Main Content:

Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25

PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR

• Afri
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Re: PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR
« Răspunde #105 : Martie 08, 2010, 15:59:26 »

Dupa aproape trei ani de la avizul dat de SSPR...
Dupa aproape 6 luni de la avizarea (in sfarsit!) de catre CPRD...
Dupa nenumarate greseli ...

Am reusit sa imi vad si eu certificatul tiparit!

Multumesc tuturor care m-au ajutat! Stiu ei care sunt...
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #106 : Martie 09, 2010, 00:38:08 »

Felicitari negrule (Afri)! Acum poti sa-ti schimbi nickul pt ca nu vei mai fi negru de suparare. Sper sa nu dispari, sa ramai sa combati in continuare. E fb ca ai reusit, macar se oftica cel care iti punea piedici.
Memorat
  • leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • dumitru
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #108 : Martie 09, 2010, 13:08:00 »

APEL CATRE DORU MARIES: OPRESTE PROTESTUL AVEM DESTULI EROI MARTIRI NU MAI VREM UNUL!???!
Memorat
  • eugenia
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #109 : Martie 10, 2010, 21:48:54 »

am o intrebare; am constatat cititnd listele trimise spre aprobare, ca in dreptul numelui sotului meu, apare ca data al nasterii 1952, in loc de 1951!
Poate sa imi spuna si mie cineva cum se poate rectifica data?
Multumesc
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #110 : Martie 10, 2010, 22:26:57 »

Din cate am auzit de la altii, se poate da si un simplu telefon la SSPR, spuneti ce problema aveti si cereti sa va dea legatura la cineva care se ocupa de aceste probelme. Uneori a functionat. Puteti sa trimiteti si o adresa scrisa, cu numar de inregistrare, dar tot trebuie sa discutati cu cei care fac modificarile ca sa fiti sigura. Daca stiu altii mai bine, sa intervina.
Memorat
  • eugenia
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #111 : Martie 10, 2010, 22:50:59 »

am sa dau telefon la sspr!
am trimis in seara aceasta si un e-mail tot la sspr, in ideea ca se uita cineva pe ele!
Multumesc frumos
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #112 : Martie 11, 2010, 00:23:20 »

am o intrebare; am constatat cititnd listele trimise spre aprobare, ca in dreptul numelui sotului meu, apare ca data al nasterii 1952, in loc de 1951!
Multumesc

Puteti spune exact despre ce fisier este vorba (eventual numele si prenumele sotului)? E o lista de la SSPR, de la CPRD, sau din alta parte?

Gresirea datei de nastere, a numelui, a calitatii, etc, in listele publicate de SSPR/CPRD/MOF nu este ceva iesit din comun. Parerea mea este ca nu trebuie sa va impacientati. Important este ca pe noul certificat si pe adeverinta catre Casa de Pensii, sa apara informatiile corecte.
Daca doriti totusi sa semnalati eroarea, va recomand sa sunati la SSPR si sa le spuneti despre ce este vorba.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #113 : Martie 11, 2010, 11:01:49 »

Multumesc

Puteti spune exact despre ce fisier este vorba (eventual numele si prenumele sotului)? E o lista de la SSPR, de la CPRD, sau din alta parte?

Gresirea datei de nastere, a numelui, a calitatii, etc, in listele publicate de SSPR/CPRD/MOF nu este ceva iesit din comun. Parerea mea este ca nu trebuie sa va impacientati. Important este ca pe noul certificat si pe adeverinta catre Casa de Pensii, sa apara informatiile corecte.
Daca doriti totusi sa semnalati eroarea, va recomand sa sunati la SSPR si sa le spuneti despre ce este vorba.

Semnalati toate erorile la DNA  direct  cu plingere prealabila; erorile fac parte din strategia de lucru a
unor  salariati sspr aliati in jurul unui tel nobil.
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #114 : Martie 11, 2010, 15:06:13 »

Semnalati toate erorile la DNA  direct  cu plingere prealabila; erorile fac parte din strategia de lucru a
unor  salariati sspr aliati in jurul unui tel nobil. tov ARIA EȘTI CUMVA PREȘEDINTE DE ASOCIAȚIE SAU EL" LIDERO MAXIMUS" de ne îmbârligi cu tampeni                               
Memorat
  • roby
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #115 : Martie 15, 2010, 21:17:31 »

Buna seara sunt la început nu va enervați, ca nu știu unde sa scriu, am 1 2  3 intre-bari infinite , cine e  D Perju , kronstadt 2 ,néant e.t.c va luptați intre voi!!!  De ce//?Huh?? Pentru ce?Huh?  o seara buna , ce acte trebuiesc sa am pentru  legea  341 ??TATA  A FOST REȚINUT BĂTUT ,in 94" a murit  se mai poate face ceva , dar concret am citit forumul de la cap coada  sii Huh?? Va mulțumesc anticipat
Citat
Am priceput <bambilici >
ok 21 dec 89 tata și cu mine am fost arestați , urcați în duba și duși la circa 1 MILIȚIE , bătuți tunși e.t.c eu aveam 11 ani tata 34 din păcate după revoluție a murit în 94 "  nici nu a vrut sa audă de certificat de revoluționar sau alte merite repeta mereu   MULȚUMEȘTE I LUI DUMNEZEU CA TRĂIM am câteva documente  , depuse la o asociație dar  exista un dar     
Memorat
  • leonidas
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #116 : Martie 15, 2010, 21:44:50 »

Buna seara sunt la început nu va enervați, ca nu știu unde sa scriu, am 1 2  3 intre-bari infinite , cine e  D Perju , kronstadt 2 ,néant e.t.c va luptați intre voi!!!  De ce//?Huh?? Pentru ce?Huh?  o seara buna , ce acte trebuiesc sa am pentru  legea  341 ??TATA  A FOST REȚINUT BĂTUT ,in 94" a murit  se mai poate face ceva , dar concret am citit forumul de la cap coada  sii Huh?? Va mulțumesc anticipat
Citat
Am priceput <bambilici >
ok 21 dec 89 tata și cu mine am fost arestați , urcați în duba și duși la circa 1 MILIȚIE , bătuți tunși e.t.c eu aveam 11 ani tata 34 din păcate după revoluție a murit în 94 "  nici nu a vrut sa audă de certificat de revoluționar sau alte merite repeta mereu   MULȚUMEȘTE I LUI DUMNEZEU CA TRĂIM am câteva documente  , depuse la o asociație dar  exista un dar     
Daca ai acte doveditoare ca ati fost arestati in seara de 21 dec '89 adica fisa de camera de la penitenciar sau adeverinta de la Parchetul general , in data de 24.02.2010 a trecut de Senat Legea 645/2009 care le da dreptul si celor care nu au avut certificat pe Legea 42/1990 celor raniti ,retinuti si urmasi ,sa beneficieze de noul certificat pe Legea 341/2004. Mai este un hop sa treaca si de Camera Deputatilor ,camera decizionala care cred ca ca va trece fara nici o problema.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #117 : Martie 15, 2010, 21:58:34 »

Citat
Am priceput <bambilici >

Buna, roby.
Cel mai bine cred ca te poate indruma Cornel Anton (Cornel Jilava pe acet portal - v. http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=profile;u=35 si http://www.portalulrevolutiei.ro/ - ranitii, retinuti si urmasii care nu au certificate sa il contacteze), tel. 0723573153.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • roby
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR
« Răspunde #118 : Martie 28, 2010, 22:33:20 »

Citat
Am priceput <bambilici >

Buna, roby.
Cel mai bine cred ca te poate indruma Cornel Anton (Cornel Jilava pe acet portal - v. http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=profile;u=35 si http://www.portalulrevolutiei.ro/ - ranitii, retinuti si urmasii care nu au certificate sa il contacteze), tel. 0723573153.
Citat
Cornel Anton (JILAVA )SA AJUNS NU MAI BAGA MURITORI DE RAND IN SEAMA crezi ca nu am apelat , da omu are treaba  parlament , Gadina, Perju lucruri importante nu eu un biet copil care din gresela traiesc printre negrii
Memorat
  • leo
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR
« Răspunde #119 : Martie 28, 2010, 22:48:12 »

http://www.sspr.gov.ro./docs/comunicate/152_comunicat.pdf
Memorat
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 25
Schimbă forumul: