Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 99

MASURI DE AUSTERITATE

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
MASURI DE AUSTERITATE
« : Mai 06, 2010, 19:48:28 »

INVIT TOTI REVOLUTIONARII SI PRESEDINTII DE ASOCIATII  LA ACTIUNILE DEDICATE COMEMORARII OCAZIONATE DE ZIUA EROILOR, JOI 13 MAI 2010  CIMITIRUL EROILOR, ORELE 10 SI POPESTI LEORDENI, ORELE 12
PRETINSELE MASURI ANTICRIZA NE AFECTEAZA PE TOTI  SI IN MOR DIRECT SI PE
EROII IN VIATA AI NEAMULUI ROMANESC CUNOSCUTI SI SUB NUMELE DE REVOLUTIONARII DIN DECEMBRIE 1989
Sindicatul liber independent_ Liga Euro_Atlantica Bucuresti, Romania
Presedinte executiv- Perju Daniel     0722572372.
SPUNETI LA FEL CA IN DECEMBRIE 1989 UN NU RADICAL  MASURILOR DE AUSTERITATE CARE SE
IMPUN POPOPULUI ROMAN !
Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: MASURI DE AUSTERITATE
« Răspunde #1 : Mai 07, 2010, 07:04:52 »

Da cine dracu i-o adus pe nemernicii astia pe capul nostru? Nu filfiiai tu steaguri portocalii? Nu ti-e rusine?
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 07, 2010, 15:10:00 »

Da cine dracu i-o adus pe nemernicii astia pe capul nostru? Nu filfiiai tu steaguri portocalii? Nu ti-e rusine?

CHIAR CA NU MI-E RUSINE,,,,,M-AI SICTIRIT,,,,,,STATI LINISDTITI SI SUPORTATI

TOT CE DICTEAZA IN FOND UN PREMIER ARDELEAN,  NU  ...

CE MI-E IOHANIS,BOC.........

IAR STEAGUL ERA TRICOLOR,STIMABILE MARIUS,

DAR, SCUZATI DACA V-AM INVITAT LA ACTIUNE , DOMNILOR "REVOLUTIONARI DIN 1989"

CE A FOST ATUNCI A FOST ATUNCI....

PROVOCARILE VIIITORULUI NU VA PRIVESC...

FITI LINISTITI SI NU SUPARATI PE NIMENEA. ASTEPTATI VIIITOARELE ALEGERI
Memorat
« Răspunde #3 : Mai 08, 2010, 07:25:06 »

Mincinos si tupeist pe deasupra,tricolor portocaliu,nu?
Nu m-ar mira deloc sa te vad in curînd pe langa Oprea fîlfîind steaguri rosii cu stema îmbîrligata; nu stiu de ce,dar în cazul tau ce m-ar putea mira nimic...
În nemernicia ta,ca un cîine turbat,ai muscat mîna stapînului care te-a hranit!
Memorat
  • Marius
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 08, 2010, 10:28:34 »

O observaţie despre aceste măsuri de austeritate: Scad pensiile obişnuite, dar nu cele speciale: http://wp.me/pjejF-1Ux
Parcă în campanie electorală se vorbea altceva.
Memorat
« Răspunde #5 : Mai 08, 2010, 14:24:49 »

O observaţie despre aceste măsuri de austeritate: Scad pensiile obişnuite, dar nu cele speciale: http://wp.me/pjejF-1Ux
De remarcat revolutionarii nu au "pensii speciale" denumirea este
 indemnizatie revolutionari,si sunt platite din fondul de asigurari sociale deci cum se reduc indemnizatiile de copiii si somaj cu 15% cine garanteaza ca indemnizatia de revolutionar nu va scadea 15%!
Luni se va stii cind se va semna cu FMI!
Dar remarcat egoismul sa moara "capra vecinului" Cheesy
Pensionarii pot suporta toate curbele de sacrificiu ce mai conteaza noua sa ne mearga bine,dar stim sa ne "batem" cu pumnul in piept cit de revolutionari suntem!
Aveti parinti?
Memorat
« Răspunde #6 : Mai 08, 2010, 14:34:30 »

http://www.impactnews.ro/ultima-ora/Guvernul-pl%C4%83nuie%C5%9Fte-reducerea-cu-15-a-aloca%C5%A3iei-pentru-copii-%C5%9Fi-a-indemniza%C5%A3iei-pentru-handicapa%C5%A3i-34284
Guvernul analizează posibilitatea ca mai multe indemnizaţii sociale, printre care alocaţiile pentru copii şi cele pentru persoanele cu handicap, să fie impozitate cu 15%, pentru reducerea cheltuielilor bugetare, au declarat surse oficiale. "Este analizată în prezent şi această variantă, ca mai multe indemnizaţii sociale, precum alocaţiile pentru copii şi cele pentru persoanele cu handicap, să fie impozitate cu 15%", au arătat sursele citate. Preşedintele BNS, Dumitru Costin, a declarat, vineri, că ştie "pe surse" că la nivelul Guvernului s-ar fi luat decizia diminuării şi a alocaţiilor pentru copii cu 15%. Întrebat de unde are această informaţie, Costin a răspuns: "Vă garantez că e reală. E pe surse, dar e reală"
Pensionarii,copiii,somerii,handicapatii,medici,profesori,etc.salveaza România!
Contractele de stat cu firmele PDL tot "poporul" plateste!
Memorat
« Răspunde #7 : Mai 08, 2010, 15:04:18 »

Magistraţi, parlamentarii, poliţişti, militari,servici secrete sau diplomaţii. Salariile şi pensiile lor sunt reglementate prin legi speciale, care prevăd numeroase alte privilegii.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 08, 2010, 19:00:50 »

Mincinos si tupeist pe deasupra,tricolor portocaliu,nu?
Nu m-ar mira deloc sa te vad in curînd pe langa Oprea fîlfîind steaguri rosii cu stema îmbîrligata; nu stiu de ce,dar în cazul tau ce m-ar putea mira nimic...
În nemernicia ta,ca un cîine turbat,ai muscat mîna stapînului care te-a hranit!

AI BUNUL SIMT SI RECTIFICA---NU-MI ESTE STAPIN SI NU M-A HRANIT !!!!!!

UN FOST COLEG DE ECHIPA DE HANDBAL LA BACAU!!!!

IMPREUNA CU OAMENI DE BUNA CREDINTA ,  L_AM SCOS DIN RAHATUL IN CARER L-AU BAGAT

CEI CARE L-AU CONSILIAT  IN RECENTELE SOLUTII PROPUSE  CU CARE EU UNUL  NU SUNT DE ACORD,

INCA O DATA PRECIZEZ; AM FOST PRINTRE CEI CARE L-AM AJUTAT SA IASA DIN RAHATUL

CIUMEI ROSII,,, SA FII IUBIT KNORSTATD 2,,,,
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 08, 2010, 19:12:46 »

Magistraţi, parlamentarii, poliţişti, militari,servici secrete sau diplomaţii. Salariile şi pensiile lor sunt reglementate prin legi speciale, care prevăd numeroase alte privilegii.

A trecut aproape un an de cand nu am mai postat, vad ca inca mai credeti in Mos Craciun, nu ca nu ar fi frumos ca sa existe, el exista !!!!, dar nu la noi, e pe acolo unde drepturile omului sunt cunoscute si respectate, acolo unde conducatorii sunt alesi pe ceea ce stiu sa faca si au rezultate, nu pe acolo, pe unde minciuna este litera de lege ... Cu ochii la greci imi vad romanica! Pacat!!! Si DA domnule Perju, Sunt un domn Revolutionar in Decembrie '89, aveam 18 ani atunci, eram fiu de securist, si am avut o obiectie vis-a-vis de Ceausescu, am iesit in strada si mi-am rezolvat problema, nu mi-am propus sa fiu Che' profesionist, acum sunt indemnizat si stau linistit, am  certificat si ma doare la bascheti de ce se intampla,cui nu-i place sa faca, daca vrea, eu pt mine am facut, e traditia neamului romanesc ca sa nu-i fie bine, sa nu aibe liniste, iar asta de mai bine de 2000 de ani.
      Am sa-mi permit sa citez din memorie, un mare revolutionar in viata, pe nume DAN PERJU: "EU SUNT SI VOI FI ALATURI DE PRESEDINTELE MEU!!!!" SI ACUM DL. PERJU E CAZUL SA FITI, CA SA-L LUMINATI SI SA-I ARATATI CUM DISTRUGE CEEA CE ALTII AU PLATIT CU SANGE SI CU VIATA CEEA CE AZI INDEPENDENTA IN LUME SE NUMESTE ROMANIA!!!! Deci bafta dl. Perju, nu va tradati presedintele, fiti-i alaturi la bine si la greu!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 08, 2010, 19:40:32 »

A trecut aproape un an de cand nu am mai postat, vad ca inca mai credeti in Mos Craciun, nu ca nu ar fi frumos ca sa existe, el exista !!!!, dar nu la noi, e pe acolo unde drepturile omului sunt cunoscute si respectate, acolo unde conducatorii sunt alesi pe ceea ce stiu sa faca si au rezultate, nu pe acolo, pe unde minciuna este litera de lege ... Cu ochii la greci imi vad romanica! Pacat!!! Si DA domnule Perju, Sunt un domn Revolutionar in Decembrie '89, aveam 18 ani atunci, eram fiu de securist, si am avut o obiectie vis-a-vis de Ceausescu, am iesit in strada si mi-am rezolvat problema, nu mi-am propus sa fiu Che' profesionist, acum sunt indemnizat si stau linistit, am  certificat si ma doare la bascheti de ce se intampla,cui nu-i place sa faca, daca vrea, eu pt mine am facut, e traditia neamului romanesc ca sa nu-i fie bine, sa nu aibe liniste, iar asta de mai bine de 2000 de ani.
      Am sa-mi permit sa citez din memorie, un mare revolutionar in viata, pe nume DAN PERJU: "EU SUNT SI VOI FI ALATURI DE PRESEDINTELE MEU!!!!" SI ACUM DL. PERJU E CAZUL SA FITI, CA SA-L LUMINATI SI SA-I ARATATI CUM DISTRUGE CEEA CE ALTII AU PLATIT CU SANGE SI CU VIATA CEEA CE AZI INDEPENDENTA IN LUME SE NUMESTE ROMANIA!!!! Deci bafta dl. Perju, nu va tradati presedintele, fiti-i alaturi la bine si la greu!

ITI VOI URMA SFATUL " STIMABILE FIU DE SECURIST-REVOLUTIONAR"  I-MI VOI

APARA PRESEDINTELE PENTRU CA, IN FOND   FIDELITATEA ESTE SACRA!!!," FIULE DE SECURIST" CARE DE ,,,,,,MUMA IN CUR SPUNIND CA NE-AI FRAIERIT SI TI-AI TRAS CERTIFICAT DE REVOLUTIONAR,,

NU AM MOTIVE NICI SA-MI TRADEZ PRESEDINTELE DAR NICI SA-L PUP  IN  <<<<<<<<<

STAI LINISTIT. STIMABILE; URMEAZXA DECLASIFICAREA DOSARELOR GARZILOR PATRIOTICE SI LELEA LUISTRATIEI SI TE ASIGUR CA VOI SUSTINE  PE  GREVISTUL FOAMEI CARE SUISTINE ACESTE TEME........

MASURI PENTRU COMBATEREA SARACIEI,,,,,,,,,SOLUTII,,,,,,ACTORI.....INTERPRETI.

TRUICA AVEA DREPTATE  "FIULE DE SECURIST""........

SI FII LINISTIT.NU-MI TRADEZ PRESEDINTELE DAR NU POT FI DE ACORD CU ABERATIILE SI MASURILE DE AUSTERITATE ABERABILE.

NU CURBEI DE SACRIFICIU IMPUSA POPORULUI ROMAN DE CATRE  GUVERNUL MONDIAL  SI

EXPONENTII  LUI DIN GUVERNUL DIN UMBRA  CARE CONDUCE REAL IN ROMANIA'''

CEILALTI....BIETI ACTORI  STIMABILE RINELIUS UNCRR
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator
« Răspunde #11 : Mai 08, 2010, 19:49:38 »

Mare magarie sa pastreze cota unica si sa se "admonesteze" pensionarii in masa....Cei cu venituri imense , aflati si in spectrul politic, si-au aparat cota unica...
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 08, 2010, 21:20:37 »

Esti steril dl. Perju, traiesti in lumea ta imaginara unde te crezi stapanul adevarului suprem, in fond, deti un mic balon de sapun supus oricand spargerii! Nu esti decat o mica sluga a puterii si incerci din greu sa-ti dai corigenta in fata stapanului tau! Ceia ce faci se numeste munca la dosare, si te strofoci tot adunand din greu "dovezi" ca poate intr-o zi vei fi iertat. Ti-ai vandut sufletul lui necuratu' si te dai Isus pe cruce, bati campii prin desertaciune, te duci in jos vertiginos, o sa te ineci in propria-ti voma. Nu meriti nici macar ca sa te injur. Esti din ce in ce mai dus!!! Pacat, si daca stai sa te gandesti erai o "tanara speranta", iar azi .... rebut.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 08, 2010, 22:41:19 »

Faptul ca a ajuns un rebut nu-l absolve de vina. Nu este un simplu votant, din multimea de nauci care abuzeaza de dreptul de vot prin exercitarea lui. E vb de un militant, de un agent al haitei de hoti care i-a dat tarii in cap ca sa-i fure banii. E complice la lipsire de libertate, furt si tradare. Si nu e singurul din miscarea rev care a complotat pt aducerea hotilor cei m praduitori la putere. Mai tineti minte cum ne jignea cand faceam observatii critice referitoare la trecutul Basescului, pedelizdelor lui etc? Putem arata (am si aratat) destul de repede care a fost si a cui activitatea propagandistica de sustinere a portocaliilor jecmanitori. Perju apartine partii grosolane a respectivei echipe, dar sunt altii mult mai perfizi. Putem analiza cine a contribuit la distorsionarea imaginii publice a pedele, incat sa para partid de dreapta. Am fost doar cativa pe acest forum care am aratat ca Basescu a fost comunist de frunte, chiar nomenklaturist, ca s-a inconjurat de securisti, fii de kominternisti, ca premierul numit de el a facut armata la secu si a fost sef al studentilor utecisti din Cluj, ca... nu mai repet, e totul deja scris pe forum. Toti acei revolutionari, chiar daca au fost adevarati in `89, au tradat interesul national si s-au inhaitat cu cei mai periculosi hoti din Ro, s-au inrolat in mafia politica care stoarce viata natiunii noastre. Au tradat tara si ne-au tradat si pe noi pt ca nu ne mai reprezinta si pt ca ne-au aruncat prada opiniei publice, care ne va judeca dupa faptele "reprezentantilor" revolutionarilor, nu dupa ale noastre. Ce scriu aici e copiat aproape in totalitate dupa un mesaj al lui Nor, care nu stiu de ce nu vrea sa mai ia atitudine in discutiile despre seful falsului sindicat al rev. Daca nu vom dezvalui noi masinatiile acestor infractori, le vom deveni complici prin tacere si vom suferi oprobiul public alaturi de ei sau chiar in locul lor, pt ca ei sunt lasi si stiu sa s-o-ntoarca, stiti cum, ca la Ploiesti.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Mai 08, 2010, 23:19:51 »

Ce as mai putea face in plus fata de ceea ce am facut in urma cu vreo doi sau trei ani. Dupa ce am aratat manevrele necinstite la care recurge acest personaj, care da culoare "mahalalei revolutionare", am constatat ca putini mi-au dat dreptate si ca foarte putini si-au schimbat comportamentul fata de el. Marilena, de exemplu, n-a contenit sa-i laude devotamentul fata de revolutionarii care doreau sa-si prescimbe certificatele sau cei aflati in alte necazuri. Declaratiile ei repetate in favoarea domnului Perju, m-au determinat sa nu mai insist, pentru ca ori stia ea mai bine cum stau lucrurile, sau nu dorea sa tina cont de realitati. In ambele cazuri, insistenele mele n-ar fi avut rost.
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 99
Schimbă forumul: