Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6

Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????
« Răspunde #45 : Mai 30, 2009, 04:16:56 »

Daca am sti sa cerem aplicarea legii 544 privind liberul acces la informaţiile de interes public, mare parte din documentele care se obtin pe sub mana ar fi publicate chiar de institutiile statului.
Bomba va fi cand Cutean va publica continutul dosarele revolutionarilor. S-ar putea sa avem surpriza asta.
Memorat

Perplex in forma continuata.
« Răspunde #46 : Mai 30, 2009, 21:59:24 »

Daca am sti sa cerem aplicarea legii 544 privind liberul acces la informaţiile de interes public, mare parte din documentele care se obtin pe sub mana ar fi publicate chiar de institutiile statului.
Bomba va fi cand Cutean va publica continutul dosarele revolutionarilor. S-ar putea sa avem surpriza asta.
Crezi ca va publica contintul dosarelor ,eu nu prea cred,ca o va face!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Iunie 01, 2009, 00:49:54 »

Gata? S-a inchis si subiectul asta? Incepuse bine si promitea, la inceput scandal, dar s-a dovedit serios si cu informatii reale. Nu se mai intampla nimic?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Iunie 03, 2009, 09:44:33 »

Cutean nu vrea, dar chiar daca ar vrea, nu va apuca sa publice dosarele revolutionarilor. Daca nu lucrati sau nu aveti relatii in institutii, cea mai buna metoda este a Diplomatului. Aveti dreptate in prvinta prevederilor legii. Sunteti o multime de revolutionari, puteti impune respectarea ei. Dar nu prin publicarea lor, prin transparenta fata de cei care formuleaza cereri. Daca reusiti, o tara v-ar fi recunoscatoare. E si asa, dar...
« Ultima modificare: Mai 25, 2011, 11:33:34 de către razvan »
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #49 : Iunie 03, 2009, 09:47:24 »

Gata? S-a inchis si subiectul asta? Incepuse bine si promitea, la inceput scandal, dar s-a dovedit serios si cu informatii reale. Nu se mai intampla nimic?
Ba da, dar se cauta alte cai de comunicare. Unele care sa ne scuteasca de manevrele si insultele unora.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50 : Iunie 03, 2009, 10:05:07 »

Lipsesc 13 pagini, deci nu putea fi licitat prea grozav. Lasand gluma, apreciez faptul ca ati postat aceste pagini din expertiza. Sa vedem daca va avea cineva de specialitate dorinta de a ne propune o interpretare a lor.
Daca acum e in regula cu asta, sa trecem la celalat subiect, pentru ca de interpretari pertinente nu vom avea parte aici. Asa arata cartusul care deschide primul articol din serial.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #51 : Iunie 04, 2009, 01:25:57 »

Chiar a cerut eliberarea lui Iulian Vlad? De ce n-o proptesti pe forumul asociatiei sale?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #52 : Iunie 04, 2009, 01:32:05 »

Cine pariaza ca dl Cutean va fi arestat la sfarsitul confruntarii de astazi cu justitia? Fac niste fotografii daca tineti pariul. Va fi un moment de "referinta" pentru institutia pe care o paraziteaza. Deci, domnilor revolutionari, va trece sau nu din randul luptatorilor in cel al retinutilor?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #53 : Iunie 04, 2009, 07:49:40 »

Astazi e ziua cea mare a Justitiei sau a Politicianului cu Spate? Revolutionarii la mijloc ca de obicei.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #54 : Iunie 04, 2009, 07:52:04 »

Ultimele pagini...
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #55 : Iunie 04, 2009, 11:57:58 »

APEL

Fac apel catre angajatii de buna credinta din cadrul SSPR sa furnizeze zilnic, pe acest portal sau in alt mediu public, informatii tehnice de interes pentru revolutionari, cum ar fi:

- numarul de dosare care se afla in discutii la nivelul comisiei de lucru a SSPR, incluzand numele titularilor dosarelor
- numarul de dosare trimise spre avizare la CRPD, incluzand numele titularilor dosarelor
- numarul de dosare trimise la imprimerie, incluzand numele titularilor dosarelor
- lista cu noile certificatele tiparite si programarea titularilor pentru ridicarea lor
- lista dosarelor care nu sunt completate corespunzator, numele titularilor lor, si lista documentelor care lipsesc
- lista persoanelor care se afla in atentia SSPR pentru a beneficia de ajutor si masurile concrete care se iau
- orice alte informatii care sunt de interes pentru revolutionari, nominalizand revolutionarii in cauza, atunci cand e necesar, pentru ca ei sa poata actiona

Toate aceste informatii sunt de interes public si trebuie furnizate direct de SSPR, nu prin intermediari, avand in vedere faptul ca un numar din ce in ce mai mare de revolutionari se intereseaza de situatia dosarului lor pe cai complet diferite de cele oficiale, deoarece caile oficiale, incluzand aici si intermedierea de catre asociatii, nu sunt functionale.

In acelasi timp, cata vreme caile oficiale sunt obturate, singurii care pot lua decizia de a aplica legea si a veni in sprijinilor revolutionarilor sunt angajatii simpli ai SSPR, in nume personal, reprezentand institutia prin propria lor constiinta, in conditiile in care institutia refuza sa se reprezinte in cadrul legal.
Memorat

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56 : Iunie 04, 2009, 23:36:07 »

Cativa dintre angajati cred ca s-au stricat de ras atunci cand au citit apelul. Imi pare rau sa te anunt ca nu vei avea castig de cauza cu asemenea apeluri. O parte ne sfideaza, alta parte stie sa se foloseasca de manevrarea informatiilor in scopul obtinerii unor castiguri personale, chiar daca nu si cuvenite. Sunt si oameni cinstiti acolo, dar preocuparea lor principala este sa-si pastreze locul de munca. Adica tac si vor tacea pentru ca nu are rost sa riste. Cei care au vorbit si inainte, au parasit institutia. Daca apelul va fi urmat de plangeri si procese, situatia se schimba. Cred ca pot fi dresati.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57 : Iunie 04, 2009, 23:40:40 »

Ilici are influenta si asupra megistratilor care erau mucosi in anul Revolutiei. Cutean a scapat, mai are doua saptamani la dispozitie sa-si faca de cap. N-avem ce face. Asteptam urmatorul episod al telenovelei justitiei in statul de doi lei la care au adus politicienii Romania.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #58 : Iunie 05, 2009, 10:01:41 »

Cativa dintre angajati cred ca s-au stricat de ras atunci cand au citit apelul. Imi pare rau sa te anunt ca nu vei avea castig de cauza cu asemenea apeluri. O parte ne sfideaza, alta parte stie sa se foloseasca de manevrarea informatiilor in scopul obtinerii unor castiguri personale, chiar daca nu si cuvenite. Sunt si oameni cinstiti acolo, dar preocuparea lor principala este sa-si pastreze locul de munca. Adica tac si vor tacea pentru ca nu are rost sa riste. Cei care au vorbit si inainte, au parasit institutia. Daca apelul va fi urmat de plangeri si procese, situatia se schimba. Cred ca pot fi dresati.
Nu ma deranjeaza ca unii se strica de ras, ar fi bine macar daca l-ar citi. Sunt platiti din banii publici. Nu dau mari sanse unui asemenea apel patetic pentru ei, sa aiba rezultate. Dar in felul asta descoper daca daca acolo exista un cat de mic interes real pentru sprijinirea concreta a revolutionarilor, sau exista doar lupte intestine. Pe cei cinstiti nu prea ii inteleg, ce loc de munca sa riste? Unul platit mizerabil? 
Memorat

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59 : Iunie 05, 2009, 12:12:07 »

Nu exista interes pentru revooutionari, nu va mai amagiti. Secretariatul e pe interese straine de noi (diverse) si pentru razbunari.
Am decis sa ma retrag de pe forum. Reactiile la materialele mele sint aproape neglijabile. Strict personal, consider schimburile pe e-mail, cu noii prieteni facuti pe forum, mai importante si mai sigure.
Nu sint suparat pe nimeni si va doresc succes in ce intreprindeti.
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6
Schimbă forumul: