Main Content:

Pagini: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 190

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

• mercurie
  • Vizitator

Haide-ti mai , ca tot crapam cu totii ! Lasii nu-s pe placul Domnului ! Ba se ia si canon pt lasitate ! Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Asa o fi, dar eu tot nu intru unde pute. Nu am intrat la comunisti, de ce as intra la reziduurile lor? Dar toti cei care cred ca pot sa reziste n-au decat s-o faca. Eu nu ma opun, dar vb mai tarziu.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Acest stat, platit de neam, este si al nostru, deci avem dreptul sa fim acolo, pe caile legale, cunoscute. Nu avem nuna' dreptul, dar si obligatia. Stiu ca intr-o zi, nu demult, am auzit pe cineva spunand, ca a auzit cativa pensionari vorbind in mijloacele de transport in comun, chiar tipand implorator : "Unde sunt revolutionarii?". Nu mi-a venit sa cred! Acesti oameni isi puneau speranta in noi ! Noi ce facem pt ei Huh?   
Memorat

Pentru revolutionarii adevarati :  am rugamintea  ca in aceasta mizerie creata  si alimentata de foarte multi presedinti de asociatii sa nu o mai amestecati  pe d-na ministru Corut,  pentru ca dansa nu merita asa ceva si in acest moment nici institutia pe care o conduce. In ceea ce priveste celelalte intrebari nu pot sa va spun decat ca veti avea mari surprize. Pentru voi ceilalti revolutionari, care va considerati adevarati, am rugamintea sa va asumati raspunderea in ceea ce faceti si spuneti, postand sub nume real si la nevoie chiar sa mergeti la autoritatile statutului si sa dati dovada de curajul pe care l-ati avut in 1989, aducandu-le la cunostinta toate faradelegile pe care le constatati si sa nu mai vorbiti pe la colturi. Atunci va voi considera cu adevarat fratii mei. Daca v-ati saturat de mizeria in care ne zbatem de 20 de ani, atunci asumati-va raspunderea, pentru ca daca nu o veti face, veti ramane aceeasi masa de manevra, de care asa zisii smecheri, precum Costin , vor profita si de acum incolo. Ceea ce am facut si ceea ce fac pentru Cristea , se datoreaza faptului ca si-a asumat la randul lui raspunderea de a-mi pune la dispozitie toate documentele din care reies infractiunile comise de Costin si de avocatul acestuia. Dar sa nu uitam ca acest bine nu va fi facut doar  pentru el, ci si pentru toti membri Asociatiei Metrou , pentru ca in marea lor majoritate au fost manipulati  si fraieriti pentru a semna acele procuri si contracte, fara a avea cunostinta, in realitate de ceea ce fac. Astept implicarea tuturor celor ce gandesc si au curaj. Dumnezeu sa ne ajute sa scapam de cei care ne-au murdarit imaginea timp de 20 de ani !
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Corect Cornele ! Sa ma ierti ca scriu sub pseudonim, dar oricum sunt neica nimeni.
  Sa-i spunem "BATALIA PENTRU STATUL ROMAN" ! Pe militari i-a auzit spunand: "Suntem sub ocupatie !" Adica faceau referire la biografiile potentatilor si la faptul ca acestia reprezinta alt neam decat neamul romanesc. Treziti-va , fratilor ! Se cere inca o zvacnire de 7 zile! Pe cai !
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cornele,ai raspuns ca un politician,eu te-am intrebat ceva si tu ai raspuns altceva.
Daca nu poti sau nu vrei sa raspunzi la intrebari,este ok,cum crezi tu ca te avantajeaza..
Cit priveste grija  exagerata de a o proteja pe d-na Corut pot sa-ti spun ca  incerc sa te inteleg.Dar asta poti faci tu,mie nu-mi poti cere sa nu o consider culpabila pe d-na Corut daca a eliberat certificatul lui Cristea la o alta data decit cea la care era el programat...daca a eliberat certificatul fara o declaratie data pt CNSAS....si mai am inca multe nelamuriri.
Daca tu nu ai fi deschis acest subiect pe forum si nu ne-ai fi expus situatia postind doar o parte din acte,nici eu nu as fi continuat aceasta discutie.
Tot ceea ce iti doresc este sa reusesti sa-l ajuti pe Cristea si pe toti ceilalti care isi doresc sa revoce procurile date lui Costin.
Bafta!!!

P.S. mai am citeva nelamuriri dar din postarea ta nu stiu in ce categorie sa ma incadrez....in acei revolutionari adevarati....in acei presedinti de asociatii care au alimentat acest scandal..(eu sint doar vicepresedinta..deci nu cred ca m-i te-ai adresat mie...)........UFFFF.....!!!!
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Macar 7 zile dintr-un mandat de parlamentar, ca revolutionar. Sa fim in legalitate !  Oameni buni, majoritatea potentatilor sunt de alta origine decat cea romaneasca. Si-si servesc neamul, din care se trag, cu abnegatie!
  Haide-ti sa-l servim si noi pe al nostru!   
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

"Neamurile sunt lasate de Dumnezeu !" Sa-l cinstim pe Cel ce ne-a creat si Ne-a dat soarta si tara sa o stapanim!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule cornel(jilava), cu regret, gandesti cam simplist. Desi e treaba domniei tale in definitiv, m-a amestec in discutia aceasta pentru ca nu-mi esti indiferent, nu din rautate sau obida ascunsa. Privitor la doamna Corut, dupa cum se poate observa pe forum, mi-am mai nunantat parerea. Dupa marea dezamagire a regulamentului manarit neglijent, daca a avut merite nu m-am prefacut ca nu le-as vedea. Daca mi s-a parut a acorda o anumita atentie celor ce ne framanta si, mai mult, ca ia masuri pe site-ul SSPR, nu am trecut faptul sub tacere. N-am nimic personal cu dnasa si sunt gata sa aplaud orice lucru bun facut de ea sau sub conducrea ei. Dar de la punctul in care se gaseste acum, pana la cel in care ar trebui sa se gaseasca, he, he, mai e cale lunga! Am prostul obicei sa dau cecuri in alb, dar daca mi-ai scuipat pe prima fila, mai va pana s-o mai vezi pe a doua. Trebuie sa devi foarte convingator prin ceea ce faci si nu pentru putin timp. Puteti sa-i transmiteti aceasta doamnei pentru ca am impresia ca nu e o opinie chiar singulara. Noi n-o asteptam la cotitura, o asteptam sa faca cele cuvenite functiei si postului in care a fost numita. In rest, toata admiratia pentru ceea ce intreprinzi in sprijinul domnului Cristea.
Cu urari de izbanda,
un pseudonim manipu lat.
« Ultima modificare: Octombrie 07, 2009, 00:40:56 de către razvan »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cornele,ai raspuns ca un politician,eu te-am intrebat ceva si tu ai raspuns altceva.
Daca nu poti sau nu vrei sa raspunzi la intrebari,este ok,cum crezi tu ca te avantajeaza..
E corect ce spuneti dar cred ca trebuie sa recunoastem esentialul. A promis ca ataseaza niste documente si asa a facut. Acest fapt mi se pare mai important decat divagatiile pe tema revolutionarilor adevarati. O notiune aparuta dintr-o greseala. Ar trebui sa vorbim de revolutionari si impostori, atat si lucrurile ar fi mai clare pentru toata lumea. Nu cred ca e bine sa-l punem la mantinela ci, dimpotriva, ar fi salutar sa-i lasam libertate de miscare pentru ca nu s-a angajat intr-o treaba lesnicioasa. E una chiar dificila, cu riscuri si, in plus, trebuie sa dea dovada ca stie sa mearga ca pe sarma.
Memorat

Cornele,nu are rost sa reiterez ce am spus anterior.Merg cu tine pana in panzele albe.De fapt,am intrat pentru a-mi exprima dezamagirea dupa ce am vazut de cata "solidaritate" sunt capabili unii luptatori de mucava,piese decorative cu casetofoane incorporate,care au mare grija ca in momentul unei confruntari sa poata arata ca nu-i vorba decat de niste nevinovate casete inregistrate cu lozincaraie ieftina.Punct.
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

!!!Mr cornel(jilava)doar atit?
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cornele,nu are rost sa reiterez ce am spus anterior.Merg cu tine pana in panzele albe.De fapt,am intrat pentru a-mi exprima dezamagirea dupa ce am vazut de cata "solidaritate" sunt capabili unii luptatori de mucava,piese decorative cu casetofoane incorporate,care au mare grija ca in momentul unei confruntari sa poata arata ca nu-i vorba decat de niste nevinovate casete inregistrate cu lozincaraie ieftina.Punct.
!!!Mr Purec,nu te grabi sa acuzi.Nu da cu piatra,ca asa sintem noi!Cind spun noi,ma refar si la mine si la alti forumisti,unde intrii si matale.Uitativa la Mr diplomatul007,si la Mr Maries.Ei nu se opresc,chiar daca luptatorii de mucava,cum ne numesti matale,nu sint atit de solidari cu efortul lor.Nu am vazut o prea mare solidaritate,nici chiar din partea matale si a D-lui Cornel,cu diplomatul007 sau cu Maries,la desecretizarea dosarelor revolutiei.Ginditi-va ca daca s-ar descretiza dosarele,vom avea ocazia sa vedem "revolutionarii"mincinosi,cu declaratii false la dosar.Vom putea sa scuipam criminalii in fata,si asa mai departe.Deci,pentru onoarea lui cornel(jilava)de a fi gazduit pe prima pagina a portalului,ma asteptam la mai mult de la el,chiar si fara implicarea noastra.We have to look for the facts, not words.
Memorat

Nu sunt oameni rai, domnule Tough, insa, in ochii lor, probabil ca nu ne bucuram de prezumtia de nevionovatie datorita faptului ca scriem in mod anonim. Sa concedem ca si noi ii pretuim din motive contrare, pentru ca scriu sub nume propriu si depasim mai usor aceaste reprosuri.
Memorat

Mi s-a semnalat un detaliu de pe o lista postata pe www.sspr.gov.ro, pagina oficiala a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989. Am atasat detaliul cu pricina pentru a va tine si pe dumneavoastra la curent cu evlutia "dosarelor beton" ale unor angajati ai secretariatului. Puteti verifica si la http://www.sspr.gov.ro/index.php?certificate&id=1, pozitia 96.
Memorat
Pagini: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 190
Schimbă forumul: