Main Content:

Pagini: 1 ... 718 719 [720] 721 722 ... 725

NOI CU CINE VOTAM ?

Răspuns: NOI CU CINE VOTAM ?
« Răspunde #10785 : Decembrie 01, 2019, 19:55:21 »

Cine, domnule ... va castiga / a avut contractul de munca desfacut / a avut sau are inca  'incapacitate de munca din cauze medicale' ... !?  !?  !?
Memorat
« Răspunde #10786 : Decembrie 01, 2019, 20:17:46 »

Cine, domnule ... va castiga / a avut contractul de munca desfacut / a avut sau are inca  'incapacitate de munca din cauze medicale' ... !?  !?  !?

Aveam pretentii de la tine , totusi : '' http://solutiiresurseumane.ro/efecte-concediu-medical-asupra-cim/ ''
Memorat
« Răspunde #10787 : Decembrie 01, 2019, 20:35:40 »

Aaah, la Dom' Profesor v-ati referit ...  Eu credeam ca a avut vreo ''incapacitate de munca'' Demi Ioan ...
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10788 : Decembrie 04, 2019, 14:46:13 »

Petre Baluta 5 ore
https://www.facebook.com/groups/1381342202187650/?multi_permalinks=2585561961765662%2C2585479748440550%2C2585479518440573%2C2585615025093689&notif_id=1575445330358376&notif_t=group_activity
Meritati impuscati politicienilor nemernici! Unde ati mai pomenit voi in aceasta lume asemene pensii astronomice, tampitii dracului?
De ce sa scoateti oamenii la pensie exact cand ajung la apogeul puterii de munca ,pregatirii si experientei profesionale ?
Acest trantor va trai o suta de ani si va manca 50 de ani pensie.
Voi v-ati intrebat mai idiotilor daca acesti trantori pot sa cheltuie intr-o luna o asemenea suma ?
Sunt altii care au de 3 ori mai mult cretinilor.
Sa va mai voteze aghita din iad, eu nu voi mai vota niciodata. Toti sunteti niste nemernici mizerabili.

Ilie Botoș s-a pensionat astăzi, la 51 de ani și va încasa o pensie lunară de 24.000 de lei
https://www.curentul.info/actualitate/ilie-botos-s-a-pensionat-astazi-la-51-de-ani-si-va-incasa-o-pensie-lunara-de-24-000-de-lei/?fbclid=IwAR1lOsOCnCqBXNcngigKrA1bfoBSKvabpLT9muYrcT3JVwj3u1GGKU5mO8o

Dacă va trăi până la 80 de ani, Ilie Botoș va încasa 1.920.000 EURO (unmilionnouăsutedouăzecidemiideeuro) din pensiile primite de la statul român. Nu vă enervați că doar n-a lucrat ca profesor sau medic, ci între 2003 și 2006 a fost Procuror General. Desigur că dacă ar fi fost vreun erou al României sau dacă s-ar fi remarcat cu ceva pozitiv în activitatea sa, fostul procuror general al României ar fi meritat, poate, o sumă mai mare de bani. Dar Botoș s-a remarcat doar prin nemerniciile sale. Sub Botoș, dosarele Mineriadei și Revoluției au fost lăsate în nelucrare pentru a interveni prescripția, Botoș a fost unul dintre cei care l-au făcut scăpat pe teroristul Omar Hayssam motiv pentru care a și fost obligat să demisioneze la pachet cu șeful de la „doi și-un sfert” Virgil Ardelean (cunoscut și sub „diminutivul” Vulpea) și cu sclavii lui SOV: infractorul post-mortem  Radu Timofte, șeful SRI și Gheorghe Fulga, șeful SIE. De altfel, sub conducerea lui Botoș procurorii Cătălin Purcărin și Irinel Păun l-au scăpat pe SOV de toate dosarele penale FNI-FNA-BRS-BID în care l-a inculpat ulterior echipa condusă de Laura Codruța Kovesi formată din procurorii Marius Iacob și Horia Șelaru iar acum SOV va petrece cel puțin 6 ani la închisoare.
Ilie Botoș s-a remarcat încă din anul 1990, în ancheta în cazul elicopterului IAR-330 nr. 72 în care se aflau, arestați, generalii Nuță, şeful Inspectoratului General al Miliției române, fostul şef al Direcției a IV-a – Contrainformaţii Militare şi adjunctul său, general-maior Velicu Mihalea și care a fost doborât de militarii din garnizona Alba Iulia cu rafale scurte, de câte 3-5 proiectile de diferite calibre, de la sol. 12 proiectile calibru 7,62 mm au atins aparatul, avariind instalaţia de alimentare cu combustibil şi pe cea a comenzii hidraulice, elicopterul prăbuşindu-se şi luând foc. Toţi cei din elicopter au murit arşi.
Botoș a închis dosarul ca fiind un accident de muncă provocat de echipajul elicopterului.
Aranjamentul ca Ilie Botoș să se ocupe de dosar l-a făcut „bătrânul” general-maior Ioniţă Botoș, șeful comandamentului Serviciilor Armatei în 1990, cel care a primit pe 14 iunie 1990, de la Ion Iliescu, ordinul de a încazarma și hrăni circa 990 de mineri în două unităţi militare ale MApN de pe şoseaua Olteniţei din Bucureşti. Ofiţerii de intendenţă ale celor 2 unităţi care au dus la bun sfârşit această misiune erau locotenenţii majori Gabriel Oprea şi Eugen Bejinariu.

Și ca imaginea acestui fost șmecher al statului român să fie completă a și mințit cu nerușinare în CV că doar mulți știu, puțini pricep. Așa că penibilul ăsta și-a trecut în CV că  e cercetător științific la o „academie” din Germania care de fapt e un club de arte marțiale.

Acum nu-i așa că merită 5333 de EURO pe lună pensie, după cum dezvăluia astăzi jurnalistul Ionel Stoica de la Adevărul? Că doar v-am spus că n-a lucrat ca medic sau profesor!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10789 : Decembrie 04, 2019, 20:19:07 »

Nici nu vor sa mareasca pensiile si salariile cum prevedea legea PSDista, dar nici sa taie pensiile nesimtite, cum se laudau la proteste si in capmpaniile electo?
Uaiii!  Intelegeti ca va trateaza de prosti?
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10790 : Decembrie 05, 2019, 16:01:49 »

Eu nu inteleg cum poate o societate publica sa gireze cu activele ei. Adik niste oameni pusi politic pot lua un credit, sa garanteze cu activele societatii..sa sparga creditul pe tigari..apoi pleaca. Vin urmatorii si lor li se iau activele. Inteleg asta in privat..faci ce vrei cu firma ta, dar care e logica in sectorul public?

EXCLUSIV Premieră în istoria Bucureștiului: STB a depus garanție la Fisc sediul și parcul de autobuze pentru o eșalonare a datoriei de 231 de milioane de lei. STB susține că datoriile sunt cauzate de diminuarea bugetului Capitalei și mărirea flotei cu 80%

Anchete • 5 Decembrie 2019 • Dragoș Popa • 7329 vizualizări • 17 comentarii 

https://www.g4media.ro/exclusiv-premiera-in-istoria-bucurestiului-stb-a-depus-garantie-la-fisc-sediul-si-parcul-de-autobuze-pentru-o-esalonare-a-datoriei-de-231-de-milioane-de-lei-stb-sustine-ca-datoriile-sunt-cauzate-de.html?fbclid=IwAR0nA6tTgq676iM2xkWhXhxbVKzU7CwiEiDRszrU1krqpelkDbX_6fHcdcU
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10791 : Decembrie 05, 2019, 16:06:28 »

Constantin Vaeni
3 decembrie la 14:52 ·

https://www.facebook.com/constantin.vaeni?__tn__=%2CdCH-R-R&eid=ARDzXRFlO2KH0-hbe3CNWMV0cZQA76RFn8uRiOhiyxYTl1TnHAojFYjkgaZyRxk4aGSWu-m2O6YZCxVy&hc_ref=ARTU8D8utR5uN6pEbrl_hBSD4jT1y6Mk_Yo69DgRPdUbRZBvWtorg1A-SjwxTeOUeE8&fref=nf&hc_location=group

.. < asta trebuie să înțelegem > ! Înțelegeți ?! ..

- un nene, avocat, la televizor { că e plin, colcăie televiziunile de .. avocați, de analiști, economiști, de bucătari și de tot soiul de alți #milițeni de rit nou, sub acoperire) :
.. - < și ca să vă dau un răspuns "clișeic" : .. pesedeii au adoptat "recursul compensatoriu" ..

Rep. : .. care a fost propus de Prună, pe vremea guvernului tehnocrat - Cioloș ..
- ..< lăsați-o pe Prună ! .. Pesedeii !.. după ce înainte de a-l adopta îl respinseseră, iar acum vor să-l respingă iar, dupa ce il adoptaseră, .. iar acum, după rezultatul de la recentele alegeri prezidențiale .. vor să-l abroge .. după ce îl adoptaseră, deși îl respinseseră, da' el de doi ani e în vigoare ! .. - asta trebuie să înțelegem ! ..

Rep. : .. păi, stați puțin, .. da' Comisia de la Veneția ce-o să zică ? .. și Europa ? .. - n-o să ne amendeze ? .. și după cum știm e vorba de bani foarte mulți ! .. De unde ? ..

- .. păi, Europa nu știu ! .. om vedea ! > ..
-----------------------------------

Da', întreb și eu, .. tot "clișeic" : ce-au mă "alegerile prezidențiale" cu .. "prefectura"? ..

- .. păi cum adică, ce au ?! .. Nu știu, om vedea ! ..
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10792 : Decembrie 05, 2019, 16:11:33 »

Constantin Vaeni
2 decembrie 2018
.. da, chiar :.. voi cine sunteți, mă ?..
- de ani de zile, o intreagă liotă de calici, de frustrați şi de impostori îi tot injură pe Revoluționarii din Dec. '89, năduşind să "acrediteze ideea" .. cum că :.. "la Malta, nene, s-a decis tot, inclusiv cum e cu Romînia".. şi cum că :.. "americanii", frate - adică CIA-ul,.. şi "ruşii", frate - adică KGB-ul,.. şi "Tokeş", neamule - adică ungurii,.. şi "M16"- ul, vere,.. şi "Mossad"-ul, cumnate,.. şi "franțujii", vecine,.. şi "sîrbii",.. şi austriecii" şi.. "belgienii",.. "finlandejii",.. plus ăia din "Papua - Noua Guinee" ne-au "făcut" Revoluția !.. în niciun caz Romînii !..
- acuma,.. băi cretinilor, care sunteti cretini, !.. cretnilor şi bolnavilor de ficat şi de anti-romînism,.. nu zic că la răsturnarea şi la asasinarea lui Ceauşescu nu şi-or fi bagat "coada" - cu tot felul de diversiuni puturoase - şi mulți dintre actualii noştri "parteneri" şi "aliați strategici" - că doar nu te puteai pune, după aia, pe furat şi pe prăduit Romînia,.. ani şi ani de zile, făra să "defilezi" cu ceva/ceva.. "merite" !.. - dar între.. să tot arunci cu noroi, cu balegă şi cu venin pînă şi într-unul dintre cele mai.. mai înălțătoare şi mai dramatice momente din Istoria contemporană a Romîniei şi a romînilor - dintre care mulți au plătit cu viața, alții au rămas infirmi, alții şi-au riscat viața.. avînd "ghinionul" să nu-i nimerească glonțul, ca să-i tot înjurați voi de ani de zile,.. şi adevărul Revoluției Romane din dec. '89, pe care fară romîni nici dracu' n-o putea face - nici mama lu' CIA, nici tata lu' KGB -.. e cale lungă.. şi plină de gropi - prin care tot călcați,.. de cretini, de frustrați şi de ticăloşi ce sunteți.. !
- da' , chiar :.. voi cine sunteți, mă ?.. v-au luat Revoluționarii "pîinea de la gură" ?.. v-au luat Revoluționarii.. "autostrăzile" ?.. "spitalele" ?.. "şcolile" ?.. - v-au furat din "fondurile UE" ?.. din cauza Revoluționarilor nu sunteți voi în Şhenghenu' pluii ?.. din cauza Revoluționarilor în Rominia creşte analfabetismul văzînd cu ochii,.. din cauza Revoluționarilor au reapărut.. paduchii şi tuberculoza ?.. şi pleacă romînii in lume pe capete, unde văd cu ochii ?..
- şi ce-oți fi căutînd voi, mă, în viața noastră, bănănăind abulici.. ba la stînga/ba la dreapta,.. ca pişatul boului ?!..
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10793 : Decembrie 06, 2019, 00:42:18 »

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10794 : Decembrie 06, 2019, 00:45:15 »

Un anunt simplu si concludent.  Fuck Orb an! Heil Hanzi! Hai, pa, fraierilor care i-au votat!

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10795 : Decembrie 07, 2019, 12:30:23 »

Adem Devlet şi Andy Gabriel Moraru  au participat la o întâlnire. 26 noiembrie la 14:55
https://www.facebook.com/groups/376747019197170/?notif_id=1575700318265451&notif_t=added_to_group_reminder
Se împlinesc cele maxim 30 de zile promise de PNL pentru anularea pensiilor speciale.
Dacă nu se țin de cuvântul dat, ce răspuns trebuie primit?

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10796 : Decembrie 07, 2019, 12:35:08 »

"Daca dosarele instrumentate de SIIJ vor fi distruse avem dovada ca Klaus Iohannis are interes infractional, personal în desființarea SIIJ.
Respect decizia procuroarei Adina Florea de a face un pas inapoi in fata urii naziste a luiKlaus Iohannis si ai acolitilor lui impriva SIIJ, dar in acealsi timp imi exprim ingrijorarea ce se intampla dosar penal deschis di SIIJ judecătoarelor care au legalizat dreptul FDGR-ului condus de Iohannis de a moșteni imensul patrimoniu al organizației hitleriste GEG (Grupul Etnic German din România – Deutsche Volksgruppe in Rumänien). Această organizație subordonată Reich-ului a fost desființată în 1944, printr-o lege promulgată de Regele Mihai, iar toată averea ei a fost trecută în proprietatea statului, sub incidența legislației de război, nu a celei comuniste. Patrimoniul respectiv n-a fost confiscat sau naționalizat de comuniști, astfel încât, în speța de față, nu este aplicabilă nicio lege postdecembristă relativă la retrocedări sau la reconstituirea dreptului de proprietate.
În pofida acestor realități istorice, judecătoarele Morar Maria și Drașoveanu (Limpede) Corina, aflate acum în cercetarea SIIJ, au emis Sentința civila nr. 2790/28.05.20007 în Dosarul nr. 1672/306/2007 prin care Forumul Democrat al Germanilor din Sibiu (FDGS) a devenit succesorul statutar, de ideologie și patrimoniu, al organizației hitleriste Grupului Etnic German (GEG), organizație care a fost declarată criminală împotriva umanității, în urma Procesului de la Nurnberg.
"

"Iata inca un motiv de distrugere a SIIJ de catre PNL/Orban/Iohannis.
Nu se va mai putea cerceta cum a fost musamalizat dosarul care-l inculpa pe Ludovik Orban, cel care cersea bani de la oamenii de afaceri pentru a-si face campanie electorala.
"
Liviu Ursuleanu

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10797 : Decembrie 07, 2019, 12:42:11 »

Pentru cei cu memoria scurtă.

Ludovic Orban, inregistrat cand cerea bani: Te gandesti daca poti sau imi dai un sut in fund
http://m.ziare.com/ludovic-orban/ludovic-orban-inregistrat-cand-cerea-bani-te-gandesti-daca-poti-sau-imi-dai-un-sut-in-fund-1422178
Marti, 17 Mai 2016, ora 22:38

O inregistrare din dosarul lui Ludovic Orban arata cum deputatul i-a cerut bani unui om de afaceri, pentru finantarea campaniei sale electorale.

Politicianul i-a spus acestuia "te gandesti daca poti sau imi dai un sut in fund", potrivit rechizitoriului transmis instantei, informeaza News.ro.

Procurorii anticoruptie sustin in documentul prin care l-au trimis in judecata pe Ludovic Orban ca deputatul cerea bani unui om de afaceri pentru a-si putea derula in bune conditii activitatile de imagine publica in perioada campaniei electorale.

"In contextul lansarii candidaturii inculpatului Orban Ludovic pentru functia de primar al municipiului Bucuresti, acesta a initiat in nume personal activitati de natura a-i asigura sprijin financiar si mediatic in timpul campaniei electorale", noteaza anchetatorii in rechizitoriu.

Potrivit acestora cei doi s-au intalnit in luna martie, atunci Orban transmitandu-i afaceristului ca are nevoie de 50.000 de euro pentru a-si promova imaginea de candidat la Primaria Capitalei.

"Ludovic Orban a aratat ca are nevoie de suma ceruta, eventual in transe, incepand cu prima saptamana din luna aprilie (...) Ludovic Orban i-a spus omului de afaceri ca el pretinde putin ca nu mai e cum era pe vremuri", se mai arata in actele anchetatorilor DNA.

Acestia mai noteaza ca "Ludovic Orban i-a spus omului de afaceri sa se gandeasca daca poate sa dea banii: 'Te gandesti daca poti sau imi dai un sut in fund'".

Anchetatorii mai redau in documentul citat si un fragment din discutia dintre Orban si omul de afaceri, din care reiese ca Orban acceptase primirea banilor, in transe, asa cum stabilise omul de afaceri:

Ludovic Orban: Am avut surprize si de la Antena 3 ca sar calul... de aia nu ajungi la nici o intelegere cu ei... Pai ti-am zis, pe sondajul de desemnare eu aveam 28 la suta intentie de vot, fara sa-mi fac o zi de campanie, iar Busoi, dupa toata campania lui, avea 18 la suta fara potential de crestere. La mine potentialul de crestere e mare. Eu m-am dus acum cam intre 33 si 35.

Ludovic Orban: Ma, asculta-ma; astea... le discutam sigur si mai in detaliu. Adica tu stii ca orice este util pentru Bucuresti, eu sprijin... fara...

Om de afaceri: Atuncea ti-i pregatesc in niste transe...

Ludovic Orban: Exact.

Ludovic Orban: Mi-ar trebui cam la sfarsitul saptamanii viitoare, inceputul saptamanii celelalte...

Ludovic Orban, trimis in judecata

Ludovic Orban a fost trimis in judecata, marti, sub control judiciar. Deputatul si-a retras candidatura in 11 aprilie, dupa ce a fost pus sub acuzare.

Dosarul in care Orban, la data faptei prim-vicepresedinte al PNL, este acuzat de folosire a influentei in scopul obtinerii unor foloase necuvenite a fost trimis de procurorii DNA la Inalta Curte de Casatie si Justitie. Procurorii cer instantei ca Orban sa ramana si in timpul judecarii cauzei cu masura controlului judiciar.

In dosarul lui Orban au fost audiati la DNA, in calitate de martori, Cozmin Gusa, unul dintre actionarii principali ai Realitatea Media, si Sorin Oancea, unul dintre actionarii B1 TV.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10798 : Decembrie 08, 2019, 14:37:26 »

Românii (sau serviciile) n-au vrut să țină cont de ele. Articol din 10 noiembrie.
http://sokant.com/sorina-matei-50-de-motive-pentru-a-nu-il-vota-pe-iohannis/?fbclid=IwAR0-nD6wUar-eTGIZSuHGw9wbxYiqmisckGb-BdxW6CdtOxj1XK9Bgfq57I
Sorina Matei, 50 de MOTIVE pentru a nu îl vota pe Iohannis

Jurnalista Sorina Matei scrie că nu îl votează pe Klaus Iohannis pentru că dacă faci de 2 ori aceeaşi greşeală se numeşte că eşti idiot și că la 41 de ani şi la 30 de ani de la Revoluţie, ca cetăţean merită ceva mult mai bun. Jurnalista a făcut o listă cu zeci de motive pentru care nu vrea să îl mai voteze pe inaptul Klaus Iohannis.

”De ce nu îl (mai) votez pe “Maus” Werner Iohannis:
– Pentru că nu crede în legi, crede în sisteme
– Pentru că nu pune preţ pe oameni şi meserii, preferă doar slugi, cărători de paltoane
– Pentru că n-are respect faţă de Constituţia României, deşi a jurat pe Biblie
– Pentru că nici nu ştie şi nici nu-l interesează nimic decât ce este “al lui”
– Pentru că nu respectă actul de Justiţie decât dacă-i lui personal favorabil
– Pentru că nu e preşedinte, este vătaf, prin excelenţă –boier, stăpân de sclavi
– Pentru că miercurea el joacă golf
– Pentru că are un anturaj sulfuros care oricând poate fi băgat legal în beci
– Pentru că nici luni şi nici vineri el nu munceşte

– Pentru că se piteşte când fuge mereu în vacanţe leisure pe banii oamenilor
– Pentru că este încântat de spaţiile mari, io-s pe spaţiile mici
– Pentru că n-are nici cel mai mic respect faţă de orice este bun sau act public, la el totul e mai pe secret, subteran, pe sub masă, aşa
– Pentru că n-a muncit niciodată în privat, ci a zăcut exclusiv la stat, nu ştie ce e aia munca, talentul sau meşteşugul, neavând niciun respect faţă de ele
– Pentru că blochează de 20 de ani un post de dascăl al unor copii “pentru el”
– Pentru că nu-şi poate justifica nici de 5 ani averea şi nici casele
– Pentru că preocupările tinereţii şi retrocedările rămân un mister
– Pentru că este arogant, suficient, închis, secretos, fixist, sfidător, ranchiunos, vanitos, puturos, laş, oportunist, încăpâţânat în prostie, gol, lipsit de substanţă, pe defecte de personaj mic
– Pentru că n-are ceva fundamental pozitiv şi nici sclipire, imaginţie, umor
– Pentru că e static şi are exageratul simţământ al misecuvinismului
– Pentru că nu ştie ce-i aia viziune de ţară, perspectivă şi nici nu-l interesează pentru că nu pricepe
– Pentru că nu uneşte, nu temperează, ci adânceşte şi accentuează cu insistenţă divergenţele în societate
– Pentru că nu crede în performanţă, valori adevărate şi nici în fair play
– Pentru că are o mentalitate de Old Germany, captivă vremurilor apuse
– Pentru că “întâlniri secrete cu evreii” mi-a probat ceva înfiorător
– Pentru că “a trebuit să moară oameni”…

– Pentru că este de departe cel mai slab preşedinte pe care l-a avut România după prăbuşirea comunismului
– Pentru că nici nu are nici capacitatea şi nici inteligenţa să înveţe ceva
– Pentru că nu atrage nimic smart în jurul lui, nu clădeşte şi ridică nimic trainic
– Pentru că n-a făcut nimic timp de 5 ani în România
– Pentru că n-o să facă nimic nici în următorii 5 ani
– Pentru că în politica externă, la fel ca-n restul domeniilor, este zero barat
– Pentru că nici măcar nu cunoaşte atribuţiile lui constituţionale şi nici nu-l interesează
– Pentru că primeşte informări şi se consideră informat
– Pentru că “priveşte cu atenţie şi îngrijorare” copy paste este pentru cretinii lui de pe net
– Pentru că nu ştie să vorbească corect româneşte şi nici nu vrea
– Pentru că este singurul preşedinte de neurmărit atunci când grăieşte, la 60 de ani nici cuvintele nu vrea să le accentueze corect

– Pentru că este defazat şi sfidează cu tupeu realităţile şi evidenţa
– Pentru că mestecă sloganuri, furaj şi marote goale, oricând şi de orice fel, când vrea, cum vrea şi când îi pică lui bine
– Pentru că discriminează constant pe nedrept oameni şi categorii profesionale
– Pentru că n-are crezuri, valori şi nici principii sănătoase democratice
– Pentru că este în sine transpartinic, premier USL-PSD, PNL şi #rezist
– Pentru că adoră zorzoanele, onorurile, privilegiile şi luxul de orice fel şi la orice oră
– Pentru că îl plac lucrurile fără substanţă, imaginea şi pozele de orice fel
– Pentru că e singurul preşedinte al României disperat în fiecare an să se ducă la ONU ca să facă o fotografie la kilogram, să mănânce sau să dea pe el, să stea în Mandarin şi să facă shopping

– Pentru că este singurul preşedinte pe relax, care nu te ia niciodată prin surprindere şi la care eşti sigur că n-are niciodată nimic important în program
– Pentru că este obsedat de butonul de la haină, neştiind să se îmbrace ca un preşedinte al României nici acum
– Pentru că prima doamnă a ţării şi cuplul Iohannis nu mai vreau să mă facă de râs tot timpul în fiecare deplasare externă
– Pentru că pe mandatul lui, România chiar n-a mai contat pentru nimeni şi nicăieri pe glob
– Pentru că ultima oară a venit de la „stpânire” încântat c-o şapcă “pentru el”, atunci când putea să vină cu “fără vize” pentru oameni
– Pentru că e genul de om care trece degeaba prin viaţă, nu lasă nimic în urmă, nu face istorie de niciun fel
– Pentru că sunt bărbaţi de stat doar cei care se ridică deasupra vremurilor şi lasă ceva în urmă

Pentru că nu poate la nesfârşit să-mi insulte inteligenţa. Pentru că (dacă aş putea) mi-aş lua votul din 2014 înapoi. Pentru că dacă faci de 2 ori aceeaşi greşeală se numeşte că eşti idiot. Pentru că l-am numit Maus ca să fac mişto de cât şi cum am greşit. Pentru că la 41 de ani şi la 30 de ani de la Revoluţie, ca cetăţean merit ceva mult mai bun. Ceva de votat- nu „de nevotat prin excelenţă”. Pentru că votul meu este preţios şi acum el depinde de al meu vot. Pentru că alegerile-s un transfer de încredere şi-n demo-craţie, puterea e la cetăţean, nicidecum la el. Pentru că pot. Dacă aveţi ce, de ce şi pentru ce să-l votaţi, votaţi-l voi. Io nu-l mai votez, niciodată. Pentru că it’s nothing more dangerous than an honest man”, a scris Sorina Matei.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10799 : Decembrie 08, 2019, 14:41:59 »

Atenționare încă din 19 iunie!

Serviciile secrete decid câștigătorii alegerilor, nu electoratul: Votul românilor nu contează atâta timp cât SRI manipulează naivii pe Facebook, SIE instigă „diaspora” și STS numără voturile!
http://www.justitiarul.ro/serviciile-secrete-decid-castigatorii-alegerilor-nu-electoratul-votul-romanilor-nu-conteaza-atata-timp-cat-sri-manipuleaza-naivii-pe-facebook-sie-instiga-diaspora-si-sts-numara-vo/?fbclid=IwAR1LXH_LwHh2Vze0NkKj2ylXSEjH11hBG69DTATq6cqP5g5S5wG022LFHVQ#.Xb2eiwJMd2i.facebook

Eu nu înțeleg de ce în România este implicat în alegeri un serviciu secret – Serviciul de Telecomunicații Speciale (STS)? Cred că suntem singură țara membră a UE care implică niște securiști în COLECTAREA ȘI PROCESAREA voturilor și în ajustarea rezultatelor alegerilor.

Cei din STS sunt securiști chiar mai adânci și mai insidioși decât cei care se ocupă cu protocoalele „pă justiție” și cu oligopolizarea economiei pentru a putea fi mai ușor controlată. Acești securiști utilizează și acum niște softuri create în 2009 de firmele lui Sebastian Ghiță, firme care s-au ocupat și cu softul necesar cardului electronic de sănătate, având în serverele proprii (foarte probabil, share-uite cu STS) o enormă bază de date pe baza căreia algoritmii au ajuns să ne cunoască mai bine și mai precis decât ne cunoaștem noi înșine.

Și mai e ceva ce nu înțeleg : cum este posibil să ai 19 milioane de votanți și 16 milioane de cetățeni cu vârstă de minim 18 ani, adică, vârstă de la care există și drept de vot?

Cred că, pentru a nu mai avea fraude, falsificări ale votului și suspiciuni de trucare a rezultatelor votului, guvernul este obligat că, prin ordonanța de urgență, să elimine naibii securiștii din procesul democratic al votului, dând pentru Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) competențele și banii necesari pentru a implementa un sistem electronic propriu de colectare a voturilor, independent de STS și de ceilalți securiști, procesarea rezultatelor fiind dată în competență judecătorilor.

În caz contrar, riscăm să avem în continuare un președinte – marionetă a securiștilor sau un bufon, pe „modelul” ucrainian.
                                                                                                   Gheorghe Piperea
Memorat
Pagini: 1 ... 718 719 [720] 721 722 ... 725
Schimbă forumul: