Main Content:

Pagini: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• toni
  • Vizitator

Domnule Toni,am inteles ca ati hotarat ca asociatia condusa de Bucur Mircea sa va sustina dosarul de preschimbare.Va asigur ca daca era totul in regula,Fesan Puiu nu putea sa-l refuze pe Bucur Mircea.Cunosc bine relatiile dinte cei doi.Al cunosc bine si pe Bucur si pe Fesan.Va doresc putere de a lupta mai departe.Doamne ajuta!

Domnule Sucuturdean,va rog sa-l intrebati pe Fesan de cate ori mi-a zis ca a treecut dosarul prin comisie la telefoanele ce i-le dadeam. Si Ultima oara de fata cu Mircea Bucu mi-a zis ca a doua zi va fi analizat si trecut dosaarul prin comisie dupa ce s-a uitat prin el in fata me-a in biroul domnului Fesan de fata fiind si Mircea Bucur.
   Deci va rog respectos sa pastram termeni de RESPECT unul fata de altul si ne incercand sa insinuati ca toata lumea mi-ar fi vrut binele dar din anumite motive gen :bla,bla,bla......nu s-a putut.
   Intrebati personal pe iei si o sa vedeti ca am dreptate.
   Reproduc cuvintele domnului Fesan in tel.
             Fesan: Domnule da-ma in judecata si obliga-ma, sa-ti eliberez certificatul ca altfel nu pot.
             Toni: Domnule Secretar de Stat de ce trebuie hoatarare cand dosarul e la dumneavoastra si trebuie analizat, stiti bine ca atunci cand am venit cu Mircea Bucur in biroul dumneavoastra si la-ti rugat pe Adi sa-mi aduca dosarul cu nr.8133/2004 el nici pana la aceea data nu a fost analizat intr-o comisie.
             Fesan : domnule altfel nu pot sa-l eliberez
 Am incheiat discutia.

Domnule,nu mai comentez pe marginea acestui subiect.Vam spus doar ca,daca Bucur Mircea a insistat ca dosarul dumneavoastra sa se rezolve favorabil,si era in regula cu dosarul,cu siguranta,Fesan nu-l refuza pe Bucur.Repet,NU PUTEA SA-L REFUZE PE BUCUR. Succes!Doamne ajuta!

Fesan nu este obligat sa asculte de Mircea Bucur.
  Si va anunt ca LA REFUZAT pe Mircea Bucur.
  Stiu ca va e greu sa credeti dar asa stau lucrurile.
      DOAMNE AJUTA !
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Vad ca se discuta foarte mult pe dosarul d-lui Toni, eu am inteles ca d-l Toni nu are certificat pe Legea 42/90, daca e asa atunci ce sa-i preschimbe Fesan pe Legea 341/2004. Si la noi la Cluj avem colegi care au primit certificate de participanti in baza Legii 42/90 fiind respinsi de Comisia din 1996/1997 si Fesan a spus ca nu-i poate face Luptatori  decat daca exista o Hotarare Judecatoreasca definitiva. SSPR-ul  nu le preschimba decat certificatul care il detin. Fesan nu cred ca la peste cei 8100 de oameni pe care i-a trecut mai avea o problema cu inca cateva dosare. Marea noastra parere de rau este ca SSPR-ul este acum o casta, inca mai lucreaza ce a facut Fesan si in rest nimic. Atentie s-au afisat sintezele CPRD.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Vad ca se discuta foarte mult pe dosarul d-lui Toni, eu am inteles ca d-l Toni nu are certificat pe Legea 42/90, daca e asa atunci ce sa-i preschimbe Fesan pe Legea 341/2004. Si la noi la Cluj avem colegi care au primit certificate de participanti in baza Legii 42/90 fiind respinsi de Comisia din 1996/1997 si Fesan a spus ca nu-i poate face Luptatori  decat daca exista o Hotarare Judecatoreasca definitiva. SSPR-ul  nu le preschimba decat certificatul care il detin. Fesan nu cred ca la peste cei 8100 de oameni pe care i-a trecut mai avea o problema cu inca cateva dosare. Marea noastra parere de rau este ca SSPR-ul este acum o casta, inca mai lucreaza ce a facut Fesan si in rest nimic. Atentie s-au afisat sintezele CPRD.
 Domnule Radescu ati intales gresit.Pana aici !
  Certificat pe legea 42/90 am stiamte domn si nu incerca acum sa-l peri pe fesan ca nu tine.  Daca ti-a eliberat tie sau la alti certificatul nu inseamna ca eliberat la toti : EGOISTULE ce esti daca tu ai pe ceilanti sa-i bagi undeva domnule nu?
  Daca facem pe prosti normal ca foarte multi o sa paraseasca partea de comunicare pe acest portal destinat discutiilor libere dar nu sunt de acord de a te da tu cu presupusuri ca ''Fesan daca putea sa rastoarne munti ii rasturna'' las-o mai moale ca nu tine.
   In atentia tuturor luptatorilor adevarati. Indreptativa atentia si discutia spre Doamna Pavel Ana care are nevoie de ajutor .
   Domnule Radescu eu nu sunt important , Dar va asigur ca, colega noastra are nevoie de sprijin.
Cunosc faptul ca foarte multi dintre cei care sunt pe acest portal si nu numai au fost alaturi de ea, dar ea inca mai are nevoie de noi.
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

M-am ambitionat si am cautat in toate M.O. si nu v-am gasit cu certificat si brevet pe L42/90. Eu nu am interes dar poate ca cineva din SSPR este vinovat de nu sunteti in M.O.568, 100, 571 etc. Ce sa fi facut Fesan. Hai domnule ca nu suntem copii. Suntem in miscarea revolutionara de 20 de ani.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

M-am ambitionat si am cautat in toate M.O. si nu v-am gasit cu certificat si brevet pe L42/90. Eu nu am interes dar poate ca cineva din SSPR este vinovat de nu sunteti in M.O.568, 100, 571 etc. Ce sa fi facut Fesan. Hai domnule ca nu suntem copii. Suntem in miscarea revolutionara de 20 de ani.

Pai tocmai asta e idea de ce te faci ca nu pricepi .
   domne certificat pe legea 42/90 am si am sa-ti dovedesc :http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/dosar_de_revolutionar/index.php
    Citeste cu atentie
       si daca doresti se paote discuta dar numai si numai iti pui minte la contributie si nu arunci ci pietre in oameni ca bolovanul.
    Esti degeaba in miscarea revolutionara daca refuzi cu incapatanare sa recunosti atunci cand gresesti
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pai,nene draga,la adresa indicata de matale scrie ca ai un cerificat de participant la revolutie,nu de remarcat,retinut,ranit sau urmas.Nu mai inteleg nimic! http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/dosar_de_revolutionar/index.php
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

FD   8644   100bis/00   37/00   POPESCU CONSTANTIN      CONSTANTIN   PARASCHIVA   09.26.47   VILCEA   L.N.L.V.R.D.89 C.E.M.din M.O sunt alte date.
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Te salut Tudor,cand cobor de la Cluj pe la Sibiu vreau sa bem o bere.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cum sunt alte date? Ale cui? Altele decat ale domnului Popescu Toni? Sau altele decat ale lui Popescu Constantin? E bine sa precizati pentru a nu crea confuzii suplimentare. Si dati si datele respective ca sa putem face mai usor comparatia.
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Toni nu mai este??? eu lucrez schimbul III aveam timp, pacat, o sa pun toate M.O daca e nevoie, sa le avem cu totii.Datele sunt ale lui Popescu Constantin nu Popescu Toni. Credeti-ma chiar am vrut sa-l ajut pe Toni, dar nu este posibil.
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Te salut Tudor,cand cobor de la Cluj pe la Sibiu vreau sa bem o bere.

S-a facut!Sa sti ca eu beau doar bere imbunatatita cu ceva tarii.Baga un mesaj pe privat cind treci prin urbea mea.Te astept!
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Comisia pentru aplicarea Legii nr.42/1990 privind cinstirea memoriei eroilor - martiri si acordarea unor drepturi urmasilor acestora, precum si ranitilor din timpul revolutiei din decembrie 1989.
   Seria NC 020797
   Nr.9
   Din 30.06.1994
             CERTIFICAT

In conformitate cu prevederile punctului B alin.1 din Anexa la Legea nr. 42/1990 pentru cinstirea memoriei eroilor-martiri si acordarea unor drepturi urmasilor acestora, precum si ranitilor din timpul Revolutiei din Decembrie 1989, se certifica prin prezenta ca POPESCU TONI, nascut la data de 15.01.1968 fiul lui Petru si al Maria.      
Prezentul s-a eliberat spre a fi folosit in fata autoritatilor competente in vederea obtineri drepturilor conferite de Legea 42/1990
   Deci stimate Domn dupa acest certificat ni-sa spus ca trebuie conform legii in 1996 am depus in vederea eliberarii cu noul titlul de LRFD bonuletul care atesta calitatea conform legii are nr.de inregistrare nr.17711 din 11.08.1996.
   Iar in cazul in care nu as fi intrunit calitatea cel care mi-a primit dosarul sa ghidat dupa Hoatararea Nr. 566 din 1996 pentru aprobarea Regulamentului de organizare si functionare a Comisiei pentru cinstirea si sprijinirea eroilor Revolutiei din decembrie 1989.
  Capitolul IV depunerea dosarelor Art.20 si 24
  Aparut Luni 29 iulie 1996
   In baza certificatuluide mai sus mentionat multi si-au luat pamant etc.
   Deci nu incercati sa va puneti in materie juridica cu mine ca nu tine.Am fost obligat de imprejurari sa le invat si binentelesajutat 90% de un prieten din resita.
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

O Doamne, pacat. Noapte buna tuturor.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Toni nu mai este??? eu lucrez schimbul III aveam timp, pacat, o sa pun toate M.O daca e nevoie, sa le avem cu totii.Datele sunt ale lui Popescu Constantin nu Popescu Toni. Credeti-ma chiar am vrut sa-l ajut pe Toni, dar nu este posibil.

Ma faceti sa rad Grin Grin Grin citez :Credeti-ma chiar am vrut sa-l ajut pe Toni, dar nu este posibil.
  Ba fratilor toti ati vrut sa ma ajutati dar nici unul nu ati facut-o.
  Cine va retinut ? Wink
  cumva starea vremi si noi nu stim ? Cheesy Cheesy Cheesy
  Ai sa fim seriosi !
  Bla,Bla, Bla.......................
  Propozitia asta o auzeam de la Fesan, ori decate ori ii dadeam telefon sa-l intreb ce se mai aude cu dosarul meu.
  Totul a fost apa de ploaie.

Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Din Resita? De cine? De cel cu procesele? Cine a complotat si a trecut un membru al forumului la punctul nr 13 in ultima sinteza CPRD? Sigur va fi acuzat Fesan, dar nu asta ma intereseaza ci ce se va intampla in situatia asta din punct de vedere juridic?

13. Dosarul domnului MÎNDRILOIU ION (dosar nr.16687) - se transmite la S.S.P.R pentru a fi reverificat
având în vedere faptul că nu întruneşte elementele necesare preschimbării certificatului doveditor a calităţii de
revoluţionar, cu recomandarea către S.S.P.R de a verifica dacă în perioada evenimentelor din Decembrie 1989
era în misiune de serviciu şi în ce consta aceasta.

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2009/sz072730.pdf
Memorat
Pagini: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 190
Schimbă forumul: