Main Content:

Pagini: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 192

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

Foarte bine. Multumesc. Alte documente referitoare la cercetarile intreprinse in aceste cazuri.
Memorat

Din lista de 18 oameni pe care ai afisat-o doar 5 figureaza ca raniti,am sa-i verific si pe ceilalti miine.
Memorat

Dar mai am o intrebare:Doar acestia sunt sau mai sunt si altii?
Memorat

Si din cite stiu eu doar marii mutilati si cei de gradul 1 au dreptul la aceste mijloace de transport.
Memorat

Sunt si altii. Dar mai multi au fost mai ales in anii anteriori.
Un proces verbal de predare primire din 26 martie 2002 si altul din 1 aprilie 2002.
Memorat

Ok,am sa le verific eu miine si afisez si ce calitate are fiecare care a beneficiat de aceste masini.
Memorat

Un raspuns al S.S.P.R. catre Directia Regionala Vamala Arad - Biroul Vamal Deva, din 3 aprilie 2002.
Memorat

Cereri gasite de comisie inregistrate in Registrul de intrare-iesire din anul 2001. Vedeti si adnotatiile.
Memorat

Alte tabele din Anexa 1.
Memorat

Sunt si cele din 2002 si o "Legenda" a prescurtarilor.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Iata ce am gasit despre cei doi:

17964 PETRASCU MARIA FD 6815 SIBIU 18-Sep-53 OCTAVIAN LUCRETIA BV AS."21 DEC.1989" BUCURESTI
17965 PETRASCU MARIUS OCTAVIAN FD 6816 BRASOV 03-Feb-50 GHEORGHI GEORGETA BV AS."ALIANTA POPORULUI" BUC

Nimic mai mult.
Vicepresedinta dlui Maries (carmen maestru) are o reactie pe site-ul Asociatiei 21 Decembrie 1989 la acest subiect:
Pentru o informare corecta:

Din ultimele tabelele cu L 42 de la Presedentie

PETRASCU MARIA AS."BRASOV DECEMBRIE 1989" SIBIU 9/18/1953 LUCRETIA OCTAVIAN 6815 LU
PETRASCU MARIUS OCTAVIAN AS."BRASOV DECEMBRIE 1989" BRASOV 2/3/1950 GEORGETA GHEORGHI 6816 LU

Din ce cauza au solicitat avizele de preschimbare altor asociatii, nu avem de unde sti.

Asociatia "Alianta Poporului" nu cred ca mai exista acum pentru a da avize.

http://asociatia21decembrie.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=4&start=180
Memorat
Răspuns: CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 2
« Răspunde #506 : Septembrie 28, 2009, 07:01:00 »

Iata ce am gasit despre cei doi:

17964 PETRASCU MARIA FD 6815 SIBIU 18-Sep-53 OCTAVIAN LUCRETIA BV AS."21 DEC.1989" BUCURESTI
17965 PETRASCU MARIUS OCTAVIAN FD 6816 BRASOV 03-Feb-50 GHEORGHI GEORGETA BV AS."ALIANTA POPORULUI" BUC

Nimic mai mult.

Marius Petrascu a murit in 2003,legea de preschimbare 341/2004,cum poate un decedatat sa ceara preschimbarea?
Un luptator remarcat si nici membrii familiei nu mai  nu mai beneficiazea de drepturi dar acum imi dau seama de ce " lupta" pentru schibarea legii 341/2004 , pentru luptator post mortem,ca sa beneficieze si de drepturile lui Marius Petreasu , nu este multumita ca beneficieaeza ea de aceste drepturi pe care nu le merita;
« Răspunde #3506 : Mai 04, 2008, 06:44:53 »
Imi pare rau ca cu am fost destul de clara Marilena. Putem presa sa se introduca in legea 341 notiunea de luptator...post moretem pentru cei care au decedat si nu si-au obtinut certificatul. Exista un precedent. Sotia eroului martir LIVIU BARBES , brasoveanul care si-a dat foc pe partia bradul din Poiana Brasov in semn de protest impotriva sistemului comunist a reusit, dupa multa zbatere , sa beneficieze de drepturi pe legea 341. e drept ca nu a reusit sa obtina tot, dar , in principiu e beneficiar al legii 341.

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.msg5536#msg5536
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.3525
« Răspunde #3525 : Mai 05, 2008, 09:18:28 »
Draga Nor, vehementa, nejustificata de altfel, cu care imi raspunzi, m afce sa cred ca cele postate de mine au avut cat de cat efect. Cele spuse de mine nu te vizau direct pe tine ci o situatie reala pe care poti sa o contesti doar teoretic:NU EXISTA REACTIE SI UNITATE INTRE REVOLUTIONARI PENTRU CA ACESTIA AU FOST DIVIZATI ATAT DE DIABOLIC DE FORTE INTERESATE SA DEZBINE PENTRU A ACOPERI ASTFEL CRIMELE SI FARADELELGILE LOR. Pun restul asertiuinilor tale pe seama unui puseu de orgoliu si nu ma supar. cat priveste posibilele interese personale privind promovarea unui articol de lege pentru cei decedatr dupa depunerea dosarului, cred ca aici te-ai grabit sa arunci cu noroi ininte sa judeci.Sotul meu nu ite sa judeci. a depus dosar de preschimbare pentru ca a murit in 2003. iar copii mei -despre care vad ca stii , insemana ca ne cunoastem bine, asa cum am mai presupus si alta data, sunt pe drumul lor, ca si copiii tai de altfel, si nu au nevoie sa profite de pe urma mea. Niciodata nu am luptata pentru mine sau pentru familie - cum iarasi stii - ci doar pentru altii. Si asa voi face si de acum inainte.Numai bine.

Oare cine a dpus dosarul?HuhHuh???Nu tot Maria  Cheesy
Memorat
Răspuns: CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 2
« Răspunde #507 : Septembrie 28, 2009, 09:43:14 »

Marius Petrascu nu are dosar la SSPR!Tabelele respective sunt de la presidentie!
http://www.presidency.ro/static/probl_rev/main/luptatori.htm
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Felicitari domnu Diplomat007!
Daca aveti posibilitate sa cautati intrarile masinilor din strainatate,pe numele revolutionarilor,si pe numele asociatiilor de revolutionari din toata tara,la toate vamile,incepind cu anul 1990,veti avea niste surprize de proportii.Cel putin asa se discuta de multa vreme prin frumosul oras Sibiu.Cautati si ne vom convinge,sau nu.Inteleg smecheria cu persoanele fizice,banuiesc care-i cistigul.Nu inteleg procedura intrarii masinilor pe asociatii de revolutionari si cum se pot trage foloase din aceasta activitate,si daca este legala? Huh(vorbesc in cazul unui numar mare de masini) Roll Eyes
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Felicitari domnu Diplomat007!
Daca aveti posibilitate sa cautati intrarile masinilor din strainatate,pe numele revolutionarilor,si pe numele asociatiilor de revolutionari din toata tara,la toate vamile,incepind cu anul 1990,veti avea niste surprize de proportii.Cel putin asa se discuta de multa vreme prin frumosul oras Sibiu.Cautati si ne vom convinge,sau nu.Inteleg smecheria cu persoanele fizice,banuiesc care-i cistigul.Nu inteleg procedura intrarii masinilor pe asociatii de revolutionari si cum se pot trage foloase din aceasta activitate,si daca este legala? Huh(vorbesc in cazul unui numar mare de masini) Roll Eyes

CINEVA M-A AVERTIZAT ASTAZI IN EGATURA CI POSTARILE MELE  PE ACEST PORTAL...

VA ASIGUR CA VOI SCRIE IN CONTINUARE CE GINDESC ....................

REFRITOR LA INSCRIEREA MASINILOR CU ADEVERINTE  ELIBERATE DE SSPR IN PEIOADA 2000-  2004

CE VRETI SA STITI CONCRE ?  AU FACUT TOT FELUL DE POTLOGARII  ACEA GASCA DE LA SSPR,

FIIND ACOPERITI DIRECT DE  ADRIAN NASTASE SI NICOLAE VACAROIU ;  TRANSFORMASERA

INSTITUTIA SSPR  IN ASOCIATIE OBSTEASCA  DE ELIBERAT ORICE ADEVERINTE PE  LINGA...

SUNT CEVA DOSARE PENALE IN ACEST SENS  DAR  AU FOST CONDAMNATI OAMENI NEVINOVATI...

CEI CARE AU LUAT MALAIUL SI L-AU DUS  BINENTELES-PARTIAL- LA PSD  SECT 7  ADICA

LA  ANA NASTASE  SUNT  BINEMERCI ,  SI ISI PERMIT S DISCUTE  SI  MPERATIV  CI

"BIATA CRISTINA ECATERINA CORUT "  ASTAZI PRETINZIND CA SLUJESC   PDL "

CARAGHIOS ; PENTRU EI, SCOPUL SCUZA MIJLOACELE....

JALNICA PRESTATIA LUI  IORDAN RADULESCU- FOST SS- LA COMISIA PARLAMENTARA  REVOLUTIONARILOR

DIN DCEMBRIE 1989......NUMAI AMNEZIE....

JALIC CIRC  CU  ACTORI DE PROASTA CALITATE...

PACAT,  PACAT DE SIGELE VARSAT, STIMATA DOAMNA CRISTINA ECATERINA CORUT .....

Memorat
Pagini: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 192
Schimbă forumul: