Main Content:

Pagini: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Eu vad aici un cerificat de participant la revolutie,care este fara drepturi.Trebue vazuti cei care au luat drepturi cu asemenea certificat,si dati pe mina justitiei.
http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/dosar_de_revolutionar/popescu_toni/index2.php?dir=certificate
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Eu vad aici un cerificat de participant la revolutie,care este fara drepturi.Trebue vazuti cei care au luat drepturi cu asemenea certificat,si dati pe mina justitiei.
http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/dosar_de_revolutionar/popescu_toni/index2.php?dir=certificate

mai pune mana pe legislatie si citeste inainte sa devi pen.......
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Din Resita? De cine? De cel cu procesele? Cine a complotat si a trecut un membru al forumului la punctul nr 13 in ultima sinteza CPRD? Sigur va fi acuzat Fesan, dar nu asta ma intereseaza ci ce se va intampla in situatia asta din punct de vedere juridic?

13. Dosarul domnului MÎNDRILOIU ION (dosar nr.16687) - se transmite la S.S.P.R pentru a fi reverificat
având în vedere faptul că nu întruneşte elementele necesare preschimbării certificatului doveditor a calităţii de
revoluţionar, cu recomandarea către S.S.P.R de a verifica dacă în perioada evenimentelor din Decembrie 1989
era în misiune de serviciu şi în ce consta aceasta.

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2009/sz072730.pdf

Domnule Nor cred ca sunteti in asentimentul meu ca nu pot eu personal sa fac discuti la alte persoane indiferent cine sunt acele persoane.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Domnule scrie negru pe alb ca :Prezentul s-a eliberat spre a fi folosit in fata autoritatilor competente in vederea obtineri drepturilor conferite de Legea 42/1990
  si atunci ce mai vreti
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Am pus mina pe lege,dar tot de rau e cu patrticipantii.Sint doar onorifici.
Legea 341

Legea nr. 341 din 12/07/2004

Legea recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989

Lege nr. 341 din 12/07/2004 (Lege 341/2004)
Publicat în Monitorul Oficial nr. 654 din 20/07/2004

Legea recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989

Parlamentul României adoptă prezenta lege.

Art. 1. -

(1) Revoluţia română din decembrie 1989, declanşată prin revolta populară de la Timişoara, continuată în Bucureşti şi în alte localităţi ale ţării şi transformată în revoluţie antitotalitară, sprijinită de armată, care a condus la căderea regimului comunist şi la instaurarea democraţiei, constituie un moment crucial în istoria României.

(2) Revoluţia română din decembrie 1989 s-a înfăptuit prin jertfă şi spirit de sacrificiu din partea celor care au luptat pentru victoria ei.

Art. 2. - În aplicarea prevederilor prezentei legi, se vor avea în vedere următoarele principii:

a) respectul şi gratitudinea faţă de eroii-martiri şi luptătorii participanţi la acţiunile desfăşurate pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989 şi grija faţă de urmaşii eroilor-martiri;

b) respectarea adevărului istoric prin aprofundarea documentării privind Revoluţia română din decembrie 1989;

c) diferenţierea etapelor Revoluţiei;

d) stabilirea categoriilor de luptători, prin diferenţierea angajării şi participării la acţiunile desfăşurate pentru victoria Revoluţiei;

e) diferenţierea între civili şi militari privind etapele participării şi formele de angajare în acţiunile desfăşurate pentru victoria Revoluţiei;

f) echitate în acordarea drepturilor prevăzute de prezenta lege.

Art. 3. -

(1) Pentru cinstirea memoriei celor care şi-au jertfit viaţa şi în semn de gratitudine faţă de cei care au luptat pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, se instituie următoarele titluri:

a) Erou-Martir al Revoluţiei Române din Decembrie 1989 - atribuit celor care s-au jertfit în lupta pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989 sau au decedat în legătură cu aceasta;

b) Luptător pentru Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989:

1. Luptător Rănit - atribuit celor care au fost răniţi în luptele pentru victoria Revoluţiei din decembrie 1989 sau în legătură cu aceasta;

2. Luptător Reţinut - atribuit celor care au fost reţinuţi de forţele de represiune ca urmare a participării la acţiunile pentru victoria Revoluţiei;

3. Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite - atribuit celor care, în perioada 14-25 decembrie 1989, au mobilizat şi au condus grupuri sau mulţimi de oameni, au construit şi au menţinut baricade împotriva forţelor de represiune ale regimului totalitar comunist, au ocupat obiective de importanţă vitală pentru rezistenţa regimului totalitar şi le-au apărat până la data judecării dictatorului, în localităţile unde au luptat pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi celor care au avut acţiuni dovedite împotriva regimului şi însemnelor comunismului între 14-22 decembrie 1989;

c) Participant la Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989 - calitate onorifică.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Am pus mina pe lege,dar tot de rau e cu patrticipantii.Sint doar onorifici.
Legea 341

Legea nr. 341 din 12/07/2004

Lege nr. 341 din 12/07/2004 (Lege 341/2004)
Publicat în Monitorul Oficial nr. 654 din 20/07/2004

Parlamentul României adoptă prezenta lege.

Art. 1. -

(1) Revoluţia română din decembrie 1989, declanşată prin revolta po****ră de la Timişoara, continuată în Bucureşti şi în alte localităţi ale ţării şi transformată în revoluţie antitotalitară, sprijinită de armată, care a condus la căderea regimului comunist şi la instaurarea democraţiei, constituie un moment crucial în istoria României.

(2) Revoluţia română din decembrie 1989 s-a înfăptuit prin jertfă şi spirit de sacrificiu din partea celor care au luptat pentru victoria ei.

Art. 2. - În aplicarea prevederilor prezentei legi, se vor avea în vedere următoarele principii:

a) respectul şi gratitudinea faţă de eroii-martiri şi luptătorii participanţi la acţiunile desfăşurate pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989 şi grija faţă de urmaşii eroilor-martiri;

b) respectarea adevărului istoric prin aprofundarea documentării privind Revoluţia română din decembrie 1989;

c) diferenţierea etapelor Revoluţiei;

d) stabilirea categoriilor de luptători, prin diferenţierea angajării şi participării la acţiunile desfăşurate pentru victoria Revoluţiei;

e) diferenţierea între civili şi militari privind etapele participării şi formele de angajare în acţiunile desfăşurate pentru victoria Revoluţiei;

f) echitate în acordarea drepturilor prevăzute de prezenta lege.

Art. 3. -

(1) Pentru cinstirea memoriei celor care şi-au jertfit viaţa şi în semn de gratitudine faţă de cei care au luptat pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, se instituie următoarele titluri:

a) Erou-Martir al Revoluţiei Române din Decembrie 1989 - atribuit celor care s-au jertfit în lupta pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989 sau au decedat în legătură cu aceasta;

b) Luptător pentru Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989:

1. Luptător Rănit - atribuit celor care au fost răniţi în luptele pentru victoria Revoluţiei din decembrie 1989 sau în legătură cu aceasta;

2. Luptător Reţinut - atribuit celor care au fost reţinuţi de forţele de represiune ca urmare a participării la acţiunile pentru victoria Revoluţiei;

3. Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite - atribuit celor care, în perioada 14-25 decembrie 1989, au mobilizat şi au condus grupuri sau mulţimi de oameni, au construit şi au menţinut baricade împotriva forţelor de represiune ale regimului totalitar comunist, au ocupat obiective de importanţă vitală pentru rezistenţa regimului totalitar şi le-au apărat până la data judecării dictatorului, în localităţile unde au luptat pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi celor care au avut acţiuni dovedite împotriva regimului şi însemnelor comunismului între 14-22 decembrie 1989;

c) Participant la Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989 - calitate onorifică.

Daca va-ti vorbit intre voi sa imi stricati seara na-ti reusit  Grin Grin Grin
       Tudore legea de care faci referire e 341/2004
Buna dimineata soare te-ai trezit si tu acum ?
              Discutia e din anul 1996 pentru tine este tot una anul 1996 cu 2004 ia zi mataluta  Grin
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Bai nene,da"o tii intruna.Citeste si-n l.42/90,ca tot fara drepturi sint participantii.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Si acum domnilor RADESCU si TUDOR, ia vedeti ce mai spune hordonanta 1412/2004 Normele Metodologice art 10, alin.4
 aparut in vineri 10 septembrie 2004
    Si cand va ve-ti mai pune cu tata macar sa stiti ceva din legislatie nu doar sa va aflati in vorba. Grin Grin Grin
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule Toni, credeam ca esti Om  cu O mare nu circar. Chiar ne jignesti pe toti, normal,noi nu aven pregatire juridica ca dumneata. Prea mare mizeria. Spunea Dinca intr-o emisiune TV cum ca toti cei care nu au certificate pe L42/90 au bonulete. Mai sa fie... cum asa?Huh. Fi barbat si nu te comporta ca o fufa. Voi vedea de acum inainte ce fel de om esti, daca mai merita sa ne scriem si sa ne bagam in seama, poate ca gresesc.         Pozitia 13, mama,mama, iar o sa iese scantei la portile Guvernului si Parlamentului, Fesan este vinovat de tot, el le dirijeaza pe toate. Dumnezeule mare. Are dreptate Tudor Angry Angry Angry
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Bai nene,da"o tii intruna.Citeste si-n l.42/90,ca tot fara drepturi sint participantii.

Bai nene, certificatul meu nu are nici o importanta de ce te legi de el daca eu am fost clar si am facut precizarea ca in 1996 am depus la comisie un dosar in vederea eliberarii calitatii de LRFD, iar certificatul poarta data de 1994 deci las-o mai moale.
  E o diferenta de 2 ani din matematica simpla asa reiese
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Nimeni nu s-a pus cu tine, este doar parerea ta. Ia citeste tu HG 1707, cu bonulet dar sa fi in M.O. E OK? nu-mi da tu mie alt nume si alte date, ca acolo sunt zeci de Popescu.
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Domnule Toni, credeam ca esti Om  cu O mare nu circar. Chiar ne jignesti pe toti, normal,noi nu aven pregatire juridica ca dumneata. Prea mare mizeria. Spunea Dinca intr-o emisiune TV cum ca toti cei care nu au certificate pe L42/90 au bonulete. Mai sa fie... cum asa?Huh. Fi barbat si nu te comporta ca o fufa.

Domnule Radescu va anunt ca fufa esti tu nu eu, si sunt si barbat vrei sa ma incerci ? Grin
    Sunt om cu cine este om cu mine
clar ?
    Nu jigni sa nu fi jignit
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Si acum domnilor RADESCU si TUDOR, ia vedeti ce mai spune hordonanta 1412/2004 Normele Metodologice art 10, alin.4
 aparut in vineri 10 septembrie 2004
    Si cand va ve-ti mai pune cu tata macar sa stiti ceva din legislatie nu doar sa va aflati in vorba. Grin Grin Grin

Nene,nu ma mai pun cu matale."Esti tare"Mi-e jena,ca m-am pus pana acuma.Am vazut ca domnul nor ti-a transmis niste lucrui finute,da"n-ai priceput nimic,cum nu pricepi de ce te lasa oamenii in plata mataluta,si te ocolesc,tacind la solicitarile repetate de a comenta situatia matale.Nu pot sa-ti faca toti pe plac admitind niste aberatii.Good bay.

Memorat
  • toni
  • Vizitator

Nimeni nu s-a pus cu tine, este doar parerea ta. Ia citeste tu HG 1707, cu bonulet dar sa fi in M.O. E OK? nu-mi da tu mie alt nume si alte date, ca acolo sunt zeci de Popescu.

Vezi radescule tata mi-e numi plac indivizi care fac pe prosti asta sunt eu.
  ce aberatie spui ce nume ti-am dat eu tie gresit sau nu mai sti sa citesti ?
         Toni Popescu
 dosar 8133/2004 depus la data de 01.11.2004, atunci cand normele M. 1412/2004 erau in vigoare .
    Deci? deunde ai scos ca tiam dat alt nume si alte date ?
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Mizerie, ca la ... pacat de timpul pierdut, ba nene tu ai dosar, nu ai certificat ce sa-ti preschimbe SSPR-ul?? hai Tudor sa ne vedem de treaba, te salut.
Memorat
Pagini: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 190
Schimbă forumul: