Main Content:

Pagini: 1 [2] 3

capcană

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: capcană
« Răspunde #15 : August 10, 2011, 00:47:26 »

„Voi ce p... mea aţi făcut la Revoluţie?"

Multă impostură ne-a fost dat să vedem în peregrinările noastre prin ţară, făcute în slujba serialului „Misterele Revoluţiei". Fel şi fel de oameni, mulţi dintre ei cu tâmplele albe, de-ţi era mai mare ruşinea să-i întrebi dacă nu le e ruşine. La Constanţa, spre exemplu, am dat peste Constantin Voicu, preşedintele „Asociaţiei Revoluţionarilor Phoenix", având sediul într-o magherniţă de la subsolul blocului. Chiar şi aşa, Voicu are 21 de membri cu certificate de revoluţionar, printre care şi Stelică Roşca, vecinul său de la etajul 1 (el stă la 2), pe care l-a numit vicepreşedinte.
Constantin Voicu (71 de ani) a avut o viaţă agitată. A ţinut trei neveste, cu care a făcut cinci copii. Pe trei dintre ei (un băiat şi două fete) i-a făcut revoluţionari cu certificat. Băiatul, Cezar, a trecut de preschimbare şi beneficiază de drepturi şi în prezent. De ultima nevastă, bătrânul Voicu s-a despărţit recent, după un scandal care a ajuns până în paginile ziarului „Libertatea", unde soţia l-a acuzat că i-ar fi oferit un certificat de revoluţionar ca să renunţe la pensia alimentară.

Constantin Voicu, baron al certificatelor, în Constanţa
Memorat
« Răspunde #16 : August 19, 2011, 22:37:55 »

" http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/159_comunicat.pdf"

Cam cu ce se ocupa un secretar SSPR! Face plingeri penale unor rev. ! In loc sa le analizeze dosarele !
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : August 19, 2011, 22:45:36 »

Trebuie sa-l rasplateasca intr-un fel (sau mai multe) pe Doru Maries. Am cerut sa-i lasam in pace o perioada suficient de indelungata incat sa putem aprecia ceea ce fac la SSPR. Perioada de gratie se apropie de sfarsit si sunt tot mai dezamagit de prestatiile echipei in sprijinul revolutionarilor, aflarii adavarului despre Revolutie, eliminarea impostorilor etc. Au toata puterea, ai lor conduc discretionar tara, ce viseaza noaptea fac a doua zi. Ce-i impiedica sa faca ceea ce trebuie facut? Sa mai asteptam putin, vara e pe terminate
Memorat
  • emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : August 20, 2011, 00:05:40 »

Treziti-va fratilor! Legea nu a fost facuta nici de Cutean, nici de altii, ci de nimeni altul decat DORIN LAZAR MAIOR care a semnat protocol intre PSD prin Adrian Nastase si Partidul Fortelor Democrate '89 in noiembrie 2001 (a fi atenti la art.14). Cutean nu a facut altceva decat sa impiedice aparitia legii prin discutiile lui in paralel cu presedintele Iliescu pt a-l deruta. Saptamanal la Comisia Legii 42/90 unde presedinte de comisie era DEPUTATUL DORIN LAZAR MAIOR se intalneau presedintii asociatiilor revolutionari pt a dezbate si sustine prevederile legii 341/2004. Legea nu a intrat in parlament decat pe ultima suta de metri din cauza unuia ca Emil Cuteanu si altii...dar de mroti numai de bine. Atunci Costin sustinea revolutionarii, nu ca acum cand ii manipuleaza si-i minte si incearca sa-i ingenuncheze in fata dictaturii portocalii conduse de Basescu, Boc, Udrea...
Memorat
« Răspunde #19 : August 20, 2011, 20:54:35 »

Ne plictisim,sau mergem la plaja si asa lasam totul balta ,ca si cum lumea e a noastra,iar noi suntem niste plictisitori,care acum. 20 si ceva de ani ,am facut ceva (despre acest moment nu  se cunosc prea multe).Sau poate ca nu,adica suntem acei “derbedei si golani”ce au avut curaj sa schimbe un sistem la care era ancorat Traian Basescu,sau Victor Ponta,ori Crin Antonescu.Daca ne-am saturat de de comandant ,haideti sa-l dam jos.Daca nu,trebuie sa ne supunem si sa lasam inapoi ranchiuna si lipsa de respect.Altfel nu vom putea merge inainte si ne vom pierde pe parcurs identitatea.Adica suntem eroi sau nu ? Am facut ceva pentru aceasta tara sau nu ?
Memorat
« Răspunde #20 : Septembrie 03, 2011, 20:22:28 »

Imi place topicul sahistului,dar mai mult imi plac cele doua surorinale lui!Noroc ca s-au casatorit in strainatate amindoua!!! Cu toata revolutia taica-sau din judeteana de partid ia creat viitorul! Mai PCR-isti mortii din !989 nu va lasa!!! Huh
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Septembrie 19, 2011, 12:42:48 »

Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Conectat)

Citat

Răspuns: VRETI O NOUA REVERIFICARE? CU SAU FARA CONTRACTE DE MANDAT?
« Răspunde #160 : Septembrie 19, 2011, 12:38:11 »
Citat din mesajul lui: kronstadt 2 din Septembrie 19, 2011, 12:22:08
Modificarea legii 341
Cititi:   Forma iniţiatorului si Expunerea de motive
http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?idp=12177&cam=2
http://www.cdep.ro/proiecte/bp/2011/600/70/2/pl672.pdf

http://www.cdep.ro/proiecte/bp/2011/600/70/2/pl672.pdf
http://www.cdep.ro/proiecte/bp/2011/600/70/2/em672.pdf
http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?idp=12177&cam=2

ANUNT:

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=173

SECRETARIATUL DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989, IN DATA DE 22 SEPTEMBRIE 2011, ORELE 10.00, LA SEDIUL INSTITUTIEI INVITA MEMBRII CONSILIULUI NATIONAL AL B.N.R. 1989, LA O CONSULTARE.

PRINTRE PROBLEMELE ABORDATE, PROPUNEM:

1.PUNCTUL DE VEDERE PRIVITOR LA PROIECTELE DE ACTE NORMATIVE AFLATE IN PROCEDURA DE ADOPTARE;

2. PROGRAMUL DE COMEMORARE 2011.

http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/173_comunicat.pdf
Memorat
  • eugenia
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Februarie 26, 2012, 16:46:47 »

Poate ca stiti, sau poate nu, la Comisia Juridica a Camerei Deputatilor, a fost prezentat un proiect de lege pt modificarea legii 341 din 2004. Proiectul, asa cum se spune este sustinut intru totul de
COlegiul REVOLUTIONARILOR  care asa cum apare pe siteul SSPR a hotarat sa:

HOTARARILE GOLEGIULUI REVOLUTIONARILOR SUNT:

{. - S.S.P.Rp. rin secretaruld e stat, va susline la Comisia Juridicd
de Disciplina si imunitate din Camera Deputatilor , proiectele legilor asa
cum au fost prezentate si cum au fost acceptate in aceasta sedinta, dupa ce au fost discutate articol cu articol,
si urmeaza aici alte puncte care asa cum se incheie comunicatul...
HOTARARILE GOLEGIULUI REVOLUTIONARILOR SUNt
consemnate in registrul de procese verbale a acestuia.

Pana aici  poate nimic deosebit, dar citind unul din articolele propuse a fi modificate si care a fost si aprobat de Comisia Juridica este articolul 2, litera f

ART.2
f) legea 341/2004
echitate în acordarea
drepturilor prevăzute de
prezenta lege.
ART.2 litera f) in noua lege:- Se abrogă

Cred ca nu inteleg, nici in fata legii oamenii nu mai sunt  egali?
Si asta este prezentata intr-un articol de lege propus si sustinut de Colegiul Revolutionarilor si aprobat de Comisia Juridica??

In ce tara traim?
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Februarie 26, 2012, 17:08:31 »

„Voi ce p... mea aţi făcut la Revoluţie?"

Multă impostură ne-a fost dat să vedem în peregrinările noastre prin ţară, făcute în slujba serialului „Misterele Revoluţiei". Fel şi fel de oameni, mulţi dintre ei cu tâmplele albe, de-ţi era mai mare ruşinea să-i întrebi dacă nu le e ruşine. La Constanţa, spre exemplu, am dat peste Constantin Voicu, preşedintele „Asociaţiei Revoluţionarilor Phoenix", având sediul într-o magherniţă de la subsolul blocului. Chiar şi aşa, Voicu are 21 de membri cu certificate de revoluţionar, printre care şi Stelică Roşca, vecinul său de la etajul 1 (el stă la 2), pe care l-a numit vicepreşedinte.  Dane , dupa cele semnalate de tine cred ca o reverificare ar fi foarte necesara , oare ce fapte marete au facut astia ?   
Constantin Voicu (71 de ani) a avut o viaţă agitată. A ţinut trei neveste, cu care a făcut cinci copii. Pe trei dintre ei (un băiat şi două fete) i-a făcut revoluţionari cu certificat. Băiatul, Cezar, a trecut de preschimbare şi beneficiază de drepturi şi în prezent. De ultima nevastă, bătrânul Voicu s-a despărţit recent, după un scandal care a ajuns până în paginile ziarului „Libertatea", unde soţia l-a acuzat că i-ar fi oferit un certificat de revoluţionar ca să renunţe la pensia alimentară.

Constantin Voicu, baron al certificatelor, în Constanţa
Memorat
« Răspunde #24 : Februarie 26, 2012, 20:41:15 »

COLEGIUL REV. E TRADREA LUI COSTIN .
MANCALAR PUSCARIA ALATURI DE CUTEANU SI DE PORTOCALII VANDUTI IN FRUNTE CU M.TOADER ,BALCAN, CARTIANU ,TURBATU DE TURBESCU,ADEVARUL.RO  ETC.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Februarie 26, 2012, 20:52:03 »

In tara piratului Basescu, doamna eugenia, in ce tara sa traim. Horii, intre ei, trebuie sa precizeze de mai multe ori ca o anumita intelegere, sau lege in acest caz, va fi respectata. La cat de inculti sunt pedelistii si uneperistii, nu ma mira tautologiile impardonabile propuse de trepadusii lor si aprobate de ditamai presedintele comisiei juridice. Iar Colegiul revolutionarilor e mai mult al vandutilor, decat al revolutionarilor. Dar va vand si euceva, un pont: cand am propus sa-i trecem pe lista tradatorilor pe cei din Colegiu, am fost criticat ferm si dat drept exemplu de individ totalitar, fara aderenta la democratie. In aceste conditii, cand oamenii nici buzunariti nu revin la realitate, credeti ca impacientarea noastra mai are rost?
Memorat
« Răspunde #26 : Februarie 26, 2012, 22:23:13 »

Ati lipsit cam mult. Aveti un mesaj de la mine in casuta de e-mail.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Februarie 28, 2012, 11:13:14 »

Am fost plecat in zona sinistrata de inzapeziri. Un grup de sapte persoane, patru revolutionari si trei persoane provenite din zona aceea. Am plecat pentru trei zile si am ramas doua saptamani. Nu va puteti imagina prin ce am trecut. La intoarcere, trei erau raciti cobza, unul trebuind sa se interneze in spital, dar toti ne resimtim in urma efortului si conditiilor in care am lucrat, fiind epuizati fizic. Pana la sfarsitul lunii mi-am luat o pauza de refacere.
Memorat
  • raspopc
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Martie 05, 2012, 18:00:23 »

pe acest sait sunt convins ca sunt oameni care vor sa va abureasca si sa va invrajbeasca unul inpotriva celuilalt pentru a va demoraliza si a va amagii pana dupa alegeri cand nu mai puteti face nimic. daca pana la alegeri stati , va acuzati intre voi si le credeti promisiunile celor care au taiat indemnizatiile atunci stiti foarte bine ca dupa alegeri indiferent cine castiga va taia tot .
Memorat
  • steffann
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Noiembrie 13, 2012, 08:53:25 »

adevarat a spus raspopc in martie 2012 !
Memorat

Adevaratul curaj inseamna sa faci ceva fara martori, un lucru pe care altii l-ar fi facut in fata lumii intregi.
(François de la Rochefoucauld)
Pagini: 1 [2] 3
Schimbă forumul: