Main Content:

Pagini: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pe vechiul forum, am gasit o lista din care am extras datele in dreptul carora aparea numele sau. A ridicat pana la urma certificatele oamenilor sai din asociatie? Iata despre ce e vorba.

CPRD - Anexa cu persoanele avizate in data de 6 septembrie 2006 - Luptatori
19. 13550 MUŞA MARIAN 19 octombrie 1955 GHEOR STANCA BUCUREŞTI ALIANŢA POPO REMARCAT
MUŞA MARIAN LRFD 8260
MUŞA MARIAN LRFD 18234
MUŞA MARIAN LRFD 4597
MUŞA MARIAN LRFD 14734
MUŞA MARIAN LRFD 16956
MUŞA MARIAN LRFD 1172
MUŞA MARIAN LRFD 19114
MUŞA MARIAN LRFD 16233
MUŞA MARIAN LRFD 6819
MUŞA MARIAN LRFD 10133
MUŞA MARIAN LRFD 14782
MUŞA MARIAN LRFD 19719
MUŞA MARIAN LRFD 4004
MUŞA MARIAN LRFD 7999
MUŞA MARIAN LRFD 7186
MUŞA MARIAN RĂNIT 5618
MUŞA MARIAN RĂNIT 5618
MUŞA MARIAN RĂNIT 18773
MUŞA MARIAN LRFD 4395
MUŞA MARIAN LRFD 16137
MUŞA MARIAN LRFD 15653
Memorat

La lista de mai sus ar putea fi adaugat si numarul 6816, pnetru ca si domnul Marius Petrascu din Brasov si-a luat certificatul prin domnul Musa Marian. Mai bine spus prin asociatia sa, "Alianta Poporului". E o descoperire intamplatoare, care mi-a atras atentia printr-un amanunt. E de mirare ca, desi au facut demersurile pnetru obtinerea certificatelor impreuna si sunt trecuti alturat in evidente, dosarele celor doi soti Petrascu au fost sustinute de asociatii diferite si niciuna din Brasov.
« Ultima modificare: Septembrie 23, 2009, 23:07:14 de către razvan »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ne puteti oferi mai multe date? Subiectul a fost dezbatut cu mult patos pe forumul asociatiei din Brasov. Doamna Petrascu s-a ferit sa dea date precise despre felul in care si-a obtinut certificatul. Ceea ce sustineti mai sus nu face altceva decat sa ridice un nou semn de intrebare privitor la dezbaterea de anul trecut.
Memorat

Iata ce am gasit despre cei doi:

17964 PETRASCU MARIA FD 6815 SIBIU 18-Sep-53 OCTAVIAN LUCRETIA BV AS."21 DEC.1989" BUCURESTI
17965 PETRASCU MARIUS OCTAVIAN FD 6816 BRASOV 03-Feb-50 GHEORGHI GEORGETA BV AS."ALIANTA POPORULUI" BUC

Nimic mai mult.
Memorat

Ca sa putem raspunde cat de cat adecvat, prin prisma fenomenului infractional legat de revolutionari, la intrebarea-subiect "CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?", trebuie sa ne ocupam si de un alt fel de infractiuni, cele savarsite dupa Revoutia din Decembrie 1989 prin folosirea abuziva a prevederilor legislatiei create in favoarea revoutionarilor.
Cei care frecventau asociatiile revolutionarilor in anii 90, isi amintesc cu siguranta de numerosii indivizi, din asociatii sau dinafara lor, care se interesau de facilitatile vamale acordate acestei categorii pentru aducerea unui autovehicul in tara. A fost un fenomen specific anilor dinaintea integrarii in Uniunea Europeana. Cred ca sunt multi cei care pot sa aduca marturii personale legate de acest subiect, fiecare din asociatia sau din localitatea sa. Eu voi oferii o perspectiva de la centru asupra acestei fraude vamale, de care se fac vinovati atat revolutionari cat si persoane dinafara acestei categorii. Voi incepe cu o cerere adresata de Directia Generala a Vamilor, Directia Regionala Vamala Arad, Biroul Vamal Deva, din 22 decembrie 2000, Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor.
Memorat
  • leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Seara buna..Are cineva informtii despre certifivatele DUPLICAT?Se aude ceva pe sus?OARE.. LE-O VENI SI LOR RINDUL?
Memorat

Problema certificatelor duplicate nu e una simpla si am observat ca e cunoscut acest aspect pe forum. Va trebui sa se decida o reanalizare a "fenomenului", dar cercetarea si deciziile sa se faca pentru fiecare caz in parte, nu monobloc. Pe forum, constat cu regret, sunteti ultima care ati reamintit de aceasta problema si la un mare interval de timp fata de evocarea anterioara; se pare deci ca a scazut interesul pentru ele.
Memorat

Revenind la problema facilitatilor vamale folosite abuziv, doresc sa corectez anul documentului atasat mai sus, e vorba de anul 2001, nu 2000. Imi cer scuze. Dar iata si reactia Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor.
Memorat

Fara sa mai comentez, caci nu intentionez catusi de putin sa va influentez, voi atasa mesajelor, pe care le doresc neutre, documentele de care dispun in acest moment. Prima adresa a Directiei Generale a Vamilor, Directia Regionala Vamala Arad, Biroul Vamal Deva.
« Ultima modificare: Septembrie 27, 2009, 21:20:26 de către razvan »
Memorat

A fost infiintata o comisie de ancheta a problemelor asupra carora cerea lamuriri Directia Generala a Vamilor.
Memorat

Foarte curios dar este si mai dubios din moment ce acesti doi revolutionari sunt cu merite deosebite si nu raniti si deci nu ar ar fi trebuit sa beneficieze de aceste masini.
Memorat

O intrebare Diplomatule:Ai cumva si lista celor care au beneficiat in aceea perioada de acste facilitati?
Memorat

Primul figureaza cu domiciliul pe legea 42 in Roman,iar al doilea in Hunedoara.
Memorat

E si mai curios cat de tarziu au fost facute aceste sesizari si cercetari. Oare chiar sa nu fi existat sesizari anterioare? Ma intreb aceasta pentru ca fenomenul era in faza finala. Cred ca perioada sa de glorie a fost la mijlocul anilor 90, desi nu am dovezi in acest sens si ma bazez pe simple impresii personale din acea epoca. In privinta listei, cu voia dumneavoastra, putitinca rabdare. Acum, anexa de la Vama Arad.
Memorat

Imediat verific si scriu citi dintre ei sunt raniti.
Memorat
Pagini: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 190
Schimbă forumul: