteti in fata monitorului, decat sa ne invatati cum sa cautam (va veni timpul si pentru aceasta), mai bine ne dati dtele pe care le aveti despre familia revolutionara si cei trei care au dat declaratii de martori pentru angajatul S.S.P.R. de a carui cunoastere ne ocupam aici. Cu anticipare: multumiri!
Memorat
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 190
Schimbă forumul: