Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6

Falsi sau nu?

Răspuns: Falsi sau nu?
« Răspunde #15 : Martie 17, 2008, 11:44:46 »

Pt.Purificatorul:Chiar ai devenit un filozof auster si tacut cum preconiza-i de te-ai sters contul.
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Martie 19, 2008, 22:41:25 »

Daca te uiti pe listă toate duplicatele sunt date în 2002. Comisie de validare nu mai exista din 1996. Una din peroanele de pe listă, atât am observai eu, apare  ca donator de nr. la o poziție și clonat la alta. Fiind o persoană pe care o cunosc știu că avea certficat și nu știu de ca mai i-a făcut și duplicat, iar nr. lui initial l-a folosit la alt duplicat.
Memorat
« Răspunde #17 : Martie 21, 2008, 14:43:42 »

Nu sunt de vina posesorii sau clonatii ci cei care au ridicat aceste duplicate din cite am observat eu.
Memorat
  • temesan
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Aprilie 02, 2008, 19:28:53 »

Asociatia la care va referiti,EFECC,este din Timisoara,presedintele acesteia este Burlacu Tudorin,tlf...0722604717.Faptul ca se ocupa si s-a ocupat de clonari,dupa cate am sapat,este de notorietate in Timisoara,dar aia nu prea vorbesc..Despre doua persoane din cei enumerati sunt date certe,martori,etc...care afirma ca cestia nici nu erau in Timisoara in perioada aceea...ei sunt de fapt persoane din Bucuresti,una ce lucra pe la Antena 1,iar celalalt era aghiotantul generalului Paul!!!Burlacu este cel care l-a sustinut si pe generalul Paul,acuzat ca ar fi reprimat actiunea de baricadare a accesului tancurilor in oras!!..Paul,actualmente profesor la Universitatea de vest din Timisoara,este acuzat de crime,dar refuza sa se prezinte la procese,invocand lipsa controlului psihiatric!!!
Tot acest Burlacu,pretinde,prin acte notariale,ca cei carora le-a acordat aviz,sa doneze parte din indemnizatie asociatiei lui,care dupa verificari,nici nu ar fi infiintata legal,ci transformata din una de organizare de carnavaluri si petreceri intr-una de revolutionari..dar pentru ca era pe bune cu Iliescu,Cuteanu,Dan Iosif,Petrisor,Fesan si altii, astia au inchis ochii..dar la o reclamatie,cade totul...
Pentru azi,atat,ma stradui sa pun mana si pe niste acte...oricum,informatiile le am de la oameni fara pic de indoiala,unul fiind chiar si Fortuna,care nu s-ar sfii sa declare tot..numai sa fie intrebat!!!
Bafta multa!
Memorat
« Răspunde #19 : Aprilie 02, 2008, 23:37:36 »

Pt.Temesan:Si atunci daca nu are control psihiatric de ce mai preda la Universitate?ALO ALO ALO DECANUL DE LA ACEEA FACULTATE?HuhHuh DESTEPTAREA
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Aprilie 04, 2008, 21:27:01 »

Asociatia la care va referiti,EFECC,este din Timisoara,presedintele acesteia este Burlacu Tudorin,tlf...0722604717.Faptul ca se ocupa si s-a ocupat de clonari,dupa cate am sapat,este de notorietate in Timisoara,dar aia nu prea vorbesc..Despre doua persoane din cei enumerati sunt date certe,martori,etc...care afirma ca cestia nici nu erau in Timisoara in perioada aceea...ei sunt de fapt persoane din Bucuresti,una ce lucra pe la Antena 1,iar celalalt era aghiotantul generalului Paul!!!Burlacu este cel care l-a sustinut si pe generalul Paul,acuzat ca ar fi reprimat actiunea de baricadare a accesului tancurilor in oras!!..Paul,actualmente profesor la Universitatea de vest din Timisoara,este acuzat de crime,dar refuza sa se prezinte la procese,invocand lipsa controlului psihiatric!!!
Tot acest Burlacu,pretinde,prin acte notariale,ca cei carora le-a acordat aviz,sa doneze parte din indemnizatie asociatiei lui,care dupa verificari,nici nu ar fi infiintata legal,ci transformata din una de organizare de carnavaluri si petreceri intr-una de revolutionari..dar pentru ca era pe bune cu Iliescu,Cuteanu,Dan Iosif,Petrisor,Fesan si altii, astia au inchis ochii..dar la o reclamatie,cade totul...
Pentru azi,atat,ma stradui sa pun mana si pe niste acte...oricum,informatiile le am de la oameni fara pic de indoiala,unul fiind chiar si Fortuna,care nu s-ar sfii sa declare tot..numai sa fie intrebat!!!
Bafta multa!
Iertare domnule temesan! A trebuit sa vina icohalm de la tara, unde nu are internet, ca sa-mi atraga atentia ca am mesaje private. N-am fost atent si nu am cercetat casuta de mail de pe acest portal.
Va dau aici raspunsul, la vedere: e foarete grav ceea ce ati semnalat. Trebuie sa facem ceva sa scapam de impostori si daca am putea lovi chiar in structura mafiota care s-a infiltrat si in randurile noastre am obtine rezultae mult mai mari decat eliminand cate o persoana in parte.
Astept si, sunt sigur, asteptam cu toti urmatoarea dumneavoastra postare. Cum se poate lua legatura cu dl Fortuna?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #21 : Aprilie 04, 2008, 21:35:37 »

As mai dori ceva. Sa dati in clar numele asociatiei ca sa fim scutiti de a cauta pe lista lor initialele care sa corespunda cu EFECC, daca nu este vorba de cea pe al carui forum postam acum, Asociaţia Frăţie, Egalitate, Colaborare şi Cooperare - Timişoara. E putina neclaritate aici, cel putin pentru mine pentru ca nu-l cunosc pe dl Burlacu.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Aprilie 04, 2008, 22:03:59 »

Astazi am stat de vorba cu icohalm. Voia sa posteze de la  computerul meu o analiza a punctelor propuse de forumisti noului secretar de stat (pe vremea aceea, acum un an), puncte care, daca va mai amintiti, i-au fost inaintate de dl Perju oficial. L-am lamurit ca e bine sa mai asteptam cu acest subiect pentru ca, pe forum, se incearca acum sa se dea prioritate organizarii actiunii de la Parlament. Nu va fi o problema daca ne apucam la sfarsitul lunii sa analizam activitatea domnului secretar de stat. Am textul sau si il voi posta mai incolo. Poate, cine stie, pana atunci se va gandi chiar dansul sa posteze un fel de dare de seama a activitatii sale in anul scurs la conducerea institutiei. O poate publica pe siteul SSPR daca nu mai doreste sa intre in dialog cu noi pe portal. Noi vom comenta aici.
Consider ca pe acest forum putem continua, in paralel, sa dezbatem problema impostorilor. Prorogarea termenelor si actiunea care se organizeaza in sprijinul acesteia fac parte din efortul mai amplu de obtinere a drepturilor acordate prin lege dar, trebuie sa fim constienti in permanenta de aceasta, noi nu trebuie nici o clipa sa incetam efortul de a ne debarasa de impostori. Este o actiune de igiena a miscarii revolutionare care trebuie sa aibe caracter permanent. Daca reusim sa scapam de infiltrati, oportunisti si infractori, chiar daca o parte dintre romani vor fi intocxicati si in continuare cu informatii defaimatoare la adresa noastra, imaginea revolutionarilor se va imbunatatii si nici mortii revolutiei nu se vor mai rasucii in morminte, asa cum fac acum, cand vad securistii si informatorii defiland cu certificatul de revolutionar pe post de sampon universal al spalarii pacatelor din trecut.
« Ultima modificare: Aprilie 04, 2008, 22:10:38 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #23 : Aprilie 05, 2008, 11:08:37 »

Pt.Nor:Este vorba de asociatia condusa de domnul Burlacu dar cred ca domnul Temesan a scris gresit sigla asociatiei,adica este aceeasi din acest topic unde postam mesajele acum.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Aprilie 05, 2008, 15:54:46 »

Asa ma gandeam si eu, domnule ilie_jean_flt.
Ce spuneti, ati fi de acord cu propunerea mea de a-l suna pe acest presedinte pentru a-i pune o intrebare de bun simt: e adevarat ce a spus dl temesan in postarea sa?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Aprilie 05, 2008, 15:56:22 »

Numarul sau de telefon e postat de dl temesan: Burlacu Tudorin,tlf...0722604717. Va consult parerea. Cum credeti ca ar trebui sa procedam?
Memorat
« Răspunde #26 : Aprilie 05, 2008, 22:25:51 »

Nu ar strica daca am avea un numar de telefon fix intrucit nu prea am credit pe mobil,daca ati sti pe cineva de la Timisoara care stie vreun numar de fix pentru ca este imposibil sa nu aiba la asociatie telefon fix.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Aprilie 19, 2008, 18:08:47 »

„…Astăzi vei fi cu Mine în Rai!”

Unul dintre cei doi tâlhari de pe cruce, răstignit împreună cu Iisus, primeşte vestea bună a Împărăţiei în ultima clipă a vieţii sale. Pătruns de harul divin el i se adresează Mântuitorului: ,,Doamne, adu-Ţi aminte de mine, când vei veni în Împărăţia Ta!” (Luca 23:42). Iisus îi răspunde întâiului Său rod printr-o afirmaţie zguduitoare: ,,Adevărat îţi spun că astăzi vei fi cu Mine în rai” (Luca 23:43).

Asupra acestei afirmaţii s-au făcut multe comentarii, mai ales de acei care neagă existenţa unei vieţi după moarte. Martorii lui Iehova sunt renumiţi pentru încercarea lor zadarnică de a schimba sensul expresiei din limba originală. Secta iehovistă propune următoarea traducere: „Adevărat îţi spun astăzi: vei fi (s.n. cândva mai târziu) cu Mine în Paradis” (Sfintele Scripturi – Traducerea Lumii Noi, Pennsylvania, WTBTS, 2006, Luca 23:43). Această traducere contrazice concepţia biblică despre existenţa vieţii după moarte.

Charles R. Erdman scrie despre acest verset: „Pasajul acesta ne dezvăluie adevărul potrivit căruia mântuirea depinde de pocăinţă si credinţă… Este o dovadă în plus că mântuirea nu depinde şi nu este condiţionată de săvârşirea unor fapte bune… De asemenea, se poate observa că sufletul nu doarme. Trupul poate adormi, dar persoana este conştientă după moarte. Apoi, vedem clar din acest text că nu există nici un « purgatoriu » după moarte. Din viaţa de păcat şi fapte ruşinoase, tâl­harul pocăit a trecut imediat într-o stare de binecuvântare. Din nou se poate vedea că mân­tuirea nu se aplică automat tuturor. Au existat doi tâlhari, dar numai unul a fost mântuit, acela care l-a primit pe Hristos ca Domn şi Mântuitor. …Se remarcă faptul că esenţa bucuriei din viaţa de dincolo de mormânt constă din părtăşia personală cu Hristos. Miezul făgăduinţei oferite tâlharului a fost acesta: « Vei fi cu Mine. » Aceasta este ferici­ta noastră nădejde şi asigurare, că a pleca din viaţa actuală « înseamnă a fi cu Cristos », ceea ce este « cu mult mai bine ».”

Iisus Hristos îl asigură „astăzi” (gr. sh,meron) pe criminal că primeşte iertare regească şi astăzi, după moartea lor, vor fi împreună în Paradis. John Nolland spune: „având în vedere înţelegerea Hadesului din vremea aceea, paradisul ar fi putut fi înţeles ca locul fericit de odihnă a celor care vor avea parte de marea zi a învierii (sânul lui Avraam, Luca 16:19-31).”

Thomas Constable notează următoarele: „Când Iisus a suferit pe cruce, El a experimentat separarea de Tatăl, care este moartea spirituală. Cuprins şi de moartea fizică trupul Său a fost pus în mormânt trei zile. Duhul Său a mers în Paradis, adică în prezenţa Tatălui unde duhurile celor neprihăniţi aşteaptă după reunirea cu trupurile lor, la înviere. Când Iisus a înviat, Tatăl a reunit duhul Său cu trupul său nemuritor.”

Paradisul „este (1) un loc al fericirii, paradisul lui Dumnezeu (Ap. 2:7), făcând aluzie la Eden, în care erau primii noştri părinţi erau inocenţi. În al doilea Adam noi primim tot ce am pierdut în primul Adam, şi mai mult, primim un paradis ceresc în locul unuia pământesc; (2) este a fi cu Hristos. Aceasta este fericirea raiului, a-L vedea pe Hristos, a rămâne cu El, a împărtăşi gloria Sa (Ioan 17:24); (3) paradisul vine imediat după moarte: „astăzi vei fi cu Mine”, nu mâine. Sufletele celor credincioşi, după ce se despart de povara cărnii, imediat sunt în fericire şi binecuvântare; duhurile celor drepţi sunt făcute deîndată perfecte. Lazăr a plecat dintre cei vii, dar a fost imediat mângăiat; plecarea lui Pavel ar fi însemnat: a fi cu Hristos (Fil. 1:23),” relatează comentatorul creştin Matthew Henry.

Aşadar, tâlharul de pe cruce a fost primit în slavă împreună cu toţi sfinţii, în locul de fericire eternă, alături de Regele nostru Isus Hristos. Mântuirea tâlharului nu a fost condiţionată de anumite reguli, a fost realizată prin har şi credinţă, precum spune apostolul Pavel: „Căci prin har aţi fost mântuiţi, prin credinţă. Şi aceasta nu vine dela voi; ci este darul lui Dumnezeu.”

Memorat
« Răspunde #28 : Mai 05, 2008, 08:57:12 »

Dane din cite se gaseste pe internet despre aceasta asociatie si despre felul cum au facut treaba in Timisoara este ceva foarte putred si dubios la mijloc.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Mai 13, 2008, 12:54:50 »

Am lasat sa treaca Postul Mare si Sfintele Sarbatori ale Pastelui, domnule Perju, pentru a va intreba ce cauta acest citat aici? Ne propuneti sa iertam toate si pe toti in virtutea faptului ca numai Iisus are dreptul sa ne judece in absolut? Aceasta ar insemna, implicit, sa-i lasam pe talhari sa-si faca mentdrele in continuare?
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 6
Schimbă forumul: