Main Content:

Pagini: 1 ... 99 100 [101] 102

@ REVOLUTIA SIBIU 1989 @

• LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: @ REVOLUTIA SIBIU 1989 @
« Răspunde #1500 : August 06, 2020, 14:15:53 »

Dle Iosif
De mult timp, eșalonul doi,trei,patru al Partidului Comunist,si forțele lui de represiune,Securitatea,Miliția și alte servicii secrete din perioada de tristă amintire,au penetrat absolut TOATE PARTIDELE IMPORTANTE.Deci,acum sunt mai mult GĂSTI decât partide.Găstile sunt trans partinice.Nu ai ce alege.
PS
Doru ȘANDRU a mai fost consilier și viceprimar în Comuna Șelimbăr.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1501 : August 06, 2020, 14:40:14 »

V-am întrebat și eu ceva. Ce fel de revoluționar este, rănit, reținut, luptător?
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1502 : August 06, 2020, 14:56:20 »

Doru ȘANDRU,este Revoluționar cu Rol Determinant.Este în lotul celor 500.Doru ȘANDRU, a câștigat procesul în instanță pentru atribuirea certificatului LRD.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1503 : August 06, 2020, 14:59:28 »

DORU ȘANDRU,a mai fost Consilier și Viceprimar în Comuna Șelimbăr. S-a luptat cu ilegalitățile făcute de fostul Primar, Maricuța(acum arestat).
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1504 : August 06, 2020, 15:47:54 »

Mulțumesc domnule Sucuturdean.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1506 : August 19, 2020, 12:08:31 »

Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1507 : August 26, 2020, 14:18:29 »

Un nou format al site SSRML
Am găsit, un nou format al site-ului SSRML :
http://sspr.gov.ro/w/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1508 : August 27, 2020, 17:59:52 »

Nu mai înțeleg nimic! SSRML ,are activate două formaturi de site -uri :
Formatul vechi :

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate

Și un alt format al site-ului SSRML :
http://sspr.gov.ro/w/

Cineva din SSRML să lămurească această problemă !
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1509 : August 28, 2020, 10:10:56 »

La mulți ani PORTALULUI REVOLUȚIEI  ! Respect efortul făcut pe proprietarul PORTALULUI- Iosif Gheorghe!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1510 : August 28, 2020, 13:06:27 »

La mulți ani PORTALULUI REVOLUȚIEI  ! Respect efortul făcut de proprietarul PORTALULUI- Iosif Gheorghe!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1511 : Septembrie 12, 2020, 16:24:42 »

Simt nevoia de a mă destăinui! Menționez că nu vreau să mă răzbun! Știu că voi deranja!Dar dacă voi fi nevoit să mă apăr,voi lupta!Oricum, vreau să fac public unele,specific:unele aspecte din viața mea de membru al unor asociații de revoluționari(am fost membru în trei asociații din Sibiu).Prin anul 1992,am intrat prima dată  în asociația 21 decembrie 1989 Sibiu,acolo am fost membru în consiliul de conducere .Acolo erau instalati(nu aleși) de către cei care au  furat/confiscat Revoluția:eșalonul 2,3,4 al puterii comuniste: Bucur Mircea-Președinte,fost Ofițer de Securitate (în rezervă) Fesan Puiu Nicolae-Vice Președinte,fost Secretar al Uniunii Tineretului Comunist(UTC) la întreprinderea IUPS  ,Iacob Marius Florin-Vice Președinte,fost Secretar al Uniunii Tineretului Comunist(UTC) la întreprinderea  Balanta,Toader Dan,fost Secretar al Uniunii Tineretului Comunist (UTC),la întreprinderea Tehnica Nouă,Streza Nicolae  Pavel Zian,preot,fost informator al securitatii  comuniste dovedit de CNSAS.Aceștia au fost susținuți permanent de unii revoluționari de tinichea.Și au fost susținuți,tacit ,de unii REVOLUȚIONARi ADEVĂRAȚI,la care aceștea le-au susținut dosarele de revoluționari .Vă dau un exemplu:un Revoluționar ADEVĂRAT ,a cerut avizul asociației pentru preschimbarea certiricatului în anul 2004.Omul,fiind chiar revoluționar ADEVĂRAT,nu avea probe suficiente(poze,filme....., atunci nu se găseau probele ușor).A fost chemat la o discuție cu cei care acordau avize(CONSILIUL DE CONDUCERE al asociației 21 decembrie 1989 Sibiu)Eu deja eram  la altă asociație.Știind că omul este revoluționar, i-au zis :nea Comșa,uite,avem aici niște poze din revoluție, această poză o atașăm la dosarul dumitale.Omul cinstit fiind,a zis
: oameni buni eu sunt REVOLUȚIONAR ADEVĂRAT, dar nu sunt eu în poza pe care vreți să o atașați dosarului meu.Atunci cei care hotăreu,au zis :vrei certificat preschimbat? Omul  fiind revoluționar ADEVĂRAT, a acceptat ca  acea poză să fie atașată la dosarul lui.
Aceștia au acționat împreună cu rețeaua R I,aceasta trețea era constituită în secret,pentru apărarea României în caz de atac extern.Rețeaua R a fost activată în timpul revoluției pentru apărarea dictatorului și a sistemului  comunist.Aceștia au acționat împotriva revoluției,dar atunci când au văzut că Nicolae Ceaușescu,comandantul lor suprem,și sistemul comunist  a fost învins de către ADEVĂRAȚII REVOLUȚIONARI,s-au întors la 180 de grade.Au pus la cale furtul/confiscarea revoluției.Au pus la cale,  înjosirea,denigrarea,îndepărtarea  adevăraților REVOLUTIONARI. Au profitat mmaterial și în toate modurile posibile,și-au înventat ,fabricat fapte eroice din revoluție,fiind susținuți de cei din vârful puterii,de tot ce se putea profita de pe urma unei REVOLUȚII ADEVĂRATE FĂCUTĂ DE REVOLUȚIONARI ADEVĂRAȚI.Iar REVOLUȚIONARII ADEVĂRAȚI AU FOST OMIȘI INTENȚIONAT DE LA DREPTURI MORALE ȘI MATERIALE.
Sțiu că am deranjat cuibul cu viespi(nu e prima dată) .Nu mă mai amenințați(din nou)! Au început să apară documente.Nu vreau răzbunare,nu vreau foloase.Nu mă obligați să mă apăr JIGODIILOR.Veți găsi  în mine  un  REVOLUȚIONAR ADEVĂRAT,ășa cum am fost întotdeauna!Dar sunt  și un CREȘTIN,nu vreau răul nimănui,dar îmi place să văd  când DIVINITATEA FACE DREPTATE!Unii,repet :unii ați mistificat din nou Revoluția,prin întâlnirea de la RĂȘINARI.Aștept  replici...
PS.Îmi asum răspunderea pentru ce am afirmat!

Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1512 : Septembrie 12, 2020, 18:11:26 »

Rectific:prima dată am intrat in Asociația SIBIU DECEMBRIE ",89.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1513 : Septembrie 21, 2020, 16:40:13 »

ORORILE  DIN  REVOLUȚIA- SIBIU 1989 !

FILMAT  PE VIU, ÎN MOD DIRECT,  DE  IOAN CRISTIAN !

AICI :

https://www.youtube.com/watch?v=Hwx1T3N1rrA
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1514 : Octombrie 20, 2020, 15:21:03 »

Despre filmele, cu REVOLUȚIA din SIBIU 1989, prezente pe INTERNET:
Cu bune și cu rele.Cu jumătăți de adevăr pe alocuri. Cu arogarea unor merite ,sau fapte,sau funcții ,pe care unii protagonisti ai filmului nu le pot dovedii,pentru că nu le au,filmul/filmele REVOVUȚIEI din SIBIU,rămân ca o dovadă a felului cum MEMORIA  REVOLUȚIEI  din SIBIU,este percepută sau influențată de cei care au fost întrebati despre REVOLUȚIE.Una peste alta,filmul spune ÎN MARE PARTE ,FAPTE ADEVĂRATE  despre REVOLUȚIA  din SIBIU.Sperăm să se PUBLICE ,filmele,pozele ,documentele etc...care au fost deja DESECRETIZATE la 30 de ani de la REVOLUȚIE.

https://www.youtube.com/watch?v=rSet20gl9SI
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 99 100 [101] 102
Schimbă forumul: