Main Content:

Pagini: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 192

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

CONSIGNATIA PREDA

În 1999, aşa cum se proceda de mulţi ani, SSPR-ul a achiziţionat, sub diverse forme, bunuri, jucării şi dulciuri destinate a fi dăruite copiilor de Revoluţionari cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Prin luna novembre a aceluiaş an, 1999, se reclamă de către angajaţii SSPR spargerea sedilui, respectiv a camerei unde erau depozitate bunurile destinate a constitui pachetele cu cadouri pentru cpii revluţionarilor. Ca urmare a anchetei desfăşurate nu se descoperă autorii furtului şi sunt sancţionaţi  lucrătorii SPP care erau de servici pe punctul de control Iancu de Hunedoara la data producerii furtului.

La câteva luni de la producerea evenimentului, respectiv la data de 31.03.2000, unul dintre „colegii” noştri de revoluţie, domnul Achim Constantin, patronul firmei GEMO PLAST IMPEX SRL, primeşte spre  vânzare în magazinul său din str Cvaci nr. 6-8,  de la dl. PREDA VALENTIN, domiciliat în str. Călăraşilor nr. 244, bl. S21, ap. 90, personaj care la data respectivă avea calitatea de DIRECTOR în cadrul SSPR, prin BON DE PRIMIRE nr 3647, din 31.03.2000, bunuri sub forma de treninguri de diverse măsuri şi jucării diverse în valoare de aproximativ 7.000.000.lei plus TVA.

DE REMARCAT:
-   pe frontonul magazinului din str Covaci nr. 6-8 la data respectivă figura sigla FUNDAŢIEI NAŢIONALE A REVOLUŢIEI ROMÂNE DIN DECEMBRIE 1989, cndusă de la înfiinţare şi ..... până când, de către dl. Col. Rez. IORDAN RĂDULESCU, la data aceea Secretar de Stat  al SSPR;
-   Dl. PREDA VALENTIN la angajarea sa în SSVR (actual SSPR), în anul 1993, sau 1994 venea de la târgovişte şi nu avea pretenţia că a participat la Revluţie. A fost adus în cadrul apartatului SSVR de către fosta soţie Preda Felicia de care a divorţat ulterior.
-   PREDA V G M a dobândit calitatea de „revoluţionar” abea după 1996 prin intermediul asociaţiei „AVRD” condusă la acea vreme de BOCA CONSTANTIN, ASOCIAŢIE CARE I-A PROMOVAT LA ACEEAŞI DATA CA REVOLUŢINARI ŞI PE MIHAI A şi COSTACHE L, ambii la acea dată DIRECTORI ÎN CADRUL SSPR, actualmente înalţi funcţionari publici în cadrul aparatului Guvernului.
-   PREDA V G M şi-a promovat ca revoluţionar mama ERDEI MELANIA, şi probabil şi alte rude, prieteni şi, posibil, persoane care au cotizat.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Metoda e cunoscuta. La mai multe asociatii s-a intamplat la fel. O persoana angajata pe o functie oarecare, secretar sau contabil de exemplu, a ajuns revolutionar cu acte in regula dupa o perioada mai mica sau mai mare de timp. Cei de la SSPR au gandit si actionat similar probabil. Pacat de cei care sunt revolutionari si angajati seriosi, pentru ca impostorii arunca o umbra asupra tuturor.
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul

Iata ce am gasit despre cei doi:

17964 PETRASCU MARIA FD 6815 SIBIU 18-Sep-53 OCTAVIAN LUCRETIA BV AS."21 DEC.1989" BUCURESTI
17965 PETRASCU MARIUS OCTAVIAN FD 6816 BRASOV 03-Feb-50 GHEORGHI GEORGETA BV AS."ALIANTA POPORULUI" BUC

Nimic mai mult.
Vicepresedinta dlui Maries (carmen maestru) are o reactie pe site-ul Asociatiei 21 Decembrie 1989 la acest subiect:
Pentru o informare corecta:

Din ultimele tabelele cu L 42 de la Presedentie

PETRASCU MARIA AS."BRASOV DECEMBRIE 1989" SIBIU 9/18/1953 LUCRETIA OCTAVIAN 6815 LU
PETRASCU MARIUS OCTAVIAN AS."BRASOV DECEMBRIE 1989" BRASOV 2/3/1950 GEORGETA GHEORGHI 6816 LU

Din ce cauza au solicitat avizele de preschimbare altor asociatii, nu avem de unde sti.

Asociatia "Alianta Poporului" nu cred ca mai exista acum pentru a da avize.

http://asociatia21decembrie.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=4&start=180

Nu doresc sa supar pe nimeni dar, tot pentru o informare corecta, fac doua precizari.
Mai intai una privitoare la provenienta acestei informatii. Pe cei doi i-am gasit, pe pozitii alaturate, in asa-zisa Arhiva Preda, document care contine datele si numele a 25729 de revolutionari. Nu trebuie sa fie vorba obligatoriu de persoane care au solicitat preschimbarea, pot fi unele care detin doar vechiul certificat. Eu am repreodus cu exactitate datele celor doi.
A doua precizare este necesara pentru ca nu rezulta cu necesitate ca s-ar fi cerut si preschimbarea certificatului sotului. Personal, cred ca e vorba de asociatia de care apartineau la data intocmirii tabelului, ciudat fiind nu numai faptul ca cei doi soti nu au fost reprezentati de o asociatie din Brasov (sunt si alte cazuri), dar si cel al apartenentei la asociatii diferite din Bucuresti.
As mai adauga ca afirmatia conform careia "din ce cauza au solicitat avizele de preschimbare altor asociatii, nu avem de unde sti", nu se sustine, pentru ca atata lectura din urma am si eu incat sa stiu cum se face ca doamna ziarista a solicitat Asociatiei 21 Decembrie 1989 Bucuresti s-o reprezinte si sa-i sustina dosarul la Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor pentru preschimbarea certificatului vechi.

Stau si mã gândesc dacã mai are vreun rost de-a rãscoli vechi discutii, care nu si-au avut nici-o finalizare. Ce-am rezolvat de fapt? Nimic! Contzopista contrafãcutã pcr-istã, beneficiazã-n continuare de statutul si avantajele "remarcatei"!!!
Cum de altfel si altii; impostorii si contrafacutii sunt aceiasi de când cu "democratia" originalã; veti zice, si cei cu asta? Mai nimic, nu?

PS. Era sã uit... Toate la timpul lor, în privinta arhivelor personale; nu mai este mult! Doar pânã-n decembrie Wink
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

CONSIGNATIA PREDA

În 1999, aşa cum se proceda de mulţi ani, SSPR-ul a achiziţionat, sub diverse forme, bunuri, jucării şi dulciuri destinate a fi dăruite copiilor de Revoluţionari cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă. Prin luna novembre a aceluiaş an, 1999, se reclamă de către angajaţii SSPR spargerea sedilui, respectiv a camerei unde erau depozitate bunurile destinate a constitui pachetele cu cadouri pentru cpii revluţionarilor. Ca urmare a anchetei desfăşurate nu se descoperă autorii furtului şi sunt sancţionaţi  lucrătorii SPP care erau de servici pe punctul de control Iancu de Hunedoara la data producerii furtului.

La câteva luni de la producerea evenimentului, respectiv la data de 31.03.2000, unul dintre „colegii” noştri de revoluţie, domnul Achim Constantin, patronul firmei GEMO PLAST IMPEX SRL, primeşte spre  vânzare în magazinul său din str Cvaci nr. 6-8,  de la dl. PREDA VALENTIN, domiciliat în str. Călăraşilor nr. 244, bl. S21, ap. 90, personaj care la data respectivă avea calitatea de DIRECTOR în cadrul SSPR, prin BON DE PRIMIRE nr 3647, din 31.03.2000, bunuri sub forma de treninguri de diverse măsuri şi jucării diverse în valoare de aproximativ 7.000.000.lei plus TVA.

DE REMARCAT:
-   pe frontonul magazinului din str Covaci nr. 6-8 la data respectivă figura sigla FUNDAŢIEI NAŢIONALE A REVOLUŢIEI ROMÂNE DIN DECEMBRIE 1989, cndusă de la înfiinţare şi ..... până când, de către dl. Col. Rez. IORDAN RĂDULESCU, la data aceea Secretar de Stat  al SSPR;
-   Dl. PREDA VALENTIN la angajarea sa în SSVR (actual SSPR), în anul 1993, sau 1994 venea de la târgovişte şi nu avea pretenţia că a participat la Revluţie. A fost adus în cadrul apartatului SSVR de către fosta soţie Preda Felicia de care a divorţat ulterior.
-   PREDA V G M a dobândit calitatea de „revoluţionar” abea după 1996 prin intermediul asociaţiei „AVRD” condusă la acea vreme de BOCA CONSTANTIN, ASOCIAŢIE CARE I-A PROMOVAT LA ACEEAŞI DATA CA REVOLUŢINARI ŞI PE MIHAI A şi COSTACHE L, ambii la acea dată DIRECTORI ÎN CADRUL SSPR, actualmente înalţi funcţionari publici în cadrul aparatului Guvernului.
-   PREDA V G M şi-a promovat ca revoluţionar mama ERDEI MELANIA, şi probabil şi alte rude, prieteni şi, posibil, persoane care au cotizat.

Semnat: Diplomatul 007. Presedinte Haraga Doru , noul  Partid Democrat,
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Documentele legate de acest personaj le gasiti atasate incepand cu pagina respectiva (4) si nu cred ca este necesar sa fie reluate si la aceasta pagina (40). Iata textul primit, dupa mult timp, referitor la activitatea aceluiasi Preda Valentin Gheorghe Marin.
Nu prea cred. Poate ca textul e de la Haraga (poate nu) si s-a folosit de un forumist ca sa apara aici. E ok ca a fost postat si ar fi si mai bine daca ar intra mai multi sa vb despre ce stiu. Cu nik sau fara. De ex as fi incantat sa intre Kovesi cu nik (Vokise) si sa deserte tot dosarul revolutiei. Fb, bravo!
Memorat

Semnat: Diplomatul 007. Presedinte Haraga Doru , noul  Partid Democrat,
Draguta incercarea, domnule Perju. Dar mai bine treceti din sfera esteticii in cea a pragmatismului. Ar fi mai folositor sa publicati, pe propriul site sau aici, documentele de care dispuneti.
Memorat

Nu ma deranjeaza sa fiu confundat cu dl. Haraga, mai ales atata timp cat pot demonstra indubitabil ca e o simpla confuzie. Dar daca tot ati amintit de domnul Haraga, va fac o surpriza (cu riscul sau satisfactia de a va intari convingerea) si atasez cele cateva file ale unui document in legatura cu subiectul discutat si semnate de dansul.
Memorat

Cred ca e mai bine sa ramanem la subiectele "consacrate" si sa nu extindem aria preocuparilor. Ce spuneti?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Dl Haraga e membru al forumului. Uneori intra logat si numele sau apare in josul paginii principale a forumului. Nu cred ca aceasta e problema insa. Cred ca scopul lui Aria a fost sa devieze discutia de la cursul ei firesc. Ceva deranjeaza in documentele postate sau in comentariile de mai sus.
Memorat

Cristea nu si-a luat certificatul nici astazi !
Memorat

urmeaza plangerea PENALA !
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cornele,d-na COrut n-a putut face nimic?
Revin:cum s-a eliberat certificatul la o alta data decit cea programata? Cum s-a eliberat certificatul fara declaratia pt cnsas? Sau a dat-o Cristea la notariat?
Imi pare rau de necazul prin care trece Cristea..
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Contestati-l pe George Costin .Ce daca se da cu sustinere prezidentiala ?
In fata justitiei o sa ramana un politruc comunist si un oportunist mafiot. Da-ti cu el de pamant.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ai grija mai bine. E uns cu toate alifiile. Dar bine ca ai intrat si ai atasat documentele. Intrebarile Marilenei sunt si ale mele. Poti sa ne povestesti sau nu e tactic?
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Oameni buni, asta-i lupta noastra de acum: sa-i contestam in justitie, sa intram in partide, pt o reprezentare minima, si din partea noastra, si sa facem ce mai putem pt neam. Ma ingrozesc, studiindu-le biografiile, cat de bine lupta pt neamul lor si ce prost luptam noi pt al nostru ! Hai sa ne mai "urnim" o data ! Sa fie mai mult de 7 zile de Revolutie.
Memorat
Pagini: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 192
Schimbă forumul: