Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 6

Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????

Răspuns: Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????
« Răspunde #30 : Mai 17, 2009, 23:33:15 »

Lipsesc 13 pagini, deci nu putea fi licitat prea grozav. Lasand gluma, apreciez faptul ca ati postat aceste pagini din expertiza. Sa vedem daca va avea cineva de specialitate dorinta de a ne propune o interpretare a lor.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Mai 19, 2009, 08:24:22 »

Rechizitoriul are importanta sa si contine si el mai multe pagini. Sub antetul Ministerului Public, a Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie, Sectia de combatere a infractiunilor conexe infractiunilor de coruptie, Nr. 70/P/2005. Procuror Sef Sectie Florin Doru Tulus. Rechizitoriul e din 19 aprilie 2006, deci astazi se implinesc exact trei ani si o luna de redactarea actului, cu diferenta ca atunci era o zi de miercuri. Sa te vad domnule Diplomatul007 daca posezi ceva echivalent ca importanta.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Mai 21, 2009, 17:45:54 »

Diplomatului 007 i-a secatuit arhiva sau nu mai are bani sa cumpere documente, asa ca va ofer eu paginile urmatoare din Rechizitoriu. Speram sa punem de o mica dar sanatoasa concurenta. Ar fi scazut preturile si s-ar fi diversificat oferta.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Mai 21, 2009, 18:22:30 »

Eu ma complic sa va ofer niste documente reale, dar un nou intrat, "antilichele", si-a deschis un subiect destept pe cel mai vizitat forum, "Totul despre revolutie si revolutionari", respectiv "Una pe zi" si torna acolo niste informatii de ramai tablou. Are succes, nu ca mine. Recunosc si il felicit.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Mai 21, 2009, 18:29:50 »

Desi documentele pe care le anexez ar trebui sa fie in centrul atentiei, pentru ca este vorba de secretarul de stat proaspat reinstalat in functie si pentru ca au legatura directa cu motivul declansarii grevei foamei la Guvern si cu demonstratiile din jurul SSPR-ului, vad ca sunt cercetate de foarte putini si comentate intr-un fel de si mai putini. Doar trei s-au aratat interesati pana acum, Diplomatul, Nastasache si Nor. Doar atat? Mai are rost sa ma obosesc?
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #35 : Mai 21, 2009, 21:10:58 »

Cred ca are rost. Stiu ca e neplacut sa ai impresia ca nu da aproape nimeni atentie eforturilor pe care le faci - mai ales ca eforturile de acest gen implica timp pe care il folosesti pentru ceilalti in loc sa il folosesti de ex. ca sa te distrezi - sau problemelor pe care le ridici (am si eu nemultumiri in acest sens, datorita carora mi-am redus foarte mult activitatea pe forum in ultima vreme) dar cred ca exista cel putin patru motive pentru a continua sa postezi documente (e valabil pentru toti cei care posteaza; din pacate eu nu am documente):

- dupa parerea mea, sunt mai mult decat trei insi interesati (si bine intentionati), dar ei nu se manifesta (numarul de vizualizari nu e intotdeauna un criteriu de apreciere al importantei; chiar si faptul ca se stie ca s-a postat un document cu un anumit subiect, e important)

- la un moment dat, e posibil sa vina cineva, sa interpreteze si sa foloseasca informatiile din documente, pentru a face curatenia pe care o dorim; asta se poate intampla oricand, poate sa fie vorba de cineva care nici nu a auzit pana acum de acest forum; in aceeasi ordine de idei, chiar si acum sper ca exista vizitatori de la anumite institutii (de ex. Parchet) care ar putea sa fie ajutati sa lege anumite cazuri citind documente pe care poate nu le-au avut la dispozitie, in cazul in care vor acorda atentie documentelor publicate aici

- documentele care apar astfel, sunt printre cele mai importante care s-au publicat pana acum despre relatia unor institutii (sau capetenii ale lor) cu revolutionarii, cat si despre anumite atitudini ale unor persoane; ele reprezinta un mod de a intelege mai bine ce ni s-a intamplat, si un serviciu pe care ni-l facem spunand adevarul si informand opinia publica.

- chiar daca aparent ele nu au efect, documentele acestea, prin simpla lor aparitie, pot tempera tendintele unora de incalcare a legii, de exploatare a ei in sens negativ, ba chiar poate tempera si anumite tendinte de manip ulare la care se preteaza unii in lipsa informatiilor

Sunt ferm convins ca merita efortul si, daca nu te descurajezi din cauza lipsei de reactie imediata a celorlalti, e bine sa continui.

Memorat

Perplex in forma continuata.
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Mai 23, 2009, 01:39:59 »

E clar ca sunt niste documente impotriva lui Cutean. Daca nu ar fi lipsit pagini, as fi fost aproape sigur ca le posteaza Costin in persoana. Asa insa si tinand cont si de durata de care a fost nevoie ca sa fie postate, cred ca  remus43de a facut rost de ele de la cineva, dar nu de la o institutie, pentru ca atunci le-ar fi avut pe toate. Iata cum fenomenul de pe forumul asociatiei din Brasov, Maior-Doftoreanu, se repeta pe cel al asociatiei din Bucuresti, Cutean-Costin. Acolo e o inflatie de documente, aici sunt inca prea putine.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #37 : Mai 23, 2009, 02:04:30 »

E bine ca apar documente, impotriva cui or fi, fiindca inseamna informatie (falsa sau nu). Am invatat si eu sa fiu mai circumspect vizavi de eventuale manip ulari. Regret ca nu putem fi deschisi. Asta-i o mare mizerie, fiindca trebuie sa ne consumam resursele ca sa incercam sa intelegem de ce unul si altul posteaza fara sa spuna cine e, si de ce posteaza ceva anume, ca sa putem aprecia directia pe care incearca sa o sugereze sau procentul de adevar publicat. Cred ca de fapt posteaza documentele Fesan. Ba nu, Maior le posteaza. Ba nu, Basescu. Ba nu, cineva chiar revoltat de ceea ce se inatmpla, un neica-nimeni. Unii au facut-o pe nevinovatii cand i-am intrebat de ce au postat tocmai acum, altii pe incepatorii frustrati desi erau pe aci dezinvolti, deci demult. Etc. Daca sunt bine intentionati vor intelege ce spun, daca nu, vorba unui coleg mai vechi, 'PA'. Oricum toate documentele de pana acum, de aici sau de pe alte site-uri nu au efect de noutate cu eficienta juridica, ci de informare fara efect juridic, dar sunt importante daca reusim sa le judecam numai ca informatie, nu si sa ne lasam inflluentati de ele in asa fel incat sa strigam jos ala sau alalalt.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Mai 23, 2009, 16:09:01 »

Ce daca sant impotriva cuiva (documentele)? Cei care-l sustin pe Cutean, sa nu citeasca. Ma refeream strict la audienta. Se poate observa ca nici Diplomatul007 nu le mai acorda atentie si nici nu mai prezinta ceva pe forum. Iti cam taie cheful atitudinea asta. Nu e o initiativa proprie, am fost rugat sa le postez pentru ca am anumite facilitati. Copiile erau prost facute, de aceea au fost date altei persoane, care le-a aranjat putin si abia apoi au ajuns la mine pentru publicare pe forum. Daca a avut cineva impresia ca sant Costin, s-a inselat. Nu e un nickname al lui, deci nu risca nimeni sa se puna rau cu presedintele asociatiei. In acelasi timp, toti sant suparati pe secretarul de stat. De cine le-o fi frica? De Cutean? Daca e asa, atunci va ramane acolo pana la alegerile urmatoare.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Mai 24, 2009, 22:28:05 »

Ce daca sant impotriva cuiva (documentele)? Cei care-l sustin pe Cutean, sa nu citeasca. Ma refeream strict la audienta. Se poate observa ca nici Diplomatul007 nu le mai acorda atentie si nici nu mai prezinta ceva pe forum. Iti cam taie cheful atitudinea asta. Nu e o initiativa proprie, am fost rugat sa le postez pentru ca am anumite facilitati. Copiile erau prost facute, de aceea au fost date altei persoane, care le-a aranjat putin si abia apoi au ajuns la mine pentru publicare pe forum. Daca a avut cineva impresia ca sant Costin, s-a inselat. Nu e un nickname al lui, deci nu risca nimeni sa se puna rau cu presedintele asociatiei. In acelasi timp, toti sant suparati pe secretarul de stat. De cine le-o fi frica? De Cutean? Daca e asa, atunci va ramane acolo pana la alegerile urmatoare.

Cu toata obraznicia de care dau dovada, in loc de bun venit, va dau o strigatura de incurajare: ZI-LE DOMNU' REMUS! Daca se vrea ADEVAR, ADEVAR sa fie!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Mai 25, 2009, 23:50:54 »

A zis cate ceva la adresa asta www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.60. Depinde ce alegi de acolo, ce vrei sa vezi, sau daca vrei sa vezi ceva.
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Mai 26, 2009, 00:13:57 »

Buna asta! Apreciez cei bun! Si asta e tare! Merci! Ma bucur cand cineva mai stie si de gluma! Te las Norule ca pe la noi e cam tarziu, numai de bine!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Mai 26, 2009, 00:20:05 »

Asa e. Noapte buna.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Mai 28, 2009, 00:35:31 »

Domnule remus43de, daca noi mai schimbam vorbe pe subiectul acesta, nu va lasati indus in eroare, pentru ca tot documentele dvs le asteptam. Sa fi secat izvorul?
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Mai 30, 2009, 00:36:53 »

Sau banii? Sau au dat faliment pietarii? Ca tot veni vorba de acte, niste dosare celebre se poate? cum s-ar spune: "LA CEREREA TELESPECTATORILOR!"
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 6
Schimbă forumul: