Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 92

@ REVOLUTIA SIBIU 1989 @

• LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: @ REVOLUTIA SIBIU 1989 @
« Răspunde #15 : Decembrie 27, 2007, 21:39:03 »

Cumpar  documente,filme, poze despre revolutia "Sibiu Decembrie 1989" Apelati tel.0741.53.93.92. sau e-mail N.Sucuturdean89@yahoo.com.  Multumesc .
« Ultima modificare: Februarie 05, 2008, 10:57:35 de către Sucuturdean Nicolae »
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Decembrie 27, 2007, 22:23:26 »

DOMNULE ADMINISTRATOR,vin cu ideia de a schimba TITLUL @ REVOLUTIA SIBIU 1989 @ in TITLUL:  ACHIZITII: POZE,FILME, DOCUMENTE DESPRE REVOLUTIA 1989.(sper ca se poate face aceasta modificare).
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #17 : Decembrie 28, 2007, 00:21:28 »

De acord domnule Sucurtudean. Sper sa putem face chiar maine schimbarea.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Ianuarie 02, 2008, 10:24:10 »

SCRISOARE DESCHISA !

Domnului,
Secretar SSPR Fesan Puiu Nicolae.
Domnului,Presedinte CPRD Emilian vasile Cutean.

Asociatia - Revolutia Sibiu 89 -,va solicita in numele lgii,dreptatii si egalitatii de sanse,sa luati urgent masuri de scoatere in afara legii a tuturor impostorilor(fara ecsceptie)si sa faceti public stadiul acestei operatiuni de curatire morala si legala a revolutionarilor din decembrie 1989.De asemenea va solicitam ca fiecarui revolutionar care se incadreaza in legea 341/2004,dupa o verificare atenta sa i se preschimbe de urgenta certificatul de revolutionar.
Mai cerem ca site-ul SSPR-ului sa fie actualizat in permanenta cu toate informatiile care ii privesc pe revolutionari.
Trebuie ca,in randul revolutionarilor sa ramana numai cei adevarati ,care au avut o contributie reala si mai substantiala decat masa mare de manifestanti, asa cum o cere legea actuala 341/2004.

Toti revolutionarii de buna credinta sunt invitati sa semneze aceasta scrisoare,care va fii publicata si in media centrala.

Dumnezeu sa ne ajute!

PRESEDINTE:CRUCIAT IULIANA
                              VICEPRESEDINTE :SUCUTURDEAN  NICOLAE
« Ultima modificare: Aprilie 29, 2009, 11:32:44 de către Sucuturdean Nicolae »
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Ianuarie 02, 2008, 10:31:50 »

ASTEPTAM SEMNATURILE DUMNEAVOASTRA DE ADEZIUNE LA SCRISOAREA DESCHISA.
                 DDOAMNE AJUTA !
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • lenia
  • Vizitator
« Răspunde #20 : Ianuarie 02, 2008, 14:11:23 »

Bine v-am regasit. As avea o singura opinie referitor la scrisoarea deschisa. Nu mi se pare ca fraza "care au avut o contributie reala si mai substantiala decit masa mare de manifestanti" reprezinta un criteriu de selectare. IMPREUNA am facut sa fie posibila "LIBERTAREA NOASTRA" si asa trebuie sa ramana. Pentru ca tot IMPREUNA suntem la bine si la greu si tot IMPREUNA sustinem aceleasi principii de onoare si adevar. SI ACUM, IMPREUNA, SUSTINEM ACEASTA SCRISOARE DESCHISA. Sunt insa de acord cu toate celelalte puncte atinse de "scrisoarea deschisa" si acest mesaj reprezinta acceptul si respectiv semnatura mea de adeziune. Cu respect, Elena Dorobantu, Ploiesti
Memorat
« Răspunde #21 : Ianuarie 02, 2008, 14:16:58 »

Asa cum am promis sustin scrisoarea deschisa adresta de asociatia sibiana de revolutionari si imi alatur semnatura. Din punctul meu de vederea textul afisat pe sait mai suporta si niste completari, care sa faca referire si la legea 544, a transparentei publice precum si niste aduagiri scurte , de detaliu. Daca Iulia si Nicolae nu au nimic impotriva voi reveni dupa amaiaza cu aduagirile pe  care le  consider necesare a fi introduse.Doamne ajuta!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Ianuarie 02, 2008, 15:25:14 »

Se poate adauga si comenta pe marginea scrisorii deschise si in final vom alege forma cea mai buna pentru a o da spre publicare in presa centrala si in orasele din tara unde sunt revolutionari care doresc sa se implice in difuzarea acestei scrisori.
Dorim sa se stie ca suntem revolutionari adevarati,care au riscat si au avut o contributie substantiala in revolutie, ca ne incadram in legea 341/2004 si meritam sa fim recunoscuti cu merite deosebite,ca intre noi sunt morti si raniti,ca nu suntem exponentii si continuatorii regimului comunist. (este nevoie de aceasta departajare pentru a intelege poporul de ce aceasta lege confera anumite drepturi celor care s-au evidentiat mai mult decit marea masa de oameni).
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Ianuarie 02, 2008, 15:52:51 »

Trebuie sa se stie ca legea 341/2004 impune revolutionarilor niste criterii de incadrare si departajare  ca revolutionar,fara ceste criterii am fii tratati ca sutele de mii de participanti la revolutie .(in orice domeniu de activitate meritele fiecaruia sunt rasplatite dupa faptele sale care pot fii mai mari sau mai mici),la fel  recunoasterea materiala si morala va fii mai mare la unii si mai mica la altii ,deci fiecarui dupa nivelul contributiei lui.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Ianuarie 03, 2008, 14:02:51 »

Domnule Alexandru 2006,dumneavoastra aveti motoul"Dreptate Si Onoare",pai cum vreti sa ne faceti egali acum in democratie cind nici in comunism nu am fost egali in  acordarea de retributii,renumerari avansari ect. in orice domeniu(departajarea persoanelor dupa merite si contributie a fost intodeauna si va mai fii).Textul scrisorii poate fii inbunatatit,iar in legatura cu faptul ca sunt oameni care si-au pus pielea la bataie in fata gloantelor sau au iesit in svidenta in fata manifestantilor inainte de fuga dictatorului si au avut actiuni individuale mai iesite din comun fata de multime probabil ca dumneavoastra nu stiti,dar asemenea cazuri  sunt f.f.multe..Eu consider (dealtfel ca si legiuitorul care a facut legea 341/2004,la care au avut contributie si unii colegi de ai nostrii)ca este drept ca fiecare revolutionar sa primeasca rasplata dupa faptele si implicarea lui in revolutie.,eu nu pot sa emit pretentii in fata martirilor,a ranitilor cu grad de invaliditate si asa mai departe,prcum nici un revolutionar care a fost la revolutie in zone nepericuloase in mijlocul multimii sau alte ipostaze precum "au venit au vazut si au plecat acasa fara sa-si riste pielea" acestia nu poat avea pretentii in fata celor care au facut mai mult pentru caderea comunismului.Daca nu cadea comunismul va intreb domnule(vedeti ca eu nu va spun tovaras)Alexandru 2006 pe cine aresta securitatea sa-i trimita la canal,sau poate pe unii chiar sa-i execute?va asgur ca pe cei care s-au remarcat.Sunt persoane care au fost de partea cealalta a revolutiei,aceia nu pot fii numiti revolutionari adevarati.Sa stiti ca probe se cer si veteranilor de asemenea si detinutilor politici si veteranii care sunt decorati in razboi nu sun egali cu cei simplii participati.Rvolutionarilor li s-au cerut probe si inainte (vezi H.G.566/96 care este specificata in art.10.al.2 din l.341/2004..Probe exista dar sunt tinute ascunse de asociatii si alte institutii caci s-au gasit poze din mijlocul multimii care au fost puse la dosar dar nu sunt cei adevarati in poza
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #25 : Ianuarie 19, 2008, 17:28:01 »

Domnule Sucuturdean va scriu un articol dintr-o revista care incepe asa:SIBIU.Oamenii buni au alungat canalia zamislita de dictator;ati vazut-o la televizoare,intepenita in ticalosenie.,,Printisorul" si-a lasat inca la ,,mosie" slujbasi inarmati pina-n dinti,cu porunca marsava sa continue macelul asupra vietilor.Ucigasi naimiti au iesit din buncare si beciuri si din alte tainite subterane unde se dedasera la schingiuiri si crime,s-au imprastiat in oras,s-au cuibarit in poduri de case,in turle,pe acoperisuri,de unde vineaza ca fiarele pe oamenii nevinovati-civili si militari ai armatei,copii,femei,tineri batrini.In ajun de craciun,la miez de noapte am stabilit prin telefon legatura cu colonelul Marcel Pumnea. ,,Ce este pe acolo?" ,,Sint lupte crincene,sint jertfe ostasesti,victime civile.Chiar dupa ce Capitala se ridicase pe frontul revolutiei peste Sibiu s-au abatut fulgere de moarte,ne spune colonelul Marcel Pumnea.Au furia ciinilor asmutiti.
Memorat
« Răspunde #26 : Ianuarie 19, 2008, 17:42:44 »

Continuare        ,,Ciinii sint animale care musca si rup carne din om,dar fac asta la vedere.Or ticalosii ceausisti,instalati pe pozitii dominante,ucid cum nu ucide nici un animal de pe pamint.Trag in noi si in civili cu arme fel de fel.Si la Poligrafie,si in jurul scolii,si la centrala telefonica numarul 1,si la Comandamentul Salvarii Nationale au fost si sint lupte,se moare cu arma in mina.In fruntea plutonului sau de elevi,capitanul Octavian Nita a aparat cu dintii obiectivul - centrala de care vorbeam.Citeva fiare cu chip de om s-au ascuns intr-o turla de macara,de unde au tras miseleste asupra ofiterului,care s-a stins in bratele unui elev:avea doi copii,unul de citeva luni...A murit eroic". ,,Situatia la aceasta ora de noapte?" ,,Luptam,Luptam sub foc.Avem oameni nemaipomeniti.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Ianuarie 19, 2008, 21:19:46 »

Domnule SUCUTDEAN; nu mai inteleg nimic; in 18 decembrie 1989 ati votal la Congresul BNR 1989 PLANUL DE MASURI ADOPTAT DE CONGRES apoi ii scrieti sibianului FESAN: te rugam in numele legii, scoate impostorii din lege;  SI NOI DORIM ACELASI LUCRU DOMNULE SUCUTURDEAN-una din revendicarile GREVISTILOR FOAMEI LA CARE NU SE RENUNTA SUB NICI O FORMA;  VA REFERITI CUMVA SI LA CEI  33 de NERETINUTI CU CERTIFICATE DE RETINUT CONDUSI ASTAZI DE MULT IUBITUL SI STIMANUL TOVARAS NERETINUT CU CERTIFICAT DE RETINUT PUIU NICOLAE FESAN, UNDE CHIAR DV NE-ATI DAT DOVEZILE CA A OBTINUT DREPTURI CU CERTIFICATUL DE RETINUT! NU VREAU SA SUPAR PE CINEVA DAR NICI NU POT SA PUP IN...... PE CINEVA SI PE NIMENI/   NICI IN TRECUT,NICI IN PREZENT SI NICI IN VIITOR /

SCRISOARE DESCHISA !

Domnului,
     Secretar SSPR Fesan Puiu Nicolae.
Domnului,Presedinte CPRD Emilian vasile Cutean.

Asociatia - Revolutia Sibiu 89 -,va solicita in numele lgii,dreptatii si egalitatii de sanse,sa luati urgent masuri de scoatere in afara legii a tuturor impostorilor(fara ecsceptie)si sa faceti public stadiul acestei operatiuni de curatire morala si legala a revolutionarilor din decembrie 1989.De asemenea va solicitam ca fiecarui revolutionar care se incadreaza in legea 341/2004, dupa o verificare atenta sa i se preschimbe de urgenta certificatul de revolutionar.
Mai cerem ca site-ul SSPR-ului sa fie actualizat in permanenta cu toate informatiile care ii privesc pe revolutionari.
Trebuie ca in rindul revolutionarilor sa ramina numai cei adevarati ,care au avut o contributie reala si mai substantiala decit masa mare de manifestanti, asa cum o cere legea actuala 341/2004.

Toti revolutionarii de buna credinta sunt invitati sa semneze aceasta scrisoare,care va fii publicata si in media centrala.   RECOMANDAREA ESTE FACUTA PENTRU TOTI   NERETINUTII CU CERTIFICAT DE RETINUT  SPALATE in 1996 IN CERTIFICATE DE LRFD  CIT SI PENTRU TOTI RETINUTII AUTENTICI DIN BAZINUL LUI DRAGOMIR. DACA DUPA ATITIA ANI NI II MAI STITI, VA PUBLICAM SI LISTE.  DAR VEDETI CA, IN 1996 i-a recomandat sustinut si promovat presedintele actualului secretar de stat, MIRCEA BUCUR,; MAI BINE SPALATI-VA RUFELE MURDARE ACOLO LA SIBIU .AJUNGE ZILEI,NECAZUL EI  IAR CEI AFLATI IN GREVA FOAMEI V-AU CREZUT OAMENI CINSTITI! PACAT!DACA ATI VEDEA GREVISTII FOAMEI CUM II VAD EU ZILNIC,nu ati mai scrie scrisori de recomandari sibianului FESAN. Rugati-va,dle Sucuturdean si ceilalti 33  sa nu se intimple vre unui grevist al foamei ceva mai rau.  IN TIMP CE MILITIENII DIN BAZUNUL LUI DRAGOMIR AU CERTIFICATELE SI CE DECURGE DIN ELE, CEI CARE AU INFRUNTAT TIRANIA SI SE AFLA IN ACTIUNEA DE PROTEST SUNT DENIGRATI SI BADJOCORITI DE UN SIBIAN PRE TINS RETINUT PRECUM FESAN. 

Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Ianuarie 19, 2008, 22:16:10 »

Domnule PERJU,eu consider ca mi-am adus cit de cit aportul la sprijinul moral fata de grevistii foamei,i-mi doresc sa faca altii mai mult decit mine iar altii macar cit am facut eu sa faca.Scrisoarea deschisa am initiato inainte ca sa stiu de scrisoarea dumneavoastra,si am rugat forumistii sa faca adaugiri si completari la ea.Noi am cerut scoaterea in afara legii a tuturor impostorilor (fara ecsceptie,inclusiv a celor 33 de retinuti la care faceti referire)Daca va uitati in forumul vechi veti constata ca atit eu cit si alti colegi din Sibiu am dat explicatii referitor la acele certificate...Domnule PERJU eu sunt un om care isi asuma riscuri si responsabilitati in orice conditii,dar numai asa cum consider eu.
« Ultima modificare: Februarie 05, 2008, 11:03:50 de către Sucuturdean Nicolae »
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Ianuarie 19, 2008, 22:29:13 »

Nu  ati raspuns la intrebarea cu cei  din Bazinul lui Dragomir,domnule Sucuturdean,dumneavoastra care sunteti un om cinstit si aveti curajul raspunderii. dar   VA CER UN SINGUR LUCRU: NU II LASATI PE GREVISTII FOAMEI SA MOARA!!!!! VENITI ALATURI DE EI SI VA VETI CONVINGE SINGURI CA  NICI NOI SI NICI ALIANTA CIVICA NU EXAGEREAZA CU NIMIC.  PUIU FESAN NU FACE NIMIC IN AGARA DE A MINTI SI A INCITA!  VENITI LA BUCURESTI,LA GREVISTII FOAMEI. Dumneavoastra si ceilalti adevarati revolutionari care cititi acest mesaj! NU O STRIG CU DISPERARE,NEMOTIVAT! CREDETI-MA!  Fiecare dintre dumneavoastra veti hotari ce veti face cu viata colegilor nostri aflati in GREVA FOAMEI DE ATITA TIMP.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 92
Schimbă forumul: