Main Content:

Pagini: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 99

MASURI DE AUSTERITATE

• toroaca
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: MASURI DE AUSTERITATE
« Răspunde #720 : Iulie 09, 2010, 23:31:54 »

DACA AM VOTA UN INDIAN..DIN BUCOVINA..DE ORIUNDE CONSIDERATI CA TOTI CEILALTI TRBUIE SA-L SUSTINA SI SA NU COMENTEZE???
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #721 : Iulie 09, 2010, 23:32:16 »

Iata o veste buna, singura gaura neagra din romanik a fost scoasa la produs, un tur de o ora la parlament 45 RON, deci iata cum suntem cititi de politicieni, desi ideea apartine lui Prigoana
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #722 : Iulie 09, 2010, 23:35:08 »

Cititi si subiectul PROFETII DESPRE ROMANIA, acolo veti gasi toate raspunsurile  Cheesy
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #723 : Iulie 10, 2010, 05:57:37 »

tot respectul pt acesti oameni adevarati care pune suflet si-i preocupa soarta fratilor lor de suferinta dar si soarta acestei tari, tara pe care o iubiti si asta nu trebuie s-o mai demonstrati pt ca voi sunteti eroi! am tot respectul pt dl Perju care l-am cunoscut, probabil va cunosc si pe ceilalti din vedere si am si pt toti ceilalti acelasi respect. dar ce nu inteleg eu este de ce va certati?! de ce va contraziceti?! si eu am votat cu dl Basescu..asta inseamna ceva rau???!!! credeti ca dl Geoana era mai bun? dar nu asta am vrut sa spun....IERTATI-MA!..in momentul acesta aveti nevoie de un lider..(zilele trecute dl Maries declara ceva care nu avantaja revolutionarii) eu cred ca dl Perju in acest moment a-r putea sa reprezinte pe toti! va rog sa nu ma injurati pt ca sincer va doresc binele si m-am saturat sa va vad dezbinati! Deasemenea m-am bucurat sa constat ca discutiile sunt asa oarecum intru-n spirit crestinesc si asta ma mira ca asa oameni capabili nu sunt in stare sa creeze armonie si intelegere mai ales dupa 20 de ani de la sacrificiul facut si de la idealurile spulberate nu reusiti sa fiti o forta..

Raspunsul meu este pentru ce e cu rosu
     Pai, sa vedem ...
  Dl. Basinescu a dobandit 4 case doar ca locuinte de serviciu, pe care ulterior le-a cumparat, toate au fost obtinute in conditiile legii 5/1973, stiti ce spune acea lege? Atunci e bine sau nu?
  Sub atenta lui conducere (minstru al transporturilor) Flota Romana comerciala a disparut, bani in visteria statului nu au intrat, pai e bine sau nu?
  Primar al Bucurestiului fiind, a distrus afacerile celor care nu au comercializat produsele lui (inghetata), a omorat cainii, si in rest nimic, vreme de un mandat. In al doilea mandat a cersit consiliul local, apoi a plecat, lasandu-l pe Adrean ca sa reschimbe borduri si sa arunce capitala in aer cu tot felul de lucrari ale clientelei de partid iar astea costisitoare, ca sa nu mai zic nimic de trafic, pai e bine sau nu?
  Ministru in guvernarea CDR, a aruncat coalitia in aer, nimicind un partid istoric PNT-cd, injunghiindu-l pe ovreu pe la spate, pai e bine sau nu?
  A castigat alegerile in primul mandat cu strigarea: AU FRAUDAT ALEGERILE! Apoi presedinte fiind a uitat sa mai dea un raport al fraudei, si nici nu are de gand, asta este o minciuna, sau juridic denunt calomnios, tinand cont ca exista o consecinta nationala te intreb: e bine sau nu?
  A doua strigatura a fost: SA TRAITI BINE! Si cum traiti domnule, bine sau nu?
  Al doilea mandat strigatura a fost: EI CU EI, NOI CU VOI! A promis ca aplica legea profesorilor, a asigurat ca nu e criza pt romanik, a spus ca este o minciuna zvonul ca se va umbla la pensii si salarii (si asa a fost, s-a umblat la mai multe), toate lucrarile banoase, date prin atribuiri directe firmelor cotizante la partid, fica mare a presedintelui are afaceri si venituri din vanzari anterioare (cumva primele 3 case?), fica mica, careia inca ii mai curg mucii, si daca poate a lega 2 cuvinte acordate si corect pronuntate intr-o vorbire lenta si atona este europarlamentar, iar interventiile ei sunt precum un OZN, deci cu toate astea care le-am spus mai devreme cum ramane cu nepotismul, oligarhiile, alea care zicea el ca tine romanik pe loc si o trage in jos, ce a facut? A schimbat-o pe cea a PSD cu a lui PD -> PD-L si va mai intrebati daca e rau sau nu? Pai i-a spuneti ... e bine sau rau?
    Tot ce e scris mai sus sunt cateva din o gramada de lucruri si fapte penale pe care Dl. Basinescu le-a si le face in continuare. Mai dau un exemplu de actualitate, a imprumutat el si gasca lui 20 miliarde de euro de la FMI, fara acordul parlamentului, adica a poporului, adica al tau domnule implicit, iar dumneata, parintii dvs., copii dvs, nepotii dvs trebuie sa-i dati inapoi, unde sunt acesti bani domnule? E bine sau nu?
    Erijarea in prim-ministru, implicarea in conducerea de partid din functia de presedinte este o depasire a atributiilor din pct de vedere constitutional, deci ce face el pe constitutia Romaniei, este bine sau nu?
    Sincer nu cred ca intreb pe cine trebuie, caci nu cred ca aflati acum toate acestea, dar poate Perju, ca si preferat al dvs. si apropiat al dl. Basinescu ne va spune cum e , bine au ba! De ce Perju? Simplu. Pentru transparenta si sa spunem abilitati de a conduce, asta presupune a pricepe si digera faptele din jurul sau, momentan este vb de presedintele sau, al meu nu, si poate pentru ca aveti acelasi stil?

Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #724 : Iulie 10, 2010, 06:56:32 »

http://www.monitoruloficial.ro/. Pentru a o citi:
1. Mergeţi la http://www.monitoruloficial.ro/
2. Faceţi click pe “Produs electronic conţinînd actele publicate, care poate fi accesat gratuit pe internet şi este disponibil, în varianta pentru citire, timp de 10 zile de la publicarea respectivelor acte.” (în stînga sus, la “e-monitor”) – va apare un calendar;
3. Alegeţi data 7 iulie 2010 – în partea de jos se vor afişa Monitoarele oficiale;
4. Apăsaţi pe “Deschide” din dreptul “2. M. Of. Partea I nr. 467Bis   07 Iulie 2010″;
5. După deschidere, în partea de sus, sunt paginile 
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #725 : Iulie 10, 2010, 06:59:12 »

Pentru cine doreste sa cumpere M Of  care costa circa 86 lei  puteti contacta pe

Şef Centru pentru relaţii cu publicul
Nina Săndulescu, tel. 021.401.00.75
Şef Birou relaţii cu publicul
Bianca Ionescu, tel. 021.401.00.73 
Memorat

• grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #726 : Iulie 10, 2010, 07:06:46 »

Comanda fermă pentru format electronic se trimite la fax nr. 021.401.00.71 sau prin e-mail la adresa multimedia@ramo.ro. Puteţi descărca formularul de comandă. Plata se face în contul regiei RO55 RNCB 0082 0067 1110 0001 deschis la BCR. Pentru comenzile în format electronic care pot fi furnizate numai pe CD - se adaugă 1,17 lei reprezentând contravaloarea unui CD (în cazul achiziţionării mai multor apariţii se va achita un singur CD). Pentru mai multe detalii la nr. de telefon 021.401.00.70.
Memorat

• Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #727 : Iulie 10, 2010, 07:45:36 »

Daca un cd cu lista finala a tuturor revolutionarilor costa 1 milion de lei nu vreti sa ne unim mai multe persoane interesate sa cumparam un cd si apoi il multiplica unul dintre noi?
Sincer,eu sint interesata de aceasta lista dar nu am 1 milion de lei sa dau pe monitorul 467 bis.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #728 : Iulie 10, 2010, 11:37:27 »

Pana atunci, vedeti la "PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR", http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=256.195. Voi incerca sa postez si restul listei dar ia timp.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator
« Răspunde #729 : Iulie 10, 2010, 12:28:08 »

Vai de noi ! In loc de preschimbare, de recunoasterea adevaratilor revolutionari, ne-am procopsit cu o adevarata fabrica de facut revolutionari ! Daca eram in '89 25.000 de revolutionari pe baricade, altfel se scria istoria in Romania ! Din cauza acestora legea 341 o sa cada si o s-o luam de la capat.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #730 : Iulie 10, 2010, 12:50:44 »

Vorbe. Exemple concrete va rog. Cine sunt "fabricatii"? X, Y, Z... etc.
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #731 : Iulie 10, 2010, 13:36:11 »

pt dl bambilici
scuze ca am intrerupt sirul postarilorde la pag PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR.....de citit pot fi citite chiar si intrerupte dar baza legala in caz de nevoie (instanta, autoritati, etc) poate fi doar actul in sine . si aici este vb despre monitorul cu pricina chiar si in copie.
aceleasi scuze si pentru mai vechiul meu amic, dl nor.
ar fi bine ca asociatiile sa procure originalul pe suport de hartie si nu cd, pentru ca dintre toti cei 21243 de romani ale caror nume au aparut in Monitorul Oficial nr. 467 bis din 7 iulie 2010 nu toti au calculator si implicit net. ar fi chair o obligatie a asociatiilor sa faca acest gest.
Memorat

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #732 : Iulie 10, 2010, 13:55:56 »

Nu e suparare la mijloc. Mai repede ne vom supara cand vor aparea eratele. Cu siguranta ca lista aceasta va fi modificata in saptamanile urmatoare. Privitor la achizitionarea MO in forma tiparita, fiti sigur ca asociatiile o vor face. Eu as fi fost mai incantat ca revolutionarii, daca tot incaseaza indemnizatii lunare, sa-si cumpere calculatoare si sa corespondeze intre ei. Am deveni cea mai informata si dinamica comunitate din tara. Dar mintea romanului cea de pe urma...
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #733 : Iulie 10, 2010, 13:57:04 »

pentru dl mercurie, cu tot respectul caramaderesc va amintesc ca nu sunt 25000 de revolutionari ci că dintre cele 21243 persoane care apar în lista finală, 2059 sunt  urmaşi de eroi martiri, 2226 răniţi în revoluţie, 588 de reţinuţi, 169 răniţi şi reţinuţi si 16012 luptători în revoluţie remarcaţi prin fapte deosebite cat şi 189 de participanţi la revoluţie. Vi se par că 19000 sunt prea mulţi?
Bine ar fi să vedem răspândirea lor în teritoriu.
Şi aici numai asociaţiile ne pot ajuta, pentru că nu toţi revoluţionarii sau urmaşii născuţi (să spunem) în Brăila aparţin de asociaţiile din oraşul respectiv şi nu acolo au acţionat în timul revoluţiei. Iar, dle mercurie, pentru Ceausescu daca ar fi vrut , 25000 de romani pe baricade nu insemna mai nimic.Mitralierele nu au clantanit spre baricade asa cum ar crede cineva care vede unele imagini ci pe langa ele si pe deasupra capetelor noastre. dar ...sa nu reluam povestea transformata in polemica de mii si mii de pagini.
Revolutionarii de azi vor fi pentru o vreme de cativa ani reprezentativi pentru  identitatea noastra nationala, dupa ce veteranii din al doilea razboi nu vor mai fi  (f f putini in prezent) . Intrebarea care ar trebui sa o punem ar fi :"dupa noi cine va tine stindardul sus?" Deci legea nu poate sa cada pentru acest motiv si nici nu cred ca va cadea. Doar ca va fi modificata in ceea ce priveste marimea cuantumuirlor banesti acordate si categoriilor care vor beneficia de ele. AICI E DE DISCUTAT!
Cu stima!
Memorat

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #734 : Iulie 10, 2010, 15:36:02 »

Piratul vrea cu tot dinadinsul scaderea pensiilor, inclusiv ale saracilor, cele sub 6 milioane de lei. Nu-i da pace Aghiuta: "Iale banii, baga-i in mormint m repede. Baga-i in gropi comune, scapa de ei!" Caricatura e f la obiect.
Memorat
Pagini: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 99
Schimbă forumul: