Main Content:

Pagini: 1 ... 810 811 [812] 813 814 ... 1008

ARICOLE DE PRESA

• Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #12165 : Februarie 21, 2017, 12:39:02 »

Sorin Ovidiu Vîntu, condamnat la 8 ani de închisoare în dosarul devalizării FNI. Sentinţa este definitivă

Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vîntu a fost condamnat, marţi, de către magistraţii Curţii de Apel Bucureşti la opt ani de închisoare în dosarul devalizării Fondului Naţional de Investiţii (FNI), decizia fiind definitivă. Omul de afaceri a fost condamnat, în primă instanţă, de Tribunalul Bucureşti, la şase ani şi patru luni de închisoare, în dosarul devalizării Fondului Naţional de Investiţii (FNI), dar a contestat decizia.

http://www.mediafax.ro/social/sorin-ovidiu-vintu-condamnat-la-8-ani-de-inchisoare-in-dosarul-devalizarii-fni-sentinta-este-definitiva-16168296
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12166 : Februarie 21, 2017, 16:22:59 »

Nu e de ras, e de plans. "Pas cu pas, sa furam din Romania tot ce a mai ramas"!
Protestatarii cu aceasta si pentru aceasta urare au iesit in strada sa demonstreze:
"Pas cu pas, domnule Presedinte Werner Klaus Johannis, la cat mai multe case!!!"

Rusine vesnica sustinatorilor jecmanitorilor straini, nemilosi si asociatiilor lor locali!
Memorat
« Răspunde #12167 : Februarie 21, 2017, 18:02:00 »

https://www.bugetul.ro/atentie-ce-miscare-cere-autonomia-transilvaniei-si-promoveaza-protestele-anti-guvern/

Atenție! Ce mișcare cere autonomia Transilvaniei și promovează protestele anti-Guvern
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12168 : Februarie 21, 2017, 18:06:35 »

ALTI AU INTIAT JAFUL, CHIAR DECORINDUI !!!
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12169 : Februarie 21, 2017, 18:08:33 »

Cheesy
Memorat
« Răspunde #12170 : Februarie 21, 2017, 19:04:30 »

http://www.nasul.tv/interesant-resist-org-este-anti-trump-pro-casatorii-gay-si-colaboreaza-cu-soros/

Sincer, abia astazi am aflat ca #RESIST este o organizatie americana cu o existenta de 30 de ani si cu o activitate strins legata de Soros, anti-crestin convins!

Ma cam pune pe ginduri cam prin ce „coincidenta” s-a ajuns ca sloganul Revolutiei din 2017 sa poarte acelasi „hastag”! Si de ce nu #LUPTAM?!

Nenicule Soros, ai incercat sa pui de-o confiscare?! Asa cum a pus laba neicusor Iliescu in ’89?!
Sa fiti iubiti!

Radu Moraru

P.S.

Ramin la parerea ca Revolutia 2017 nu trebuie lasata la voia confiscarii! De catre niciun Soros sau Dragnea & Iohannis! Eu ma simt manipulat fiindca am strigat #Rezist! Fara sa stiu ca exact asta urla si aia din USA din gasca babei Hillarioate si a lui Soros anti-crestinul! Gata! Eu schimb sloganul! „Luptam pentru copiii nostri! Cu toti mafiotii!”

Memorat
« Răspunde #12171 : Februarie 21, 2017, 19:07:00 »

http://www.activenews.ro/stiri-mass-media/Principial-pana-n-maduva-oaselor-In-urma-cu-13-ani-Andrei-Gheorghe-lupta-impotriva-cenzurarii-presei.-Azi-face-liste-negre-cu-mass-media-%E2%80%9Etoxica-141208

Principial până-n măduva oaselor: În urmă cu 13 ani, Andrei Gheorghe lupta împotriva cenzurării presei. Azi face liste negre cu mass-media „toxică”
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12172 : Februarie 21, 2017, 19:54:10 »

Gandeste.org, azi, 21 februarie, http://gandeste.org/general/doamna-pellea-e-adevarat-ca-ati-luat-un-credit-preferential-de-la-raiffeisen-bank-peste-limita-obisnuita-de-aprobare-cu-acordul-direct-al-distinsului-domn-civil-von-groningen-2/77743

Doamna Pellea, e adevărat că ați luat un credit preferențial de la Raiffeisen Bank, peste limita obișnuită de aprobare, cu acordul direct al distinsului domn civil von Groningen?

“Zice că… o naibă de balaur…” Pe vremuri, așa începea cîntecul celor de la Phoenix. Ce cîntec! Ce album! Ce vremuri! Mama lor. Niște genii. Niște tefelei. Niște artiști. Am zis artiști? Hopa! Bine, bre, că adusei vorba. Păi să vă povestesc despre artiști.

Zice că… Zice că opinia publică e mereu trează și că, prin intermediul dînsei, am primit, pe surse, o bîrfă proaspătă, recentă despre doamna Pellea. Știți voi, doamna Oana Pellea, doamna aceea principială și cu privirea luminoasă, dar dîrză, cea care apreciază banii komuniștilor retrograzi, mama lor de kaghebiști. Huoo, Puie Monta, Colectiv, Colectiv. Rezist. Rezist.
Pentru cine nu știe sau a uitat. Vă povesteam acum cîteva săptămâni cum distinsa luptătoare principială și deontoloagă doamna Oana Pellea,un artist remarcabil, fără de cusur și fără de prihană, dedicată întru totul cauzei luptei anti-comuniste și anti-pesediste,a luat niște bani – un fleac, un mizilic, niște zeci de mii de euro – de la Guvernul Ponta, pentru un proiect cultural, artistic, poetic, ceva de mare anvergură internațională.
A făcut proiectul, a luat banii, apoi a continuat netulburată și neprihănită să înjure comuniștii. Principii. Mi se pare normal. Principiile e principii, dar totuși, și banii e bani. Chestii separate, nu le încurcăm.
Dar aici intervine noutatea, exclusivitatea, bîrfa proaspătă, știrile senzaționale și CLICK AICI.
Zice că aceleași principii congruente, cele despre bani, ar fi ajutat-o să ia și un credit de la Raiffeisen Bank, peste limita obișnuită de aprobare și cu aprobare direct de la conducere, adică, absolut la întîmplare, de la van Groningen.
Ups. Am zis van Groningen? Am zis Raiffeisen? Am zis Oana Pellea? Am zis bani? Ups. Măi să fie. Ce asocieri. Ce coincidențe. Voi credeți în coincidențe, pufoșii mei dragi? Pe lîngă Moș Crăciun, Harrison Ford și Făt Frumos, voi încă mai credeți în coincidențe?
Oare să fie la întîmplare felul în care toată lumea anti-comunistă și pro-corporatistă din România lucrează împreună, într-o rețea mare, veselă, fericită, dar mai ales și mai ales eficientă și cu vocea la unison, atunci cînd trebuie, întocmai și la timp?
Mai un ban, mai un credit, mai o atitudine, mai un protest, mai un huooo ăia care vor să disciplineze corporațiile sălbatice, alea cu profiturile sifonate în paradisurile fiscale?
Eu, dragii mei corporatiști, nu cred în coincidențe. Mai ales că același zvon îmi spune că doamna Pellea făcea traininguri de-alea corporatiste, tot cam în aceeași vreme, tot la Raiffeisen – ce întîmplare! ce coincidență! – cam pe 3000 de euro ședința de training. Tarif bun, exigent, ca pentru un artist remarcabil.
Ups. Stai așa. Tot de la Raiffeisen?? Măi să fie! Ce coincidență! Cum e Raiffeisen ăsta în toți și în toate, mai ceva ca Brîncuși…
Deci, ca să nu avem discuții, întreb și eu ca tot kaghebistul naiv: e adevărat, doamna Pellea? Poate n-o fi. Poate e doar un zvon nemernic. Poate e doar o bîrfă răutăcioasă și răuvoitoare, un fake news de-ăla nasol, ca la Hotnews și la Digi 24.
Deci, pentru conformitate, să nu creăm confuzii, eu zic să îi adresăm doamnei Pellea niște întrebări simple, elementare, cu DA și NU, ca la referendum:
Doamna Pellea, distins far călăuzitor, e adevărat sau nu că ați luat un credit preferențial de la Raiffeisen Bank, peste limita obișnuită de aprobare, cu acordul direct al distinsului domn civil von Groningen?
Doamna Pellea, artistă remarcabilă și suflet puternic, e adevărat că, tot în acea perioadă, făceați traininguri corporatiste de însuflețire procedural-metodologică cu angajații Raiffeisen Bank, pe modestul tarif de 3000 de euro per ședință de făcut corporatiștii fericiți și eficienți?
Știți Dvs: DA sau NU. Ca la sondaje. Ca la referendum. Simplu.
Aș mai pune și întrebarea dacă e adevărat că guvernul Ponta trebuia să cadă și dacă și guvernul ăsta de acum, Grindeanu, trebuie și ăsta să cadă, să vină dom’le un guvern competent, guvernul MEU, dar la asta știu deja răspunsul. Puie Monta! Rezist! Rezist! Cioloș! Cioloș! Sex pe apucate.
I rest my case. Transmiteți-i voi întrebările mele doamnei Pellea, că pe mine mă bufnește emoția cînd mă gîndesc cîte principii sînt în acțiune zilele astea prin România.

Autor: Mirel Palada

Oana Adriana Pellea, o #rezistentă la morală!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12173 : Februarie 21, 2017, 21:23:41 »

Si ce n-avea voie sa-njure comunistii?si la o adica a injurat comunistii nu si neocomunistii.
Si ma mai mira o treaba ,distinsa artista a luat bani de la gubernul pontea.deci cam acum 2ani,de ce tocmai s-a rasuflat acest lucru si de ce acum s-a rasuflat si de banii de la banca sau diverse afaceri?pentru ca a-ndraznit sa faca declaratii la adresa psd-ului si a lui Drahmea si a guvernului?
Si oare de ce nu ma mira ca toate aceste dezvaluiri le face un personaj care cat timp a fost purtator de cuvant al gubernului pontea a avut apucaturi si comportament de cata de mahala?Inca odata acesta ne arata ca aceste apucaturi ii sunt potrivite ca o manusa.......
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12174 : Februarie 21, 2017, 22:51:25 »

Bambilici ti-ar fi spus "Stai jos. Esti prost". Nu te supara pe mine, chiar n-am nimic impotriva ta. Eu ma bucur ca supranumle lansat de mine a prins!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12175 : Februarie 21, 2017, 23:09:48 »

Remus iti sugerez sa vorbesti cu admin. sa stearga aceasta poza.Nu de altceva dar fereasca Dumnezeu o vede vre-o femeie insarcinata si avorteaza.Si asa cu natalitatea stam cam prost.In cel mai fericit caz poti deschide o scoala de dresaj iar cu una sau mai multe poze poti invata potaiile sa latre.Si ai doi in unul,salam sasesc si poza.Spor la treaba si bafta la castig.
Memorat
« Răspunde #12176 : Februarie 22, 2017, 00:59:35 »

http://www.stiripesurse.ro/senatorul-somnoros-al-usr-plate-te-ca-sa-dezminta-ca-nu-doarme-in-parlament-foto_1178594.html

Senatorul SOMNOROS al USR plătește ca să dezmintă că nu doarme în Parlament / FOTO
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12177 : Februarie 22, 2017, 02:53:37 »

Pai nu doarme,face economie de vedere.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12178 : Februarie 22, 2017, 10:39:47 »

Pe aceasta ati citit-o ? Cica speach-ul unui rev este dat publicitatii.. Astia vor sa ne puna in antiteza cu demonstrantii de azi. Cica un Calin Georgescu. Il stiti ?

Plecând de la aceste proteste, Călin Georgescu a făcut o analiză dură a societății actuale.

Protestele din Piața Victoriei
Mesaj puternic pentru tineri al unui revoluționar din decembrie '89

Călin Georgescu este om de afaceri în publishing, mass-media, marketing și advertising, el ieșind în stradă pe 21 decembrie 1989, dar și la mineriada din 1990.
„Dacă-nghiți texte pe nemestecate, mâine găsești idei în caca, plus că-ți pocnește tensiunea civică în tâmple și-ți afectează circulația la biluțe, de ți se usucă stima de sine-n pantaloni și nu mai știi dacă ești băiat sau fată, ca atunci când îți faci cont pe Google și bifezi la gen ”altul”, nu fiindcă chiar ai fi altul, ci fiindcă a venit cu totul altul și ți-a spus cine să fii, când să te deștepți române, cum s-o ții pe-a lui și ce să faci cu ea exact.
Așa și cu acest căcăcios #rezist, care a ajuns atât de kitschos că se vinde ca mărțișoare la Universitate. Place la unii, nu zic. Dar la mine, simpla imagine a unei studente mioape, cocoșate pe gherghef, care împunge de zor cu acul bont firicele de ață roșie ca să migălească #rezist-ul ăla, mă disjunge de orice chef de civism brodat sau oricum. Dac-aș fi în locul tău și aș arde inclusiv cu flacăra violetă de pofta de a-mi înfige un mărțișor d-ăla în bluză, aș rezista la #rezist, și aș mai aștepta până apar alea logice, care nu mă cheamă să acționez prin inacțiune, deoarece aia-i dudă, plus că nu e doar aberant, ci și direct o înjurătură de mama revoluției, revoluția aia adevărată, așa cum o știu eu și cum scrie la carte, cu gaze, scutieri, bulane, tunuri de apă și baricade din autobuze-n flăcări de partea astălaltă.
Ai să zici, bine, bine, dar Ion Gavrilă Ogoranu, n-a rezistat și el un două decenii într-un beci? OK, da, dar mai înainte Ogoranu a popit X activiști prin munți, și i-a caterisit cu plumb, nu cu slogane, și nici n-a stat în geacă O'Neil cu ăla mic de mână (nici n-avea, săracu, că când să facă?) în fața NKVD-iștilor Nicolschi, Pintilie și Mazuru. D-aia zic, nu-ți mai pune #rezist pe poză și, în nici un caz în piept, că nu spune despre tine decât că ești un molâu ușor de prostit, fiindcă șmecheria în viață, amice, nu e să-nduri ca bolovanu', ci să te-ncordezi ca praștia. Vrei mărțișor cu #rezist? Mai rezistă până apar alea cu #morcueidegâtfutuiîngurădesecuriști. Și când apar alea, atunci da, ia-ți unul și poartă-l până mori”, a scris Călin Georgescu.

Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #12179 : Februarie 22, 2017, 14:27:47 »

https://www.bugetul.ro/videoincendiar-ce-program-finantat-de-soros-a-implementat-la-sibiu-it-istul-rezist/

VIDEO/Incendiar! Ce program finanțat de Soros a implementat la Sibiu IT-istul #Rezist
Memorat
Pagini: 1 ... 810 811 [812] 813 814 ... 1008
Schimbă forumul: