Main Content:

Pagini: 1 ... 953 954 [955] 956 957 ... 1009

ARICOLE DE PRESA

Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #14310 : Iunie 28, 2018, 08:51:29 »

Mircea Dogaru: Desfiinţarea CC, ANI, DNA, CNSAS a fost discutată cu liderii USL.   Acum o fi buna Curtea Constitutionala pesedista ?
http://evz.ro/dna-iasi-umflat-pretul-ceainic.html
http://evz.ro/dna-iasi-umflat-pretul-ceainic.html?v=347635&page=2
Memorat
« Răspunde #14311 : Iunie 28, 2018, 10:25:13 »

'
E grav sa fii atit de dancila : " https://www.comisarul.ro/articol/soc!-diicot-a-inceput-urmarirea-penala-pentru-trad_952723.html "
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14312 : Iunie 28, 2018, 13:04:35 »

Ambasadele se amestecă din nou: „Facem apel”

Ambasadele a 12 țări – SUA, Belgia, Canada, Danemarca, Elveţia, Finlanda, Franţa, Germania, Luxemburg, Olanda, Norvegia și Suedia – au transmis o declarație comună  în care cer „să se evite schimbările care ar slăbi statul de drept sau capacitatea României de a lupta împotriva infracţionalităţii şi corupţiei”, referire la Codurile penale.

Ce a declarat  şi Şerban Nicolae

Liderul grupului PSD din Senat, Şerban Nicolae, consideră că apelul ţărilor partenere transmis joi către România referitor la modificarea legislaţiei penale vine din partea unor reprezentanţi ai ambasadelor pe care nu îi cunoaşte, şi nu din partea şefilor misiunilor diplomatice, reprezentanţii acelor state la Bucureşti.

„Nu-i cunosc. Nu ştiu cine sunt aceşti reprezentanţi, nu ştiu care le este statutul ca să putem dialoga. Dacă e vorba de nişte ziduri, o să vedem dacă putem să le transmitem un mesaj din partea clădirii Palatului Parlamentului. Altminteri, eu m-am săturat de această formulă arogantă de comunicare a unor funcţionari, reprezentanţi incerţi şi anonimi. Cine verifică toată legislaţia în materie de statut al corpului diplomatic şi consular o să vadă că nu există aşa ceva, nu există comunicate ale ambasadelor, reprezentanţi… Nu-mi aduc aminte să fi fost o şedinţă a Guvernului american prezidată de preşedintele Donald Trump care să ia în discuţie o asemenea chestiune, care să transmită un punct de vedere oficial în numele SUA. Oricum, nu cred că ar face aşa ceva, pentru că nu cred că există vreo dispoziţie care să spună că vreun stat se amestecă în procedura de legiferare din România, indiferent de stat partener/nepartener, strategic/nestrategic. N-am ce să comentez, cu zidurile să vorbească zidurile”, a afirmat Şerban Nicolae la Senat.

https://www.cotidianul.ro/ambasadele-se-amesteca-din-nou/

Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #14314 : Iunie 28, 2018, 14:12:10 »

Au devenit institutii de control si santaj/pedepsire. DNA-ul este selectiv, CNSAS asijdea, etc. Adica utilizarea acestor institutii ca instrument de control si supunere a puterii reflecta existenta unei oligarhii, a statului paralel. Iar cei care si-au supus aceste institutii nu-s nici ei curati.
Da, ca pesedistii sunt niste ingerasi, saracii sunt fugariti, ei, niste cinstiti. Da, ia zii, cand fratele si nepotul lui Basescu au fost condamnati, a fost bine ? Udrea, Bica, aia de la turism Ritzi parca, a fost bine ? Pe Sorin Apostu il mai tineti minte ? Primul primar de calibru arestat si condamnat. Era PDL. In timpul guvernarii BOC. 11 NOI 2011  Scripcaru primar Brasov, la fel.
Aici nu-i vorba de DNA versus PSD. Printre cei care au incalcat legea au fost si oameni care n-au mai putut fi controlati prin intimidare si li s-a facut dosar penal... Ideea mai generala este ca majoritatea oamenilor din politica si afaceri sunt penali pt ca asta-i tranzitia istorica in Romania.
http://www.pna.ro/faces/comunicat.xhtml?id=8869

" 27 iunie 2018
Nr. 542/VIII/3

COMUNICAT

Procurorii din cadrul Direcției Naționale Anticorupție – Secția de combatere a corupției au dispus efectuarea urmăririi penale față de suspecții:

IONIȚĂ ALEXANDRU-CĂTĂLIN, la data faptelor șeful Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Sectorului 1 București, în prezent chestor principal de poliție, sub aspectul comiterii infracțiunilor de:
- trafic de influență,
- fals în declarații, în formă continuată,

DINU PETRUȚA sub aspectul comiterii infracțiunii de cumpărare de influență.

Prezentul dosar penal a fost constituit în anul 2018.

În ordonanța procurorilor se arată că, în cauză, există aspecte din care rezultă suspiciunea rezonabilă ce conturează următoarea stare de fapt:
1. Suspectul Ioniță Alexandru-Cătălin, în perioada 2009 – 2010 ................................... "

Spirule..., ''2009-2010''...pai ''in 2018''... ? ? ?  P.s. "suspecta Dinu Petruța" are 85 de ani.  Sa-i dea Dumnezeu sanatate !!!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14315 : Iunie 28, 2018, 15:11:42 »

Tot un dosar politic, la comanda.!
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #14316 : Iunie 28, 2018, 15:33:38 »

Slugi ordinare cu cacat in loc de creier.
Romania, odata cu aderarea la NATO si UE, a semnat un Tratat, odata cu care si-a aliniat la legile comunitare ale tarilor civilizate si legislatia pe justitie.
Acum, tradatorii pesedisti, dupa ce au vazut ca nu se poate fura din banii veniti de la UE(ei deci nu au nici un beneficiu, da-o dracu pe Romania), dar si impinsi de la spate de stapana lor Rusia, macelaresc legile justitie in interes strict personal si forteaza aruncarea Romaniei in spatiul stapanit de bolsevici.
Tarile semnatare sunt tari aliate si este perfect firesc sa isi exprime ingrijorarea, pentru ca stiti ce, aia nu sunt niste dobitoci inculti  si trantori, care voteaza PSD pe o sacosa cu zahar, o sticla de bere, un ajutor social luat ilegal, sau o indemnizatie.
Oamenii aia stiu exact ce se intampla in tara asta, nu pot fi prostiti.
Iar voi, sunteti o rusine.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #14317 : Iunie 28, 2018, 15:36:18 »

Mai era pe aici un dobitoc care spunea ca eu stric 'imaginea revolutionarilor'
De parca mai era nevoie de contributia mea, o faceti voi foarte bine si singuri.
Memorat
« Răspunde #14319 : Iunie 28, 2018, 16:39:09 »
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14320 : Iunie 28, 2018, 20:43:16 »

Romania, odata cu aderarea la NATO si UE, a semnat un Tratat, odata cu care si-a aliniat la legile comunitare ale tarilor civilizate si legislatia pe justitie.
Acum, tradatorii pesedisti, dupa ce au vazut ca nu se poate fura din banii veniti de la UE(ei deci nu au nici un beneficiu, da-o dracu pe Romania), dar si impinsi de la spate de stapana lor Rusia, macelaresc legile justitie in interes strict personal si forteaza aruncarea Romaniei in spatiul stapanit de bolsevici.
Tarile semnatare sunt tari aliate si este perfect firesc sa isi exprime ingrijorarea, pentru ca stiti ce, aia nu sunt niste dobitoci inculti  si trantori, care voteaza PSD pe o sacosa cu zahar, o sticla de bere, un ajutor social luat ilegal, sau o indemnizatie.

Ne pui in carca o gramada de .... Eu nu tin cu PSD-ul. Problema semnalata de oameni mult mai destepti ca mine este faptul ca unii, la fel de penali si ei, ii aresteaza pe ceilalti, dar nu de dragul legii , ci la comanda din afara,
Ori noi vrem ca toti sa fim egali in fata legii.
Eu nu vreau ca o oligarhie locala sa fie inlocuita cu una din afara; nu vreau absolut nici o oligarjhie in fruntea statului.
Cat despre dobitoace, afla Radule ca in zilele noastre se constata din ce in ce mai des ca oamenii sunt geba bipezi. Dar tu da-i inainte cu rolul tau.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #14321 : Iunie 28, 2018, 21:44:43 »

....................

@ "RaduSpiru"

Bre, nea Spirache, tu esti o rusine pentru acest portal pentru ca intotdeauna te arunci dupa fenta si pui botu' pe nemestecate la toate tàmpeniile, fara a face o minima incercare de a filtra (prin ceea ce ar trebui sa reprezinte materia ta cenusie) ceea ce ti se livreaza cu titlul de adevar absolut.
       Uite, pentru a nu-stiu-càta oara, iti demonstrez de ce matale, numai matale, ai cacat in loc de creier:
    1. Azi, UE este formata din 28 de state (pàna la brexit-ul efectiv, Regatul Unit este membru cu drepturi depline);
    2. Toate cele 28 de state membre UE, la aderare, au semnat fiecare càte un "Tratat de aderare";
    3. Pentru aderarea la NATO, statele membre au semnat un alt tratat, cu mentiunea ca nu toate statele membre UE sunt si membre NATO.
    4. Nici una dintre statele membre UE nu si-a aliniat "legislatia pe justitie" la legislatia comunitara, nici la momentul aderarii, nici dupa aceea. Daca ar fi fost asa cum spui tu, toate statele UE ar fi avut aceiasi legislatie in domeniul justitiei, aceleasi coduri penale si civile si aceleasi coduri procedurale pe domenii.
    5. A nu se confunda un comunicat oarecare de presa al unor ambasade cu pozitia oficiala a statelor respective fata de anumite probleme.
    6. Statele a caror pretinsa ingrijorare (fata de diverse lucruri) te ingrijoreaza pe matale, musiu "RaduSpiru", au si deosebite interese care le determina sa faca totul pentru a "tine in sah" anumite situatii.
      Superficialitatea care te caracterizeaza te determina sa faci confunzii grave: "prevederile tratatelor constitutive ale Uniunii Europene, precum şi celelalte reglementări comunitare cu caracter obligatoriu, care au prioritate faţă de dispoziţiile contrare din legile interne, cu respectarea prevederilor actului de aderare (art. 148 din CONSTITUTIE)" nu pot fi confundate cu o aliniere a legislatiei statelor pe diferite domenii (justitia inclusa). Doar daca esti tàmpit iremediabil poti face astfel de confuzii.
      Asadar, musiu "RaduSpiru", atàta timp càt vorbesti (scrii) si faci caracterizari la modul general, fara a nominaliza persoana careia (persoanele carora) te adresezi si spui (scrii) prostii càt tine de mari, eu imi permit sa-ti transmit ca esti un bou cu cacat in loc de creier.
      Nici macar sluga nu te consider. Doar bou ordinar. 
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14322 : Iunie 28, 2018, 21:54:47 »

Poti sa-ti printezi caracterizarea (A2) si s-o anini in sufragerie.
Tu nu te m indrepti, dar e utila pt rude, sa stie ce procesor ai.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #14323 : Iunie 28, 2018, 22:36:57 »

A vorbit si Pitca, revolutionarul lui Iliescu.
Acuma, daca tot te-ai bagat in seama, ca uitasem de tine, intri si tu pe lista.
Apropo totusi, ia spune, ai dus o viata frumoasa ca revolutionar intr-un oras unde nu s-a intamplat nimic, dupa ce noi am fost impuscati, batuti si arestati pana in 21 seara ?
Memorat
« Răspunde #14324 : Iunie 28, 2018, 22:49:28 »

A vorbit si Pitca, revolutionarul lui Iliescu. Acuma, daca tot te-ai bagat in seama, ca uitasem de tine, intri si tu pe lista. Apropo totusi, ia spune, ai dus o viata frumoasa ca revolutionar intr-un oras unde nu s-a intamplat nimic, dupa ce noi am fost impuscati, batuti si arestati pana in 21 seara ?
Radut, 'apropo totusi'...tot 'la modul general'... ? ? ?   Aaah...acum te avantajeaza sa recunosti si meritele altor Revolutionari...nu mai esti " unicu' "... !!!
Memorat
Pagini: 1 ... 953 954 [955] 956 957 ... 1009
Schimbă forumul: