Main Content:

Pagini: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

Odata cu publicarea acestor ultime documente (nu ma refer si la avizul de mai sus), consider relansata problema certificatelor duplicat. Tine doar de vointa dumneavoastra ca cercetarea si clarificarea problemei sa se faca oficial si satisfacator. Este vizata si conducerea Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, responsabila de cheltuirea banului public, de legalitatea activitatii sale de ansamblu, deci si de cea din trecut. Sa speram ca cei responsabili nu vor adopta pozitia strutului, pentru ca i-ar costa foarte scump intr-un viitor nu foarte indepartat.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Interesant  DIPLOMATULE !!!

SI DOMNUL SENATOR  RAYMOND LUCA CERCETEAZA SI CAUTA DOCUMENTE.

MAI INTERESANT , DIPLOMATULE ESTE FAPTUL CA NU PUTEAI DETINE

ASTFEL DE DOCUMENTE FARA SA FI LUCRAT IN  SSPR , IN POZITIE CHEIE

CARE SA-TI FI DAT POSIBILITATEA  SUSTRAGERII IN SIGURANTA A ACESTORA.

DETII CUMVA SI REGISTRELE COMISIEI INSTITUITA PRIN HG nr. 566/1996 ;

ACESTEA AU EXISTAT  DAR, NU SE STIE CUM S-AU EVAPORAT......

STII TU CEVA    SAU   NE REZERVI SURPRIZE PENTRU MAI TIRZIU  ?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Chiar ca e interesanta si e buna intrebarea.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Se fac aliante contra Diplomatului 007? E vb de invidie cumva?
Memorat
  • toni
  • Vizitator

Toni in loc sa multumesti ca cineva posteaza aceste probleme de care suntem acuzati toti ca am fi niste profitori,o iei iar razna?

Te asigur Jeane ca inca nu am inceput sa o iau razna dar atunci cand va fi te voi anunta din timp sa sti.
Jeane adevarul trebuie o data spus nu crezi? Aici nu este vorba de mine si iti dau cuvantul meu ca nu am nevoie de ajutorul si sprijinul nimanui decat de la Bunul Dumnezeu !. Cat privesti prostiile si inertiile ce sau scriis pe acest portal e de-a dreptul jenant.Informatiile reale si interesante au fost facute de Domul Iosif si inca doua persoane restul mai avea un pic si se transforma in informatii de piata de gen : Cat e kg. de morcov sau cartof ?
Daca tu crezi ca eu inghit ,,gogosiile'' spuse de diplomatul007 ,nor sau mercurie te inseli amarnic.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cand a fost vb de atac la Remus, am sarit sa-l apar. Nu pt ca ar fi avut nevoie, dar stiam ce documente importante publica si ce mafie politica si nu numai isi pune pe urme. Remus e la adapost in alta tara iar fostul ss e scos din joc (spre beneficiul Corutei, of course). Cred ca miza n-a fost mica. Cutean ar fi tiparit un certificat pe luna si ar fi eliberat unul la doua. Ati vazut ce am patit atunci cu Kronstadt. Acum e cam la fel. Afacerea adusa de Diplomatul 007 e si mai mare si mai marsava decat a lui Cutean, insa spun pas. Sa vb cine vrea pro sau contra si cat il duce mintea sau interesul. Scz daca nemultumesc pe cineva dar prefer sa urmaresc razboiul de acum pt ca pt mine e prea mare si nu intentionez sa plec din tara.
Memorat

bine v-am regasit ! va salut pe toti rev. adevarati si va  Kiss
Memorat

FRATILOR trebuie sa scapam de asa zisii presedinti de asociatii care, fiind certati cu munca, traiesc dupa carca revolutionarilor incercand sa le ia si ultimul banut pt. huzurul lor, si care ne-au facut de ras timp de 20 de ani.
Va voi prezenta un caz de fals si uz de fals, asociere in vederea comiterii de infractiuni si ingradirea obtinerii unui drept pt. obtinere de foloase necuvenite :
76 LRM-C 00851 18695 CRISTEA DUMITRU B

27 ianuarie 2009   18695   CRISTEA DUMITRU   ADMIS   S.R.C. CARROM

Acest revolutionar a fost inscris la as. METROU pana in martie 2008 . Vazand ca aceasta as. nu face nimic pt. a-si obtine certificatul si spunandu-i-se mereu de  catre diferite persoane ca nici nu isi va lua certificatul atata timp cat este la METROU,  s-a inscris in S.R.C. CARROM, asociatie care l-a reprezentat si prin care si-a luat certificatul,  impropriu spus ca, dupa ce i-a iesit certificatul a intervenit as. METROU .
Ia sa vedeti cum:
In data de 05-08- 2009 revoca procura binecunoscuta facuta cu GEORGE COSTIN, trimitandu-i si acestuia un exemplar,  prin mandat postal cu confirmare de primire, iar  in data de 06-08-2009 semneaza confirmarea de primire sotia lui GEORGE COSTIN .

Apare pe situl SSPR programul cu eliberari certificate, Cristea Dumitru regasindu-se in data de 18-09-2009 la pozitia 76. Mergand la prefectura sa isi ridice certificatul apare prima surpriza. Cel care elibera certificate ii spune ca certificatul sau a fost tiparit gresit si va fi trimis la imprimerie si ca urmeaza s il ridice pe data de 29-09-2009.
Pe 28-09-2009 interesandu-se la SSPR daca poate veni pe 29-09-2009 sa isi ridice certificatul,  afla ca acesta a fost ridicat pe data de 16-09-2009, da 16-09-2009, de catre GEORGE COSTIN, conform procurii  semnata in 2005 intre el si GEORGE COSTIN, cu toate ca acea procura a fost revocata.L-am sunat pe data de 28-09-2009 pe Costin sa vad daca certificatul cu pricina este la el, acesta infirmand ca certificatul respectiv ar fi la el. A doua zi sun iar la SSPR si le spun ca certificatul nu este la Costin, ca acesta spune ca nu l-a luat,  cei de la SSPR spunandu-mi ca l-a luat COSTIN.  Ma intalnesc in  dupa amiaza de 29 cu Costin la parlament,  il intreb din nou de certificat, acesta negand din nou ca certificatul respectiv s-ar afla la el. Pe 30.09, dimineata, sun din nou la SSPR, intrebandu-I de certificatul cu pricina. Acestia imi spun, din registru data cand a fost ridicat certificatul si numarul procurii cu care a fost ridicat. In jur de ora 11, il sun iar pe Costin, acesta spunandu-mi ca ma va suna el peste o ora ca sa verifice. M-am deplasat cu Cristea Dumitru la sediul Asociatiei  Metrou si l-am asteptat pe Costin mai bine de o ora. Vazand ca acesta nu vine, am urcat in sediu, unde am luat legatura cu Bacoi. Intrebandu-l de certificatul lui Cristea Dumitru acesta mi-a spus ca certificatul este la ei, dar ca nu poate sa i-l elibereze decat Costin. Am mai asteptat in jur de o ora si vazand ca acesta nu vine am plecat. Am revenit la Asociatie impreuna cu Cristea Dumitru in jurul orelor 17 si m-am intalnit cu George Costin. Intrebandu-l iar de certificate, acesta imi spune: “Mai Cornele, certificatul nu este la mine”, acesta nestiind ca eu vorbisem mai devreme cu Bacoi si aflasem ca certificatul se afla la ei. Insist ca certificatul este la el, imi zice sa-l las putin sa se uite in toate certificatele, dupa care revine si imi spune ca certificatul lui Cristea se afla la el, poftindu-ne in birou. Acolo incepe o discutie, in care Costin ne spune cat de mult s-a zbatut Asociatia Metrou ca, Cristea Dumitru sa-si obtina certificatul, intinzandu-I acestuia un contract , pe care acesta sa-l completeze cu datele personale si sa-l semneze. Atunci am intervenit eu si i-am spus ca nu semneaza nici un contract, deoarece acel contract este cel pe care-l stiti cu totii, prin care George Costin le administreaza toate drepturile si le ia banii oamenilor. Acesta, vazand ca eu intervin a inceput o discutie mai dura intre mine si el, spunandu-mi ca daca Cristea nu semneaza acel contract nu ii da certificatul, ceea ce s-a si intamplat. Acum stau si ma intreb si va intreb si pe voi : cum este posibil sa-I ingradesti acestui om un drept obtinut legal doar pentru faptul ca nu vrea sa-ti dea tie ceea ce I se cuvine de drept?
   Atasez declaratia de revocare a procurii si confirmarea de primire a acesteia.
Memorat

.
Memorat

asa cum i-am promis celei care a fost o femeie de o inalta tinuta morala,o luptatoare adevarata si care va avea pt. totdeauna un loc aparte in inima mea -MAGDA ROTARU- ca impreuna cu DAN PERJU nu vom mai permite nimanui sa isi bata joc de adevaratii REVOLUTIONARI, eu va anunt ca am inceput cu costin si nu ma voi mai opri indiferent de cine va fi vorba. DANE adu-ti aminte acele vb. din ultimele clipe "va rog, nu ii mai lasati sa isi bata joc de oameni"
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

cind te duci la notar cu o procura speciala,primul lucru pe care il face notarul este acela de a verifica sa nu fii fost revocat.notarii au o baza de date comuna,INFONOT.
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

folosirea cu rea-credinta a unei procuri este infractiune
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cind e vorba de Costin nimic din ceea ce face nu ma surprinde.Totusi acest domn Cristea a revocat cam tirziu procura...
Procura s-a dat cu un anumit termen de indeplinire a mandatului?
Pentru ca in general ele sint valabile cam 3 ani..chiar daca in mod normal ele sint valabile pina la indeplinirea mandatului.
Consider ca Cristea trebuia sa instiinteze si sspr de revocarea procurii.Cei de la sspr nu au avut de unde sa stie ca procura data lui Costin s-a revocat.Ma mir ca notarul nu i-a spus ca lui Cristea ca revocarea se aduce la cunostiinta tuturor partile implicate si ca ar fi fost mai bine ca revocarea sa se faca printr-un birou de executori judecatoresti.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Te felicit Cornele pt tenacitatea ta!!!
Memorat

dar ti se pare normal ca un functionar al SSPR sa ii spuna ca ia trimis certificatul la retiparit cand de fapt certificatul a fost ridicat de costin cu doua zile in urma de data cand CRISTEA trebuia sa isi ridice certificatul ?
Memorat
Pagini: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 190
Schimbă forumul: