Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 6

Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????

• nico67
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????
« : Februarie 10, 2008, 18:54:21 »

???DLE C O S TIN ,avem incredere in dvs.dar vrem sa mai cunoastem actiunile intreprinse in vederea preschimbarii CERTIFICATELOR.
Memorat
  • lenia
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????
« Răspunde #1 : Februarie 12, 2008, 21:46:40 »

Buna seara!. Da cum ramane cu intrebarea. Cine ar trebui sa raspunda? Se mai lucreaza? Cum si la ce?
Memorat

Ca sa cureti un lucru, murdaresti un altul.Dar poti murdari mai multe lucruri fara a curata nici unul.
« Răspunde #2 : Februarie 17, 2008, 00:05:21 »

Pt.Lenia:Intra pe sintezele CPDR-ului si vei vedea.
Memorat
« Răspunde #3 : Mai 14, 2008, 11:36:52 »

LA NIMIC  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • jilava1
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Iunie 29, 2008, 19:19:05 »

Costine , tu lucrezi la sspr? auzi , poate imi dai si mie raspuns la ce te intreb . In perioada revolutiei in cate orase era construit metroul?HuhHuhHuh?daca e sa pui revolutionar langa revolutionar care a pazit gurile de metrou , intra in 4 garnituri (cel mult) de metrou.
Memorat
  • jilava1
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #5 : Iunie 29, 2008, 21:40:22 »

pentru rinelus UNCRR  , sa inteleg ca esti suparat pe mine ca mi-am obtinut toate drepturile ce mi se cuveneau cu forta?HuhHuh? eu nu cred ca esti suparat pe mine si ca sa-ti dau raspuns (asa e normal)mi-am luat cu forta fiindca nu reprezentam interesele nici unui partid. Daca eram inregimentat politic sau ascultam de vreun partid , eram ca Dorin Lazar , Codrin Stefanescu , Romeo Raicu , Radu Silaghi , sau ca toti nesimtiti care au fost secretari de stat la sspr , inclusiv Iordan Radulescu . AM AVUT PE ACOLO SI ALCOLISTI DE ULTIMA SPATA , BALINT SI iordan Radulescu . Ce e mai bine? sa lupti pentru drepturile tale si ale celor ce au incredere in tine sau sa stai beat in Guvernul Romaniei si sa nu te intereseze de revolutionarii care sunt amarati si nu au ce manca , fiindca asa este , cei ce nu au cerificat sunt amarati , fac foamea . Deasta zic , sa faca ca mine liderii de organizatii si asociatii . Sa faca curat in ograda lor , apoi daca este curat si cinstit merge lana unde vrea sa obtina ce vrea , atunci este de temut fiindca este curat si se duce pentru oameni curati in dosare
Memorat
« Răspunde #6 : Iunie 29, 2008, 23:11:08 »

Nu cred ca iti va raspunde. Am citit pe forum ca a mai raspuns si a mi postat cate o chestie, dar de cand s-a deschis forumu pentru asociatia lui face pauza. Probabil a simtit ca va fi inghesuit de revolutionari ca tine.
Nici nu-i putem obliga pe astia, asta-i partea proasta. Bafta mula in ce vrei sa faci.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 04, 2009, 23:05:28 »

Conform subiectului, cum se mai lucraza pe la SSPR va spuem acum. Se lucreaza mai pe fata, mai pe la sptate, dar tot la dosare penale se ajunge. Iata dovada atasata. Il asteptam pe Diplomatul spion sa-si bage nasul aici si sa ia nota ca dovada dosarului George Costin contra Vasile Emilian Cutean exista.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 04, 2009, 23:48:02 »

Dosarul procesului, e una, cel al expertizei, alta, chiar daca e parte componenta al primului. Dar te pomenesti ca se va inviora si si forumul asta.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 05, 2009, 22:47:21 »

O singura interventie? Cum sa se invioreze domnule? Credeam ca vor curge intrebarile si cererile. E posibil sa nu fi reusit lumea sa citeasca pe imaginea negativa despre ce e vorba? Ok, revenim la imaginea initiala.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 05, 2009, 22:52:32 »

Sa continuam cu o cerere adresata pm Emil Boc de mai multe organizatii de revolutionari din Timisoara.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 05, 2009, 22:57:38 »

Inca o pagina salvata si astept o zi sau doua sa vad daca exista interes.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 05, 2009, 23:03:26 »

Si comunicatul atasat de Brasoveanul e important. Il imprumut pentru acest subiect.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #13 : Mai 06, 2009, 01:33:15 »

Exista interes, dar documentele aparute pana acum nu rup gura targului.

A pus aici Diplomatul cateva documente bune:
- unele cu statistici (acelea erau interesante probabil doar pentru mine fiindca mi-au demonstrat ca exista si alte persoane sau institutii atente la detalii din care ar putea reiesi multe lucruri).
- o declaratie a unui participant la Revolutie
- memoriul cu referire la Costin si acordarea brevetelor
- procesul-verbal de la Cons.Pop. Buc din 22 dec.

Celelalte documente in majoritate sunt mai curand un remember pentru informatii de notorietate publica sau plangeri, sesizari si comunicate in varianta lor document. E bine ca apar si ele fiindca facem conexiuni mai bune intre evenimente si putem intelege mai bine atitudinile unor persoane, dar nu sunt documente in stare sa schimbe ceva.

Dintre cele patru documente ultime de mai sus, primul nu inseamna mare lucru (era interesant rezultatul expertizei, nu cine o face - decat daca numele persoanei care face expertiza e important - v. ca exemple de lista cu documente mai bune, unele de la http://www.gisc.cjb.net/probe.html - un link pus de kronstad 2, din pacate documentele de acolo nu mai sunt disponibile) iar celelalte trei chiar sunt documente publice, pe care le poate obtine oricine din cateva click-uri.

Documentele cu adevarat grele inca nu au aparut. Un document care ar face o dezvaluire in premiera ar fi un document cu adevarat important.
Eu pe Voinea il astept sa vina cu asemenea documente.

De exemplu un registru - jurnal de lupta din Decembrie 1989 in facsimil, din care sa reiasa ceva semnificativ (cum e cel care contine Nota tel. nr. 1 din 25.12.1989 ora 21.39 prin care Stanculescu dispunea pastrarea in functie a activistilor de partid, v. partea din dreapta jos a pozei din http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2009/02/ziarul-promo-nr8-26-februarie-4-martie-20091.doc), sau declaratia scrisa a cuiva despre spagile date pentru obtinerea probelor la dosare, sau declaratiile olografe ale martorilor din dosarul vreunui 'revolutionar' de frunte. Astea-s mai greu de obtinut.

Informatii si documente care mi-au atras atentia pana acum sunt in special cele publicate de Marius Mioc (in special cele in format video, ar trebui sa luam in calcul si obtinerea unor materiale de acest gen in premiera) pe blogul lui, poate nu toate sunt noi dar au relevanta (chiar si facsimilele din presa occidentala din Dec 89).
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Mai 07, 2009, 23:00:20 »

Sa continuam cu o cerere adresata pm Emil Boc de mai multe organizatii de revolutionari din Timisoara.
Continuare.
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 6
Schimbă forumul: