Main Content:

Pagini: 1 ... 991 992 [993] 994 995

ARICOLE DE PRESA

Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #14880 : Septembrie 14, 2018, 16:25:05 »

...Parcă seamănă leit cu zvonistica dina 1990 în Piața Universității.  Și dacă ar fi adevărat...
Ma indoiesc ca ai fost p-acolo ... sau poate da ... da'-n alte scopuri decat cele pe care le clamezi ...  !?  !?  !?    Nu-si are rostul  "daca" ... pentru ca ... ESTE ADEVARAT ...  !!!
Memorat
« Răspunde #14881 : Septembrie 14, 2018, 22:05:56 »

...Și dacă ar fi adevărat...
" DIICOT a deschis un dosar pentru deţinere de droguri, în care sunt implicaţi doi jurnalişti "
https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/diicot-a-deschis-un-dosar-pentru-detinere-de-droguri-in-care-sunt-implicati-doi-jurnalisti.html
" Comunicat de presa3 14.09.2018
      Urmare a informaţiilor apărute în spaţiul public, cu privire la faptul că „o vedetă de la TVR şi un prezentator de la Realitatea TV ar fi fost anchetaţi  de DIICOT pentru deţinere de substanţe interzise”, Biroul de informare şi Relaţii Publice este împuternicit să aducă la cunoştinţa opiniei publice următoarele:
      Din verificările efectuate în evidenţele Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Structura centrală  a rezultat faptul că, la data de 21.08.2018 a fost înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări „ in rem”, sub aspectul săvârşirii infracţiunii prevăzută de art.4 din Legea 143/2000 privind combaterea traficului si consumului ilicit de droguri. "

http://www.diicot.ro/index.php/arhiva/2457-comunicat-de-presa3-14-09-2018

Memorat
« Răspunde #14882 : Septembrie 14, 2018, 22:08:34 »

" Ministrul delegat pentru Afaceri Europene, Victor Negrescu, a declarat, vineri, la Alba Iulia, că România nu se află în prezent în situaţia de a fi confruntată cu posibilitatea declanşării Articolului 7, el susţinând că a remarcat că cei mai vocali politicieni europeni care fac referire la ţara noastră sunt cei care vor să ocupe diverse demnităţi. "

https://www.agerpres.ro/politica/2018/09/14/negrescu-romania-nu-se-afla-in-situatia-de-a-fi-confruntata-cu-posibilitatea-declansarii-articolului-7--176357
Memorat
« Răspunde #14883 : Septembrie 17, 2018, 04:48:32 »

" Tudorel Toader are VEȘTI PROASTE pentru Klaus Iohannis: 'Să nu confundăm' "

"Ministrul Justiţiei spune că a primit rezultatul verificărilor dispuse la cabinetul notarial din Sibiu care a suspendat procedura prin care casa pierdută în instanţă de familia preşedintelui Klaus Iohannis urma să treacă în proprietatea statului şi că acesta va fi "valorificat" în condiţii legale."

https://www.stiripesurse.ro/tudorel-toader-are-ve-ti-proaste-pentru-klaus-iohannis-sa-nu-confundam_1289476.html
Memorat
« Răspunde #14884 : Septembrie 17, 2018, 04:55:47 »

" Decizia lui Iohannis scoate oamenii în stradă! Miting în fața Parlamentului - 'De resursele țării trebuie să profite românii'/ VIDEO "

" „În primul rând, nu e protest, e un miting de sprijinire a intereselor României. Ne-am strâns să spunem ca de resursele României trebuie să profite, în primul rând, românii. Am venit aici să susținem Parlamentul în activitatea sa de legiferare și să cerem reprezentanților noștri din Parlament să apere interesele celor care i-au trimis acolo. După calculele făcute în media, paguba ar putea fi între 20 și 40 de miliarde de dolari în următorii 20 de ani, în situația în care legea offshore va fi asemănătoare cu cea semnată în Senat în februarie 2018. La Camera Deputaților s-a adoptat o varianta mai buna a unei legi proaste, pentru că legea nu ar trebui să excepteze în niciun fel nicio reglementare aflată în vigoare în acest moment. (...) Aceste legi, dacă vor fi aplicate corect, ar aduce României peste 50% din valoarea resurselor”, a declarat avocatul Dan Chitic, organizatorul mitingului. "
" „Nu mai vrem concesionarea resurselor naturale a României pe prețuri de nimic. E prima data în istoria României când se întâmplă aceste lucruri. (...) Noi nu strigăm ,,Jos Guvernul”, ci ,,Apărați valorile noastre”. Trebuie să ne apărăm resursele țării”, a spus Adrian Severin. "

https://www.stiripesurse.ro/decizia-lui-iohannis-scoate-oamenii-in-strada-miting-in-fa-a-parlamentului-de-resursele-arii-tr_1289401.html
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14885 : Septembrie 17, 2018, 15:14:10 »

...Parcă seamănă leit cu zvonistica dina 1990 în Piața Universității.  Și dacă ar fi adevărat...
Ma indoiesc ca ai fost p-acolo ... sau poate da ... da'-n alte scopuri decat cele pe care le clamezi ...  !?  !?  !?    Nu-si are rostul  "daca" ... pentru ca ... ESTE ADEVARAT ...  !!!

Ce făcuți Luciene, te lăsară resursele ? Ori sursele ?
   Ce te-apucă a mă zgândări cu astfel de fraze ?
   Omu-le ține-te tare, nu da cu ghiuleaua după rateurile mele lingvistice. Ăsta-s eu, ia-mă așa cum sunt și ”toarce firul ideii”, că la an se duce Scaraoțchii de Draknea și ăștia sărmanii nici acum nu știu pe care dracu Drac să-l pună-n divanul Iadului.
   C-o fi rea c-o fi to do see listă fără listă, dracu-i pă ei și îmbărligătura naibii iăște-n PCR... ei ptiu  drace, PSD.
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14886 : Septembrie 17, 2018, 15:19:15 »

Io zic partenere - de duel pe portal - să clocească ceva mai repede pesede-ul, că una două sare Orban (ă-l de la noi, nu ă-l de peste Tisa) și ne arată maimuța.
   Ei uite vezi matale, cum se duce unul dracului, cum sărim la beregata următorului drac.
   Așa suntem noi, niciodată ca voi, Luciene, Nval-ule, Bambilice.

Memorat
« Răspunde #14887 : Septembrie 17, 2018, 16:35:48 »

Io zic partenere - de duel pe portal - să clocească ceva mai repede pesede-ul, că una două sare Orban (ă-l de la noi, nu ă-l de peste Tisa) și ne arată maimuța.
   Ei uite vezi matale, cum se duce unul dracului, cum sărim la beregata următorului drac.
   Așa suntem noi, niciodată ca voi, Luciene, Nval-ule, Bambilice.

Nea'  Vamile ... Orban n-arata  ('n-are  ce/cum/cui') ... el SARE cand... I  'SE ARATA'/'INDICA'/'SUGEREAZA'/'ORDONA' ... si/sau   fara sa-i ceara nimeni ... precum  "lingatorii lu'  Traian" ...  !!! Cool
Memorat
« Răspunde #14888 : Septembrie 17, 2018, 17:03:47 »

Ce făcuți Luciene, te lăsară resursele ? Ori sursele ?
   Ce te-apucă a mă zgândări cu astfel de fraze ?
   Omu-le ține-te tare, nu da cu ghiuleaua după rateurile mele lingvistice. Ăsta-s eu, ia-mă așa cum sunt și ”toarce firul ideii”, că la an se duce Scaraoțchii de Draknea și ăștia sărmanii nici acum nu știu pe care dracu Drac să-l pună-n divanul Iadului.
   C-o fi rea c-o fi to do see listă fără listă, dracu-i pă ei și îmbărligătura naibii iăște-n PCR... ei ptiu  drace, PSD.

Nici una, nici alta ... si nu de  "lingvistica"  era vb. ... ci despre prezenta-n '90 Cool si de  'consumatorii'  de la  'I'realitatea ... nu cred ca n-ai inteles ...  "torcand" Kiss ...  !?  !?  !?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14889 : Septembrie 17, 2018, 18:20:14 »

...sărmanii nici acum nu știu pe care dracu Drac să-l pună-n divanul Iadului...

Ce se vea a fi divanul Iadului...?
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14890 : Septembrie 17, 2018, 18:45:11 »

Corina Crețu, interviu devastator pentru Guvernul PSD/ALDE! Să afle românii cât căcat mănâncă guvernanții și slugile lor din presa de partid!

https://www.comisarul.ro/articol/video-corina-cretu-interviu-devastator-pentru-guve_963547.html
Memorat
« Răspunde #14891 : Septembrie 17, 2018, 19:18:12 »

Nu sunt convins ca ai citit f. atent intregul articol  (sau daca ai facut-o, cel putin) ... dar, ca intotdeauna, ti-a placut  'continutul'  din titlu ...  !!!
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14892 : Septembrie 21, 2018, 15:42:54 »

Luci an Radu - a lui escu, observ că făcut-ai analiză pe textu-mi.
   Așa de făr' grai și făr' de subiect, ajuns-au părtinitorii puterii ?

Nu plângeți, Draknea (încă) nu pică, pentru că (încă) plătește regește.
   Dară stai să vezi ce-o mai da la vară ?
Memorat
« Răspunde #14893 : Septembrie 21, 2018, 16:13:17 »

Luci an Radu - a lui escu, observ că făcut-ai analiză pe textu-mi. Așa de făr' grai și făr' de subiect, ajuns-au părtinitorii puterii ? Nu plângeți, Draknea (încă) nu pică, pentru că (încă) plătește regește. Dară stai să vezi ce-o mai da la vară ?
"Așa de făr' grai și făr' de subiect, ajuns-a"i  !? Shocked   !? Grin   !? Cry
Memorat
« Răspunde #14894 : Septembrie 22, 2018, 00:37:49 »
Memorat
Pagini: 1 ... 991 992 [993] 994 995
Schimbă forumul: