Main Content:

Pagini: 1 ... 625 626 [627] 628 629

Lupta noastra

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Lupta noastra
« Răspunde #9390 : August 30, 2020, 23:09:57 »

Sa instituim carantina, fb, dar impo guv tradatoare, cele care ne pun la dispo si discretia marii finante mondiale!

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9391 : August 31, 2020, 21:43:01 »

Noi nu putem să îi carantinăm pe ei.
Ei au puterea de stat de partea lor și o folosesc împotriva noastră.
Noi nu avem nimic. Numărul, dar văd că se ocupă să îl reducă drastic.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9392 : August 31, 2020, 21:50:27 »

Atac incredibil și violent la Raed Arafat. ”Va fi acuzat de genocid”
https://direct24.ro/2020/08/30/afirmatii-incredibile-despre-arafat-va-fi-acuzat-de-genocid/?fbclid=IwAR0ae2iOdIU0lm-s_L34roeyunrvB5gLAIsjnzwamN5SzMpoAGICeEhSET0
De către Dan Cristian Iancu, 30 august 2020

Sâmbătă seară România TV a prezentat un interviu exclusiv cu unul din cei doi bărbați reținuți după amenințările la adresa medicului Raed Arafat, șeful ISU și creatorul SMURD. Este vorba despre Ovidiu Grosu, omul care s-a autointitulat organizator al protestului din 10 August 2018, apoi a fost încătuşat în iulie în timpul protestelor „anti-covid” din Piaţa Victoriei. Bărbatul a fost eliberat și pus sub control judiciar de DIICOT.
În cadrul amintitului interviu, el a făcut unele afirmații care sunt de-a dreptul de necrezut:
De ce l-aţi amenintat pe Arafat?
Asa ati perceput dumneavoastra, nu?
Dar ce s-a intamplat?
Asa vi s-a spus, eu doar i-am adus la cunostinta, peste putin timp va fi acuzat de genocid.
De ce spuneti asta?
Banuiesc ca sunteti documentata, daca ma interpelati, nu ati venit sa spargeti seminte, nu?
Ce v-au spus politistii?
Cazul este de notorietate , multe detalii nu pot sa dau, si ca sa nu incurc ancheta, dar si pentru surprize. Acesta este doar inceputul sfarsitului unui sistem criminal si nu doar Arafat va fi acuzat, ci toata structura lui pana, la medici. Daca am facut acuzatii in public, le-am facut pe baza de probe si vor fi puse pe rol la momentul potrivit.
Ce v-a deranjat cel mai rau?
Eu am rabdare de pisica si memorie de elefant, nu va scapa de bratul legii.
Il amenintati din nou?
Nu e amenintare. Nu va scapa de bratul legii, daca cei din jurul lui si el si grupul lui inteleg sa respecte legea, vor veni altii care vor aplica legea.
Ce lege nu a respectat?
De la legea bunului simt, pana la actele normative si ce inseamna legislatie cu privire la starile de urgenta , pandemie. A fost la inceput pandemie, s-au adus acuze aberante lipsite de continut stiintific, afirmatiile mele nu au fost pe baza religioasa, ci am studiat SARS-ul in criminalistica , am aprofundat tema. Una dintre specializarile mele este omorul cu substante radioactive si combaterea teorismului, arme biologice. Cunosc, nu vorbesc ca unul care sufla in vant.
Si credeti ca domnul Arafat sufla in vant?
Da, este o portavoce a unui sistem criminal, robinet prin care se scot bani de la bugetul de stat si se duc la ramificatii criminale.
Sa inteleg ca nu credeti in acest virus?
Ba da, cred eu am fost primul, poate nu pe mapamond, primul din Romania care a spus ca avem de-a face cu un atac terorist de natura biolgica si am cerut populatiei sa stea calma, sa se protejeze, dar nu va fi de lunga durata. Este virus, nu e organism unicelular viu care sa se reproduca. Este o frantura de proteina acolo si isi pierde din capacitatea de a face rau. Ba chiar am luat hartii si am pus in fata camerei.  Vedeti hartia asta? Daca are ceva pe ea si o trageti la xerox, scoate cu fidelitate. Daca scoateti o copie dupa copie, la final aveti blanc, asa sa inteleaga tot omul. Am spus ca ce este si ce traim acum este interes major in business, nu neg existenta, am spus cum se propaga si am adus la cunostinta autoritatilor, din perspectiva celui care cunoaste procedeul criminal, cum vor proceda.
Vor fi persoane imunizate, purtatoare de virus si trimise in populatie, sa puna mana pe bara de la metrou, sa puna saliva pe colo pe colo, pe usile, pe portiere si am spus ca astea sunt practic de necontrolat, ca nimeni nu poate sa urmareasca pe cineva sanatos si care trece pe langa masina si o atinge unde pui mana.
Sunt putini interesati sa inteleaga si sa ma inteleaga, sunt multi interesati sa ma discrediteze, sa spuna ca e un nebun, uite nebunul ala, spune lucruri care s-au implinit cu punct si virgula. Am spus ca vor fi situatii si ei vor planui sa ia din case oamenii, sa-i bage in spitale, vor lua copii.
Pentru ce?
Ca sa justifice mega business, iar acum ca sunt aici cu dumneavoastra va spun ce s-a intamplat in Piata Victoriei, cand am fost pus la pamant fara nicio motivatie. Ne bagasera in scuarul acela de 10 minute, dupa 10 minute ne-au spus „parasiti scuarul si tu vii cu noi sa-ti facem o perchezitie”. Si eu eram exact cum sunt acum si am spus „poftim geanta si astea sunt buzunarele, imi faceti perchizitie aici”. „Nu, nu, vii cu noi la masina”.
O filiera de achizitionat materiale zis de protectie, cand eram in Norvegia, am fost contactat de o doamna care a spus ca vrea sa aduca in Romania materiale anti-covid de ordinul milioanelor si m-a intrebat daca stiu pe cineva care ar face legatura in sfera guvernului. Am dat niste telefoane si am sesizat ca se ajungea exact la acest centru de comanda sau celula de criza, de gestiunea crizei covid. Ma feresc sa numesc pandemie.
Cand s-a intamplat asta?
Cred ca era aprilie, cand am inteles ca e business si se ajungea la secretarii de stat mi-am dat seama ca e joc murdar si nu vreau sa ma bag. M-am retras si de atunci am inceput eu sa-mi schitez aceasta piramida infractionala, care acum s-a adeverit. Tot ce s-a facut pe spatiul achizitional a avut detsinatia grupul asta. Cand m-au pus la pamant, eram in momentul in care vorbeam de Arafat si cum i s-au ingrosat conturile din strainatate cand noi ne subtiem. Am spus ca am probe si la un minut dupa asta au sarit sa-mi ia probele. Oricum le aduc eu.
Au simtit ca se clatina castelul de nisip si incearca sa fuga si va fi sacrificat Arafat. Nu stiu daca stiti, ca sunteti mica, asta e o metoda prin care sunt propulsati in varf persoane care vor fi aruncate la pamant. Te ridic, te incarc de raspundere si te basculez: „el e vinovatul, tapul ispasitor”.
Am vorbit de Arafat si am spus asta: va fi tapul ispasitor, eu sunt specializat in combaterea criminalitatii si terorism si cunosc toate chestiile astea, astea sunt lucruri pe care le vad asa, ma uit prin gard. E aparenta, ce s-ai fac daca e fraier? Va plati si el si toata structura angrenata, ca ii stim. Vor plati, nu vor scapa. Daca procurorii nu vor sa faca ceea ce trebuie ca sa-i opreasca, va veni timpul cand si procurorii vor fi opriti, codul penal prevede favorizarea infractorului, asta este.

Memorat
« Răspunde #9393 : August 31, 2020, 22:56:24 »

Pe dl Ovidiu Grosu il puteti urmari in aceasta inregistrare dura, realizata in acest an:
Ati vrut razboi, aveti razboi! - www.youtube.com/watch?v=Q0EN8Zt4xm8
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9394 : Septembrie 02, 2020, 22:44:05 »

Daca ar fi să rezumăm guvernarea de acum, W.K.J + P.N.L. (”guvernul MEU”) + P.M.P. + U.S.R. (+ U.D.M.R. și ”minorități” după picarea moțiunii de cenzură de luni), aceasta ar fi cea mai bună sintetizare a direcției principale și a scopului ascuns pe care și l-a propus. Vorba aceea făcută celebră de haștagiști și presa lor sereista: ”Fără penali în funcții publice!”
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9395 : Septembrie 03, 2020, 03:27:24 »

Cel putin voi nu-i uitati pe ro de dincolo de Prut si chiar de dincolo de Nistru. Macar in rugaciuni nu-i abandonati.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9396 : Septembrie 03, 2020, 03:28:36 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9397 : Septembrie 05, 2020, 16:47:20 »

Rahatul din România e cît casa! La umflarea lui contribuie toate cururile parlamentare, guvernamentale și din justiție.

Memorat
« Răspunde #9398 : Septembrie 07, 2020, 19:49:25 »

Jos labele de pe copii, ticalosilor! - www.youtube.com/watch?v=EPDLhQ3rc_Y.

O reacţie a prof. univ., psiholog criminalist, Dr. Tudorel Butoi privind obligativitatea educaţiei sexuale în şcoli, introdusă prin
Legea nr. 45 din 3 aprilie 2020 de Guvernul Orban. ·  5 mai  ·  DacyDacyan.
« Ultima modificare: Septembrie 08, 2020, 23:51:30 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #9399 : Septembrie 10, 2020, 21:27:13 »

Florin Matei · 10h  · www.facebook.com/photo/?fbid=3387569127931904&set=a.523731494315696

Astăzi se împlinesc 148 de ani de la moartea Marelui Erou Național Avram Iancu.

Supranumit de moții săi ,,Crăișorul Munților”, Avram Iancu a murit în noaptea de 10 spre 11 septembrie 1872 în casa brutarului Ion Stupină din Baia de Criș. Ultima lui dorință, aceea de a fi înmormântat în cimitirul de la Țebea, în vecinătatea gorunului lui Horea, avea să fie îndeplinită la 13 septembrie, același an.

”Unicul dor al vieții mele e să-mi văd Națiunea mea fericită, pentru care după puteri am și lucrat până acuma, durere fără mult succes, ba tocma acuma cu întristare văd că speranțele mele și jertfa adusă se prefac în nimica. Nu știu câte zile mai pot avea; un fel de presimțire îmi pare că mi-ar spune că viitorul este nesigur. Voiesc dară și hotărât să dispun ca după moartea mea, toată averea mea mișcătoare și nemișcătoare să treacă în folosul națiunii, pentru ajutor la înființarea unei academii de Drepturi; tare crezând că luptătorii cu arma legii vor putea scoate la lumină drepturile națiunii mele", spunea ,,Crăișorul”, cu puțin timp înaintea stingerii lui.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9400 : Septembrie 11, 2020, 17:32:01 »

Mai stiu ardelenii de Avram Iancu? Kinder-gardenii mai sunt instruiti in sens national in Ro?
Poate in familile lor, ca si pe aici, pt ca oficial li se baga multe tarate in programa scolara.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9401 : Septembrie 11, 2020, 17:35:30 »

Ieri s-au împlinit exact 101 ani de la Tratatul de la Saint-Germain-en-Laye (10 septembrie 1919), un tratat de pace prin care Austria a fost obligată să renunțe în favoarea României la toate drepturile asupra Bucovinei, această provincie istorică redevenind a noastră oficial.
Tratatul de la Saint Germain a reprezentat tratatul de pace încheiat între Aliații din Primul război mondial și noii create Republici a Austriei. Tratatul a fost semnat la data de 10 septembrie 1919 de către reprezentanții Austriei și reprezentanții diplomatici ai 17 state.
''Austria renunţă, în ceea ce priveşte, în favoarea României, la toate drepturile şi titlurile asupra părţii fostului ducat al Bucovinei, cuprinsă dincoace de fruntariile României'', frontierele fiind cele stabilite în decizia de Unire din 15/28 noiembrie 1918.
Pentru tine, române, o mică lecție de istorie și un cântec drag din conștiința acestui popor :
"Cântă cucu bată-l vina
De răsună Bucovina
Da cântă cucu bată-l vina
De răsună Bucovina
Cântă cucu-ntru-n brăduţ
De răsună-n Cernăuţi măi
Cântă cucu-ntru-n brăduţ
De răsună-n Rădăuţi măi
Bucovină, plai cu flori
Unde sunt ai tăi feciori?
Da' Bucovină, plai cu flori
Unde sunt ai tăi feciori?
C-au fost duşi în altă ţară
Dar se-ntorc la primăvară
C-au fost duşi în altă ţară
Dar se-ntorc la primăvară
Munţilor cu creasta rară
Nu lăsa Straja să piară
Da munţilor cu creasta rară
Nu lăsa Straja să piară
Că de piere Straja voastră
Va pieri şi ţara noastră
Că de piere Straja voastră
Va pieri şi ţara noastră!"
https://www.facebook.com/unitisubtricolor2013/photos/a.787657894595849/3770852049609737

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9402 : Septembrie 12, 2020, 21:14:48 »

Memorat
« Răspunde #9403 : Septembrie 21, 2020, 18:06:39 »

Atentie la actiunile desfasurate sub drapel fals!

AMOS NEWS
www.amosnews.ro/manifestatie-de-protest-cu-corturi-piata-victoriei-2020-09-20
Duminica, 20 septembrie 2020

Manifestație de protest cu corturi în Piața Victoriei

Unionistul George Simion, președintele Alianței pentru Unirea Românilora anunță că, începând de sâmbătă, vor rămâne în protest.

„De azi înainte rămânem în protest maraton în Piața Victoriei. Așteptăm pe toți românii de bună credință alături de noi. Dreptate pentru România!”, spune Simion, pe pagina de socializare.

Manifestanții au campat sâmbătă seara în Piața Victoriei, în fața Guvernului, anunțând că vor rămâne într-un protest maraton,

Solicitările protestatarilor

1. Desfășurarea procesului de învățământ în școli, nu în sistem online, cu asigurarea condițiilor de igienă impuse de pandemie. Toaletele și apa curentă nu trebuie să lipsească din nicio școală.

2. Demiterea ministrului Transporturilor, Lucian Bode, în contextul accidentului de circulație provocat în data de 30 august, pentru încălcarea flagrantă a regulilor de conduită pe drumurile publice, sfidarea participanților la trafic și aruncarea întregii responsabilități pe umerii unui militar care are constrângeri în a reacționa public

3. Anchetarea achizițiilor publice făcute în pandemia de SARS-CoV-2 și, după caz, recuperarea prejudiciilor acolo unde acestea s-au realizat cu încălcarea legii (obținerea de foloase necuvenite, achiziția de mărfuri neconforme, infracțiuni de corupție și asimilate celor de corupție, mită, trafic de influență etc.).

4. Renunțarea la măsurile derogatorii de la obligațiile prevăzute în Convenția Europeană a Drepturilor Omului și restabilirea dreptului la libertatea întrunirilor și adunărilor publice, fără îngrădire.

5. Asigurarea accesului imediat la medicamente vitale pentru populație (precum Euthyrox sau tratamentele necesare bolnavilor de cancer și de alte boli grave) prin punerea sub control militar a achizițiilor necesare și a modului de distribuire.

6. Asigurarea asistenței medicale în spitale pentru bolnavii cu afecțiuni cronice.

7. Anchetă extinsă a Consiliul Concurenței referitoare la poziția de monopol a companiilor austriece care desfășoară activități în sectorul forestier.

8. Anchetarea cu celeritate de către Procuratura Generală a marilor privatizări făcute după căderea comunismului.

9. Sistarea procedurilor de vânzare a pachetelor majoritare deținute de statul român la companii precum CEC Bank, Eximbank, Hidroelectrica, TAROM ș.a.

10. Clasificarea hidrocentralelor de pe râul Jiu în rândul obiectivelor de interes national și finalizarea lucrărilor ajunse în stadii avansate.

Cerchez Metin · 2h ·
www.facebook.com/photo.php?fbid=151225133321967&set=a.107652107679270&type=3&eid=ARDs7AO5cs9Fgl2cJArQ8N2tE-eu3pGsFV57BZe3LNzNjpFSvXTooDbveJMHffVduQMyCapCCFEtSqo5&ifg=1
Ce avem noi aici ?Mucusor Dan USR =PNL sprijint de cine?De George Simion omul lui Basescu SRI masoni securisti esalonul doi!Ii votati?

Cosmin Adrian
Și ce să votăm? AUR nu, PSD nu, PNL nu, USR nici gând, doar n am să votez cu UDMR sau partida romilor? Dă soluții dacă tot ii faci praf pe toți! Tu pe cine votezi?
 ·
Dan Dascalu
Cosmin Adrian votati independenti ! D-ati o sansa si altor oameni !
 ·
Cristiana Nedelcu
Cosmin Adrian cel mai bn independenți parerea mea .
 ·
Emil Dragomir
Cosmin Adrian farà PNL Farà Psd
 ·
Tatiana Mutelica
Iata cine e Simion.
 ·
Marius Dodu
Se stie care cu care s-au aliat dar fac pe patrioții acum.
Problema este cu cine votăm fratilor?
Care variante mai sunt viabile? Sad Sad Sad
 ·
Lidia Marin
Marius Dodu si eu ma intreb. S au amestecat sa nu mai stim care pe care. Toate partidele aceeasi mizerie
 ·
Marius Dodu
Lidia Marin exact!Bine nu va fi asta trebuie să înțelegem și că oricine ar venii la guvernare tot același rahat este.
Ne vor dispăruți ca nație,clar!
 ·
Radu Semaka
Ups...

Silviu Sneider
O MARE DEZAMAGIRE,NU STIU DACA VA MAI EXISTA PERSOANELE INTEGRE CARE INTR-ADEVAR SA IUBEASCA ACEASTA TARA SI NEAM,SA -SI PUNA LA DISPOZITIA MAJORITATII A CUNOSTINTELOR SI ABNEGATIEI PENTRU A SCOATE TARA DIN NOROIUL CARE SE AFLA DE 30 DE ANI.
 ·
Emil Dragomir
Silviu Sneider sunt oamenii cinstiti care candideaza dar romanii aleg doar golani Mucusor este omul interlopilor
 ·
Zizica Maftei
POPONARI, PEDOFILI FRATI Romani nu mai avem încredere în NIMENI .Partidul IUBIRII exista oare ?
« Ultima modificare: Septembrie 30, 2020, 19:58:49 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #9404 : Septembrie 21, 2020, 18:07:53 »

S-a exprimat si unul dintre destetpii prosti ai patriei...
Memorat
Pagini: 1 ... 625 626 [627] 628 629
Schimbă forumul: