Main Content:

Pagini: 1 ... 96 97 [98] 99

MASURI DE AUSTERITATE

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: MASURI DE AUSTERITATE
« Răspunde #1455 : Iunie 13, 2012, 14:25:18 »

e o cursa pe care le o intind, abia astept sa greseasca sa vezi ce proces le face baiatu.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1456 : Iunie 13, 2012, 14:52:11 »

Sunt de acord, dar trebuie antrenati mai multi in adunarea documentatiei pentru manifest, inculsiv pentru conceperea sa.
« Ultima modificare: Iunie 13, 2012, 14:53:22 de către razvan »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1457 : Iunie 18, 2012, 15:11:37 »

Preiau aici stirea despre "insolventa" Hidrolectrica, pe care am postat-o la "Anunturi",  http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;quote=86018;topic=47.7740;num_replies=7751;sesc=670395152a52f5cf2189f61e72dd3dac.

Un semnal extrem de periculos pentru Romania, pentru noi toti, a fost lansat de catre conducerea Hidroelectrica:
Hidroelectrica se afla in insolventa! Amaratele noastre de indemnizatii si altele de felul acesta sunt nimicuri in comparatie cu ceea ce se pare ca se prefigureaza. La B1tv a intervenit Daniel Daianu, care in prezent este consilier onorific al premierului Ponta si a declarat ca aceasta e "ceva de domeniul fantasmagoriei", adaugand ca nu are inca o "explicatie plauzibila" pentru cererea forumulata de conducerea Hidroelectrica.
S-a aflat ca societatea comerciala de producere a energiei electrice in hidrocentrale, Hidroelectrica SA, a cerut intrarea in insolventa vineri, 15 iunie ac, dintr-un anunt postat pe site-ul Ministerului Justitiei (portalul instantelor de judecata), unde nu sunt prezentate si motivele, iar oficialii companiei refuza orice explicatii pentru socanta cerere de intrare in insolventa.
Ministerul Economiei are si el un comportament straniu: a transmis un punct de vedere oficial prin care arata ca nu se implica in aceasta situatie si ca nu "interfereaza" in procedurile judiciare ale companiilor de stat, cica pentru a nu influenta instantele de judecata. Ma intreb de ce mai avem nevoie de un asemenea minister in aceasta situatie? Totul e scandalos!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/Vidraru-Romania.jpg[/img]]
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1458 : Iunie 18, 2012, 15:14:28 »

http://www.ziare.com/hidroelectrica/pret-energie-electrica/hidroelectrica-a-facut-cerere-de-intrare-in-insolventa-1173638 Pe aceasta pagina web aveti si o inregistrare a interventiei telefonice in discutia din studioul B1tv a consultantului financiar Ionel Blanculescu. Data pronuntarii justitiei va fi 20 iunie.

Hidroelectrica a facut cerere de intrare in insolventa
Tribunalul Bucuresti va lua in discutie, miercuri, cererea formulata de Hidroelectrica SA de intrare in insolventa.
Societatea comerciala de producere a energiei electrice in hidrocentrale Hidroelectrica SA a depus in 15 iunie, la Tribunalul Bucuresti, o cerere prin care solicita intrarea in insolventa.

Ministrul Economiei, Daniel Chitoiu, declara, pe 18 mai, ca se doreste aducerea contractelor incheiate de Hidroelectrica cu "baietii destepti" pe piata concurentiala, in urma negocierilor reusindu-se eliminarea pretului fix din aceste contracte, adica "ceea ce nu s-a reusit in 10 ani".

Potrivit lui Chitoiu, statul are de recuperat un miliard de euro de la "baietii destepti", in conditiile in care contractele incheiate cu Hidroelectriva vor fi considerate ajutor de stat de catre Comisia Europeana.

Ulterior, Ministerul Economiei, Comertului si Mediului de Afaceri a anuntat ca renegocierea contractelor bilaterale incheiate de Hidroelectrica se afla in derulare, iar rezultatul va fi facut public imediat ce negocierile se finalizeaza.

Investigatiile derulate de Consiliul Concurentei si Comisia Europeana privind contractele Hidroelectrica vor mai dura cel putin pana la sfarsitul lui 2012, sanctiunile maxime stabilite prin legislatia nationala fiind de maxim 10% din cifra de afaceri, a precizat presediintele institutiei, Bogdan Chiritoiu.

Consiliul Concurentei a demarat o investigatie asupra contractelor bilaterale incheiate de Hidroelectrica, pentru a vedea daca partenerii din contracte s-au inteles intre ei privind pretul energiei. Lista firmelor investigate include Alro Slatina, Energy Holding, Alpiq Romenergie, Alpiq Romindustries, Electromagnetica, Luxten, Elsid Titu, Europec, Electrocarbon, EFT Romania si EFT Elvetia.

Si Comisia Europeana a demarat o investigatie asupra acestor contracte, existand suspiciunea unui ajutor de stat ca urmare a pretului foarte mic din aceste contracte.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1459 : Iunie 25, 2012, 14:25:44 »

Situatiile lipsei de organizare si a muncii pe proiecte au fost semnalata de mai multi dintre noi, chiar in mod repetat, dar tot degeaba. Exemple:
a) A avut loc ultimul congres BNR, a trecut luna de zile de atunci, dar tot nu s-a comunicat nimic concret catre masa de revolutionari. Ce organizare este in BNR daca nu sunt capabili sa ne transmita ce hotarari s-au luat? Oare ar fi trebuit ca puciul lui Costin-Maries-Banutoiu sa reuseasca pentru a trage concluziile de rigoare cei din conduceerea legala a BNR? In aceste conditii, aproape ca-mi pare rau ca puciul n-a reusit, caci actualii conducatori ar fi fost exclusi se regaseau cu totii acolo unde se pare ca le e locul, pe tusa.
b) Revolutionarii sufera real, in mod efectiv, de boli, de foame etc, dar nu vad un singur proiect umanitar cu care sa se intervina in sprijinul lor. Imaginea lor e distrusa dupa ultima campanie furibunda de presa impotriva lor, dar nu exista proiecte de corectare a imginii manipu late, ce sa mai vorbim de punerea lor la inaltimea meritata conform evenimentului istoric produs de ei.
Oare suntem vanduti complet, de catre toti reprezentantii revolutionarilor, indiferent de tabara, de afiliere politica etc? E o mare mizerie pe care nimeni nu ma poate obliga s-o accept. E posibil sa ma retrag din asociatia in care am figurat de la inceput si careia i-am platit cotizatii cat nu merita.
Dupa un an si jumatate, in care nu am reusit sa-mi gasesc un loc de munca, a aparut sansa dobandirii unuia, dar si acela in afara tarii. Va trebui sa plec al un interviu la Viena dupa care, la inceputul primaverii, "voi intra in paine". Le "multumesc" politicienilor ca m-au lasat fara vechiul serviciu, pentru ca m-au lasat fra indemnizatie, cand aveam nevoie mai mare de ea, ca ma alunga din tara mea, daca vreau sa nu mor de foame si in mizerie. Eu nu sunt suparat pe tara, ci pe cei care o supun celui mai cumplit atentat de vampirism canibalic de care am auzit si pe care, din pacate, l-am experimentat pe pielea mea.
Deci atentie la "MASURI DE AUSTERITATE"! Sunt masuri prin care vor incerca sa va asasineze! Sunt exact acele masuri din cauza carora trebuie sa plec foarte departe ca sa reusesc sa supravietuiesc, Romania fiind o tara careia nu-i lipseste nimic pentru un trai bun, nu numai decent. Ar fi bine sa analizam dovezile trecute aici, sa tragem concluziile ce se cuvin si sa le publicam intr-un manifest catre natiune. Cine o face?

hai saq o facem impreuna domnule nor. Azi m au sunat de la ADEVARUL in legatura cu ORDINUL nostru si le am spus exact aceleasi lucruri. sunt curios ce o sa scrie

Intre timp am facut calatoria respectiva, am fost plecat, nu am avut timp de asemenea proiecte si am observat ca nici cumneavoastra. Tot in aceasta perioada, mai presanta a devenit alta situatie, la care trebuie sa reactionam daca nu cumva am renuntat la pozitia verticala. Am sa fac o propunere de scrisoare deschisa, din partea noastra, a celor de pe forum, pe care sa o adresam conducerii BNR si, indirect, spre luare-aminte, celei a USL. Mai multe informatii o sa gasiti pe "Lupta noastra".
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1460 : Iulie 09, 2012, 21:24:22 »

Maine ma va vizita preitenul meu retras la tara in urma cu mai multi ani. A fost obligat sa faca niste analize medicale si am sa-l rog sa va povesteasca si voua ce a gasit in spital. Voia sa plece direct la livada si animalele lui, dar l-am convins sa mai ramana o zi la oras.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1461 : Noiembrie 10, 2012, 12:01:06 »

La sediul de campanie al ARD, pedelistul Razvan Murgeanu tocmai a declarat ca inchiderea spitalelor a fost o eroare. Simplu si concis, considera ca s-a spalat pe maini de "eroare" cu aceasta declaratie si vrea sa credem ca de-acum poate candida mai uscat, mai parfumat (mai uns cu lista lui MRU) si ca poate obtine voturile si mai prostitilor romani. Bine, bine, dar cu genocidul cum ramane?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1462 : Noiembrie 10, 2012, 12:13:41 »

La sediul de campanie al ARD, pedelistul Razvan Murgeanu tocmai a declarat ca inchiderea spitalelor a fost o eroare. Simplu si concis, considera ca s-a spalat pe maini de "eroare" cu aceasta declaratie si vrea sa credem ca de-acum poate candida mai uscat, mai parfumat (mai uns cu lista lui MRU) si ca poate obtine voturile si mai prostitilor romani. Bine, bine, dar cu genocidul cum ramane?
Vb lui Eminescu:

De-acum, nu te-oi mai vedea!
Ramâi, ramâi cu bine!
Ma voi feri în calea mea
(Ma voi feri) De tine.

De astazi dar, tu fa ce vrei,
De astazi nu-mi mai pasa
Ca cea mai dulce-ntre FMI
(Se duce si) Ma lasa!

Cu ochii serii cei dintâi
Eu n-o voi mai privi-o:
De-aceea-n urma mea ramâi!
(De-acum, iti zic) Adio ... pedelizdo!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1463 : Ianuarie 12, 2013, 09:59:19 »

In acelasi timp, deci simultan, ARD avea tupeu sa apara cu materiale de campanie electorala ca cel din fotografie. Ei au distrus o gramada de spitale, lasand milioane de romani fara acces la servicii spitalicesti sau obligand bolnavii sa faca drumuri lungi pana la un spital, unde s-a ajuns la supraaglomerare, dar tot ei au avut tupeul sa scrie mesajul electoral de protest ca acesta:
3 ROMANI
MOR SAPTAMANAL
IN FIECARE SPITAL DIN TARA
DIN CAUZA RISIPEI!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1464 : Ianuarie 17, 2013, 02:17:40 »

Ai vazut ce s-a intamplat cu revolutionarii dupa 2010, rata deceselor a crescut cu 60%. Un alt genocid, sau acelasi, dar in cadrul altei categorii, cu mai mare (oricat de groaznic ar fi cuvantul folosit intr-o asemenea propozitie) eficienta, dar tinut tot la secret, executat tot in tacere. Aceeasi moarte programata, dirijata, intr-o tara unde s-a eliminat pedeapsa cu moartea, dar se omoara in masa, conform unei condamnari nelegiuite si oculte.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1465 : Ianuarie 17, 2013, 02:19:41 »

O viitoare victima?
http://www.asociatia21decembrie.ro/2013/01/maries-asteapta-de-la-socaciu-sa-ii-elimine-dintre-revolutionari-pe-impostori

# Rusan Nicolae Iosif pe 14 Jan 2013 la 8:58 pm
SOLICIT SPRIJIN SI ASISTENTA DIN PARTEA ASOCIATIEI 21 DEC BUCURESTI INCEPIND DIN DATA DE 01 02 2013 INTRU IN REFUZ TOTAL DE HRANA IN FATA GUVERNULUI MA PUN LA DISPOZITIA PRIMULUI MINISTRU PTR A DUCE LA INDEPLINIRE MISIUNEA ACESTUIA DE A FI EXECUTAT SOLICIT SAMI FACA CUNOSCUT DATELE DOMNIEI SALE DE CERCETARE PENALA PRIN CARE SE DOVEDESTE CA SUNT UN IMPOSTOR SI CA NU POT BENEFICIA DE PREVEDERILE UNEI LEGI ADOPTATA DE PARLAMENTUL ROMANIEI LEGE ANULATA DE O ORDONASNTA DE URGENTA ADICA BUTURUGA MICA A RASTURNAT CARUL MARE SI SAMI SPUNA CARE SUNT MOTIVELE PTR CARE ACEASTA ORDONANTA SA PUS IN APLICARE.ATRAG ATENTIA DLUUI PROCUROR PRIM MINISTRU CA SUNT AUTENTIC SI FAPTELE MELE LE POT PROBA CU CELERITATE AM 4 COPII SI AM RABDAT ACEASTA BATAIE DE JOC DAR ACUM NU MAI VAD SENSUL VIETII CAND LUMEA DIN JURUL MEU MA INTREABA DACA SUNT SAU NU UB IMPOSTOR
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1466 : Ianuarie 17, 2013, 10:03:04 »
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1467 : Martie 06, 2013, 01:27:00 »

http://www.causes.com/actions/1736937-se-autoincendiaza-din-cauza-datoriilor-la-banci?utm_campaign=activity_mailer%2Fnew_activity&utm_medium=email&utm_source=causes&token=VgpOfblfunnEcDkWAtAVIcn4
Marti, 05 Martie 2013

Se AUTOINCENDIAZA din cauza datoriilor la banci
by Ciucuda Dan

Bulgarii se AUTOINCENDIAZA din cauza datoriilor la banci

"Vă dăm, foc la toți politicienii corupți și la bancheri; o să muriți in chinuri așa cum a murit Planem Goranov!"

Vezi cum o natiune isi striga ura fata de politicienii corupti si banci, VIDEO aici:
http://stareanatiunii.com/bulgarii-se-autoincendiaza-din-cauza-datoriilor-la-banci.html
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1468 : Martie 06, 2013, 01:33:30 »

http://raduherjeu.ro/parerea-mea-3

părerea mea – despre cum ne cumpără ungurii ţara

Pentru că s-a cam stins vâlvătaia cu steagul secuiesc, ia să ne mai isterizăm noi, românii, niţel. Cică Magyar Posta vrea să cumpere Poşta Română! Infamie! Un deputat mai prăpăstios se teme că nu vom mai putea trimite scrisori în româneşte. L-aş întreba câte scrisori a scris în ultimii ani, dar ştiu ce mi-ar răspunde. Acum, în loc să ne ascundem speriaţi sub pat că ne cuceresc ungurii, pas cu pas,…
…nu mai bine ne-am uita în oglindă şi ne-am întreba de ce nu e invers? De ce nu a cumpărat Poşta noastră serviciul similar din ţara vecină? De ce, în general, nu am profitat de faptul că noi suntem mai mulţi, am avut pe vremuri industrie mult mai puternică şi o forţă economică net superioară? Şi poate, cu ocazia asta, ne dăm seama şi de ce ungurii au fost cei care au construit un imperiu cu austriecii, şi nu noi.
PS. UPDATE. Azi, ungurii au anunţat că nu mai sunt interesaţi. Aşa că putem să ne ţinem poşta, până n-o mai rămâne niciun pic de lipici de furat de pe timbre.
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1469 : Martie 06, 2013, 05:11:21 »

http://raduherjeu.ro/parerea-mea-3

părerea mea – despre cum ne cumpără ungurii ţara

Pentru că s-a cam stins vâlvătaia cu steagul secuiesc, ia să ne mai isterizăm noi, românii, niţel. Cică Magyar Posta vrea să cumpere Poşta Română! Infamie! Un deputat mai prăpăstios se teme că nu vom mai putea trimite scrisori în româneşte. L-aş întreba câte scrisori a scris în ultimii ani, dar ştiu ce mi-ar răspunde. Acum, în loc să ne ascundem speriaţi sub pat că ne cuceresc ungurii, pas cu pas,…
…nu mai bine ne-am uita în oglindă şi ne-am întreba de ce nu e invers? De ce nu a cumpărat Poşta noastră serviciul similar din ţara vecină? De ce, în general, nu am profitat de faptul că noi suntem mai mulţi, am avut pe vremuri industrie mult mai puternică şi o forţă economică net superioară? Şi poate, cu ocazia asta, ne dăm seama şi de ce ungurii au fost cei care au construit un imperiu cu austriecii, şi nu noi.
PS. UPDATE. Azi, ungurii au anunţat că nu mai sunt interesaţi. Aşa că putem să ne ţinem poşta, până n-o mai rămâne niciun pic de lipici de furat de pe timbre.

Angajatii isi fac de cap, am trimis din USA de Sf. Craciun 11 felicitari , din 11 au ajuns 2 , precis le-au desfacut sa caute bani , la aeroport la fel cauta prin bagaje , trebuie schimbare mare la posta .
Memorat
Pagini: 1 ... 96 97 [98] 99
Schimbă forumul: