Main Content:

Pagini: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 191

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

putea sa o revoce si cu o zi inainte de ridicarea certificatului, atata timp cat ii aducea la cunostinta lui costin acesta nu mai avea dreptul sa ii ia certificatul
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Eu nu vreau sa-l acuz pe Cristea dar a dat dovada de putina indolenta,a tolerat santajul lui Costin...procura n-a comunicat-o tuturor partilor implicate..si acum suporta consecintele.Asta in care unui mandat cu titlul gratuit.In cazul in care mandatul este cu titlul oneros atunci Costin e putin in avantaj...e mai mult de explicat in acest sens....Sa consulte un avocat Cristea...
Totusi,poti posta procura?
Memorat

maine voi posta si procura facuta cu costin
Memorat

daca citesti cu atentie vei observa ca eu nu reprosez nimic SSPR-ului, decat angajatului care a "omis" sa ii spuna ca certificatul lui a fost ridicat pe 16-09-2009 de catre costin .....
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Diplomatule maine dupa ce voi discuta cu doamna Ministru am sa va spun

DISCUT CU CINE VEI A  CORNELE ?.............

NU INTELEGI CA EXISTA APROBAREA PREALABILA A BIROULUI JURIDIC AL SSPR ?

SI CE AVEM PE ACOLO ?

1. O persoana cu  dosar penal la DNA  pentru ' favorizarea infractorului"( a se intelege

fostul SS )  santazat de ambele parti : fostul SS  ii cunostea " implicarea si merite-

le deosebite in Revolutie in perioada 14-22"  Punctul pe I !

2. a doua persoana cheie ;  Cea care a repetat metodele Elenei Ceausescu privind

stergerea urmelor masacrarii populatiei civile de la TIMISOARA  prin arderea ca-

davrelor la Crematoriu Cenusa ;  respectiva si-a incinerat  corpul neinsufletit

al propriei  MAME , CORNELE .

IATA CINE CONSILIAZA JURIDIC  PE   SCUMPA NOASTRA SECRETARA DE STAT, CRISTINA

ECATERINA CORUT ,  CORNELE !!!!

NU VREAU SA O SUPAR PE CRISTINA , CORNELE  DAR ITI SPUN SINCER : I-MI ESTE

MILA DE EA ; O FATA CURAJOASA  CARE INSA , NU A REUSIT SA ISI FACA O NOUA

ECHIPA  DE VALOAREA DOMNIEI SALE.

O RESPECT,  CORNELE  PENTRU CURAJUL NEBUN DE CARE A DAT DOVADA PRIN ACCEPTAREA POSTULUI

CIT SI

PENTRU   RISCUL ASUMAT !!!!!!
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

ASOCIATIILE DE REVOLUTIONARI SINT CUMVA CABINETE DE AVOCATURA?!PARCA LEGEA 341/2004 SPUNE CITE CEVA IN LEGATURA CU ASOCIATILE SI AVIZELE ACESTORA,BA ESTI OBLIGAT SA PLARESTI COTIZATIE ANUALA,CEEA CE MI SE PARE NORMAL,DAR ATIT.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

CORNELE :  TE ROG SA VERIFICI IN  HG nr.566/1996 ;

EXISTA CUMVA  ASICIATIA  CAROM NOMINALIZATA CU DREPT DE AVIZARE ?

EU STIU CA LA ACEA DATA , ACEASTA ASOCIATIE NU ERA PUBLICATA IN m/of.

CU DREPT DE AVIZARE..

Legea 341/2004 si HG 1412  vorbesc destul de clar de prevederile HG nr.

566/1996 ; Chiar si schimbarea unui aviz este destul de riscanta......

DAR VEZI  ,  TE  ROG   DE CIND ACORDA AVIZE  CAROM : din 1992, 1994,

1996 , 2000  ca nu imi amintesc prea bine..

SAU EXISTA PENTRU CITEVA ASOCIATII MEMBRE   LORD   DEROGARI DE LA

PREVEDERILE  LEGII 341/2004.....
Memorat

Era in 23 septembrie cand doamna Marilena isi exprima nemultumirea si, oarecum, neincrederea privind tipizatele atasate de mine pe alt subiect (Aveti secretar de stat - Fiti linistiti!). Spunea atunci: "Din pacate nu vad nici o stampila a unui notar public pe vreuna din procurile postate". Iata ca pana la sfarsitul lunii septembrie au aparut si documente stampilate. Cand va spun ca e foarte important sa postam pe forum tot ce avem semnificativ. Si mai totul este semnificativ, dintr-un punct sau altul de vedere sau din perspective pe care nici nu le banuim atunci cand ne decidem sa le publicam.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Repet Cornele pt ultima data pt ca am sa ies.Dar vreau ca miine cind vorbesti cu d-na Corut sa ai in vedere 2 aspecte:
1. daca procura data de Cristea a fost cu titlul oneros Costin se poate prevala de dreptul de retentie....chiar daca procura s-a revocat.Dar daca mandatul este cu titlu oneros; mandatarul poate cere o indemnizatie cand revocarea ar fi intempestiva sau abuziva. Printr-o interpretare larga a notiunii de conexiune a datoriei cu lucru, se admite ca mandatarul poate retine lucrurile pe care le-a primit, pentru mandant, pana la achitarea cheltuielilor facute pentru indeplinirea mandatului, intrucat creantele corelative sunt prilejuite de acelasi raport juridic.
Intrucat mandatarul este reprezentantul mandantului, contractul de mandat produce efecte nu numai intre parti, dar si in privinta tertului cu care se incheie actul juritic ce formeaza obiectul mandatului.
Revocarea nu este insa opozabila tertilor, decat dupa ce a fost adusa la cunostinta lor.
2.daca mandatul nu a fost comunicat tuturo partilor ,sspr nu are nici o vina.
3.sa-l notifice pe Costin prin executor sa-i dea certificatul....
Memorat

DANE te rog sa nu vorbim de asociatii cu drept de avizare ( spaga )din aceasta categorie fac exceptie doar 4 sau 5 care o fac fara spagi, ca si tu sti ca d.p.d.v. legal nu este constitutional
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

pt diplomatul 007: procura postata cred ca este doar un model si nu  e procura originala,pt ca atunci nu inteleg ce sint cu acele modificari facute...

Eu dau avize pe spaga!!!!!!!! Grin Grin Vrea cineva?

P.S. nu va inghesuiti pt ca asociatiile de urmasi nu dau avize... Grin Grin
Memorat

nu marilena cum costin ia facut plangere penala lui EMIL la fel si CRISTEA ii va face plangere penala lui
Memorat

EMIL a picat ca fraieru ,asta (costin)nenoroceste mii de revolutionari,crezi ca este corect ?
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Noapte buna tuturor!!
Bafta miine Cornele!!
Ma bucur ca il ajuti pe Cristea si sper ca toti ceilalti care au nevoie de sprijin sa gaseasca aici pe portal macar indrumarile necesare ,sincere si fara a da vreo spaga cuiva pentru a afla ce are de facut pt obtinerea drepturilor..

p.s. Doru se afla intr-o stare de sanatate f f proasta...sper ca miine CSM sa aprobe solicitarea asoc 21 dec pt ca chiar nu stiu cit mai rezista omul asta....s-a topit pe picioare..
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pina la plingere penala sa-l notifice sa-i predea certificatul..dar repet..depinde cum a fost incheiata procura...pt ca s-ar putea ca George sa se bazeze pe vreo clauza din acea procura..mergind pe dreptul de retentie..care extinde termenul revocarii..in cazull in care s-au intreprins demersuri pt indeplinirea mandatului.
D-na Corut e jurista..s-o vedem miine....
Memorat
Pagini: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 191
Schimbă forumul: