Main Content:

Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 192

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Scz. Era plictis si m-am gandit sa-i mai trezesc din adormeala pe cei care au 0 contributii si asteapta toutl plocon. Am scris "treuie" "Revoutionarilor", s-au prins si n-au muscat. Am sa rog sa fie stearsa gluma asta. Scz.

Nu cred ca e corect sa postezi informatii doar ca sa revigorezi discutii, ori, mai rau, ca sa vezi daca unii musca sau nu. Gandeste-te ca exista oameni disperati,  care chiar au facut ceva la Revolutie, care puteau muri sau au ramas schilozi, care chiar isi imagineaza ca poporul roman le e recunoscator si care chiar cred ca vor iesi gratie acestor certificate din mizeria in care au ajuns sa traiasca, iar orice informatie legata de aceste certificate e mana cereasca; nu avem dreptul sa ne jucam cu sperantele celorlati infinit mai batjocoriti decat noi.

Oricum, felicitari pentru sinceritate.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Vreau sa relansam subiectul, sa vb mai mult despre cine, ce, cum si adaug un document pe care nu cred ca l-am vazut pe undeva.
O relansare a sa nu poate fi asigurata numai de documentele propuse. Daca nu vor fi discutate, aduse noi amanunte, relevate noi unghiuri de vedere, va fi in zadar. Niciunul nu a fost "vazut" de mai mult de douazaci de ori. Deci de foarte putini. Stiu ca au inceput sa fie transmise prin posta electronica, deci ca ajung la mult mai multi oameni decat se poate deduce pe forum, dar tot ramane un sentiment al zadarniciei.

Intrebarea cu adevarat importanta pe care trebuie sa ti-o pui, Diplomatule007, este de ce pe langa doi-trei insi care iti apreciaza declarat postarile, exista inca 17-18 care le descarca dar tac malc.

Te asigur ca iti inteleg foarte bine sentimentul zadarniciei si sper ca nu te va face sa abandonezi chiar daca ai numai doi-trei sustinatori, si aceia lipsiti de orice putere politica sau administrativa.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • toni
  • Vizitator

Domnilor in seara veti vedea documentele promise care cu ajutorul domnului Iosif vor fi afisate pe portal, si se vor putea lectura si de ce nu ajuta pe cei care au nevoie de ajutor.
  Eu nu am sa mai fac nici un comentariu.
  Ramane sa comentati domniile dumneavoastra si sa trageti singuri cu parerea..............
  Dumnezeu sa ne ocroteasca si sa ne ajute !
  Cu respect pentru toti revolutionari care au suflet de luptator si nu le este frica de adevar !
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Domnule va rog sa nu ma uitati cu rugamintea de a posta cele 2 hotarari judecatoresti.
   Multumesc Anticipat !
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Domnule Iosif,va rog sa nu ma uitati cu rugamintea de a posta cele 2 hotarari judecatoresti.
   Multumesc Anticipat !
toni
Memorat

Documentele le va posta chiar posesorul lor. Le-am redus dimensiunile in asa fel incat pot fi publicate pe Forum si le-am returnat.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Buna seara !
     Incerc sa postez documentele de la pitesti.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Domnule Toni,Eu nu am pregatire juridica,dar daca aceptati,fara suparare,o parere din partea mea,pot sa spun urmatoarele:Din expunerea dumneavoastra reiese ca sunteti un revolutionar  cu merite deosebite,conform legii 341/2004.Dar neglijenta dumneavoastra,a presedintelui de asociatie care v-a sustinut dosarul in 1996,si a comisiei care functiona in baza legii 42/90, v-a adus in situatia ca orice demers pe care l-ati facut si probabil o sa-l mai faceti in baza legii 341/2004,sa se loveasca de cea ce s-a intamplat cu certificatul dumneavoastra pe legea 42/90.Comisia actuala care preschimba certificatele conf. l.341/2004,este obligata sa va ceara certificatul si brevetul obtinut in baza legii 42/90,sau bonul,cu care dovediti ca ati depus documentele  pentru obtinerea certificatului in baza legii 42,pe care am inteles ca l-ati depus,dar nu are valoare,deoarece nu figurati in procesele verbale ale comisiei din 1996,si nici in vre-un monitor oficial.Regret sa va spun asta,dar sunteti un revolutionar autentic,care nu a stiut la timpul potrivit,in 1996, sa-si urmareasca interesul in obtinerea actelor doveditoare pentru a fi recunoscut ca revolutionar cu merite deosebite(pe care le aveti).Acum doar un jurist bun va mai pate indruma ce sa mai intreprindeti,daca mai puteti intreprinde ceva pentru obtinerea calitatii de revolutionar,pe care o meritati.Observati ca hotarirea instantei,nu cere imperativ ca sspr sa va elibereze certificatul,cere ca sspr sa intreprinda demersurile pentru eliberarea certificatului,sspr poate sa spuna ca a intreprins demersurile necesare,dar  a constatat lipsa certificatului si a brevetului vechi,si nu are ce preschimba.Daca credeti ca va deranjeaza cele scrise de mine,putem sa-i cerem administratorului ca sa stearga aceasta postare.Va doresc numai bine!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • toni
  • Vizitator

Domnule Toni,Eu nu am pregatire juridica,dar daca aceptati,fara suparare,o parere din partea mea,pot sa spun urmatoarele:Din expunerea dumneavoastra reiese ca sunteti un revolutionar  cu merite deosebite,conform legii 341/2004.Dar neglijenta dumneavoastra,a presedintelui de asociatie care v-a sustinut dosarul in 1996,si a comisiei care functiona in baza legii 42/90, v-a adus in situatia ca orice demers pe care l-ati facut si probabil o sa-l mai faceti in baza legii 341/2004,sa se loveasca de cea ce s-a intamplat cu certificatul dumneavoastra pe legea 42/90.Comisia actuala care preschimba certificatele conf. l.341/2004,este obligata sa va ceara certificatul si brevetul obtinut in baza legii 42/90,sau bonul,cu care dovediti ca ati depus documentele  pentru obtinerea certificatului in baza legii 42,pe care am inteles ca l-ati depus,dar nu are valoare,deoarece nu figurati in procesele verbale ale comisiei din 1996,si nici in vre-un monitor oficial.Regret sa va spun asta,dar sunteti un revolutionar autentic,care nu a stiut la timpul potrivit,in 1996, sa-si urmareasca interesul in obtinerea actelor doveditoare pentru a fi recunoscut ca revolutionar cu merite deosebite(pe care le aveti).Acum doar un jurist bun va mai pate indruma ce sa mai intreprindeti,daca mai puteti intreprinde ceva pentru obtinerea calitatii de revolutionar,pe care o meritati.Observati ca hotarirea instantei,nu cere imperativ ca sspr sa va elibereze certificatul,cere ca sspr sa intreprinda demersurile pentru eliberarea certificatului,sspr poate sa spuna ca a intreprins demersurile necesare,dar  a constatat lipsa certificatului si a brevetului vechi,si nu are ce preschimba.Daca credeti ca va deranjeaza cele scrise de mine,putem sa-i cerem administratorului ca sa stearga aceasta postare.Va doresc numai bine!

Nu ma deranjeaza ceea ce ati scris dar sunteti inntr-o eroare de informati.
  a fost parerea dumneavoastra si este normal sa v-o exprimati, nu pentru asta am luptat in 89 ?
  mai am de postat si cele de la inalta curte de casati si justitie
Memorat
  • toni
  • Vizitator

intrebati ori ce avocat, si o sa va spuna ca este culpa sspr-ului, nu este vina me-a.
  Nu eu trebuia sa-mi discut dosarul in comisiile ce au existat pana acum.
  Si de ce nu a fost nici o data discutat ?
  Oare nu am discutat cu cine a trebuie ? Grin
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Contactati un avocat bun si poate o sa reusiti pana la urma.Dumnezeu sa va ajute!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • toni
  • Vizitator

Domnule Sucuturdean Nicolae, chiar daca termenele comisiei au trecut in momentul care a, aparut Hotararea Normelor metodologice de aplicare a Legii recunostintei ...........Nr.1412/Cap.II/Art.10,alin4 sspr-ul era obligat ca la data depunerii dosarului meu cu nr.8133/200 din data de 01.11.2004 ce era in termenul stabilit de lege trebuia discutat si avizat cu documentele depuse la dosar.
De aici se vede clar ca sspr-ul refuza nejustificat.
Ce-o astepta Dumnezeu stie.
Tot au bagat-o pe ai ca dosarul me-u a fost respins deci in mod clar trebuia sa fi fost deja analizat, ori in instanta Dragulin Ilie cel care era din partea sspr-ului nu a putut sa faca dovada cu nici un proces verbal.
 Ori cum ar da-o dosarul cu nr.8133 din 2004 imi cera bunuletul depus la fosta comisie deci o data depus si am recunoasterea scrisa de la domnul Fesan, fost secretar de stat, domni de la sspr erau obligati sa-mi valideze dosarul.
  Toni P.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Domnule Toni,am inteles ca ati hotarat ca asociatia condusa de Bucur Mircea sa va sustina dosarul de preschimbare.Va asigur ca daca era totul in regula,Fesan Puiu nu putea sa-l refuze pe Bucur Mircea.Cunosc bine relatiile dinte cei doi.Al cunosc bine si pe Bucur si pe Fesan.Va doresc putere de a lupta mai departe.Doamne ajuta!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • toni
  • Vizitator

Domnule Toni,am inteles ca ati hotarat ca asociatia condusa de Bucur Mircea sa va sustina dosarul de preschimbare.Va asigur ca daca era totul in regula,Fesan Puiu nu putea sa-l refuze pe Bucur Mircea.Cunosc bine relatiile dinte cei doi.Al cunosc bine si pe Bucur si pe Fesan.Va doresc putere de a lupta mai departe.Doamne ajuta!

Domnule Sucuturdean,va rog sa-l intrebati pe Fesan de cate ori mi-a zis ca a treecut dosarul prin comisie la telefoanele ce i-le dadeam. Si Ultima oara de fata cu Mircea Bucu mi-a zis ca a doua zi va fi analizat si trecut dosaarul prin comisie dupa ce s-a uitat prin el in fata me-a in biroul domnului Fesan de fata fiind si Mircea Bucur.
   Deci va rog respectos sa pastram termeni de RESPECT unul fata de altul si ne incercand sa insinuati ca toata lumea mi-ar fi vrut binele dar din anumite motive gen :bla,bla,bla......nu s-a putut.
   Intrebati personal pe iei si o sa vedeti ca am dreptate.
   Reproduc cuvintele domnului Fesan in tel.
             Fesan: Domnule da-ma in judecata si obliga-ma, sa-ti eliberez certificatul ca altfel nu pot.
             Toni: Domnule Secretar de Stat de ce trebuie hoatarare cand dosarul e la dumneavoastra si trebuie analizat, stiti bine ca atunci cand am venit cu Mircea Bucur in biroul dumneavoastra si la-ti rugat pe Adi sa-mi aduca dosarul cu nr.8133/2004 el nici pana la aceea data nu a fost analizat intr-o comisie.
             Fesan : domnule altfel nu pot sa-l eliberez
 Am incheiat discutia.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul

Domnule Sucuturdean,va rog sa-l intrebati pe Fesan de cate ori mi-a zis ca a treecut dosarul prin comisie la telefoanele ce i-le dadeam. Si Ultima oara de fata cu Mircea Bucu mi-a zis ca a doua zi va fi analizat si trecut dosaarul prin comisie dupa ce s-a uitat prin el in fata me-a in biroul domnului Fesan de fata fiind si Mircea Bucur.
   Deci va rog respectos sa pastram termeni de RESPECT unul fata de altul si ne incercand sa insinuati ca toata lumea mi-ar fi vrut binele dar din anumite motive gen :bla,bla,bla......nu s-a putut.
   Intrebati personal pe iei si o sa vedeti ca am dreptate.
   Reproduc cuvintele domnului Fesan in tel.
             Fesan: Domnule da-ma in judecata si obliga-ma, sa-ti eliberez certificatul ca altfel nu pot.
             Toni: Domnule Secretar de Stat de ce trebuie hoatarare cand dosarul e la dumneavoastra si trebuie analizat, stiti bine ca atunci cand am venit cu Mircea Bucur in biroul dumneavoastra si la-ti rugat pe Adi sa-mi aduca dosarul cu nr.8133/2004 el nici pana la aceea data nu a fost analizat intr-o comisie.
             Fesan : domnule altfel nu pot sa-l eliberez
 Am incheiat discutia.

Domnule,nu mai comentez pe marginea acestui subiect.Vam spus doar ca,daca Bucur Mircea a insistat ca dosarul dumneavoastra sa se rezolve favorabil,si era in regula cu dosarul,cu siguranta,Fesan nu-l refuza pe Bucur.Repet,NU PUTEA SA-L REFUZE PE BUCUR. Succes!Doamne ajuta!
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 192
Schimbă forumul: