Main Content:

Pagini: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• mercurie
  • Vizitator

Nici pana azi n-au putut fi postate amenintari si jigniri, aduse de mine cuiva de pe acest forum sau aiurea..La tribunal se cer dovezi. Voi mai sunteti capabili sa oferiti dovezi consacrate de evolutia sociala umana sau NU ?! Dupa cum s-a vazut eu nu-s cu gasca...Eu nu iventez regulamente noi , gen votul alor mei impotriva indezirabilului. Probabil domnul Iosfif a inteles cel mai bine ca mercurie si Strungariu sunt doua persoane diferite..Chiar si din postari se poate observa diferenta dintre un superspecializat in inginerie, cu ceva pasiuni pentru teologie si istorie, si un politist, viitor preot...
  Dar cum spuneam, sunt atacat ca am cerut decenta aici pe forum, chiar atunci cand o gasca de neaveniti se hotarau sa-l stropseasca pe Emil Cuteanu si sa "dubleze" justitia nationala cu trivialitati si defaimari....NO COMMENT, DAR DE CE SA SE DEA REVOLUTIONARI ? SI DE CE VULGARI IN NUMELE NOSTRU ? DIN 90 SE TOT INTAMPLA ACELASI LUCRU: "REVOLUTIONARI" VULGARI, CARE FAC TUMBE, VORBESC PENTRU NOI, URASC PENTRU NOI, CER LEGI NEAVENITE, TRATAMENTE PREFERENTIALE DEMNE DE AIUD, ETC...CAT SA MAI INDURAM ACEASTA SMECHERIE ?  Dan Purec, poezia este minunata si actuala, dar depinde in ce tabara te afli...Si eu stiu in ce tabara te afli..

Memorat

Pentru Dorel Strugariu , luptator Ranit in Revolutia din Decembrie

http://www.youtube.com/watch?v=orJQjpTQrpo

Pejule stii foarte clar,ca a tras  cu arma in CC in revolutionari ca sunt declaratii ,in acest sens !De fapt trebuie sa-i tii apararea ca si tu ai fost maistru militar inainte de 89!
Corb la corb nu isi scoate ochii!
Pejule stii foarte clar,ca a tras  cu arma in revolutionari ca sunt declaratii ,in acest sens !De fapt trebuie sa-i tii apararea ca si tu ai fost maistru militar inainte de 89!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=126.153
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Pentru mine este o experienta interesanta sa fiu dat altul si sa fiu acuzat de toata biografia sa, inclusiv de "nefericirea" de a fi adus de Dumnezeu pe pamant. Cata risipa de energie ! Grin
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

D-le(d-na) mercurie,
    - daca d-ta consideri ca lumea nu-ti da pace,esti nemultumit ca esti luat
      drept altcineva,ca nu esti tratat cu prea multa consideratie sau
      simpatie,ca lumea vrea sa fii deconectat etc.atunci da o replica
      directa : spune cine esti,(pe verificate),da dovada de curaj si respecta
      interlocutorii;vezi ce simplu este !?.
                                           Ocneanu

Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Eu continui sa-mi exercit acest drept democratic: dreptul la confidentialitate. Este una din marile taine ale tehnologiei IT si drama turnatorului "roman" si contrarevolutionar.
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

D-le (d-na) mercurie,
   -democratie inseamna responsabilitate.
   -este usor de depistat oricine de pe acest site insa nu acesta este scopul,
    un om puternic are curajul de sine.Imi aduc aminte dupa revolutie,ce mai
    de eroi,care de care mai tare si destept fata de regimul totalitar insa,
    spre rusinea noastra,prea putini au fost cei care au fost eroi.
   -azi dau lectii de atotcunoscatori,tot soiul de nulitati,cu pretentii de
    "luptatori anticomunisti" pe care nu dai nici mucii... 
   -sper ca d-ta nu esti dintre acestia,sau gresesc?
                                       Ocneanu
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Mercurie,
Si de aici ai fost dat afara;

Mercurie
SUSPENDAT

Data inscrierii: 10/Iun/2008

MesajTrimis: 25.08.2008 22:46    Titlul subiectului: Profilul psihologic al unui luptator informativ perfect Huh    Raspunde cu citat (quote)
Profilul psihologic al unui luptator informativ perfect Huh
Mai baieti, nu v-a ajuns 18 ani ? Mie da, caci atata le-am dat. 18 ani sa faca treaba in tara si n-au facut. Mai mult , i-am vazut sacrificand, ca la CAP, romani, sa dea bine in hartoage. Cu sau fara talente PSI, i-am vazut comportandu-se ca cei din anii 50 ai secolului 20. Niste derbedei. Pe cei omenosi nu i-am vazut. S-or fi pierdut in masa pragmaticilor.
Puneti osul la treaba. Nu mai asteptati la altii. Organizati-va, in grupuri mici sau mari, in octogoane sau ONG-ri si activati . Faceti ceva , in orice domeniu si nu-i lasati sa-si inchipuie ca sunteti "pui de Crevedia", ci romani. Mai inainte de toate , Romania este tara voastra si nu a agentului PSI.

http://www.octogonul.myforum.ro/-vp5943.html
Minnie
Administrator
Administrator

Data inscrierii: 09/Mai/2006

MesajTrimis: 10.06.2008 21:31    Titlul subiectului: Avertisment    Raspunde cu citat (quote)
Mercurie,

Consider ca in momentul in care ai intrat in aceasta comunitate ai citit si Regulamentul nostru.

Avand in vedere posibilele conotatii pe care denumirea de OCTOGONUL le are, si posibilele interferente cu Legea privind siguranta nationala a Romaniei, te rog ca in 48 de ore sa iti clarifici pozitia pe care ai avut-o in postul tau:
http://www.octogonul.myforum.ro/2-vt479.html?postdays=0&postorder=asc&start=50
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Desenul animat,
   - numit 'octogonul',plin de imaginatie si suspance,asemenea romanelor
     amuzante de pe la noi sau aiurea.Nu exista "supermani" ci doar oameni
     antrenati asiduu sau cu o puternica motivatie.Au si ei ,ca toti ceilalti,
     problemele si slabiciunule lor.Cred ca mintile infierbantate de vise
     animate ar fi bine sa aiba o limita a realitatii altfel pot deveni
     patologice.Eu nu doresc dialoguri cu fantome,cu indivizi fricosi,care
     se cred in lumea eroilor de legenda! Este chiar penibil !.Cred ca ne
     confruntam cu probleme spinoase,dificile,care merita atentia noastra in
     dezbaterile de pe forum.
                     Ocneanu

Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

D-le (d-na) mercurie,
   -democratie inseamna responsabilitate.
   -este usor de depistat oricine de pe acest site insa nu acesta este scopul,
    un om puternic are curajul de sine.Imi aduc aminte dupa revolutie,ce mai
    de eroi,care de care mai tare si destept fata de regimul totalitar insa,
    spre rusinea noastra,prea putini au fost cei care au fost eroi.
   -azi dau lectii de atotcunoscatori,tot soiul de nulitati,cu pretentii de
    "luptatori anticomunisti" pe care nu dai nici mucii... 
   -sper ca d-ta nu esti dintre acestia,sau gresesc?
                                       Ocneanu

Democratia are o definitie mai complexa..Pentru a scapa de lacunele in domeniu, inclusiv despre modul in care  un individ se raporteaza la democratie, iti recomand Facultatea de Istorie.
 Tudor, de unde ai "frate" aceasta psihologie de "lupta" domestica ? Traditie de familie ? Grav !
Cheesy
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Simionov Walter,este acel revolutionar care la lovit pe Fesan la greva foamei din 2008?
Eu am o poza dar este a lui Perju,cum instiga oameni impotriva lui Fesan!

PERJU NU INSTIGA OAMENII IMPOTRIVA LUI FESAN , STIMABILE !

MOMENTUL PE CARE IL PREZINTI ESTE ACELA CIND APROXIMATIV 300 DE REVOLUTIONARI,

SCANDEAZA :  IATA GASCA DE SPAGARI !  VIZIONEAZA TOT CE S-A FILMAT IN 21.o1.2008

DACA I-MI AMINTESC BINE ..

CE A FACUT  WALTER  ?  O DIVERSIUNE COMANDATA SI REGIZATA DE NIMENI ALTUL DECIT

PRESEDINTELE  COMISIEI PARLAMENTARE A REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 LA ACEA DATA !

SI APROPO :  CE NE POTI SPUNE DESPRE RETEAUA DE EXCROCI CONDUSA  DE IOSIF NICOLAE  MIRCEA ZAMBRA

ZIS SI CONTELE ?  OMUL PRETINDE CA IN 1989-1990 A FOST UN APROPIAT A DOMNULUI GELU VOICAN

VOICULESCU  IAR IN SSPR , LA ACEASTA DATA ESTE IN RELATII CU UN DOMN MIHAILESCU SI CU O DOAMNA  LUCIA?

STII CEVA DE RETEAUA  CONTELUI ZAMBRA ?
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pejule stii foarte clar,ca a tras  cu arma in CC in revolutionari ca sunt declaratii ,in acest sens !De fapt trebuie sa-i tii apararea ca si tu ai fost maistru militar inainte de 89!
Pejule stii foarte clar,ca a tras  cu arma in revolutionari ca sunt declaratii ,in acest sens !De fapt trebuie sa-i tii apararea ca si tu ai fost maistru militar inainte de 89!

DACA AI CEVA IN CREIERUL TAU , KNORDSTAD 2 ,( ALTCEVA DECIT TARITA )  STII BINE CA NU VOI LUA APARAREA UNOR CRIMINALI  , ASASINI DE COPII-  TERORISTI -  SI NU AM NICI "MOTIVE PERSONALE ; NU AM FOST  MAISTRU MILITAR INAINTE DE 1989 SI NICI DUPA ; ESTI INTR-O GROAZNICA CONFUZIE !

MAI LIMPEZESTE-TI TOTUSI MINTILE  SI NU MA CONFUNDA CU ALTIIII  !
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

DACA AI CEVA IN CREIERUL TAU , KNORDSTAD 2 ,( ALTCEVA DECIT TARITA )  STII BINE CA NU VOI LUA APARAREA UNOR CRIMINALI  , ASASINI DE COPII-  TERORISTI -  SI NU AM NICI "MOTIVE PERSONALE ; NU AM FOST  MAISTRU MILITAR INAINTE DE 1989 SI NICI DUPA ; ESTI INTR-O GROAZNICA CONFUZIE !

MAI LIMPEZESTE-TI TOTUSI MINTILE  SI NU MA CONFUNDA CU ALTIIII 
!

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

http://www.youtube.com/watch?v=2IIJfLiT8zc&feature=related

Miine  se intruneste CPRD !

MIINE SEARA ,PE LA ACEASTA ORA VETI AVEA PLACEREA DE A CUNOASTE  SI PE NOUL

SECRETAR DE STAT AL  S.S.P.R. !

PROGRAMUL PREZENTAT DE FORUMISTI SI REPERELE PROGRAMULUI DOMNIEI SALE SINT AMPLU

PREZENTATE PE PORTAL !

DISTRACTIE PLACUTA PENTRU CA , URMEAZA O NOAPTE CU LUMINI SI UMBRE  !
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Pagini: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 190
Schimbă forumul: