Main Content:

Pagini: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 629

Lupta noastra

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Lupta noastra
« Răspunde #1620 : Iunie 25, 2012, 23:53:04 »

Oare cat de nesimtit mai poti sa fi? Ce iti tot intercalezi textele tale aici, unde se discuta cu totul altceva? Chiar atat de badaran ai devenit, sau asa ai fost intotdeauna? Ai devenit respingator.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1621 : Iunie 25, 2012, 23:54:52 »

Noapte buna ! DUMNEZEU SA NE AJUTE !
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1622 : Iunie 25, 2012, 23:55:00 »

Proiect de lege pentru aprobarea Ordonantei de Urgenta nr,53/2010

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=11414

adoptata de senat

AVIZ FAVORABIL COMISIA  BUGET FINANTE BANCI  IN TEXTUL SI TERMENELE ORDONANTEI

http://www.cdep.ro/comisii/buget/pdf/2010/av593.pdf

NU POATE FI FOLOSITA SUMA IN VEDEREA EFECTUARII PLATILOR CURENTE.

Marţi, 19 iunie 2012, ora 16.00.
Comun cu Comisia parlamentară a
revoluţionarilor din Decembrie
1989.
Invitat: Secretariatul de Stat pentru
Problemele Revoluţionarilor,
Ministerul Muncii, Familiei şi
Protecţiei Sociale şi Ministerul
Finanţelor Publice.
Iniţiator: Guvernul României.
S-a primit punct de vedere
favorabil de la Guvern.

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1623 : Iunie 26, 2012, 00:02:58 »

Oare cat de nesimtit mai poti sa fi? Ce iti tot intercalezi textele tale aici, unde se discuta cu totul altceva? Chiar atat de badaran ai devenit, sau asa ai fost intotdeauna? Ai devenit respingator.

JIGNESTI SAU ESTI..CUM SA SPUN..OBOSIT LA ORA INAINTATA SI SCIRBIT

INCERCATI,PRIN SCHEMA SCRISORII DE INTENTIE,ORI SA VINDETUI ILUZII ORI SA COMPROMITETI BLOCUL NATIONAL REVOLUTIONAR...SI PE LAZAR MAIOR..

PREMIERUL PONTA A FOST PRECIS SI CLAR: NU VA DAU NIMIC......

AM POSTAT  CIRCUITUL INITIATIVELOR LEGISLATIVE SI FAZA DE BLOCAJ....

CU CE AM GRESIT?

BLOCUL NATIONAL PRESEDINTE LAZXAR MAIOR NU MISCA NIMIC PENTRU REPUNEREA IN DREPTURI;

NU SUNT DE ACORD CU SECRETARUL NUMIT SI...TE ASIGUR CA ACOLO IN PARTID NUMAI DE PLATA INDEMNIZATIILOR REVILOR NU SE INTERESEAZA..
AU ALTE PRIORITATI!

NU AM VRUT SA SUPAR DAR ASTA ESTE ADEVARUL....
AL POSTAT UN CITAT DIN SCRISOAREA DE RASPUNS A GUVERNULUI PRIN SSPR---FAC TRIMITERE LA LEGISLATIV.................

BNR ESTE PRECUM " FOCUL INTRE COLOANE SI MASONUL ADORMIT"

VORBEATI DE ORDIN   DAR.......DOAR PE PORTAL.....

NU VOR SA FACA PLATILE  SIO CA SA PUNA PUMNUL IN GURA  SANTAJEAZA CU MODIFICAREA LEGII,CUANTUMUERILOR......POLITICIENI!!!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1624 : Iunie 26, 2012, 00:17:56 »

Nu esti cel mai indreptatit sa te plangi. Ti-au spus altii inaintea mea de ce, nu insist. Si intercalarile tot neavenite raman. Sti ca au inceput sa se faca pariuri daca vei fi si tu arestat sau nu in dosarul de la Pitesti? Dupa ce au gasit agenda cu spagile familie Costin, cred ca multor presedinti de asociatii a inceput sa le tataie ceva in mijlocul verii.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1625 : Iunie 26, 2012, 00:42:19 »

Nu esti cel mai indreptatit sa te plangi. Ti-au spus altii inaintea mea de ce, nu insist. Si intercalarile tot neavenite raman. Sti ca au inceput sa se faca pariuri daca vei fi si tu arestat sau nu in dosarul de la Pitesti? Dupa ce au gasit agenda cu spagile familie Costin, cred ca multor presedinti de asociatii a inceput sa le tataie ceva in mijlocul verii.

TE ASIGUR CA " NU VEI AVEA PLACEREA DE A MA VEDEA ARESTAT IN DOSARUL PITESTI" SI NICI IN VRE-UN ALTUL.....

DESPRE " AGENDELE LUI GEORGE COSTIN" :  INTRUCIT " NU AM SERVIT CALTABOSI, CIRNATI DE PLESCOI SI NICI NU AM BAUT PALINCA " CU PERSONALITAQTI MARCANTE, NU AU CU CE SA MA AFECTEZE, INSA......

PENTRU PERSOANE INTERESATE:

NU STIU CE VALOARE AU,NISTE AGENDE SCRISE DE PERSOANE INCULPATE INTR-UN DOSAR PREFABRICAT  DE " RAFUIALA POLITICA A UNOR LIDERI CARE AU INCERCAST SA DEMONSTREZE BUNICUTEI  CARE ESTE  CEL MAI MARE,MAI DESTEPT SI MAI FRUMOS!"

CE POT CONTINE AGENDELE?
CA IN SEARA ZILEI DE....LA SEDUIUL ASOCIATIEI,  NUMITII.....IMPREUNA CU.......CASE SE AFKLAU IN VIZITA  AU CONSUMAT 3 STICLE DE PALINCA, 2 KG DE TICERS SI 7 kg CIRNATI DE PLESCOI......CARAGHIOS STIMABILE  DACA AU INVITAT SENASTORI SI DEPUTATI LA DIVERSE REUNIUNI SI AU CONSEMNAT CE S-A CONSUMAT LA MASA DE PROTOCOL IN CADRUL BUFETULUI SUEDEZ.........

PROBABIL AU CONSEMNAT SI CITE CORTURI AU AVUT IN CAMPANIILE ELECTORALE, NUMARUL DE REVOLUTIONARI PUSI LA MUNCA,CIT A CHELTUIT CU FIECARE.....
POATE SI DEPLASARILE LA MITINGURILE DE LA IASI,CLUJ,CRAIOVA UNDE AU FOST PREZENTI CU CITEVA MII DE REVOLUTIONARI PE BANII ASOCIATIEI...

INTERESANT ESTE INSA CA AMENINTI...TE ASIGUR CA M-AI CONFUNDAT!
Memorat
  • Marcela
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1626 : Iunie 26, 2012, 00:54:32 »

Shocked Shocked Roll Eyes Shocked Roll Eyes Grin Grin Grin

DOSARUL ESTE LA CURTEA DE APEL PITESTI; TERMEN: 5 iulie 2012....

Iar istoria acestui caz este lunga si mai grea decit carnea de porc...
La data de 21.12.2010  doi presedinti de asociatii au cerut intrevedere domnilor consilieri IULIAN FOTA SI GABRIEL PISCOCIU avind de depus reclamatii si sesizari impotriva secretarului de stat GEORGE COSTIN....Au fost primiti la Palatul Cotroceni in data de 22.12.2010 ocazie cu care au depus in scris memorii privind "faptele de coruptie ale secretarului de stat  precizind ca la acea asociatie s-a lucrat pe bani multi,contracte demandat si chitante de gaj" Au cerut Presedintelui Rominiei sa intreprinda masuri pentru stoparea fenomenului si destituirea secretarului de stat corupt...MEMORIILE AU FOST INREGISTRATE SI DEFERITE DE CATRE CONSILIERUL DE STAT IN PROBLEME DE APARARE,PRIMULUI PROCUROR DNA SPRE COMPETENTA SOLUTIONARE  URMIND A SE COMUNICA  PARTILOR INTERESATE CONXCLUZIILE...

S-a declansat procedura materializata prin "Flagrantul din 5-6 ianuarie 2011"  cooordonat din umbra de " revolutionari cu duplicate experti pe linga dna sau,asa cum pretind ei,procurori dna"

Mai multe relatii puteti obtine si de la domnii Draghici Teodor si Cristial Lefter care au avut placerea sa discute cu domnii Consilieri de Stat  si sa primeasca informatii concludente"

O mica rafuiala politica pentru seara de 6 decembrie cind au baut sampania......
Memorat
  • Marcela
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1627 : Iunie 26, 2012, 01:24:11 »

Către conducerea executivă a Blocului Naţional al Revoluţionarilor 1989 – România.

Scrisoare deschisă

Domnule Preşedinte, domnilor membri ai Biroului Executiv Central,

De la ultimul Congres BNR, care a avut loc în data de 4 mai a.c., au trecut aproape două luni şi, în tot acest timp, conducerea Blocului nu ne-a comunicat nimic precis despre cele stabilite în cadrul lucrărilor. Mulţi dintre noi au participat la Congres dar, după cum ştiţi, în afară de alegerea, respectiv reconfirmarea, unor persoane în funcţii de conducere şi luarea unor poziţii publice faţă de evenimente şi stări de lucruri din ţară şi din mişcarea revoluţionară, nu s-a finalizat nimic, în sensul că rezoluţiile Congresului urmau să fie definitivate ulterior, la fel ca şi o serie de alte probleme de interes general. Am urmărit cu atenţie presa şi ne-am interesat de mai multe ori la asociaţiile noastre dacă s-a dat un comunicat în acest sens sau dacă s-au comunicat în interiorul BNR documentele finale ale Congresului din 4 mai, însă în presă nu am găsit nimic, iar conducerile asociaţiilor ne-au amânat mereu, invocând diverse probleme şi solicitând răbdare.

Prin prezenta, vă comunicăm părerea noastră că această tergiversare a comunicării rezultatelor Congresului către membrii BNR este nu numai jignitoare pentru noi, dar şi păguboasă pentru organizaţie. Ne considerăm jigniţi de indiferenţa cu care suntem trataţi şi suntem dezgustaţi de modul în care conducerea aleasă s-a autoizolat, conducând autarhic organizaţia, fără să comunice cu membrii şi fără să le solicite părerile, departe de regulile democraţiei şi chiar în dispreţul acestora. Din aceste motive, vă cerem imperios să vă schimbaţi radical şi grabnic atitudinea faţă de organizaţiile membre şi revoluţionarii de rând, faţă de care aveţi obligaţii statutare şi cărora sunteţi datori să le arătaţi respect, atât pentru calitatea lor de eliberatori ai României de sub comunism, cat şi ca membri ai BNR, adică de oameni faţă de care v-aţi angajat să-i serviţi.

De aceea, vă solicităm să publicaţi urgent:
            -   rezoluţiile Congresului BNR din 4 mai a.c. şi
            -   componenţa noii conduceri a Blocului.

Vă solicităm totodată să ne informaţi oficial asupra următoarelor subiecte de interes general pentru revoluţionari, în special pentru cei care fac parte din organizaţiile membre ale Blocului:
            -   când le vor fi restituite indemnizaţiile luptătorilor cu merite deosebite şi urmaşilor de eroi-martiri?
            -   conform protocolului încheiat între BNR şi PSD, semnat de Preşedintele Executiv Dorin Lazăr Maior şi Preşedintele PSD Victor-Viorel Ponta, actualul Premier al României, Partidul Social Democrat s-a angajat să:
1. (cităm din Protocol)
          8. PSD va sprijini BNR'89 în demersurile acestuia privind menţinerea, respectarea şi aplicarea reglementărilor legale privind recunoaşterea aportului adevăraţilor participanţi la Revoluţia din 1989.
          9. PSD va sprijini prin departamentul de resort organizaţiile revoluţionarilor organizând consultări periodice pentru cunoaşterea problemelor concrete cu care se confruntă acestea, în vederea identificării soluţiilor morale şi legale (încheiat citatul).
2. (cităm din Mesajul Preşedintelui PSD)
Conform Art. 229 „(1) PSD, fidel idealurilor Revoluţiei Române din Decembrie 1989, actionează pentru cinstirea eroilor martiri, a urmaşilor acestora, a răniţilor, a luptătorilor şi participanţilor la acţiunile pentru victoria Revoluţiei.
(2)   PSD sprijină  organizaţiile revoluţionarilor în demersurile acestora pentru aplicarea şi respectarea legilor privitoare la revoluţionari (încheiat citatul).
          Întrucât BNR s-a achitat de toate îndatoririle ce-i reveneau din prevederile Protocolului, “Patriotismul şi spiritul revoluţionar din Decembrie 1989 trebuie să renască şi să spună poporului că actuala putere trebuie schimbată”, ba a făcut chiar mai mult, fiind forţa determinantă a protestelor de stradă care au înlăturat guvernarea dictatorială a PDL, ne aşteptam ca, imediat după preluarea conducerii executive a ţării, PSD, împreună cu întreaga Uniune Social Liberală, să anuleze deciziile abuzive ale guvernului Boc şi continuate de guvernul Ungureanu. Dar, spre surpriza noastră, am constatat şi constatăm în continuare că şi guvernarea pe care noi am adus-o la putere preferă să urmeze linia antirevoluţionară a celor anterioare, în totală contradicţie cu înţelegerile semnate cu reprezentanţii noştri şi respectul pe care ar trebui să-l manifeste faţă de aportul revoluţionarilor la eliberarea ţării de cea mai abuzivă guvernare postdecembristă.
          Mai mult decât atât, declaraţiile Premierului privitoare la revenirea la prevederile Legii Recunoştinţei sunt sfidătoare, domnia sa având o atitudine de condescendenţă, de neînţeles, faţă de revoluţionari.
          Şi, ceea ce este poate cel mai grav, există o serie de proiecte de legi prin care se doreşte mutilarea Legii Recunoştinţei, toate aducând prejudicii nu numai imaginii noastre, ci însăşi demnităţii revoluţionarilor, valorilor noastre fundamentale. Laitmotivul tuturor acelor proiecte este diminuarea drastică şi chiar anularea principalelor drepturi prevăzute de Legea 341/2004. Ca să dăm doar un singur exemplu (şi nu primul în ordinea importanţei!), printr-una dintre aceste iniţiative neavenite, cea a Ministerului Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale, se urmăreşte anularea procentului de 0.6 acordat revoluţionarilor pensionari, tocmai lor, celor aflaţi sub apăsarea problemelor de sănătate, specifice vârstei, şi mai puternic afectaţi de criza economică şi socială actuală. Este adevărat că, în ultimul comunicat al SSPR, cel din data de 21 iunie a.c., instituţia, condusă de noul ministru secretar de stat, domnul Sorin Vintilă Meşter, face precizarea că: “SSPR consideră că cea mai bună variantă este aceea a aplicării LEGII 341/2004 aşa cum a fost adoptată de Parlamentul României în forma iniţială şi publicată în MO 654/20 iulie 2004, cu condiţia eliminării din rândurile posesorilor de certificate a falşilor revoluţionari”, fapt pe care îl susţinem cu toţii, dar nu este mai puţin adevărat că toţi termenii problemei se află în contradicţie.

Pentru toate acestea,
          -   vă rugăm să vă schimbaţi atitudinea faţă de revoluţionarii BNR şi să treceţi la o informare corectă, completă şi promptă, care să ţină ritmul cu evenimentele care se succed cu repeziciune;

http://www.facebook.com/pages/Dorin-Lazar-Maior/175044315914802

DLM:

"Oamenii buni sunt primii tradati! pentru ca ei pun inima in tot ceea ce fac!"

Dorin Lazar Maior
22 iunie
In afara de orice comentariu, cred ca trebuiesc reactivate protestele incepute in iarna acestui an, proteste care sa oblige actuala Putere sa-l detroneze pe dictatorul Traian Basescu de la Cotroceni. Statul de tip politienesc si institutiiile sale KGB-iste trebuie sa dispara.

Dorin Lazar Maior
sâmbătă
Traim in tara in care scara valorilor a fost inversata. Minciuna este transformata in adevar, calaul devine victima; hotul devine om cinstit, ucigasul ajunge"om de bine"; omul politic e doar un pupincurist lipsit de umanitate, valoare, credinta, nu e nici macar robot;raul este transformat in bine, intr-un cuvant dc vrei sa supravietuiesti trebuie sa traiesti in ataraxie, ceea ce evident eu nu pot.

Dorin Lazar Maior

Dorin Lazar Maior
17 iunie
Comentariul lui Campeanu referitor la candidatura co-presedintelui USL, Crin Antonescu la Presedintia Romaniei, ma face sa cred si sa fiu sigur inca o data ca in politica romaneasca postdecembrista exista inca foarte multe conserve lasate de fosta securitate si preluate de unele servicii care isi depasesc atributiile si fac jocuri politice! Asemenea luari de pozitii trebuiesc criticate foarte dur si fara menajamente!

http://www.facebook.com/pages/Dorin-Lazar-Maior/175044315914802

-   apreciem că o clarificare a relaţiilor între BNR şi USL este stringent necesară, fapt pentru care vă cerem să organizaţi o reuniune la nivelul staffurilor celor două părţi, în care să prezentaţi nemulţumirile noastre şi să obţineţi angajamentele politice ale partidelor Uniunii, clare şi fără echivoc în respectarea legalităţii, dreptăţii, libertăţii şi echităţii promovate de către revoluţionari;
          -   în relaţia cu PSD, este nevoie doar de o reconfirmare a hotărârii de a pune în practică înţelegerile anterioare. Dată fiind poziţia dobândită în cadrul conducerii PSD de către Preşedintele BNR, domnul Dorin Lazăr Maior, aceea de Secretar Executiv al partidului pe probleme ale revoluţionarilor (fapt pentru care îl felicităm), considerăm că întrunirea factorilor de decizie este facil de realizat şi că problemele apărute pot fi rezolvate în timp optim, adică până la sfârşitul lunii în curs (iunie).

Vă adresăm urările noastre de succes în soluţionarea urgentă a problemelor grave cu care ne confruntăm, vă asigurăm de sprijinul nostru şi aşteptăm o schimbare promptă de atitudine în privinţa comunicării cu membrii BNR.

În numele revoluţionarilor din BNR, membrii forumului Portalului Revoluţiei Române.

Memorat
« Răspunde #1628 : Iunie 26, 2012, 08:08:29 »

Eu am trimis - fiindca m-ati rugat, folosind adresa luata de pe facebook. Evident ca va anunt daca primesc un raspuns, indiferent de continutul acestuia. In rest, nu-mi atribuiti mie o intentie sau alta!
Va doresc macar sa citeasca cineva ce ati scris si sa va dea un raspuns, cum ar fi civilizat.   
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #1629 : Iunie 26, 2012, 08:17:52 »

Eu am trimis - fiindca m-ati rugat, folosind adresa luata de pe facebook. Evident ca va anunt daca primesc un raspuns, indiferent de continutul acestuia. In rest, nu-mi atribuiti mie o intentie sau alta!
Va doresc macar sa citeasca cineva ce ati scris si sa va dea un raspuns, cum ar fi civilizat.   
Maşină de 115.000 de euro din „Legea Recunoştinţei"

Din rechizitoriu mai aflăm că George Costin a ţinut o agendă în care-şi nota ce bani i-au intrat în cont şi pe ce i-a cheltuit. Anchetatorii au ridicat agenda la o percheziţie efectuată anul trecut. Au aflat astfel că George Costin i-a cumpărat fiului său un autoturism Range Rover care a costat 508.235 de lei (aproximativ 115.000 de euro), înmatriculat cu anul de naştere al fiului plus literele WOW. Apoi, Costin a împărţit câştigurile cu mai multe persoane:

Valentin Preda (şeful Direcţiei de Programe şi Legislaţie de la SSPR) a primit în 2010 suma de 80.000 de lei (18.000 de euro). Gheorghe Bacoi (vicepreşedintele asociaţiei „Metrou") a primit suma de 123.540 lei (28.000 de euro). Mihai Bolocan (preşedintele filialei Buzău a asociaţiei „Metrou") a încasat şi el 220.000 de lei (50.000 de euro). Bolocan este de asemenea inculpat în dosar, fiind cercetat în stare de arest. Petre Sfârlează (avocatul principal al asociaţiei „Metrou") a fost răsplătit cu suma de 539.000 de lei (120.000 de euro).

Mai multe sume de bani au fost remise de către George Costin pentru a mitui persoane influente din Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor, Casa de Pensii şi Garda Financiară. Bunurile imobile, maşinile şi conturile bancare ale inculpaţilor şi învinuiţilor au fost puse sub sechestru pentru acoperirea prejudiciului de 9.453.390 de lei. 

2,4 milioane de lei şi-a însuşit George Costin din afacerea certificatelor de revoluţionar, în perioada 2009-2011, conform DNA Piteşti.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1630 : Iunie 26, 2012, 08:30:38 »

Proiect de lege pentru aprobarea Ordonantei de Urgenta nr,53/2010

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?cam=2&idp=11414

adoptata de senat

AVIZ FAVORABIL COMISIA  BUGET FINANTE BANCI  IN TEXTUL SI TERMENELE ORDONANTEI

http://www.cdep.ro/comisii/buget/pdf/2010/av593.pdf

NU POATE FI FOLOSITA SUMA IN VEDEREA EFECTUARII PLATILOR CURENTE.

corect

Marţi, 19 iunie 2012, ora 16.00.
Comun cu Comisia parlamentară a
revoluţionarilor din Decembrie
1989.
Invitat: Secretariatul de Stat pentru
Problemele Revoluţionarilor,
Ministerul Muncii, Familiei şi
Protecţiei Sociale şi Ministerul
Finanţelor Publice.
Iniţiator: Guvernul României.
S-a primit punct de vedere
favorabil de la Guvern.

Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1631 : Iunie 26, 2012, 08:32:14 »

Rahatii care strigau:"Lasati-ne sa ne pregatim de Liga Campionilor" alaturi de ss costin george si de "maliesi in cucuieti" nu mai posteaza acum? Nu se mai bat cu pumnii in piept? Printre care si citiva sibieni la care nu le mai ajungeai la nas!Jeguri!
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1632 : Iunie 26, 2012, 08:42:18 »

stau pe burta acum baietii. minteau si abureau sa stea lumea cuminte sa nu iese in strada ca PDL ul va da banii inapoi.....remember ? ALOOOO PATRU SI SUCUTURDEAN, ce parere aveti?
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1633 : Iunie 26, 2012, 12:11:48 »

ANALIZATI CU ATENTIE  VARIANTA SSPR...

CU MARE PARERE DE RAU TREBUIE SA O SPUN , DAR NIMENEA NU A DAT MANDAT DOMNULUI SORIN MESTER PENTRU A PROPUNE  MODIFICAREA LEGII 341/2004 prin  DIMINUAREA INDEMNIZATIILOR VICTIMELOR.....
SI RECORELAREA UNOR PUNCTE FUNDAMENTALE ALE LEGII.

PROBLEMA CARE SE PUNEA SI ERA STRINGENT NECESARA: ABROGAREA ART 18  SIN LEGEA 283/2011  CU EFECTE DIRECTE PE SUSPENDAREA PLATII INDEMNIZATIILOR  LUPTATORILOR REMARCATI SI COPIILOR EROILOR MARTIRI,PENTRU ANUL 2012.....

SE DIMINUEAZA SI INDEMNIZATIILE CELOR MAI IN VIRSTA DINTRE NOI....

CA ORGANIZATIE SINDICALA,IN NUMELE MEMBRILOR SI ORGANIZATIILOR PARTENERE  NU PUTEM FI DE ACORD.....NU SE SPECIFICA PRECIS SI CLAR CATEGORIA "LUPTATORILOR REMARCATI"

ANALIZATI CU ATENTIE  VARIANTA SSPR...

CU MARE PARERE DE RAU TREBUIE SA O SPUN , DAR NIMENEA NU A DAT MANDAT DOMNULUI SORIN MESTER PENTRU A PROPUNE  MODIFICAREA LEGII 341/2004 prin  DIMINUAREA INDEMNIZATIILOR VICTIMELOR.....
SI RECORELAREA UNOR PUNCTE FUNDAMENTALE ALE LEGII.

PROBLEMA CARE SE PUNEA SI ERA STRINGENT NECESARA: ABROGAREA ART 18  SIN LEGEA 283/2011  CU EFECTE DIRECTE PE SUSPENDAREA PLATII INDEMNIZATIILOR  LUPTATORILOR REMARCATI SI COPIILOR EROILOR MARTIRI,PENTRU ANUL 2012.....

SE DIMINUEAZA SI INDEMNIZATIILE CELOR MAI IN VIRSTA DINTRE NOI....

CA ORGANIZATIE SINDICALA,IN NUMELE MEMBRILOR SI ORGANIZATIILOR PARTENERE  NU PUTEM FI DE ACORD.....NU SE SPECIFICA PRECIS SI CLAR CATEGORIA "LUPTATORILOR REMARCATI"
Memorat
« Răspunde #1634 : Iunie 26, 2012, 13:25:44 »

Maşină de 115.000 de euro din „Legea Recunoştinţei"

Din rechizitoriu mai aflăm că George Costin a ţinut o agendă în care-şi nota ce bani i-au intrat în cont şi pe ce i-a cheltuit. Anchetatorii au ridicat agenda la o percheziţie efectuată anul trecut. Au aflat astfel că George Costin i-a cumpărat fiului său un autoturism Range Rover care a costat 508.235 de lei (aproximativ 115.000 de euro), înmatriculat cu anul de naştere al fiului plus literele WOW. Apoi, Costin a împărţit câştigurile cu mai multe persoane:

Valentin Preda (şeful Direcţiei de Programe şi Legislaţie de la SSPR) a primit în 2010 suma de 80.000 de lei (18.000 de euro). Gheorghe Bacoi (vicepreşedintele asociaţiei „Metrou") a primit suma de 123.540 lei (28.000 de euro). Mihai Bolocan (preşedintele filialei Buzău a asociaţiei „Metrou") a încasat şi el 220.000 de lei (50.000 de euro). Bolocan este de asemenea inculpat în dosar, fiind cercetat în stare de arest. Petre Sfârlează (avocatul principal al asociaţiei „Metrou") a fost răsplătit cu suma de 539.000 de lei (120.000 de euro).

Mai multe sume de bani au fost remise de către George Costin pentru a mitui persoane influente din Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor, Casa de Pensii şi Garda Financiară. Bunurile imobile, maşinile şi conturile bancare ale inculpaţilor şi învinuiţilor au fost puse sub sechestru pentru acoperirea prejudiciului de 9.453.390 de lei. 

2,4 milioane de lei şi-a însuşit George Costin din afacerea certificatelor de revoluţionar, în perioada 2009-2011, conform DNA Piteşti.

Resiteanule, ce legatura are mesajul tau cu raspunsul meu, citat de tine??
Memorat

That's why you're here, isn't it?
Pagini: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 629
Schimbă forumul: