Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 610

Lupta noastra

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Lupta noastra
« Răspunde #15 : Iunie 12, 2010, 20:58:02 »

Comentarii Diplomatul007:

11. SSPR sa scaneze si sa publice integral continutul tuturor dosarelor de revolutionari, inclusiv a celor carora le-a fost respinsa preschimbarea.
Fara excese va rog. Legea trebuie respectata si datele cu caracter personal trebuiesc protejate.
12. Sa se organizeze periodic conferinte de presa in care sa se prezinte activitatea SSPR si statisticile la zi privind operatiunile curente.
Nu cred ca e o idee buna intr-un an electoral. Daca se vor respecta aceste cerinte ad-hoc, conferintele de presa vor fi necesare numai in situatii exceptionale.
13. La redactarea listelor cu revolutionari pentru monitoarele oficiale se sa specifice localitatea in care au desfasurat actiuni in timpul Revolutiei.
Foarte corect.
14. SSPR sa publice si sa actualizeze lista completa a drepturilor obtinute in baza legii 42 si a Legii 341, de catre fiecare revolutionar.
Foarte corect.
15. Sa fie pus la dispozitie un birou decent de relatii cu publicul.
Spunea cineva ce exista la Federala un asemenea birou. Nu stiu ce conditii sunt acolo, trebuie vazut.
16. Sa aiba o atitudine activa, contactand din proprie initiativa urmasii eroilor martiri, ranitii si retinutii care nu au cerut preschimbarea certificatelor.
Nu se sustine. Legea nu prevede aceasta obligativitate. Fiecare e liber sa solicite sau nu. Problemele la S.S.P.R. sunt cu solicitarile facute deja.
17. Sa publice organigrama completa, inclusiv numele si CV-urile persoanelor din organigrama.
Punctul acesta poate fi comasat cu punctul 10.
18. Sa puna la dispozitie un cont de donatii publice pentru ajutorarea revolutionarilor aflati in situatii dificile.
Nu sunt de acord. Au avut la dispozitie un asemenea cont, Contul "Libertatea", asupra administrarii caruia planeaza mari semne de intrebare. La capitolul acesta nu mai am deloc incredere in S.S.P.R. Cred ca punctul acesta ar trebui sa sune astfel: Organele specializate ale statului sa verifice Contul "Libertatea", de la infiintare pana la data efectuarii controlului, sa se expertizeze din punct de vedere financiar-contabil si al celorlalte aspecte legale cheltuirea banilor, sa se publice rezultatele si sa fie trasi la raspundere eventualii vinovati de gestionarea sa gresita sau frauduloasa. As dori sa aflu la cat se ridica suma "sustrasa legal" de administratorii Contului prin indemnizatiile pe care le-au solicitat si insusit de-a lungul anilor. Aceia sunt bani luati de la marii mutilati ai Revolutiei, de la raniti si urmasi.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Iunie 12, 2010, 21:18:59 »

Daca ne vom mobiliza si vom deschidem o discutie ampla, preliminara, din care sa rezulte ce dorim, cum ar trebui sa actionam si cum sa ne organizam pentru a putea pune in practica ceea ce se stabileste, avem oarecari sanse sa trecem la actiune. Daca nu, nu. Ne vom lasa mintiti in continuare de politicieni, functionari si presedinti de asociatii, cu rezultatele pe care le putem intrevedea de pe acum. Nu ma refer la toti politicienii, functionarii si sefii de asociatii, dar am in vedere majoritatea lor.
Sa vedem ce se va intampla, vor interveni si altii, sau nu? Indiferent cum vor evolua lucrurile, va spun ca trebuie sa ne luam soarta in propiile noastre maini. Lasarea deciiziilor pe altii, pasarea responsabilitatilor ne-au adus la acest dezastru. Suntem o armata de revolutionari in tara si cel putin cateva plutoane pe forum. Avem si numarul si forta de a influenta evolutia lucrurilor, trebuie doar sa vrem. Dar vrem oare?
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : Iunie 12, 2010, 22:19:15 »

Daca ne vom mobiliza si vom deschidem o discutie ampla, preliminara, din care sa rezulte ce dorim, cum ar trebui sa actionam si cum sa ne organizam pentru a putea pune in practica ceea ce se stabileste, avem oarecari sanse sa trecem la actiune. Daca nu, nu. Ne vom lasa mintiti in continuare de politicieni, functionari si presedinti de asociatii, cu rezultatele pe care le putem intrevedea de pe acum. Nu ma refer la toti politicienii, functionarii si sefii de asociatii, dar am in vedere majoritatea lor.
Sa vedem ce se va intampla, vor interveni si altii, sau nu? Indiferent cum vor evolua lucrurile, va spun ca trebuie sa ne luam soarta in propiile noastre maini. Lasarea deciiziilor pe altii, pasarea responsabilitatilor ne-au adus la acest dezastru. Suntem o armata de revolutionari in tara si cel putin cateva plutoane pe forum. Avem si numarul si forta de a influenta evolutia lucrurilor, trebuie doar sa vrem. Dar vrem oare?

Corect asa ar fi, sa putem sa facem ceva, dar vezi tu NOR, le lipseste motivatia, iar apoi, desi o tot spun, numarul asta de revolutionari e mic si nesemnificativ, la o privire, ce vedem? 17000 de revolutionari din care 3000 aproximativ sunt foste cadre militare, apoi mai sunt cativa suspectati de "terorism", mai avem si cativa cumparatori de certificate, mai avem si pe unii care au primit pur si simplu certificat fara al cere, o parte au mai plecat pe afara, altii nu se baga, deci cu cati mai ramanem? Cu 4! Reprezentativi pt revolutionari! 1 DAN PERJU, iar pe 2,3 si 4 va las sa-i descoperiti. Eu cred si de fapt sunt convins ca ineresul natiei romane primeaza celui revolutionar, si doar prin a face ca lucrurile sa se miste, putem influenta acest mers spre distrugere. Dar cum ai intrebat si tu NOR : "Dar oare vrem?" Nu vrem!
     Chiar am facut planuri pt reforma in mai multe ministere, cu un aport de aproape 20 miliarde pe luna incepand din a treia luna de aplicare, avem juristi revolutionari, avem medici revolutionari, avem experti contabili revolutionari, avem politisti si fost ministru de interne printre revolutionari, nu intereseaza pe nimeni.
     Sti ca tot e in "trand" slagare cu marinari, cel putin vis-a-vis de interesul revolutionarilor pentru situatia "care este", eu vad putin hilar ce se intampla cu noi, parca 2,3 salvatori ar urca in vasul ce ia apa si sta pe punctul de a se scufunda, iar ei disperati cu galeti, bureti si altele reusesc intr-un final sa scoata apa si sa acopere gaurile,apoi uitandu-se catre echipaj le spun sa aibe grija, iar acestia multumind politicos mai fac o gaura, salvatorii disperati incep dinnou sa scoata apa si sa peticeasca, atragandu-le atentia ca nu e de joaca cu asa ceva, iar ei afirmand usor din cap mai fac o gaura, salvatorii disperati ii intreaba: OAMENI BUNI, SUNTETI NEBUNI? Raspunsul vine cu o nemarginita bucurie pe fetele echipajului: DA!
     Cam asa e si la noi!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Iunie 12, 2010, 23:08:10 »

E foarte plastica imaginea de mai sus, dar e o capcana. Nu te-a lasat sa patrunzi pana la adevar. Adevarul este ca echipajul era un comando a celor care voiau corabia scufundata. Zambeau frumos, de dragul aparentelor, dar misiunea lor consta in scufundtul corabiei. Daca salvatorii nu inteleg acest lucru, nu au nici o sansa sa reuseasca. Stiu, pare straniu ceea ce spun, dar orice analiza lucida conduce la concluzia aceasta. Nu numai ca parazitii acestia sug seva tarii, dar o si asasineaza, cu premeditare, pentru ca sunt agentii altora si actioneaza dupa un plan. Daca constientizam aceasta, daca o parte dintre noi cad de acord ca acesta este adevarul, putem continua. Daca nu, vom lua masuri disperate intr-o situatie pe care nu o intelegem, deci masuri inadecvate si care nu pot rezolva nimic.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Iunie 13, 2010, 00:27:59 »

E foarte plastica imaginea de mai sus, dar e o capcana. Nu te-a lasat sa patrunzi pana la adevar. Adevarul este ca echipajul era un comando a celor care voiau corabia scufundata. Zambeau frumos, de dragul aparentelor, dar misiunea lor consta in scufundtul corabiei. Daca salvatorii nu inteleg acest lucru, nu au nici o sansa sa reuseasca. Stiu, pare straniu ceea ce spun, dar orice analiza lucida conduce la concluzia aceasta. Nu numai ca parazitii acestia sug seva tarii, dar o si asasineaza, cu premeditare, pentru ca sunt agentii altora si actioneaza dupa un plan. Daca constientizam aceasta, daca o parte dintre noi cad de acord ca acesta este adevarul, putem continua. Daca nu, vom lua masuri disperate intr-o situatie pe care nu o intelegem, deci masuri inadecvate si care nu pot rezolva nimic.

Aproape foarte corect, cu specificatiile de riguare as mai adauga: echipajul = comandoul demascat de tine, dar in contextul actual PDL, salvatorii = fonduri nerambursabile cu menirea de a ne creea posibilitatea dezvoltarii ca tara iar aceasta fara costuri, gaurile = tunurile pe care asa-zisii conducatori le dau acestor ajutoare. ADEVAR?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Iunie 13, 2010, 01:02:48 »

E putin mai complicat. Daca comadoul joaca teatru, zambeste frumos, dar gaureste carena, nici cei care l-au trimis nu pot fi mai prosti. Zambesc si ei frumos, dar stiu ca agentii lor isi fac treaba. E un teatru al absurdului jucat numai pentru pastrare aparentelor si dezarmarea multimii si a unor gura-casca, de pe forumuri de exemplu. Si sa nu focalizam numai asupra PDL. Piesa aceasta, mortala pentru neamul nostru, se joaca la doua sau mai multe capete.
Memorat
« Răspunde #21 : Iunie 13, 2010, 06:20:58 »

NOR eu te sustin in tot ce doresti sa faci. Daca nu acum...? Atunci cînd...?Noi am vrut LIBERTATE,noi am luptat pt. EA.Noi trebuie sa îndreptam soarta poporului nostru.Vedeti bine ca suntem în ghearele JEFUITORILOR.Trebuie sa restabilim ORDINEA si ECHILIBRUL pt. ca ÎNSUSI DUMNEZEU vrea.
Memorat
« Răspunde #22 : Iunie 13, 2010, 07:48:43 »

ECLESIASTUL 12.Dar adu-ti aminte de Facatorul tau in zilele tineretii tale pina nu vin zilele cele rele.3.pina nu incep sa tremure peznicii casei{miinile},si sa se incovoaie cele tari{picioarele},pina nu se opresc cei ce macina{dintii},pina nu se intuneca cei ce se uita pe ferestre{ochii}4.pina nu se inchid cele doua usi dinspre ulita{buzele}5.pina nu-ti trec poftele ,caci omul merge spre casa lui cea vesnica,si bocitorii cutreiera ulitele.6.pina nu se rupe funia de argint si pina nu se sfarima vasul de aur.7.pina nu se intoarce tarina in pamint,cum a fost,si pina nu se intoarce duhul la Dumnezeu,care l-a dat.
Memorat
« Răspunde #23 : Iunie 13, 2010, 08:06:24 »

Daca nu acum ?.Atunci cind ? vedeti cu ochii vostrii ce s-a ales de visele noastre, de sperantele noastre...JEFUITORII colinda ulitele...Si nu au mila de vaduva si orfan.V-a spun demulta vreme; Vai de poporul cu un asa conducator ce-i urzeste mintea cum sa fure mai mult.Cite exemple mai vreti ?Insusi domn. PERJU constata ca Elena Basescu are vila de 900 000 euro in Paris...Pe ce bani...!!! ca in 10 vieti nu putea sa-si cumpere asa casa. Vadim vorbeste de HOTEL IN MONACO de un miliard de euro,eu il cred. La familia basescu orice e posibil. Mai inainte de aplicarea masurilor de austeritate trebuie sa ne raspunda la tot ce-i vom cere,deoarece este in functie pt.a servii poporul nu pt. a fii servit.1 Sa spuna unde este flota. 2 pe ce bani a cumparat vilele ficelor ? Daca au hotel in Monaco?
Memorat
« Răspunde #24 : Iunie 13, 2010, 08:14:52 »

Pentru mine un lucru imi este clar: NU MAI SUNT BANI IN VISTERIA TARII.Au furat tot in urma cu citiva ani nebanuind ca v-a venii criza. CRED CA NICI REZERVA VALUTARA IN BNR NU MAI E...
Memorat
« Răspunde #25 : Iunie 13, 2010, 08:49:11 »

EFESENI.6:14.Stati gata dar,avind mijocul incins cu ADEVARUL,imbracati cu PLATOSA NEPRIHANIRII,15.Avind picioarele incaltate cu RIVNA EVANGHELIEI PACII.16.Pe deasupra tuturor acestora luati SCUTUL CREDINTEI,cu care veti putea stinge toate sagetile arzatoare ale celui rau.17.Luati si COIFUL MINTUIRII si SABIA DUHULUI care este CUVINTUL LUI DUMNEZEU.22.Vi l-am trimis inadins sa va imbarbatez inimile. 24.Harul sa fie cu toti cei ce iubesc pe Domnul nostru ISUS HRISTOS in curatie. Amin.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Iunie 13, 2010, 09:50:34 »

Daca nu acum ?.Atunci cind ? ... Mai inainte de aplicarea masurilor de austeritate trebuie sa ne raspunda la tot ce-i vom cere,deoarece este in functie pt.a servii poporul nu pt. a fii servit.1 Sa spuna unde este flota. 2 pe ce bani a cumparat vilele ficelor ? Daca au hotel in Monaco?
Nu va spune nimic cat timp e la putere. Iar daca va pierde puterea in mainile altor paraziti sau inamici ai romanilor, vom avea doar circ, nu acte de justitie iar jaful si subminarea tarii vor continua. Trebuie sa gasim caile de a-i trezi la realitate pe oameni, dar, pentru aceasta trebuie sa cadem de acord asupra realitatii insasi. Abia dupa ce vom stabili care este situatia tarii si a oamenilor ei si vom constientiza faptul ca suntam sub asediu, abia dupa aceea vom putea trece la stabilirea unui plan, a mijloacelor prin care sa iesim din impasul major in care ne gasim.
Sa mergem la Biserica si sa incepem cu o rugaciune in aceasta Duminica, sa-L rugam pe Dumnezeu sa ne ocroteasca. Sa-L rugam pe Mantuitorul sa ne smereasca, sa ne ierte pacatele (pentru ca nu din lipsa lor suntem pedepsiti), si sa ne intareasca vointa, iar pe Sfantul Duh sa aduca pacea si intelegerea intre noi, sa ne daruiasca iubirea de Dumnezeu si de aproapele nostru.
Nu folosesc cuvinte mari pentru a va impresiona. Va spun insa ca mijloacele materiale necesare luptei ne-au fost furate. Trebuie sa intelegem si sa acceptam ca ne mai putem baza numai pe credinta, pe fundamentele dintotdeauna ale neamului. Fara credinta si de am avea toate bogatiile lumii, nu am face nimic bun. Nici lipsiti de resursele tarii, saraciti si alungati nu e o fericire sa incepem o lupta, dar uniti in credinta va asigur ca putem fi mai tari decat adversarii nostrii. Sa mergem sa ne rugam pentru iertarea tuturor lasitatilor de care am dat dovada pana acum sa cerem indurare si putere pentru ceea ce urmeaza.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Iunie 13, 2010, 10:59:20 »

Da , prin credinta in Domnul nostru Isus Hristos, Duhul Sfant va transmite indurarea noastra  bunului Dumnezeu, care se va indura si ajuta, vom birui cu siguranta, dar trebuie sa participam prin vointa si credinta noastra sincera fata de creator , milueste-ne Doamne, Asa sa ne ajute DUMNEZEU!..Amin.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Iunie 13, 2010, 11:36:50 »

Daca nu acum ?.Atunci cind ? vedeti cu ochii vostrii ce s-a ales de visele noastre, de sperantele noastre...JEFUITORII colinda ulitele...Si nu au mila de vaduva si orfan.V-a spun demulta vreme; Vai de poporul cu un asa conducator ce-i urzeste mintea cum sa fure mai mult.Cite exemple mai vreti ?Insusi domn. PERJU constata ca Elena Basescu are vila de 900 000 euro in Paris...Pe ce bani...!!! ca in 10 vieti nu putea sa-si cumpere asa casa. Vadim vorbeste de HOTEL IN MONACO de un miliard de euro,eu il cred. La familia basescu orice e posibil. Mai inainte de aplicarea masurilor de austeritate trebuie sa ne raspunda la tot ce-i vom cere,deoarece este in functie pt.a servii poporul nu pt. a fii servit.1 Sa spuna unde este flota. 2 pe ce bani a cumparat vilele ficelor ? Daca au hotel in Monaco?

Doamna Merisan, nu vreau sa va dezarmez si sa va descurajez, dar nu va raspunde nimeni pt nimic. S-au constituit ca si nazistii inaintea capitularii, au aceleasi "obisnuinte", adica fura tot din tara si fac investitii masive afara, practic isi aranjaza o noua viata si statut social, dincolo de granitele tarii, la cel mai mic semn de pericol pentru ei, vor pleca "stoluri stoluri", iar noi vom ramane aici ca sa refacem romanik pentru a fi pradata de alti ulii, caci, nu-i asa, avem o traditie de miI de ani, in a fi furati, au fost romanii, urmati de turci, huni, tatari, rusi, nemti, comunisti, FSN-PDSR-PSD, CDR si acum de FSN-PD-PD-L.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29 : Iunie 13, 2010, 23:41:22 »

VA PROPUN UN EXPERIMENT !!! Daca avem de luptat inseamna ca avem si un adversar. Ca sa ai o sansa in a birui adversarul e recomandat sa-l cunosti. Am indentificat adversarul si va voi prezenta si voua, omul cameleon,  sau cel cu doua fete. Atasez imaginea cu cel pe care l-am indentificat ca fiind cel mai posibil adversar, apoi am sa va rog sa mariti imaginea pe monitor, eventual dupa o descarcare prealabila, si cu o foaie de hartie acoperiti pe rand cate o jumatate de fata, sa zicem ca acoperim prima data jumatatea din dreapta cum privim monitorul, apoi priviti-o cu atentie pe cea ramasa vizibila, incercati sa scrieti pe o hartie ce va "spune" acea jumatate, dupa care va rog refaceti experimentul acoperind jumatatea stanga a fetei. Priviti cu  atentie partea din dreapta, ramasa vizibila si incercati sa scrieti pe foaie ce va "spune" acea jumatate, apoi, daca nu va este frica postati cele doua caracterizari.

P.S. Vreau sa va asigur ca am cautat mult o poza in care, personajul sa fie relaxat si neutru, dar mai ales privind camera foto drept in obiectiv, daca nu credeti faceti si voi o cautare.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4 ... 610
Schimbă forumul: