Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 25

PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR

• dumitru
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« : August 27, 2009, 07:38:55 »

Intimplator trec pe la poarta SSPR-ului si pun o intrebare.Care sunt criteriile de preschimbare si care este prioritatea,nu se pune problema martirilor ranitilor si a retinutilor desi fiecare luptator putea sa aiba aceasta soarta dar o pun pe cea a luptatorilor cu merite deosebite.RASPUNSUL A FOST CLAR SI FARA A SE CRISPA -DUPA ORDINEA DOSARELOR SIC.Fie-mi iertat eu nu cred si daca priviti listele o sa va convingeti.Eu cred (parerea mea)ca s-au luat urmatoarele elemente de baza;
1 Cine este si de unde este secretarul
2 Din ce partid face parte
3 Cine are cunostinte mai bine sus puse
4 Cine este presedintele de asociatie (daca deranjeaza sau nu)
Si intrebarile ar putea continua si ma intreb  cum a putut sa raspunda IN ORDINEA DOSARELOR?? Care ordine ma intreb din nou???
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR
« Răspunde #1 : August 27, 2009, 14:16:43 »

E vorba de ordinea minciunii dl Dumitru. E singura in care cred aia si singura pe care o aplica.
Memorat
  • Afri
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 18, 2009, 18:34:39 »

Stau si eu si ma gandesc... Avem forumul acesta de mult timp, am reusit sa schimbam idei liber, sa ne varsam naduful si sa semnalam probleme, a fost si este vocea noastra, a tuturor...
Cu toate acestea e ceva care nu am reusit sa centralizam, sa prezentam intr-un mod clar pentru toti. Poate gresesc, poate sunt unul dintre putinii care nu s-au agitat sa afle mai mult si asta sa fie motivul... NU STIU!
NU STIU cat dureaza etapele pana cand ajunge certificatul in mana posesorului...
NU STIU, o data ce am ajuns in posesia mult-asteptatului carton, ce o sa fac cu el...
NU STIU unde trebuie sa merg si la cine trebuie sa plang pe umar ca sa imi primesc drepturile...
NU STIU ce acte imi mai trebuie pentru asta...
Voi stiti cu totii??

Nu credeti ca ar trebui ca cei care chiar stiu sa ne spuna si noua, cei mai putin informati?
Printre colegii nostri de pe forum sunt multi extrem de bine informati care, cu un pic de efort, ar putea sa puna cap-la cap toate informatiile necesare.

Poate gresesc, daca da, ignorati-ma! Daca numai eu nu stiu, ignorati-ma!

O seara frumoasa tuturor!
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Septembrie 18, 2009, 19:21:00 »

certificatul preschimbat inseamna ceva pt.autoritati fara adeverintze??e zerooo.intotdeauna iti mai trebuie ceva.
Memorat
« Răspunde #4 : Septembrie 22, 2009, 10:33:56 »

buna ziua, am si eu o intrebare:
unde si cui trebuie sa fac o cerere de primire in audienta, pentru ca dosarul de revolutionar sa intre in plen?
multumesc.
Memorat
« Răspunde #5 : Septembrie 29, 2009, 16:21:07 »

Domnule Corbu audienta o cereti la Secretarul de Stat,dar cum el nu este numit in acest caz al dumneavoastra cereti audienta la doamna Corut.
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Octombrie 02, 2009, 12:55:14 »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Octombrie 05, 2009, 01:22:11 »

Faptul ca pe site-ul SSPR se intampla lucruri bune, surprinzator (?), conforme cu cerintele formulate de cativa dintre noi pe acest forum, ma obliga sa-mi nuantez atitudinea fata de doamna Corut. Daca nu ar fi dat curs pretentiilor domnului Costin, as fi avut o parere mai transant pozitiva.
Memorat
  • TZUNAMI
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 05, 2009, 12:44:44 »

O intrebare.Daca unui revolutionar care este pensionat la limita de varsta.i se indexeaza pensia cu acel coeficient de 0.6% si drept urmare depaseste salariul mediu brut in baza caruia i s-a calculat indemnizatia reparatorie,in aceste conditii nu i se mai cuvine indemnizatia respectiva?
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Octombrie 05, 2009, 15:21:00 »

O intrebare.Daca unui revolutionar care este pensionat la limita de varsta.i se indexeaza pensia cu acel coeficient de 0.6% si drept urmare depaseste salariul mediu brut in baza caruia i s-a calculat indemnizatia reparatorie,in aceste conditii nu i se mai cuvine indemnizatia respectiva?

Pensia Dvs. nu e drept salarial sau asimilat acestiua!.Deci nu se indexeaza cu nimic !.
Coeficientul de care faceti vorbire se adauga (numai daca ati iesit la pensie pentru limita de varsta !)coeficientului de 1,1% !. In total daca ati iesit la pensie cu limita de varsta veti primi pensia + 1,7 % din salariul mediu brut pe economie !. Cred ca v-am lamurit domnule TZUNAMI !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Octombrie 05, 2009, 15:24:33 »

Pensia Dvs. nu e drept salarial sau asimilat acestiua!.Deci nu se indexeaza cu nimic !.
Coeficientul de care faceti vorbire se adauga (numai daca ati iesit la pensie pentru limita de varsta !)coeficientului de 1,1% !. In total daca ati iesit la pensie cu limita de varsta veti primi pensia + 1,7 % din salariul mediu brut pe economie !. Cred ca v-am lamurit domnule TZUNAMI !.

Rectific ca sa fiu mai bine inteles !. PENSIA + 1 salariu mediu brut + 0,6 din salariul mediu brut !.Numai de bine !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 05, 2009, 15:28:15 »

Rectific ca sa fiu mai bine inteles !. PENSIA + 1 salariu mediu brut + 0,6 din salariul mediu brut !.Numai de bine !.

Pfffff !. Iar am gresit !. PENSIA + 1 salariu mediu brut + 0,1 din salariu mediu brut +0,6 din salariul mediu brut !. ASA !.SORRY !.
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Octombrie 05, 2009, 16:41:44 »
Memorat
  • Lili
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Octombrie 09, 2009, 09:05:08 »

Am o intrebare: se mai pot depune acte?, am vazut pe siteul SSPR la anumite dosare ca nu sunt complete, ce fac acele persoane mai pot depune actele respective ?
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Octombrie 09, 2009, 09:48:46 »

Nu se mai pot depune acte.
 Ca sa fiu mai exacta: daca ai ghinionul sa se fi pierdut acteledin dosar  sau daca cineva  ti le-a scos intentionat din dosar,adio certificat,pentru ca nu se mai fac completari.
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 25
Schimbă forumul: