Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 1006

ARICOLE DE PRESA

• toni
  • Vizitator
Re: ARTICOLE DE PRESA
« Răspunde #45 : Februarie 23, 2010, 21:52:31 »

DACA ESTE CAZUL
OK
AVOCATUL SE OCUPA DIN ACEST PUNCT DE VEDERE
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Re: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #46 : Februarie 23, 2010, 22:32:58 »

Buna ziua !

A luat fiinta ’’ASOCIATIA  LUPTATORILOR  REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 PREJUDICIATI DE (S.S.P.R.)  SECRETARIATUL  DE STAT  PENTRU PROBLEMELE  REVOLUTIONARILOR  DIN DECEMBRIE 1989’’
Sprijinirea in sustinerea dosarelor la Comisia Parlamentara a Revolutionarilor din Decembrie 1989 (CPRD) in vederea acordarii avizului favorabil conform Legii 341/2004.
Revolutionarilor ce se considera prejudiciati de SSPR in nerezolvarea dosarelor, in vederea obtinerii avizelor favorabile de la CPRD institutie Guvernamentala, care are obligatia legala si morala fata de cei care si-au adus contributia majora in rasturnarea sistemului comunism.

Conditia, fiind ca dosarele solicitantilor sa indeplineasca cerintele prevazute de Legea nr. 341/2004, in functie de calitatea solicitantului care a depus dosarul in termen si complet la comisie in vederea obtinerii avizului.
Apararea drepturilor membrilor Asociatiei în fata autoritatilor statului si a organizatiilor si institutiilor cu caracter civil .

Sprijinirea Ranitilor si Urmasii Eroilor celor decedati in Revolutia din 1989, in vederea obtineri drepturilor conferite de Legea 341/2004.

Asigurarea, in conditii legale, a protectiei luptatorilor, ranitilor si urmasilor eroilor-martiri din Revolutie. Protectia se va realiza prin colaborarea cu organele si organismele puterii de stat, mijloacele mass-media interne si externe, organizatiile nonguvernamentale, iar în cazuri deosebite se poate solicita ajutorul Comitetului Conferintei de la Helsinki, Consiliului Europei sau a altor organisme internationale .

Cererile de solicitare se trimit la nr. Fax  0350/42.71.02
Presedinte :          Popescu Toni
Maill            tonni_poppescu@yahoo.com
Persoanele sunt rugate sa lase un nr. tel. contact
Anuntul acesta m-a luat prin surpindere si sunt foarte sincer decalarand ca am aflat despre aceasta initiativa abia de aici, de pe forum. Primele intrebari carora mi se pare absolut necesar sa se raspunda: cine sunt initiatorii, cand s-a constituit, exista sau nu o hotarare judecatoreasca, unde are sediul? Conform http://www.tourismguide.ro, prefixul este al Judetului Valcea, numere cu 0250 sau 0350. Cati si cine sunt membri fondatori?

ALO !!  ALO !!!

DOMNILOR TITULARI DE DUPLICATE ...

ASOCIATIA  TONI POPESCU  ESTE INTRADEVAR  SALVAREA DUMNEAVOASTRA  PENTRU CA ATI FOST LEZATI DE UN

DREPT LEGAL  INSUSIT CU MIJLOACE LEGALE , CONSIDERAT DOAR DE UNII ILEGALE .....

ACESATI CU INCREDERE : tonni-poppescu@yahoo.com     EL STIE CE VREA ! ARE EXPERIENTA SI PUTERE !
Memorat
« Răspunde #47 : Februarie 23, 2010, 22:38:18 »

Tu vorbesti de duplicate Perjule,cind sustii ca ai doua certificate in 92 si in 2000 Grin
Raspunsuri ,trebuie sa vorbim de arhiva si cum ti-ai fabricat dosarul tie si pucistilor tai!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Februarie 24, 2010, 00:19:18 »

Tu vorbesti de duplicate Perjule,cind sustii ca ai doua certificate in 92 si in 2000 Grin
Raspunsuri ,trebuie sa vorbim de arhiva si cum ti-ai fabricat dosarul tie si pucistilor tai!

DOMNULE SECRETAR DE STAT..

EU, KNORSTADT 2  VA ROG FRUMOS  SA SCHIMBATI LOCATIA SI SA MA SCAPATI DE " ACEST NEMERNIC DE PERJU SI LOCATIA LUI "

EU, KNORSTADT 2 SI GRUPUL DE INTERES PE CARE IL REPREZINT  NU NE PUTEM SOLUTIONA PROBLEMELE SI INCASA DREPTURILE

CUVENITE  DIN CAUZA ACESTUI FRAIER CARE , IN PROSTIA LUI NE-A STRICAT PRETUL....TACERII....

SI INCA CEVA.  NE-A STRICAT  PLOILE  LEGINDU-SE SI DENIGRIND PE TOVARASUL NOSTRU  CONSTANTIN INOCENTIU CORNEL

CARE SI-A PRESCHIMBAT CERTIFICATUL CONFORM SINTEZEI SEDINTEI CPRD DIN 11.04.2007  poz 17  dosar 5022. avind

CERTIFICAT PE LEGEA 42, nr.FD 8378 din 23.04.2002-DUPLICAT.

ACEST PERJU PRETINDE CA ACEST CERTIFICAT S-AR FI CUVENIT LUI ROMAN MARIAN, CONFORM MATCII CERTIFICATULUI

SERIA FD nr.08378 din 16.12.2006, MATCA AFLATA IN CUSTODIA SSPR.

MAI MULT; CU PRIETENUL LUI,PUIU NICOLAE FESAN  AU INTOCMIT UN DOSAR PENAL mnr.986/P/2008 LA JUDECATORIA

PUCIOASA  IAR PRIN ORDONANTA DIN 19.06.2009  COMPETENTELE AU FOST DECLINATE CATRE DNA, DERANJIND IN ACEST FEL

LINISTEA,TIHNA SI TRAIUL GRUPULUI NOSTRU DE PRIETENI SI ASOCIATI.

VA RUGAM SA NE SPALATI ONOAREA SI SA VA RETRAGETI PLINGERILE DE LA DNA  PENTRU CA NOI AVEM PE SUFLET,INIMA SI

MINTE  MULTE DUPLICATE ASEMANATOARE,SPALATE CU DERO,LAPTE PRAF,BOMBOANE SI CIOCIOSAN.

VA MULTUMIM FRUMOS SI VA RAMINEM INDATORATI DACA NE SCAPATI DE ACEST CAZ...KNORSTADT 2,BRASOAVE..
Memorat
« Răspunde #49 : Februarie 24, 2010, 00:35:30 »

EU, Perjul  VA ROG FRUMOS  SA SCHIMBATI LOCATIA SI SA MA SCAPATI DE " ACEST parvenit DE PERJU SI LOCATIA LUI "

EU, Perjul SI GRUPUL DE INTERES PE CARE IL REPREZINT  NU NE PUTEM SOLUTIONA PROBLEMELE SI INCASA DREPTURILE

CUVENITE  DIN CAUZA ACESTUI FRAIER CARE , IN PROSTIA LUI NE-A STRICAT PRETUL....TACERII....

SI INCA CEVA.  NE-A STRICAT  PLOILE  LEGINDU-SE SI DENIGRIND PE TOVARASUL NOSTRU Perjul Daniel

CARE SI-A PRESCHIMBAT 2 CERTIFICATUL CONFORM SINTEZEI SEDINTEI CPRD DIN 11.04.2007  poz 17  dosar 5022. avind

CERTIFICAT PE LEGEA 42, nr.FD 5566 din 23.04.2002-DUPLICAT.

ACEST PERJU PRETINDE CA ACEST CERTIFICAT S-AR FI CUVENIT altui revolutionar din Ploiesti, CONFORM MATCII CERTIFICATULUI

MAI MULT; CU PRIETENUL LUI,PUIU NICOLAE FESAN  AU INTOCMIT UN DOSAR PENAL mnr.986/P/2008 LA JUDECATORIA

PUCIOASA  IAR PRIN ORDONANTA DIN 19.06.2009  COMPETENTELE AU FOST DECLINATE CATRE DNA, DERANJIND IN ACEST FEL

VA RUGAM SA NE SPALATI ONOAREA SI SA VA RETRAGETI PLINGERILE DE LA DNA  PENTRU CA NOI AVEM PE SUFLET,INIMA SI

MINTE  MULTE DUPLICATE ASEMANATOARE,SPALATE CU DERO,LAPTE PRAF,BOMBOANE SI CIOCIOSAN.

VA MULTUMIM FRUMOS SI VA RAMINEM INDATORATI DACA NE SCAPATI DE ACEST CAZ...Perju ,Patria Hotilor..
Dl. SS va rog trimiteti pe clientul dvs.politic la doctor si controlati de ce are doua certificate,pina acum mi-a,dat patru indentitati!
 Inca  ceva:
Am  facut  o statistica privind  rata  promovarii  dosarelor  de  revolutionar  la  sspr   in  anii  precedenti si  surprizele  nu  au  intarziat  sa  apara:Liga  Neuroatlantica    este  pe  primul  loc.
Cum  iti  explici  Perjule  ca  nici  asociatiile  din  Timisoara  nu  au  reusit sa  obtina  performanta  Neuroatlanticii ?
Noi  stim  adevarul :  fabrica  voastra   a  functionat  mai  bine!   si  cand  spunem  ca  a  functionat  mai  bine  stii  si  tu  la  ce  ne  referim...
Fostul  SS  al SSPR    Puiu  Fesan   este  dator sa  ne  dea  cateva  explicatii legate  de  acest  fenomen...
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50 : Februarie 24, 2010, 00:41:41 »

EU, Perjul  VA ROG FRUMOS  SA SCHIMBATI LOCATIA SI SA MA SCAPATI DE " ACEST parvenit DE PERJU SI LOCATIA LUI "

EU, Perjul SI GRUPUL DE INTERES PE CARE IL REPREZINT  NU NE PUTEM SOLUTIONA PROBLEMELE SI INCASA DREPTURILE

SI INCA CEVA.  NE-A STRICAT  PLOILE  LEGINDU-SE SI DENIGRIND PE TOVARASUL NOSTRU Perjul Daniel

CARE SI-A PRESCHIMBAT 2 CERTIFICATUL CONFORM SINTEZEI SEDINTEI CPRD DIN 11.04.2007  poz 17  dosar 5022. avind

CERTIFICAT PE LEGEA 42, nr.FD 5566 din 23.04.2002-DUPLICAT.

ACEST PERJU PRETINDE CA ACEST CERTIFICAT S-AR FI CUVENIT altui revolutionar din Ploiesti, CONFORM MATCII CERTIFICATULUI

VA MULTUMIM FRUMOS SI VA RAMINEM INDATORATI DACA NE SCAPATI DE ACEST CAZ...Perju ,Patria Hotilor..
Dl. SS va rog trimiteti pe clientul dvs.politic la doctor si controlati de ce are doua certificate,pina acum mi-a,dat patru indentitati!
 Inca  ceva:
Am  facut  o statistica privind  rata  promovarii  dosarelor  de  revolutionar  la  sspr   in  anii  precedenti si  surprizele  nu  au  intarziat  sa  apara:Liga  Neuroatlantica    este  pe  primul  loc.
Cum  iti  explici  Perjule  ca  nici  asociatiile  din  Timisoara  nu  au  reusit sa  obtina  performanta  Neuroatlanticii ?
Noi  stim  adevarul :  fabrica  voastra   a  functionat  mai  bine!   si  cand  spunem  ca  a  functionat  mai  bine  stii  si  tu  la  ce  ne  referim...
Fostul  SS  al SSPR    Puiu  Fesan   este  dator sa  ne  dea  cateva  explicatii legate  de  acest  fenomen...

NU DISTRAGE ATENTIA DE LA DOSARELE  CRIMINALILOR DIN DECEMBRIE 1989 CARE INCEARCA SA SE STRECOARE.....

SUNT REVOLUTIONARI CARE NU CUNOSC ASOCIATIA DIN CARE FAC PARTE SI PRESEDINTERLE  CARE A ACORDAT AVIZUL..

CE SA MAI SPUN DE IMPLICARE IN ACTIUNI  REVOLUTIONARE SI POST REVOLUTIONARE ?
[/b][/i][/size][/color]
Memorat
« Răspunde #52 : Februarie 24, 2010, 19:36:25 »

Sa facem ceva mai mult decat a da adresa articolului, domnule Kronstadt, sa-l punem nemijlocit la dispozitia membrilor forumului. Actiunea d-lui Cozma este importanta pentru ca vine sa confirme valabilitatea propunerii pe care am facut-o pe acest forum in urma cu un an si a carei esenta era aceasta: bani contra documente. Desigur, eu ma refeream la documentele revolutiei si eram dispus sa platesc pentru ele, nu sa fac bani prin vanzarea lor. Intre timp, domnul Maries a gasit calea de a forta institutiile secretoase ale statului sa-si faca datoria si sa ofere acces la documentele respective, ceea ce este mult mai onorabil. Totusi, gestul minerului poet confirma justetea rationamentului si demersului meu.
Memorat
« Răspunde #53 : Februarie 24, 2010, 20:02:01 »

Miron Cozma scoate la licitatie casete explozive cu "adevarul despre mineriade"

Fostul lider al minerilor din Valea Jiului, Miron Cozma, anunta ca va scoate la licitatie casete explozive cu imagini cutremuratoare din timpul Mineriadei din 13-15 iunie 1990.

Cozma sustine ca detine "inregistrari audio si video" ce dovedesc ca "marele academician" Razvan Theodorescu "a torturat si a mutilat studenti" in subsolurile Televiziunii Romane, in iunie 1990.

"Dupa ce se va afla adevarul, o sa va uitati cu alti ochi la liderii politici ai acelei perioade, lideri politici care braveaza astazi si joaca rolul de persoane morale. O sa aflati cine au fost cei care au batut oamenii pe strada, cine a spart sediile partidelor istorice, cine a spart Liga Studentilor. In prezent, astia sunt politicieni cunoscuti si oameni de afaceri cu foarte multi bani", a declarat Miron Cozma pentru Inpolitics.

"Luceafarul huilei" a mai afirmat ca se afla deja in negocieri cu mai multe institutii media pentru achizitionarea casetelor audio si video.

"Licitatia va fi licitatie. Castiga cel care ofera mai mult. Vad in America cum persoane cunoscute castiga, pe un singur interviu la radio, 3.000 de dolari. Pai ce, eu sa imi vand marfa pe gratis? Este economie de piata", mai spune fostul lider al minerilor.

Miron Cozma reia o mai veche idee a sa, aceea de a-si face un partid care se va numi Partidul Muncitorilor. Surpriza vine insa spre finalul declaratiei pentru sursa citata.

"Am o surpriza de proportii pentru autoritatile din Romania, care mi-au ingradit toate drepturile: am dosar de victima a mineriadelor la Strasbourg! Sa vedem acum", clameaza Cozma.
Memorat
« Răspunde #54 : Februarie 24, 2010, 20:16:27 »

Poate nu s-a inteles ce am postat, vad ca nu o luati in serios. Propun ca liderii revolutionarilor sa ne intalnim la BNR pe Magheru luni 1 martie 2010 ora 12 .
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56 : Februarie 24, 2010, 22:01:10 »

Poate nu s-a inteles ce am postat, vad ca nu o luati in serios. Propun ca liderii revolutionarilor sa ne intalnim la BNR pe Magheru luni 1 martie 2010 ora 12 .

OK  IN PRINCIPIU

MIINE VOI VEDEA CUM OBTINEM SALA ARBUS SI PRETUL CHIRIEI.

VA VOI TINE LA CURENT.

OK PENTRU LUNI CHIAR DE AR FI SA TINEM SEDINTA LA CRUCILE DE LA UNIVERSITATE,

IN AER LIBER.

ACOLO UNDE AU MURIT FRATII NOSTRI, IN DECEMBRIE 1989.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57 : Februarie 24, 2010, 22:12:18 »

Cozma stie multe, de ne convine sau nu si ar fi bine sa "vorbeasca" mai repede.

Miron Cozma: La Chisinau s-a folosit acelasi scenariu ca la mineriade

Miron Cozma sustine ca la Chisinau s-a folosit acelasi scenariu diversionist din partea serviciilor secrete de sorginte kaghebista ca si in cazul mineriadelor din Romania anilor '90.

Cozma afirma, in cadrul unei declaratii pentru Q Magazine, ca tineretul care a protestat in strada a fost infiltrat, discret, de profesionisti ai serviciilor care au generat incidente de proportii.

"E vorba de niste miscari de care domnul general maior Voronin nu e strain. Acolo au fost diversiuni create pentru a compromite o miscare sociala, venita nu atat de mult din partea opozitiei, si subliniez acest lucru, cat din partea tineretului, a studentilor. Ceea ce s-a intamplat si se intampla in Moldova e, in primul rand, o reactie a tineretului impotriva politicii comuniste a lui Voronin", a declarat fostul lider al minerilor.

Cozma sustine ca e total exclus ca tinerii de pe strada sa fie autorii violentelor soldate cu devastari si incendieri ale cladirilor oficiale moldovenesti, cu pagube de milioane de dolari, cu morti si raniti: "Am un mare respect pentru mintea tinerei generatii de azi, dar ma indoiesc ca reprezentantii ei ar fi capabili sa puna la punct dispozitive incendiare si sa foloseasca cocktailuri Molotov - care, culmea ironiei, sunt o inventie ruseasca! Cred, repet, ca a fost o diversiune organizata de Voronin, prin oamenii sai, prin serviciile secrete. Studentii nu pot fi suspectati ca fac cocktailuri Molotov la fel cum nu au facut nici minerii, in anii 90, asa cum au fost acuzati".

Miron Cozma arata cu degetul spre Petre Roman

Cozma sustine ca cei care au aruncat cu cocktailuri Molotov in 1990 au fost de fapt oameni aflati sub comanda unui apropiat al fostului premier Petre Roman.

"In 1990, cu asta s-au ocupat, de fapt, oamenii de la armata, condusi de colonelul Kuki Borislavski, cumnatul premierului Petre Roman, oameni imbracati in uniforme de la IMGB ca sa para muncitori. Civilii nu sunt capabili sa organizeze asemenea atacuri, sa se lupte corp la corp... e nevoie de pregatire militara", sustine Cozma.

Mai mult, el remarca faptul ca si la Chisinau, din ceea ce s-a vazut pe televizoare, "agresorii cei mai inraiti erau lasati in pace, in mod suspect, de catre cei care se ocupau cu paza obiectivelor, exact cum s-a intamplat si la mineriade. Imi aduc aminte ca, in 1991, lunetisti postati in locuri strategice au tras cu gloante de 7,62 mm in minerii mei, au ranit grav vreo 46 de oameni, tragand mai jos de bazin, pentru a-i incita si mai tare pe ceilalti si au facut victime... asa au murit, Dumnezeu sa-i odihneasca, si studentii aceia, Frumusanu si Crainiceanu".

In schimb, el afirma ca la Chisinau nu s-a folosit asemenea armament, pentru ca cei dinauntru nu voiau sa riste sa ii loveasca exact pe oamenii lor infiltrati intre cei de afara, care atacau cladirile statului.

"S-a tras cu gloante oarbe si de cauciuc, credeti-ma ca am experienta suficienta ca sa spun asta, s-a vrut doar sa se faca zgomot si panica, fara a exista raniti. Au aceeasi pregatire kaghebista, si diversionistii de la Chisinau si cei de acum 19 ani, de la Bucuresti, iar eu o cunosc foarte bine", a mai declarat Miron Cozma pentru sursa citata.

http://www.ziare.com/actual/dezvaluiri/04-15-2009/miron-cozma-la-chisinau-s-a-folosit-acelasi-scenariu-ca-la-mineriade-720922
Memorat
  • toni
  • Vizitator
« Răspunde #58 : Februarie 24, 2010, 22:25:04 »

Buna ziua !

A luat fiinta ’’ASOCIATIA  LUPTATORILOR  REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 PREJUDICIATI DE (S.S.P.R.)  SECRETARIATUL  DE STAT  PENTRU PROBLEMELE  REVOLUTIONARILOR  DIN DECEMBRIE 1989’’
Sprijinirea in sustinerea dosarelor la Comisia Parlamentara a Revolutionarilor din Decembrie 1989 (CPRD) in vederea acordarii avizului favorabil conform Legii 341/2004.
Revolutionarilor ce se considera prejudiciati de SSPR in nerezolvarea dosarelor, in vederea obtinerii avizelor favorabile de la CPRD institutie Guvernamentala, care are obligatia legala si morala fata de cei care si-au adus contributia majora in rasturnarea sistemului comunism.

Conditia, fiind ca dosarele solicitantilor sa indeplineasca cerintele prevazute de Legea nr. 341/2004, in functie de calitatea solicitantului care a depus dosarul in termen si complet la comisie in vederea obtinerii avizului.
Apararea drepturilor membrilor Asociatiei în fata autoritatilor statului si a organizatiilor si institutiilor cu caracter civil .

Sprijinirea Ranitilor si Urmasii Eroilor celor decedati in Revolutia din 1989, in vederea obtineri drepturilor conferite de Legea 341/2004.

Asigurarea, in conditii legale, a protectiei luptatorilor, ranitilor si urmasilor eroilor-martiri din Revolutie. Protectia se va realiza prin colaborarea cu organele si organismele puterii de stat, mijloacele mass-media interne si externe, organizatiile nonguvernamentale, iar în cazuri deosebite se poate solicita ajutorul Comitetului Conferintei de la Helsinki, Consiliului Europei sau a altor organisme internationale .

Cererile de solicitare se trimit la nr. Fax  0350/42.71.02
Presedinte :          Popescu Toni
Maill            tonni_poppescu@yahoo.com
Persoanele sunt rugate sa lase un nr. tel. contact
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59 : Februarie 24, 2010, 22:29:20 »

5.  STOPAREA CURBEI DE SACRIFICIU PE CARE O IMPUNE  INTREAGA CLASA POLITICA,  POPORULUI ROMAN
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 1006
Schimbă forumul: