Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25

PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR

Răspuns: PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR
« Răspunde #45 : Octombrie 31, 2009, 13:47:00 »

Nu se mai pot depune acte.
 Ca sa fiu mai exacta: daca ai ghinionul sa se fi pierdut acteledin dosar  sau daca cineva  ti le-a scos intentionat din dosar,adio certificat,pentru ca nu se mai fac completari.
D-na marilena, cu ce usurinta spuneti " adio certificat" dar eu fac un apel pe aceasta cale sa se uneasca toti presedintii de asociatii in frunte cu dl presedinte Maries sa mai facem un protest impotriva SSPR-ului asa cum a facut-o si cu desecretizarea dosarului revolutiei si solidarizindu-ma si eu,macar acum cind se impinesc 20 de ani de la revolutie pentru cinstirea eroilor, sa fie luate in considerare din legea 47/2009 privind completarile la dosare.
  sunt ranit in revolutie si dispus sa mai lupt inca  odata impotriva mafiei de la SSPR asa cum am facut-o si in 21 dec.1989 cind am fost rainit la CC AL PARTIDULUI DIN BUCURESTI.
  CU MULTA STIMA MIHAI.

Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #46 : Octombrie 31, 2009, 14:01:35 »

Imi cer scuze Mihai pentru lejeritatea tonului meu cind am facut acele afirmatii.
Am vrut sa scot altceva in evidenta: ca cu toate ca cei de la sspr nu te-au anuntat din timp daca iti mai lipseste ceva din dosar, acum tu nu mai poti face nimic.
Stim doar ca multora dintre noi l-i s-au pierdut actele sau le-au fost luate intentionat din dosare.
Nu ma refer la cazul cind trebuia sa stii ce trebuie sa=ti pui in dosar.
De aceea,cred ca din cauza harababurii de acolo sau daca ai un dusman necunoscut te poti trezi fara certificat.
De aceea,pt cei care si-au completat dosarul si se trezesc acum ca li se spune ca nu au toate actele ii inteleg ca sint disperati.

Memorat
« Răspunde #47 : Octombrie 31, 2009, 14:31:36 »

chiar asa d-na marilena oare pe noi nu ne mai ajuta nimei? ne multumim sa spunem ca e harababura acolo sau sa facut intentionat, acum a venit un nou secretar de stat, d-na corut a facu si dinsa lucruri bune dar cred ca nu a putut sa le cuprinda pe toate, oare vom avea vreo speranta sa se indrepte lucrueile ma-i sunt doua luni pina la termenul final.VAI DE NOIIIIIIIIIIIIIII!

Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Octombrie 31, 2009, 14:41:48 »

Mihai ,te rog sa facem primul pas: sa nu imi mai vorbesti cu dvs pentru ca eu consider ca toti sintem colegi si mai ales victimele si bataia de joc a institutiilor statului.
Nu am inteles exact situatia ta dar sincer iti spun ca nu cred ca cei de la sspr vor mai prelungi termenul de completare al dosarelor.
Repet ceea ce am mai spus : sint multe situatii in care cei de la sspr au pierdut actele iar acum dau vina pe titulari ca nu si le-au depus.
SINT cazuri de urmasi care n-as stiut ca trebuie sa-si completeze dosarele si au ramas pe dinafara. Pentru  ca toti acestia sa mai aiba sansa sa-si completeze dosarele sint de acord sa vin oricind alaturi de voi.
Memorat
« Răspunde #49 : Octombrie 31, 2009, 15:30:08 »

Mihai ,te rog sa facem primul pas: sa nu imi mai vorbesti cu dvs pentru ca eu consider ca toti sintem colegi si mai ales victimele si bataia de joc a institutiilor statului.
Nu am inteles exact situatia ta dar sincer iti spun ca nu cred ca cei de la sspr vor mai prelungi termenul de completare al dosarelor.
Repet ceea ce am mai spus : sint multe situatii in care cei de la sspr au pierdut actele iar acum dau vina pe titulari ca nu si le-au depus.
SINT cazuri de urmasi care n-as stiut ca trebuie sa-si completeze dosarele si au ramas pe dinafara. Pentru  ca toti acestia sa mai aiba sansa sa-si completeze dosarele sint de acord sa vin oricind alaturi de voi.
   mai exact: sunt ranit in 23.dec. 1989 in timp ce ma aflam cu un grup de colegi in fata COMIETUL CENTRAL  al PCR la aplurile facute la televizor ca sa aparam obiectivele, am auzit o bubuitura puternica si in acel moment am fost impuscat in mina dreapta din directia CC.,am depus dosarul la SSPR in luna aprilie  deoarece am avut incredere in cinevca care a spus ca imi va rezolva si mie situatia pentru a depune dosarul, dar constat ca nu a fost asa.
  Cind am depus dosarul la ghiseul SSPR in data de 07.04.2009 cu nr 21570 mi s-a spus ca dosarul este complet, dupa nenumarate telefoane date sa aflu situatia dosarului mi s-a comunicat sa am rabdare ca sunt dosare foarte vechi nesolutionate, atunci am facut o petitie in data de 12.08.2009 ca sa aflu inscris de situatia dosarului ocazie cu care in data de 17.08.2009 mi-a comunicat ca imi lipseste adeverinta de la SECTIA PARCHETELOR MILITAR, am depus aceasta adeverinta in data de 24.08.2009, primind inca o comunicare ca aceasta nu mai are valabilitate deoarece termenul a fost pina la data de 30.04.2009.
   Am fost la d-na Corut in audienta pe 29.09.2009 ca sa arat aceasta situatie la care dinsa a fost foarte indignata ca dosarul nu a fost validat dar se pare ca nu i-a stat in putinta fiid sabotata de catre juristul ilie dragulin si lucica sabau.
  In conditiile de fata sunt foarte disperat de situatie oare noi revolutionarii nu ne putem uni sa ne aparam drepturile si sa nu mai fim manevrati de cei de la SSPR.
   Dupa parerea mea eu cred ca vinovati sunt numai cei de la SSPR
sa-si asume raspunderea ca sunt platiti din banii nostri si ca nu si-au facut treaba.
   Legea 47/2009 spune ca nu se mai primesc cereri si nici completarile solicitate de catre SSPR, nicidecum ca ei nu si-au facut treaba.
   D-na marilena cu respect poate ne unim si sa nu-i lasam sa ne calce in picioare.
  CU STIMA MIHAI, DOAMNE AJUTA!

Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50 : Noiembrie 01, 2009, 18:14:13 »

in locul tau nu mi-asi face probleme , mai ales ca esti ranit , dupa decembrie poti depune contestatie si vei castiga precis , asta este parerea mea . La fel poate sa faca si toni
Memorat
Re: PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR
« Răspunde #51 : Noiembrie 01, 2009, 21:31:38 »

multumesc dle alex, dar nu e drept daca SSPR nu si-a facut treaba.
 o seara buna
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #52 : Noiembrie 03, 2009, 15:22:20 »

Lista noua certificate de eliberat 4-10.11 a.c.

http://www.sspr.gov.ro/index.php?eliberare

Comunicat

Vă informăm că în perioada 4-10 NOIEMBRIE  2009 , la sediul Ligii Euro-Atlantice din Str. Theodor Speranţia, nr. 14A, în spatele Poştei Vitan,de luni-joi între orele 10.00-16.00 şi vinerea între orele 10.00-14.00 se vor elibera certificatele preschimbate în baza Legii 341/2004,conform planificării.
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #53 : Noiembrie 03, 2009, 16:00:23 »

Comunicat

Vă informăm că în perioada 4-10 NOIEMBRIE  2009 , la sediul Ligii Euro-Atlantice din Str. Theodor Speranţia, nr. 14A, în spatele Poştei Vitan,de luni-joi între orele 10.00-16.00 şi vinerea între orele 10.00-14.00 se vor elibera certificatele preschimbate în baza Legii 341/2004,conform planificării.
Vedeti ca am avut dreptate,de ce Perju este asa " portocaliu"  Grin
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #54 : Noiembrie 05, 2009, 16:08:21 »
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55 : Noiembrie 05, 2009, 23:15:40 »

* kronstadt 2
    * Hero Member
    *
    *
    * View Profile Personal Message (Offline)

« Reply #53 on: November 03, 2009, 04:00:23 PM »
Quote from: Năstăsache Iulian on November 03, 2009, 03:22:20 PM

Comunicat

Vedeti ca am avut dreptate,de ce Perju este asa " portocaliu"  Grin
DEBITEZI TIMPENI : BRASOVENE :  LA LIGA LUI PERJU SUNT CONDITI UMANE DE ASTEPTARE  O CAMERA 2 CORTURI PT PLOAIE   NU CA LA GARDUL SSPR CAT PRIVESTE CULOAREA POLITICA E TREABA LUI SA AUZIM DE BINE
Memorat
  • Afri
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56 : Decembrie 03, 2009, 13:33:40 »

Intrebare delicata...
Asa cum am mai postat, am avut un prieten - Fenesi Francisc - care a decedat asteptand sa isi ridice certificatul preschimbat. Intre timp certificatul sau a fost tiparit dar nu are cine sa il ridice...
Familia lui are vreo sansa sa primeasca ceva din drepturile care i se cuveneau? Ma refer in mod special la indemnizatia pe care ar fi trebuit sa o primeasca in perioada dintre depunerea actelor si deces. In cazul in care pot sa beneficieze de ceva, de ce acte au nevoie? Pentru ei e foarte dificil, fiind din Oradea iar situatia financiara nu este dintre cele mai roze Sad
Multumesc
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57 : Decembrie 03, 2009, 14:20:16 »

Intra pe site sspr,la sectiunea ''procedura eliberare adeverinte'' si acolo vei gasi toate datele de care ai nevoie,atit pt eliberarea certificatului cit si a adeverintei.
Scoate hirtia la imprimanta si du-o familiei eroului.
Va trebui s-o arate notarului la dezbaterea succesiunii...
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58 : Decembrie 03, 2009, 16:02:47 »

Intra pe site sspr,la sectiunea ''procedura eliberare adeverinte'' si acolo vei gasi toate datele de care ai nevoie,atit pt eliberarea certificatului cit si a adeverintei.
Scoate hirtia la imprimanta si du-o familiei eroului.
Va trebui s-o arate notarului la dezbaterea succesiunii...

Scuze,m-am exprimat putin gresit.Va trebui sa spuna notarului despre faptul ca are de luat o suma de bani CA URMARE A DREPTURILOR OBITNUTE PRIN LEGEA 341/2004....
Dar pt asta ,notarul il va taxa mai mult.
Memorat
  • Afri
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59 : Decembrie 03, 2009, 16:07:48 »

Multumesc mult pentru informatii... sper sa se descurce.
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25
Schimbă forumul: