Main Content:

Pagini: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 192

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ziua cea lunga,
   - marti,3 ceasuri rele,daca PSD nu prezinta propunerea cu noul SS la SSPR
     in sedinta de maine a Guvernului( greu de crezut),atunci PM va face
     numirea.Se pare a fi Scarlat I.(cu > 75%),unii zic de Sanda dar sunt
     putini,insa poate fi oricand o surpriza.Despre programul SS la"domnie"
     vom vedea dupa numire.Sansele unei eventuale prorogari sunt mici,iar
     "jucariile" SSPR s-au cam dus,daca nu rezolva rapid problemele atunci se
     va trezi cu multe dosare pe cap.Totusi ramane problema de fond:
     curatenia morala ,revolutionar sau impostor,etc...
     Publicarea dosarelor de revolutionar poate fi un prim pas spre
     cunoasterea adevarului dintre noi.In fond,acel Institut al Revolutiei  ar
     fi bun si el la ceva,nu doar la papat banii contribuabililor !
     Ma gadesc ca,de cand a venit d-na sec,gen.Corina Corut,se putea da drumul
     sitlui de la SSPR.
                               Ocneanu.
Memorat

Pentru Dorel Strugariu , luptator Ranit in Revolutia din Decembrie

http://www.youtube.com/watch?v=orJQjpTQrpo

Pejule stii foarte clar,ca a tras  cu arma in CC in revolutionari ca sunt declaratii ,in acest sens !De fapt trebuie sa-i tii apararea ca si tu ai fost maistru militar inainte de 89!
Corb la corb nu isi scoate ochii!
Pejule stii foarte clar,ca a tras  cu arma in revolutionari ca sunt declaratii ,in acest sens !De fapt trebuie sa-i tii apararea ca si tu ai fost maistru militar inainte de 89!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=126.153

DACA AI CEVA IN CREIERUL TAU , KNORDSTAD 2 ,( ALTCEVA DECIT TARITA )  STII BINE CA NU VOI LUA APARAREA UNOR CRIMINALI  , ASASINI DE COPII-  TERORISTI -  SI NU AM NICI "MOTIVE PERSONALE ; NU AM FOST  MAISTRU MILITAR INAINTE DE 1989 SI NICI DUPA ; ESTI INTR-O GROAZNICA CONFUZIE !

MAI LIMPEZESTE-TI TOTUSI MINTILE  SI NU MA CONFUNDA CU ALTIIII 
!

http://www.youtube.com/watch?v=orJQjpTQrpo
Maior asa zice ,ca ai fost o tabal jumate!Si ai fost!
Dar hai sa trecem la lucruri mai serioase ia sa vedeti pentru cine sa lupta Perju sa faca revolutionari la Roman,unde chiar nu a fost revolutie!
http://2006.informatia.ro/News-article-sid-198479-titlu-Cum_a_fost_Revolutia_in_Neamt.phtml
La Roman, Asociaţia Revoluţionarilor „22 Decembrie 1989“, numără 23 de membri. Dorel Năstase, şeful Serviciului de Apărare Civilă din Primăria Roman, este vicepreşedintele revoluţionarilor iar evenimentele din ’89 l-au găsit în acelaşi loc, adică în primăria Roman, unde era angajat.
Revoluţionarii romaşcani s-au organizat repede, chiar pe holurile Comitetului Municipal de Partid iar prima lor acţiune revoluţionară a fost să ţină piept şi să alunge pe tinerii care vroiau sa smulgă portretele dictatorului de pe pereţi.

MAIOR AL TAU . SA ISI STEARGA MUCII DE LA NAS , KNORDSTAT 2.

O TABLA JUMATE  AI FOST ALTII , LABAGII LUI FLOREA PRINTRE CARE CRED CA TE NUMERI (spus pe romaneste )

DESPRE REVOLUTIA LA PIATRA NEAMT SI ROMAN ;  LAS PLACEREA CELOR DE ACOLO SA PREZINTE PE PORTAL CE AU FACUT

IN ZILELE REVOLUTIEI................SI BINE MACAR CA NU S-AU IMPUSCAT INTRE EI , CUM AU FACUT UNII FRAIERI AFLATI IN STARE AVANSATA DE EBRIETATE , PE CARE II CUNOSTI SI TU !

DESPRE PUIU NICOLAE FESAN : SA FIE IUBIT DE TOTI REVOLUTIONARII SI IN MOD SPECIAL, DE REVOLUTIONARII DIN SIBIU !
Dl. starea de ebrietate se observa la dvs.la vocabularul academic pe care il folsiti,unde ati studiat?
Memorat

Domnul Nicolae Puiu Fesan, Secretar de Stat al SSPR a comunicat
membrilor CPRD 1989, faptul că are informaţii şi din alte surse despre faptul că
domnul Perju intenţionează să aducă mai multe persoane în faţa sediului SSPR
pentru a face presiuni în vederea eliberării certificatelor „oamenilor lui” şi în
vedereaa prorogării termenului de preschimbare al certificatelor.
5
Domnul Nicolae Puiu Fesan susţine că aceasta este cauza pentru care
se confruntă cu presiuni foarte mari din partea aşa-zişilor revoluţionari şi din
partea preşedinţilor de asociaţii care dezinformează voit membrii asociaţiilor lor
în legătură cu procedura şi motivele pentru care dosarele se preschimbă într-un
mod atât de lent.
Domnul Nicolae Puiu Fesan îşi exprimă nemilţumirea faţă de faptul
că Primăria Capitalei aprobă organizarea unor manifestaţii în faţa sediului SSPR,
în timp ce majoritatea mitingurilor se desfăşoară în faţa Muzeului Antipa,
deoarece este un protest organizat de persoane care speculează financiar aceste
certificate şi nu este de acord cu aceste manifestări atât timp cât unele persoane
au transformat procesul de preschimbare a certificatelor într-o afacere.
http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2007/sz1106.pdf
Care sunt oamenii tai Perjule!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

NUMARAT , NUMARAT  CINTARIT SI IMPARTIT !

ASTA FACE DUMNEZEU IN ISTORIE ., KNOSRTADT 2.

SI ASTA A FACUT SI IN DECEMBRIE 1989  CU PUTEREA COMUNISTA  PRIN CEI CARE AM IESIT IN STRADA !

BLASFEMIE  ESTE CE AI POSTAT TU !

DUMNEZEU SA JUDECE , KNORDSTADT 2  INTRE MINE SI TINE;

AM LUPTAT SI LUPT PENTRU CA DREPTURILE  REVOLUTIONARILOR SA FIE RESPECTATE SI DEMNITATEA SA NU  NE FIE CALCATA IN PICIOARE.

SI VOI LUPTA , PRIN ORICE MIJLOC SI ORICE CALE  PENTRU  SI IMPREUNA CU CEI CARE , IN DECEMBRIE 1989 AM IESIT IMPOTRIVA  COMUNISMULUI.  PENTRU CAUZA LIBERTATII SI INSTAURARII DEMNITATII SI DEMOCRATIEI IN ROMANIA !

SI PENTRU CA DREPTURILE SI INTERESELE LEGITIME ALE REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 SA NU FIE CALCATE IN PICIOARE, ORI DE CITE ORI SE SCHIMBA PUTEREA POLITICA-  GASTILE POLITICE-IN ROMANIA !
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Treaba asta cu mitingeala si pomana porcului nu cred ca tine la
         infinit.
                      Ocneanu.
Memorat

NUMARAT , NUMARAT  CINTARIT SI IMPARTIT !

ASTA FACE DUMNEZEU IN ISTORIE ., KNOSRTADT 2.

SI ASTA A FACUT SI IN DECEMBRIE 1989  CU PUTEREA COMUNISTA  PRIN CEI CARE AM IESIT IN STRADA !

BLASFEMIE  ESTE CE AI POSTAT TU !

DUMNEZEU SA JUDECE , KNORDSTADT 2  INTRE MINE SI TINE;

AM LUPTAT SI LUPT PENTRU CA DREPTURILE  REVOLUTIONARILOR SA FIE RESPECTATE SI DEMNITATEA SA NU  NE FIE CALCATA IN PICIOARE.

SI VOI LUPTA , PRIN ORICE MIJLOC SI ORICE CALE  PENTRU  SI IMPREUNA CU CEI CARE , IN DECEMBRIE 1989 AM IESIT IMPOTRIVA  COMUNISMULUI.  PENTRU CAUZA LIBERTATII SI INSTAURARII DEMNITATII SI DEMOCRATIEI IN ROMANIA !

SI PENTRU CA DREPTURILE SI INTERESELE LEGITIME ALE REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 SA NU FIE CALCATE IN PICIOARE, ORI DE CITE ORI SE SCHIMBA PUTEREA POLITICA-  GASTILE POLITICE-IN ROMANIA !
Pai sa judece Perjule,eu am postat adevarul si poze,si tot tu ai instigat sa fie lovit Fesan,persona care la lovit pe Fesan este in spatele tau!
Daca spunem adevarul este blasfemie!Sunt dovezi Perjule,nu vorbe cum arunci tu pe forum!
Pe mine nu are cu ce sa ma judece nimeni,fiindca nu mi-am cerut nici macar preschimbarea de sila lui Maior!Nu fac si nu voi face jocurile nimanui,cum le faci tu!
Memorat

Treaba asta cu mitingeala si pomana porcului nu cred ca tine la
         infinit.
                      Ocneanu.

Crede-ti sa vedeti daca nu va prorogra termenele iar incepe dasul!
Au " obligatiile" lor care inca nu le-au putut indeplini !
Memorat

Perjule mai vrei dovezi cu jocurile pe care le faci,mai am!
Ai luptat cu greu la impostura,lasa-ti termenul asa cum este ,ca oamenii sa-si poata cistiga drepturiile in justitie!
Memorat

Azi sau facut schimbari in comisia parlamentara:
http://www.newsin.ro/parlament-sedin%c5%a3a-rapoarte.php?cid=view&nid=5899bb87-249c-4f18-b911-9f3844ae2fc1&hid=media
proiectul de Hotărâre pentru modificarea Hotărârii Parlamentului României nr.11/2009 pentru aprobarea componenţei nominale a Comisiei parlamentare a revoluţionarilor din decembrie 1989
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Aloo ! M-ati abandonat ? Cu mine cum ramane ?  [/b]Grin
Memorat

MAIOR AL TAU . SA ISI STEARGA MUCII DE LA NAS , KNORDSTAT 2.

O TABLA JUMATE  AI FOST ALTII , LABAGII LUI FLOREA PRINTRE CARE CRED CA TE NUMERI (spus pe romaneste )

DESPRE REVOLUTIA LA PIATRA NEAMT SI ROMAN ;  LAS PLACEREA CELOR DE ACOLO SA PREZINTE PE PORTAL CE AU FACUT

Se    IN ZILELE REVOLUTIEI................SI BINE MACAR CA NU S-AU IMPUSCAT INTRE EI , CUM AU FACUT UNII FRAIERI AFLATI IN STARE AVANSATA DE EBRIETATE , PE CARE II CUNOSTI SI TU !

DESPRE PUIU NICOLAE FESAN : SA FIE IUBIT DE TOTI REVOLUTIONARII SI IN MOD SPECIAL, DE REVOLUTIONARII DIN SIBIU !
Perjule tu ii stergi mucii lui Maior eu nu apar cu el de brat la "demonstratii",si nu eu am devenit revolutionar prin as. lui Maior si prin erta:
http://www.revolutie89.info/index.php?lg=ro_RO&p=mof_view&cor=a.&cso=&cpg=&MID=39664
Eu unul nu l-am pazit pe Florea si in Brasov nici unul dintr revolutionari nu a fost in stare de ebrietate si nici fraieri noi am fost in strda din 21 decembrie,cind tu inca mai erai maistru militar.
In numele Brasovenilor iti cer :
1.dovezi ca au fost in stare de ebrietate:
2.In numele eroilor nostri din Brasov care nu au fost putin,am avut 164 de morti sa iti ceri scuze,ei nu au fost nici fraieri nici beti!
Au murit ca un neica nimeni sa se dea mare luptator pentru dreptate!
Asa sa iti ajute dumnezu la fel cum ai sufletul de hitru!

Cum poti sa afirimi ca " lupti" pentru eroi si urmasi cind tu ii faci cum ii faci!
Sa iti fie rusine,acesti oameni nu au murit ca sa vina un " neica niminei" sa ii denigreze in numele sindicatului liber !
Acum ti-ai aratat adevaratul caracter si respectul fata de mortii revolutiei!
Te astept Perjule!

Memorat

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Memorat

Dl. Administrator sunteti brasovean si revolutionar,va rog sa ii cereti lui Perju sa isi ceara scuze fata de eroii nostrii si revolutionarii din Brasov, pe care ia insultat( labagii,fraieri,stare de ebrietate) daca noi nu ne aparam eroii atunci cine ii va apara?
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

O sa vad eu revolutionari uniti, cand ....o sa se schimbe clima cu alti dinozauri pe aici...

Nu ne vrea nimeni uniti, mai ales camarila politica instalata la putere in Romania lui 89. S-au speriat cand au descoperit ca de Ceausescu au scapat , dar cu noi s-au procopsit - toate cladirile administratiei de stat erau in mana tinerilor romani, iar acestia aveau si arme, adica noi..Atunci,  pe loc, la modul cel mai cinic si isteric s-a transat viitorul nostru, evident ajutati de agenturi si de o parte a fostei Securitati. Si se pare ca nu s-au relaxat sau au uitat de noi , din moment ce pe capul nostru au ramas agentii pro-anarhie..Toti cei care se injura, injura, acuza , umplu paginile cu postari inutile, se agata de toti ceilalti, etc., toti sunt cozi naimite sa ne tina in frau ..Tinuti in frau prin anarhizarea mediilor de comunicare IT.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Si daca maine si-ar lua mana de pe noi, psihologic, ne-ar fi aproape imposibil sa ne unim... Realmente au reusit o mare trauma ...Posologia bat-o vina..
Memorat
Pagini: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 192
Schimbă forumul: