Main Content:

Pagini: 1 ... 163 164 [165]

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2460 : Martie 20, 2017, 00:54:33 »

Timp mult a trecut si va mai trece, insa, zi de zi, indiferent ce ar mai face ei, li se apropie funia de par!

Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989?
« Răspunde #2461 : Martie 20, 2017, 09:06:02 »

Domnule Remus 43, selecția aerticolelor dvs. o faceți și le postați pe aici. Eu unul mă simt umilit de astfel de poziții ale diverșilor învățăcei. Uite veniți mâine-n Piață la Victoriei și culegeți impresii, nu neapărat idei induse de cei cărora Piața respectivă le displace.
  Așa se făcea vorbire de noi și-n iunie 1990, dar atunci Rațiu ne ”plătea” în dolari.
  Păcat că nu mi-am luat și-un maidanez să primesc încă 300 de lei, pe lângă cei 500.

Ma repet, ca sigur sunt multi care n-au citit. Domnule Vanil, dar te-ai gandit ca sunt unii care joaca la doua capete ? Adica pe unii ii pun sa dea ordonante strigatoare la cer, iar pe altii sa scoata lumea in strada ? Ba mai mult, au regizori care fac manifestatia artistica.. Cu ultima manifestatie ne-am fript doar putin financiar.., data viitoare...In toti acesti ani revii au fost protestatarii lor de serviciu.. De ce sa ne lase sa traim decent, sa muncim, sa... ?! Un stat il faci praf in acest fel - splituirea in doua a tarii  - noi pe de-o parte, oamenii statului de cealalta...
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Politistul bun si politistul rau!?
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Politistul bun si politistul rau!?

Corect! Dar si infractorul, si salvatorul, nationalistul, tradatorul, etc. Toate rolurile posibile ca sa nu mai avem de ales, iar in final frustrati sa nu mai alegem; pt ca la scurt timp sa disparem ca stat si neam.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Acesti indivizi nu pot fi identificati usor; fenomenele de anarhie sociala generate de ei nu pot fi tratate cu un simplu: "Hai in strada !" Trebuie prudenta, organizare, ... Cam ca la militari.
Memorat

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Fostul președinte al C.P.R.D. ne salută din S.U.A.!

Dacă s-a născut în U.R.S.S., oare trebuia neaparat să seamene cu Stalin!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #2466 : Martie 22, 2017, 21:23:10 »

Lugojinfo de astazi ne da o veste interesanta despre omul care a stat la Timisoara cu premierul la masa, la sfarsitul saptamanii trecute. Linkul urmator:
http://lugojinfo.ro/eveniment/2441-decizia-procurorilor-a-fost-confirmata-de-judecatori-fostul-sef-de-campanie-al-psd-lugoj-petrica-balint-zis-bedeu-cercetat-penal-pentru-uz-de-fals

Fostul sef de campanie al PSD Lugoj, Petrica Balint, zis si Bedeu, va fi cercetat penal pentru uz de fals.

foto : Revolutia Lugojeana

Decizia a fost luata de judecatorii lugojeni care au confirmat solicitarea procurorilor de redeschidere a urmaririi penale. Initial, procurorii au inchis cazul, insa se pare ca au aparut probe noi, iar procurorii s-au razgandit. Cazul, care il va aduce pe Petrica Balint iarasi in fata anchetatorilor ar avea legatura cu o locuinta din care controversatul revolutionar a fost evacuat in urma cu ceva timp. Balint a coordonat campania electorala a lui Francisc Boldea prin care a castigat un nou mandat in functia de primar si este unul dintre cei mai apropiati oameni ai edilului.
Memorat

Preluare din subtopicul "Anunturi", de la pagina 3976, www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.59625.

Domnul revoluționar Smădu a fost primit azi ca sidicalist de președintele celui mai mare partid din țară. Mă gîndesc la posibilitatea de a ne fi fost și nouă de folos, că ar fi fost bine să aranjeze și o întîlnire cu revoluționarii. Oare, mă întreb și eu, dacă ar fi făcut acest gest camaraderesc, ar fi avut cu cine discuta domnul Dragnea? Avem o structură reprezentativă la nivel național. Cred că nu prea.

Memorat

Am aflat de pe pagina de Facebook a domnului Valeriu Smadu ca a primit din partea Federatiei Nationale pentru Demnitatea Revolutionarilor Decembrie 1989 o medalie foarte frumoasa ca recunoastere a activitatii sale sindicale, domnul Smadu fiind vicepresedinte al SNFP (Sindicatul National al Functionarilor Publici) si liderul sindical al MAE.

Valeriu Smadu a adăugat 2 fotografii noi.
www.facebook.com/photo.php?fbid=1375789945792996&set=pcb.1375790025792988&type=3
2 ore ·

Onorat sa primesc din partea Federației Naționale pentru Demnitatea Revoluționarilor Decembrie 1989 aceasta medalie emisă în anul 1882 de Societatea Generală a Funcționarilor Publici. Camarazi am fost, camarazii rămânem.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Da, ar putea face ceva pentru noi. Avem nevoie de o lege care sa ne protejeze la linsaj media, la defaimare, etc...
Uitati-va la cazul rev. Radulescu. Din politician PSD care a luat-o razna, presa l-a transformat intr-un rev. care ia 500 de euro pe luna.   Totusi ma intreb, de ce tocmai el dupa atata timp (din anii 90 este prin parlamente) iese in fata cu kalashnikov-ul si statutul de rev ? Parca i-a umblat cineva la "registre".
O sa ziceti ca am dat in mania conspiratiei. Ei bine, totul este conspiratie. Smiley
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Stiati ca nu exista lege care sa interzica mancurtizarea constiintelor ? Pt ca daca ar exista, cazuri ca ale lui Radulescu n-ar aparea.

Grigore Vieru, basarabean care cunostea mai bine decat noi tertipurile folosite pentru mancurtizarea constiintelor:
„Da,urasc pe mancurt.
Mi-i draga doina prin care exist.
Nu ma tarai slugarnic.
Pe scurt,
Sunt na-ti-o-na-list…"
Memorat

Pagini: 1 ... 163 164 [165]
Schimbă forumul: