Main Content:

Pagini: 1 ... 732 733 [734] 735

NOI CU CINE VOTAM ?

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: NOI CU CINE VOTAM ?
« Răspunde #10995 : Iulie 11, 2020, 09:18:15 »

Care e legătura? Ai impresia ca nu i-am criticat și pe pesediști, Mr.G? Vezi că acum sînt peneliștii la putere!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10996 : Iulie 11, 2020, 09:20:28 »

Sînt la putere și fac tot ce au învățat ca pedeliști, adică de la securistul de Băsescu. Petrov, acela pe care l-ai votat.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10997 : Iulie 11, 2020, 09:27:48 »

Cum ți se pare ”guvernul meu”? Știu ca nu doar i-ai votat, dar le-ai făcut și propaganda. #REZIST, ”băieți buni”, ați protestat doi ani pentru instalarea unui premier copil de tortionar securist. Păreți a nu vă asuma responsabilitatea faptelor voastre antinaționale și antiumane. Credeți că am uitat, sau că vom uita bătaia de joc de acum?

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10998 : Iulie 11, 2020, 17:31:49 »

N-a recunoscut decat ca e politruc, o chestie care include si gunoiul, ok, dar acum nu-i m ajungi la nas cu nimic, pt ca e min pt Ro al madamei Merkel.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10999 : Iulie 11, 2020, 17:39:11 »

In urma cu 20, 10, chiar cinci ani numai, va mirati cand va aratau gazetele asa ceva.
Acum taceti si va mirati ca incepeti sa nu va m intelegeti cu copii proprii.
Spalarea creierelor inseamna si renuntarea la morala, stiati?
Tara e impinsa in progresism, dar revii ei tac.
Sau se incaiera pe indemnizatii.
Sau sunt #resist!

Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11000 : Iulie 11, 2020, 19:25:06 »

Care e legătura? Ai impresia ca nu i-am criticat și pe pesediști, Mr.G? Vezi că acum sînt peneliștii la putere!
Ai dreptate, PNL este acum la putere, si sunt mai "la vedere". Acolo unde calca pe bec, gresesc politic, legislativ, trebui prezentate faptele, pe cit posibil, echidistant. Nu trebui sa ne facem ca nu vedem ce se intimpla si la celelante partide. Cind ajung la putere(prin rotatie) TOTI fac lafel. Sunt mii de exemple pe masmedia, internet, presa, mai nou retele sociale.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11001 : Iulie 15, 2020, 01:34:56 »

Silviu Predoiu
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1283682565333614&id=100010756473751
11 iulie la 16:49
M-am săturat. M-am săturat de cei care folosind drept pretext pandemia, ne dojenesc cu degetul ca pe niște preșcolari obraznici, ne amenință cu privarea de libertate (căci asta este carantina) în baza unor suspiciuni, ne anunță confiscarea arbitrară de bunuri, ne răstesc instrucțiuni, refuzând un dialog rezonabil și, nu în ultimul rand, ne spun că suntem proști. Că suntem proști pentru că nu suntem precauți. Și nu suntem precauți nu pentru că nu am vrea ci pentru că, spre deosebire de ei, mergem la serviciu - unii, inconștienți, chiar și cu transportul în comun, oricum toți fără antemergator și însoțitori care să nu permită nimănui să se apropie de noi, pentru că trebuie să facem cumpărături, deci să interacționăm cu persoane și/ sau produse pe care nu le testează/ dezinfectează nimeni înainte de a le atinge noi, pentru că locuim înghesuiți în blocuri cu spații comune, pentru că mergem la tratamente sau consultații - dacă suntem primiți - în clinici și spitale aglomerate, pentru că trebuie să ne ducem copiii și nepoții în parcuri publice, nu în grădini închise și atent păzite, pentru că, în esență, trăim în lumea reală nu ca ei, într-una ideală, creată și întreținută , de altfel, din banii noștri.
Nu contest, ca și cei mai multi dintre dumneavoastră, existența amenințării, nu îi subestimez periculozitatea, încerc să respect regulile, nu pentru că ei le dictează ci pentru că țin la sănătatea și viața mea și le respect pe cele ale semenilor mei.
Ce contest însă este capacitatea puternicilor momentului de a ne proteja. Iar asta pentru că, în continuare, nu se văd decât bâlbe penibile, contradicții flagrante, inepții juridice, derobare de responsabilități prin poveștile despre "greaua moștenire", visteriile și depozitele găsite goale, de parca unul a devenit președinte al Consiliului Suprem de Apărare a Țării în martie anul acesta, nu acum cinci ani, iar ceilalți au intrat în politică mai ieri și nu prin anii '90 și au ajuns la guvernare cu forța, nu după tot felul de scenete de prost gust care au arătat că sunt dispuși la orice pentru a-și păstra scaunele.
Cum să nu înțelegi că este timpul să unești, nu să antagonizezi și să divizezi? Că este timpul să comunici, să explici nu să acuzi, să ameninți sau să impui. Că este timpul ca zeii să coboare din Olimp și să le arate muritorilor că și ei au îndoieli, temeri, că este greu să iei decizii care restrâng exercițiul drepturilor fundamentale, dar că știu că este și mai greu să le accepți, mai ales în cazul unei națiuni care le-a câștigat cu sânge - în această generație, nu acum 200 de ani - însă că astăzi aceasta este unica soluție!
Cum să le dai credit celor care ne cer sa purtăm mască și să păstrăm distanța "socială" dar, în spatele ușilor păzite de militari înarmați și în uniformă, stau la șprițuri ignorând orice regulă? Cum să îl crezi pe cel ce ne pune sa alegem între statutul de prost și cel de precaut când în februarie anul acesta, după ce Organizația Mondială a Sănătății lansase avertismente severe, tot el ne spunea că "infecția cu acest virus provoacă în marea majoritate a cazurilor doar simptome ușoare, dureri în gât, tuse și febră, ca în orice răceală". De ce sa presupui că ar ști ce fac niște autorități care continuă cu încăpățânare să adopte măsuri ce nu doar pentru CCR, dar chiar și pentru orice student la facultatea de profil, după parcurgerea cursului de Drept Constituțional din anul l de studiu, reprezintă încălcări flagrante ale legii fundamentale?
Cum să susții la nesfârșit că acțiunea guvernamentală este foarte bună, impecabilă, de vină fiind mereu alții – CCR, avocatul poporului, parlamentul, bisericile, cluburile, terasele, oricine dar mai ales noi, cetățenii? Și atunci, de ce am avea încredere în ei în condițiile în care, după atâtea greșeli flagrante, nu au găsit resurse să recunoască măcar una, să nu mai vorbim despre a-și cere iertare?
Nu că ar fi însemnat mare lucru pentru ei iertarea noastră. Căci ceea ce îi ține în scaune, în ciuda tuturor păcatelor, nu este iertarea ci uitarea noastră. Pentru că și dacă la nivel individual poate ținem minte, poporul, ca personaj colectiv, uită. Și dă mereu o nouă șansă unor indivizi care nu înțeleg nimic nici din onoarea și nici din responsabilitatea pe care o ai atunci când conduci o națiune.
Nu vrem să îi dăm jos, vor pica oricum, nu le vrem privilegiile, nu vrem să schimbăm locurile cu ei, vrem doar să vedem că înțeleg, cel puțin câtă vreme sunt la cârma destinelor noastre, ce se întâmplă cu adevărat în jurul lor, să simțim că știu că sunt acolo ca să ne servească, nu să ne pună la punct de câte ori ne prind, că noi suntem importanti, nu ei și cu atât mai puțin rezultatele lor în viitoarele alegeri. M-am săturat, vreau RESPECT

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11002 : Iulie 15, 2020, 01:48:51 »

Ca sa stiti in ce hal ati adus Ro, obs mereu ce se intampla comparativ in Polonia.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11003 : Iulie 21, 2020, 21:45:15 »

Aoleu! Dle Iosif! Aoleu!
De ce nu publicati si aici?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11004 : Iulie 21, 2020, 21:47:42 »

Aveti incredere in institutiile statului  (cica),
https://www.youtube.com/watch?v=xQcMxA0QEt4.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11005 : Iulie 22, 2020, 01:55:01 »

Si in presul de la Cotrocea sa aveti incredere... Pfff!... Era sa uit de Hantzi!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11006 : Iulie 22, 2020, 02:04:22 »

Premierul Italiei, Giuseppe Conte a obtinut 209 miliarde de euro pt tara sa si a decla: “Suntem mulțumiți”.
Presul de ca Cotrocea doar 80 de miliarde de euro pt Ro si a declarat ca si din ei tre sa m fure jumatate.
Decla a fost confi si a fost facuta min de finante, caruia i-a transmis ca 17 mili sunt sub forma de împrumut!
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11007 : Iulie 22, 2020, 10:21:22 »

Nu a donat ci a înapoiat/a returnat banii pe care tăticu i-a dat mai înainte, se poartă .. un fel de: ”gave him” cum se zice pe la alții.
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11008 : Iulie 22, 2020, 10:41:06 »

Premierul Italiei, Giuseppe Conte a obtinut 209 miliarde de euro pt tara sa si a decla: “Suntem mulțumiți”.
Presul de ca Cotrocea doar 80 de miliarde de euro pt Ro si a declarat ca si din ei tre sa m fure jumatate.
Decla a fost confi si a fost facuta min de finante, caruia i-a transmis ca 17 mili sunt sub forma de împrumut!

Neamule, când ne tocau jandarmii-n ianuarie 2012 . . . P.i S.z D.-ul li-a tras mălaiul de pe urma cotonnogelii noastre, mai p-ormă după doi anișori Ponta șeful de la P.i S.z D.-ei a tras o OUG 95, ca mai în următorul an, să curgă ditirminanții (majoritari tot de  la ei și de la partidele ce-s cu ei, iar șmecherii s-au dus la Iohannis cu tabele și i-a decretat.
   Câștig P.i S.z D., dar nu am văzut scanat tabelat, afișat nici-un dosar de meritus, așa cum promis-tu-sa.
   Au tăbărât pe orgenilii de conducere, că parcă țara-i condusă de alții decât de P.i S.z D.
   Mă refer de la guvern în jos, țeara-i dusă de nas tot de P.i S.z D. Pote să se flocuseze oricine ș-orcâți, dar de brontozaurii roșii nu scăpăm.

Și iote că sărăcuțul prezidentu, scoate și și el 80 miliarde la un ”populi” de 20 milioane, iar maraconarul scoate la o 209 la un populi de trii ori mai mare (80 * 3 = 240), deci în loc de 240 miliarde.
    Ei haide bre că matale tendențios iești și distorsionezi imaginea neamțului nostru, că ce vr-ai matale să avem în caul statului al etnic, din ăia ca Ponta ?

Las-o că măcăie, mai bine bagă acolo altele și cere-ți iertare de la cetitorii matale ce cu blândeșe-i mânuiești.

La bună vedere și-n stradă te te aștept, dar nu pentru mască/fără mascî, ci pentru casarea dosarului nr. 18/2018, privind cafteala ce ne-au tras-o în 10 August 2018.
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11009 : Iulie 22, 2020, 10:47:29 »

România are 20 milioane de locuitori și a primit 80 miliarde de euro,
  Italia are 60 milioane de locuitori și a primit 209 miliarde,
  Păi dacă înmulțeam cu 3 pe cei 80 dădeau 240 miliarde, deci a primit cu 31 miliarde mai puțin.
  Bănuiesc asta a dorit să spună d-l Bambilice.

Memorat
Pagini: 1 ... 732 733 [734] 735
Schimbă forumul: