Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6

Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: Cand ne spuneti cum se mai lucreaza la SSPR???????
« Răspunde #60 : Iunie 05, 2009, 22:01:38 »

Nu exista interes pentru revooutionari, nu va mai amagiti. Secretariatul e pe interese straine de noi (diverse) si pentru razbunari.
Am decis sa ma retrag de pe forum. Reactiile la materialele mele sint aproape neglijabile. Strict personal, consider schimburile pe e-mail, cu noii prieteni facuti pe forum, mai importante si mai sigure.
Nu sint suparat pe nimeni si va doresc succes in ce intreprindeti.

Cel putin pentru mine, informatiile pe care le-ati postat ,si mai ales documentele, au fost de un real folos (nu numai ale dvs., ci si ale altora), ajutandu-ma sa inteleg mai bine partea concreta a unor acuzatii care au fost prezentate aici si in presa la modul generic, facandu-ma sa inteleg mai bine anvergura si ramificatiile sistemului in care traim. Acest aspect e foarte important.
Nu cred ca trebuie sa fiti dezamagit de reactie. La ce fel de reactie va asteptati? La declaratii de uimire si gratitudine, la expresii gen 'Fenomenal!', 'Foarte bine ziceti!', 'Ce bine ca in sfarsit cineva aduce dovezi?' Reactiile astea nu sunt fiindca nu sunt, si oricum nu ar valora nimic dpdv tehnic sau strategic, ar fi doar recunoasterea unor merit si atat. E bine ce ati facut. Mai mult de atat, si mai util, nu se putea face in momentul acesta in Romania. Nu va asteptati sa copie cineva acele documente, sa le imprime, si sa se duca la institutii - uite, am aici astea domn judecator - ca sa faca dreptate. Pentru asta e nevoie de mult mai mult. De un sistem care sa faca dreptatea. Nu de cativa oameni care sa reactioneze razlet la postari.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #61 : Iunie 05, 2009, 22:27:21 »

Cativa dintre angajati cred ca s-au stricat de ras atunci cand au citit apelul. Imi pare rau sa te anunt ca nu vei avea castig de cauza cu asemenea apeluri. O parte ne sfideaza, alta parte stie sa se foloseasca de manevrarea informatiilor in scopul obtinerii unor castiguri personale, chiar daca nu si cuvenite. Sunt si oameni cinstiti acolo, dar preocuparea lor principala este sa-si pastreze locul de munca. Adica tac si vor tacea pentru ca nu are rost sa riste. Cei care au vorbit si inainte, au parasit institutia. Daca apelul va fi urmat de plangeri si procese, situatia se schimba. Cred ca pot fi dresati.
Nu ma deranjeaza ca unii se strica de ras, ar fi bine macar daca l-ar citi. Sunt platiti din banii publici. Nu dau mari sanse unui asemenea apel patetic pentru ei, sa aiba rezultate. Dar in felul asta descoper daca daca acolo exista un cat de mic interes real pentru sprijinirea concreta a revolutionarilor, sau exista doar lupte intestine. Pe cei cinstiti nu prea ii inteleg, ce loc de munca sa riste? Unul platit mizerabil? 

De exemplu: astept din partea lui contralichele, sa vina si cu alte informatii, daca prin pozitia lui are acces la aceste informatii, referitoare direct la dosarele in lucru - cine, ce, cum - pe langa cele referitoare la situatia lui Cutean. Nu zic ca nu este importanta chestiunea Cutean, dar am impresia ca pierdem prea mult timp cu 'cazul Cutean', vorbind aici de termenele lui ca si cum ele ar fi aspectul esential al activitatii unei institutii.
Memorat

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #62 : Iunie 05, 2009, 22:33:26 »

Adaug ca din informatiile pe care le detin eu acum, SSPR-ul lucreaza totusi. Pe de o parte se creeaza impresia ca totul depinde de Cutean, si fiindca el e ocupat cu altele, nu se mai intampla nimic, pe de alta parte - din pacate nu aici - vin informatii ca, cativa oameni de la SSPR lucreaza corect, iar prin activitatea lor se intampla totusi ceva, de ex. se imprima in continuare certficate, cum ar fi si normal - despre care noi nu suntem informati, ca sa avem timp de procesele lui Cutean. Ar trebui ca lucrurile sa fie puse inapoi pe fagasul normal.
Memorat

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #63 : Iunie 05, 2009, 23:18:48 »

Cu oameni anormali? Sa ramanem lucizi. Apreciez efortul pe care-l depui si orientarea, sau vointa de a merge in directia corecta. La secretariat insa nu se va intampla nimic bun cat timp Cutean va fi acolo. El nu trebuie sa mai ramana nici ca referent, nici ca sofer si nici maca pe trotuar, prin zona. De ce crezi ca au plecat numai oameni buni si nimeni dintre cei corupti? Speram ca macar la peste doua luni de cand a blocat institutia sa se inteleaga faptul ca solutia este indepartarea lui din orice institutie guvernamentala.
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #64 : Iunie 05, 2009, 23:47:20 »

Oricat de aberant pare sa incercam sa mergem in directia pe care o credem corecta, avem datoria sa mergem in directia asta chiar si daca ajungem de batjocura majoritatii.
Memorat

• néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65 : Iulie 01, 2009, 23:58:01 »

Capitolul 9
1.    Oare nu sunt eu liber? Nu sunt eu apostol? N-am văzut eu pe Iisus Domnul nostru? Nu sunteţi voi lucrul meu întru Domnul?
2.    Dacă altora nu le sunt apostol, vouă, negreşit, vă sunt. Căci voi sunteţi pecetea apostoliei mele în Domnul.
3.    Apărarea mea către cei ce mă judecă aceasta este.
4.    N-avem, oare, dreptul, să mâncăm şi să bem?
5.    N-avem, oare, dreptul să purtăm cu noi o femeie soră, ca şi ceilalţi apostoli, ca şi fraţii Domnului, ca şi Chefa?
6.    Sau numai eu şi Barnaba nu avem dreptul de a nu lucra?
7.    Cine slujeşte vreodată, în oaste, cu solda lui? Cine sădeşte vie şi nu mănâncă din roada ei? Sau cine paşte o turmă şi nu mănâncă din laptele turmei?
8.    Nu în felul oamenilor spun eu acestea. Nu spune, oare, şi legea acestea?
9.    Căci în Legea lui Moise este scris: "Să nu legi gura boului care treieră". Oare de boi se îngrijeşte Dumnezeu?
10.    Sau în adevăr pentru noi zice? Căci pentru noi s-a scris: "Cel ce ară trebuie să are cu nădejde, şi cel ce treieră, cu nădejdea că va avea parte de roade".
11.    Dacă noi am semănat la voi cele duhovniceşti, este, oare, mare lucru dacă noi vom secera cele pământeşti ale voastre?
12.    Dacă alţii se bucură de acest drept asupra voastră, oare, nu cu atât mai mult noi? Dar nu ne-am folosit de dreptul acesta, ci toate le răbdăm, ca să nu punem piedică Evangheliei lui Hristos.
13.    Au nu ştiţi că cei ce săvârşesc cele sfinte mănâncă de la templu şi cei ce slujesc altarului au parte de la altar?
14.    Tot aşa a poruncit şi Domnul celor ce propovăduiesc Evanghelia, ca să trăiască din Evanghelie.
15.    Dar eu nu m-am folosit de nimic din acestea şi nu am scris acestea, ca să se facă cu mine aşa. Căci mai bine este pentru mine să mor, decât să-mi zădărnicească cineva lauda.
16.    Căci dacă vestesc Evanghelia, nu-mi este laudă, pentru că stă asupra mea datoria. Căci, vai mie dacă nu voi binevesti!
17.    Căci dacă fac aceasta de bună voie, am plată; dar dacă o fac fără voie, am numai o slujire încredinţată.
18.    Care este, deci, plata mea? Că, binevestind, pun fără plată Evanghelia lui Hristos înaintea oamenilor, fără să mă folosesc de dreptul meu din Evanghelie.
19.    Căci, deşi sunt liber faţă de toţi, m-am făcut rob tuturor, ca să dobândesc pe cei mai mulţi;
20.    Cu iudeii am fost ca un iudeu, ca să dobândesc pe iudei; cu cei de sub lege, ca unul de sub lege, deşi eu nu sunt sub lege, ca să dobândesc pe cei de sub lege;
21.    Cu cei ce n-au Legea, m-am făcut ca unul fără lege, deşi nu sunt fără Legea lui Dumnezeu, ci având Legea lui Hristos, ca să dobândesc pe cei ce n-au Legea;
22.    Cu cei slabi m-am făcut slab, ca pe cei slabi să-i dobândesc; tuturor toate m-am făcut, ca, în orice chip, să mântuiesc pe unii.
23.    Dar toate le fac pentru Evanghelie, ca să fiu părtaş la ea.
24.    Nu ştiţi voi că acei care aleargă în stadion, toţi aleargă, dar numai unul ia premiul? Alergaţi aşa ca să-l luaţi.
25.    Şi oricine se luptă se înfrânează de la toate. Şi aceia, ca să ia o cunună stricăcioasă, iar noi, nestricăcioasă.
26.    Eu, deci, aşa alerg, nu ca la întâmplare. Aşa mă lupt, nu ca lovind în aer,
27.    Ci îmi chinuiesc trupul meu şi îl supun robiei; ca nu cumva, altora propovăduind, eu însumi să mă fac netrebnic. 
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #67 : Decembrie 30, 2010, 01:31:09 »

Dragi colegi,va doresc un 2011 fericit si fac cadou tuturor participantilor din acest Forum un toolbar cu multiple functii utile ,sper,tuturor revolutionarilor. Link descarcare: http://decembrie1989.ourtoolbar.com/
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #68 : Martie 08, 2011, 11:40:07 »

Adresez pe aceasta cale felicitari si urari de bine Domnului Ministru Secretar de Stat George Costin cu prilejul zilei sale de nastere!
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #69 : Martie 08, 2011, 15:42:24 »

"La multi ani"
tuturor femeilor

•.✿✿✿*...(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)...*✿✿✿.•

Descarca toolbarul 1989
http://decembrie1989.ourtoolbar.com/

Memorat
« Răspunde #70 : Mai 22, 2011, 21:37:47 »

Conform subiectului, cum se mai lucraza pe la SSPR va spuem acum. Se lucreaza mai pe fata, mai pe la sptate, dar tot la dosare penale se ajunge. Iata dovada atasata. Il asteptam pe Diplomatul spion sa-si bage nasul aici si sa ia nota ca dovada dosarului George Costin contra Vasile Emilian Cutean exista.
Un mesaj pentru domnul Remus, colegul de forum care a poastat (si bine a facut) pagini din dosarul penal al fostului Secretar de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din 1989 si fost Presedinte al Comisiei parlamentare a revoluţionarilor din Decembrie 1989, domnul Vasile Emilian Cutean. Stimate domn, stiai cine era avocatul apararii in acel proces penal? Stiai ca a fost informator al securitatii? Am anexat documentele doveditoare si astept un raspuns colegial si sincer, ca intre vechi colegi de forum ce ne aflam.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #71 : Mai 23, 2011, 09:35:50 »

Dle 007, nu e diplomatic sa te iei de Remus. El a facut un lucru fb cand a postat documentele. Nu cred ca e omul lui Costin. Ar fi corect sa spun ca esti omul lui Cutean dupa ce am citit ce ai postat ieri? N-o fac pt ca nu cred. Ar fi m bine sa fim m rezervati, sa nu tragem concluzii pripite. Pt doc insa te felicit. Se dovedeste ca tot m multi dintre cei implicati in luptele de la varful aso si institutiilor rev sunt sau au legatura cu secu, armata, pecere si utece. De ce ne-am m mira ca increderea rev in conducatorii lor coboara spre zero? Suntem blocati intre impostorii din politica si cei din randurile noastre.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #72 : Februarie 13, 2016, 12:02:46 »

Conform subiectului, cum se mai lucraza pe la SSPR va spuem acum. Se lucreaza mai pe fata, mai pe la sptate, dar tot la dosare penale se ajunge. Iata dovada atasata. Il asteptam pe Diplomatul spion sa-si bage nasul aici si sa ia nota ca dovada dosarului George Costin contra Vasile Emilian Cutean exista.
Odata cu primavara, voi pleca in tara vecina si prietena, unde ma asteapta executarea unui contract destul de bine platit. Voi avea internet la dispozitie, dar nu stiu cata dispozitie personala voi mai avea eu pentru a-mi petrece timpul cu el. De aceea si pentru ca personajele si-au ispasit pedepsele din procesele pe care le-au avut (deci nu voi putea fi suspectat de cruzime), am sa va reamintesc niste documente mai vechi si am sa lichidez ce mai aveam sau am mai primit legat de subiectul acesta.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #73 : Februarie 13, 2016, 12:10:35 »

Pagina 568, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.2835;wap.

Cristian:
Informaţii detaliate despre dosar    Înregistrate în ultimele 7 zile
Înregistrate în luna curentă

Număr unic dosar (Număr anterior):    3605/299/2009
Înregistrat în data de:    22 Iulie 2009
Obiectul cauzei:    infracţiuni de corupţie (Legea nr. 78/2000)
Materia juridică:    Penal
Stadiu procesual:    Apel

PĂRŢI:
  1. PARCHETUL DE PE LÂNGĂ ÎNALTA CURTE DE CASAŢIE ŞI JUSTIŢIE D.N.A. - Apelant
  2. LEŞU IONEL - Apelant, Intervenient
  3. ASOCIAŢIA ,,DECEMBRIE 1989 METROU '' - Intimat, Parte civilă
  4. SBÂRCEA MIHAELA DANIELA - Apelant, Inculpat
  5. GUVERNUL ROMÂNIEI-SECRETARIATUL DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUŢIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 - Intimat, Parte civilă
  6. VASILESCU NĂSTASE GRIGORE - Martor
  7. COSTIN GEORGE - Martor
  8. CODREANU CARMEN - Martor
  9. MUSCALU GHEORGHE - Martor
10. ZUBA FLORENTINA - Martor
11. BACOI GHEORGHE - Martor
12. CUTEAN VASILE EMILIAN - Apelant, Inculpat
13. CUTEAN VASILE EMILIAN - Apelant

TERMENE DE JUDECATĂ:
Nr.    Data    Soluţie    Detalii
1.     21 Februarie 2011    -    -
2.     24 Ianuarie 2011    Încheiere    Amână cauza pentru lipsa de procedură cu apelantul-inculpat Cutean Vasile Emilian.
3.     6 Septembrie 2010    Amână cauza    PR 13.09.2010 CCM CT/Admite cererea. Înaintează dosarul către Curtea Constituţională în vederea soluţionării excepţiei de neconstituţionalitate.
4.     12 August 2010    -    -
5.     21 Iunie 2010    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
6.     17 Mai 2010    Încheiere    Admite cererea de amânare formulată de către apărătorul ales al apelantului-inculpat Cutean Vasile Emilian. Pune în vedere inculpaţilor să facă demersuri în vederea depunerii la dosar a unui certificat de grefă, cu privire la soluţia dată în cauză la termenul din data de 17.06.2010, referitoare la cererea de suspendare.
7.     19 Aprilie 2010    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
8.     22 Martie 2010    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
9.     22 Februarie 2010    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
10.     25 Ianuarie 2010    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
11.     30 Noiembrie 2009    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
12.     2 Noiembrie 2009    Încheiere    Amână cauza în vederea administrării probatoriului.
13.     5 Octombrie 2009    Încheiere    Dispune introducerea în cauză şi citarea numitului Leşu Ionel în calitate de apelant.
14.     7 Septembrie 2009    Încheiere    Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor din cadrul Tribunalului Bucureşti din data de 27.08.2009, cu privire la cauzele care se soluţionează în timpul protestelor magistraţilor, va amâna cauza şi va acorda un nou termen de judecată.
15.     11 August 2009    Încheiere    lipsa aparare

http://www.tmb.ro/dosare_ecris.php?id_dosar=29900000000151898

MAINE 21/02/2011 ARE LOC LA TRIBUNALUL BUCURESTI UN NOU TERMEN IN PROCESUL LUI CUTEAN,NIMENI ALTUL DECAT CEL CE A FURAT BANII DE :COLIVA,LUMANARI SI COROANE DIN SSPR SI BINEINTELES haraga NU ESTE STRAIN DE FAPTA LUI CUTEAN . ASTA DA PROBA  ... NU CE DEBITEAZA OMUL BOLNAV PSIHIC ASA CUM ATESTA MEDICII .

nor:
Foarte interesant. Ati postat cam tarziu informatia, dar voi incerca dimineata sa-mi schimb programul ca sa pot participa la sedinta respectiva. Stiti cumva si ora?

Pagini: << < (568/10070) > >>

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #74 : Februarie 13, 2016, 12:13:17 »

Un mesaj pentru domnul Remus, colegul de forum care a poastat (si bine a facut) pagini din dosarul penal al fostului Secretar de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din 1989 si fost Presedinte al Comisiei parlamentare a revoluţionarilor din Decembrie 1989, domnul Vasile Emilian Cutean. Stimate domn, stiai cine era avocatul apararii in acel proces penal? Stiai ca a fost informator al securitatii? Am anexat documentele doveditoare si astept un raspuns colegial si sincer, ca intre vechi colegi de forum ce ne aflam.

Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6
Schimbă forumul: